Ο θάνατος του Τιμόθεου Κώνστα (1987 ΕΡΤ2)

Eιναι του 98' ή σειρά δηλ.για κάποιους αρχαία ιστορία ο δε Κωνστας για τους ίδιους  παλαιολιθική ....
 
Τελικα η σειρα θα ξεκινησει την Δευτερα 30 Ιουλιου στις 22.00 και θα μεταδιδεται απο Δευτερα μεχρι και Πεμπτη την ιδια ωρα.
 
Τελικα η σειρα θα ξεκινησει την Δευτερα 30 Ιουλιου στις 22.00 και θα μεταδιδεται απο Δευτερα μεχρι και Πεμπτη την ιδια ωρα.
Επιβεβαιώνω. Επιτέλους!!!!!!!

Επίσης, για όσες και όσους δεν την δούνε, ας προγραμματίσουν το "video" να τη γράψουν, γιατί η σειρά έχει βραδινή επανάληψη κάθε μέρα ξημερώματα 4-5 (Δε 30/7: 3-4). Συνήθως οι σειρές αυτές που προβάλλονταν αργά το βράδυ (0040-0100) από ΔΕ έως ΠΕ, δεν είχαν βραδινή επανάληψη. Εκτιμώ ότι, η ώρα προβολής (2200) είναι η αιτία.!!! Όπως και να 'χει θα θυμηθούμε πάρα πολλά και θα αναπολήσουμε!!!!!!

Από Δευτέρα 30/7 έως και Πέμπτη 2/8 προβάλλονται τα Επ. 1 έως 4 αντίστοιχα (2200-2300). Τη Δευτέρα 6/8 προβάλλεται το 5ο επεισόδιο την ίδια ώρα. Η σειρά διακόπτεται για΄τυι απ' ότι είδα προβάλλεται το Ευρωπαικό πρωτάθλημα στίβου. Η συνέχεια με το 6ο επ. από Δευτέρα 13/8. Η ΕΡΤ τελικά θα μας βγάλει το "λάδι"..........
 
Και για να μπουμε στο κλιμα της σειρας, οριστε οι τιτλοι απο το πρωτο επεισοδιο μετα την ψηφιακη αποκατασταση που εκανε η ΕΡΤ, ετσι οπως θα προβληθει την Δευτερα στις 22.00

Προβολή συνημμένου 180395
Είσαι ωραίος!!!!!

..και τους τίτλους τέλους ανέβασε.
 
Δεν τ' αφηνες να τρεξει λιγο ακομα; Πανω στη γλυκα μας εκοψες! :)
 
Θαυμάσια σειρά, κόσμημα !! την είχαν δει άτομα που τότε δεν είχαν καν γεννηθεί από το τιουμπι και κόλλησαν/μ ιλαμε για 25 χρόνους  , σκεφτείτε!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
http://program.ert.gr/details.asp?pid=3581410&chid=49

Εντωμεταξύ από το επεισόδιο 3 της Τετάρτης πάει στο επεισόδιο 5 την Πέμπτη!!! Το 4 που είναι;;;
Θελω να ελπιζω πως προκειται για λαθος στην αριθμηση των επεισοδιων. Αλλιως ο,τι περιεχει το ψηφιο 4 δεν τραβαει σ' αυτη τη σειρα.... :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το 4ο είναι το επεισόδιο που πεθαίνει ο Τιμόθεος Κώνστας. Αυτοί είναι ικανοί όπως στην "Εξαφάνιση του Τζων Αυλακιώτη" είχαν χάσει το επεισόδιο που εξαφανίζεται ο Αυλακιώτης, έτσι και στον "Θάνατο του Τιμόθεου Κώνστα" να παραλείψουν το επεισόδιο που πεθαίνει ο Κώνστας...
 
Είναι και ή ώρα 10 το βράδυ που φέρνει παλιές αναμνήσεις τότε προβαλλοτανε συνήθως και ή σειρά στην ερτ το 80'!! 
 

Γιααααα να ετοιμαζομαστε....

1@αριαδνη[/USER] 1@bambinella 100[/USER] ετοιμαστε τα φυστικια Αιγινης :)

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εχω ψησει πιτσα μπεϊκον - μανιταρια κι ανοιγω μπυρες οπου να' ναι. Ολοκληρος Τιμοθεος Κωνστας ειναι αυτος. Να μην εχω κανει το κουμαντο μου; :D
 
χα χα χα μαζωξη οπως παλια είναι και μετά Μερντοχ τον καναδεζο επιθεωρητή που λύνει μυστήρια. Μπεκας εναντίον Μερντωχ λοιπόν.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Υπεροχο! Εχω ενθουσιαστει γιατι ειναι τελειως διαφορετικη η αισθηση να το βλεπεις "λαιβ" την ωρα προβολης. Και τι ωραια εικονα και ηχος. 
 
χα χα χα μαζωξη οπως παλια είναι και μετά Μερντοχ τον καναδεζο επιθεωρητή που λύνει μυστήρια. Μπεκας εναντίον Μερντωχ λοιπόν.
Μπεκας και ξερο ψωμι. Περιμενα να αρχισει ο Κωνστας χαζευοντας Μερντοχ κι επαθα πλακα. Ποσο μολυβι και μασκαρα φοραει στα ματια του αυτος; Αμα του βαζανε και λιγο κραγιονακι, κουκλιτσα θα ηταν. :p

Φοβερη η αισθηση του Κωνστα. Εχω ξαναδει τη σειρα και σε επαναληψεις και στο ΥΤ, αλλα βραδυ πρωτη φορα υστερα απο 31 χρονια. Ενιωσα ξανα εκεινη τη γλυκια προσμονη οπως τοτε που μαζευομασαταν ολοι μαζι καθε Κυριακη για να τη δουμε. Στο ακουσμα της μουσικης τζαζ των τιτλων ελιωσα!

Κι οταν ειδα Ντενιση με Χρυσικακο στη σαλα της βιλας της Κηφισιας και ακουσα τον Τρυφωνα Καρατζα να λεει "Βρικομαστε στο 1955" εκει με αποτελειωσανε!
 
Χα χα πάντως ο Αλεξ δεν ήταν ερωτευμένος με την Μαγδα στο βιβλίο, νομίζω πως ήτανε γκέι, αν κάνω λάθος διορθωστε με . Δεν σου άρεσε ο Μερντωχ και βγήκε πριν δύο χρόνια ο ηθοποιός ο πιο σέξι άνδρας της μικρής οθόνης  στον καναδα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα