Ο θάνατος του Τιμόθεου Κώνστα (1987 ΕΡΤ2)

Ο λογος που δεν μεταδίδονταν όλα τα χρόνια ήταν το 14ο επεισόδιο, Χάρης την βοήθεια ενός φίλου που τους πήγε το επεισόδιο,και κάναν συρραφή κομματιού.Καθομαι και σκέφτομαι αν ο φίλος δεν είχε το επεισόδιο αυτό,δεν είχαν σκοπό να την ξαναπροβαλλουν την σειρά;Σε αυτήν την περίπτωση πάλι λύσεις υπήρχαν για εμένα,όπως πχ ο Χριστός ξανασταυρώνεται,που συχωνευσαν επεισόδια
 
Προφανώς δεν υπήρχε αναγνώριση, αλλά η σύνδεση γινόταν μέσω κέντρου δίνοντας τον αριθμό τηλεφώνου του καλούντος. Σε προηγούμενο επεισόδιο που πήρε τηλέφωνο η Ίρμα, είπε: "Το τηλέφωνό μου είναι το (λέει τον αριθμό) και θέλω να με συνδέσετε με το τάδε".
καταλαβα τι λετε
 
Για να το διαβάζουμε όλοι μαζί παράλληλα το βιβλίο δεν πείθεται κανεις;
 
Παράλληλα με τη σειρά; Θα μπερδευτείς, η σειρά έχει τελείως διαφορετική εξέλιξη. Πιο πιστή μεταφορά είχε γίνει στο αντίστοιχο (διπλό) επεισόδιο της σειράς "Ιστορίες του Αστυνόμου Μπέκα" με τον Ιεροκλη Μιχαηλίδη, όπου τον ρόλο του Άλεξ ερμήνευσε μοναδικά ο αδικοχαμένος Κωνσταντίνος Παπαχρόνης.
 
Παράλληλα με τη σειρά; Θα μπερδευτείς, η σειρά έχει τελείως διαφορετική εξέλιξη. Πιο πιστή μεταφορά είχε γίνει στο αντίστοιχο (διπλό) επεισόδιο της σειράς "Ιστορίες του Αστυνόμου Μπέκα" με τον Ιεροκλή Μιχαηλίδη, όπου τον ρόλο του Άλεξ ερμήνευσε μοναδικά ο αδικοχαμένος Κωνσταντίνος Παπαχρόνης.
Ναι ναι το έχω δει το επεισόδιο ξέρω πως είναι τελείως διαφορετικά βιβλίο με σειρα
 
επι ευκαιρίας γιατί δέν ανεβαινουν στο ertflix οι σειρες αυτες;Αυτη την στιγμη το ertflix εχει καποιες σειρες εκει.προφανως δεν υπαρχουν πνευματικα δικαιωματα ;
 
Λοιπόν, το 9ο επεισόδιο που προβλήθηκε σήμερα πρέπει να κουβαλάει κατάρα από θέμα τηλεθέασης! Την πρώτη φορά είχε συμπέσει με τον αλημόνητο τελικό Eurobasket '87 ανάμεσα σε Ελλάδα και ΕΣΣΔ, και σήμερα συνέπεσε με την μεταμεσονύκτια παράταση-θρίλερ στο παιχνίδι του ΟΣΦΠ.
(Βέβαια - δεν ξέρω για σας - αλλά εγώ και τις δύο φορές επέλεξα... Τιμόθεο!).
 
Λοιπόν, το 9ο επεισόδιο που προβλήθηκε σήμερα πρέπει να κουβαλάει κατάρα από θέμα τηλεθέασης! Την πρώτη φορά είχε συμπέσει με τον αλημόνητο τελικό Eurobasket '87 ανάμεσα σε Ελλάδα και ΕΣΣΔ, και σήμερα συνέπεσε με την μεταμεσονύκτια παράταση-θρίλερ στο παιχνίδι του ΟΣΦΠ.
(Βέβαια - δεν ξέρω για σας - αλλά εγώ και τις δύο φορές επέλεξα... Τιμόθεο!).
αυτος ειστε,φυσικα,απεχθανομαι το ποδοσφαιρο
 
Θαυμάσιο, υπέροχο, καταπληκτικό εύρημα!
Το έχω χρόνια στη βιβλιοθήκη μου, παρότι μου λείπει ο πρώτος τόμος. Έχω βέβαια την ενιαία έκδοση Ατλαντίς που έχετε βάλει στην προηγούμενη σελίδα.
 
Το έχω χρόνια στη βιβλιοθήκη μου, παρότι μου λείπει ο πρώτος τόμος. Έχω βέβαια την ενιαία έκδοση Ατλαντίς που έχετε βάλει στην προηγούμενη σελίδα.
διτομο ηταν; δεν ηταν τοσο μεγαλο σε εκταση; η λανθανω;
 
Το έχω χρόνια στη βιβλιοθήκη μου, παρότι μου λείπει ο πρώτος τόμος. Έχω βέβαια την ενιαία έκδοση Ατλαντίς που έχετε βάλει στην προηγούμενη σελίδα.

Τον πρωτο τομο τον ειχες καποτε και χαθηκε η δεν τον ειχες ποτε;
 
Τον πρωτο τομο τον ειχες καποτε και χαθηκε η δεν τον ειχες ποτε;
Δεν τον είχα ποτέ, δεν θυμάμαι πού είχα βρει αυτό το βιβλίο. Πάντως και στην πρώτη έκδοσή του (εκδόσεις Πεχλιβανίδη) ήταν σε 2 τόμους, μόνο στην τελευταία επανέκδοση κυκλοφόρησε ενιαίο.
 
Πίσω
Μπλουζα