[ΠΡΟΒΛΗΜΑ] Spyware στον υπολογιστή μου

Νόμιζα ότι αναφερόταν στο θέμα του δικτύου... :D
 
Τα πρώτα πράγματα που εγκαθιστούμε μετά από εγκατάσταση λειτουργικού είναι

1. Chipset drivers

2. Hard disk controller drivers (είναι διαφορετικοί από τους chipset drivers)

3. VGA drivers

4. Ethernet drivers

Συνήθως στο CD της motherboard αν τρέξουμε το setup εγκαθίστανται μαζί τα 1, 2 και 4. Επειδή όμως συνήθως τα CD αυτά περιέχουν παλιότερες εκδόσεις των οδηγών, εγώ προτιμώ να κατεβάσω τα μεμονομένα πακέτα και να τα εγκαταστήσω ξεχωριστά.

Μετά ακολουθούν άλλοι πιθανοί drivers όπως πχ κάρτας ήχου κλπ (αν δεν έχουν αναγνωριστεί οι συσκευές και μπεί ήδη κατά την εγκατάσταση)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τα πρώτα πράγματα που εγκαθιστούμε μετά από εγκατάσταση λειτουργικού (τυπου windows) είναι..
 
gtsamour είπε:
Διακρίνω μεσάνυχτα (μαύρα) :D
Ναι ποτε δεν ειπα οτι εχω ιδιαιτερες γνωσεις στους υπολογιστες. Αυτο ηταν το πρωτο μου φορματ και χαιρομαι που τελικα τα καταφερα εστω και ετσι ανορθοδοξα... :D
 
Δε πειράζει,κάθε άλλο μάλιστα,ένας από τους κυριότερους λόγους γέννησης και ύπαρξης των απανταχού forums είναι αυτός,δηλαδή μέσω της ανταλλαγής απόψεων κι εμπειριών να εμπλουτίζονται και οι γνώσεις μας επί διαφόρων αντικειμένων-θεμάτων...
 
εδώ και χρόνια περιμένω την εποχή που δεν θα χρειάζεται εγκατάσταση οδηγών.. και μου φαίνεται πως θα περιμένω πολύ ακόμη... :xm:
 
Mάλλον η εποχή αυτή είναι ουτοπική σκέψη για τα PC's...
 
Μην ξεχνάμε ότι η ανάπτυξη οδηγών και η κυκλοφορία νέων, πολλές φορές σημαίνει μεγάλο άλμα στις επιδόσεις.

Όσο για τα σχόλια περί Λίνουξ, να υπενθυμίσω ότι για μεγάλη μερίδα χρηστών (λέγετε μας gamers) είναι non matter αφού κάποιοι χρησιμοποιούμε τους υπολογιστές μας αποκλειστικά για να παίζουμε. (Και ακόμα και το netbook μου αν δεν είχε XP θα ήταν non matter αφού έχω λοιώσει με το παλιό κλασσικό Unreal, το παλιό κλασσικό Unreal Tournament, το Carmaggedon II και άλλα πολλά παιχνιδάκια που ξέθαψα από τα συρτάρια)

Dr, η πρώτη φορά είναι δύσκολη για όλους μας, οπότε συγχαρητήρια για το αποτέλεσμα.

Telamonas.stokos είπε:
Τα πρώτα πράγματα που εγκαθιστούμε μετά από εγκατάσταση λειτουργικού (τυπου windows) είναι..
Oblivion,

Crysis,

Bioshock,

DIRT,

Mass Effect,

GRID,

και άλλα πολλά!!!!!!!!! :D :D:D:D:D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
manos426f είπε:
Δε πειράζει,κάθε άλλο μάλιστα,ένας από τους κυριότερους λόγους γέννησης και ύπαρξης των απανταχού forums είναι αυτός,δηλαδή μέσω της ανταλλαγής απόψεων κι εμπειριών να εμπλουτίζονται και οι γνώσεις μας επί διαφόρων αντικειμένων-θεμάτων...
ωραια αποψη αυτη συμφωνω,μας πανε μπροστα τετοιες αλληλεπιδρασεις.
 
Πίσω
Μπλουζα