Πήρα Treamcast!ΟΕΟ!

δεν εννοω να μου πειτε πως να το κατεβασω!!!ενα παραδειγμα εφερα!!!!βασικα ηθελα να πω αν εχει καποια αλλη ονομασια το παιχνιδι!!!

γιατι με παρεξηγειτε συνεχεια????( ααα και κατι ασχετο με το θεμα!!!ποτε θα ξαναγινει μαζωξη των μελων για καφε?ηθελα να ερθω αλλα ειμαι φανταρος ακομα!!!απο τον αλλο μηνα ομως...... )
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΟΚ,μη.....φωνάζεις ντε !

Αστειεύομαι φυσικά... ;) :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
καλα μη νομιζεις οτι τα παιρνω κι εγω ολα στα σοβαρα!!!

θα το πω παλι:

( ααα και κατι ασχετο με το θεμα!!!ποτε θα ξαναγινει μαζωξη των μελων για καφε?ηθελα να ερθω αλλα ειμαι φανταρος ακομα και θελω πολυ να σας γνωρισω και απο κοντα!!!απο τον αλλο μηνα ομως...... )
 
Τώρα που φτιάχνει ο καιρός,θα πυκνώσουν οι συναντήσεις...!
 
παρα παρα πολυ ωραια!!!!(αλλο ασχετο με το θεμα!!! δε ξερω ποσο χρονων ειναι οι περισσοτεροι στο retromaniax αλλα μου αρεσει να βλεπω μικρα παιδακια σαν εμενα να ασχολουνται με ρετρο κονσολες και υπολογιστες κι οχι μονο!!!)
 
Guys, εσείς οι dreamcastάδες θα ξέρετε. Λέω να το πάρω το Treamcast. Μπορώ να του βάλω και VGA box έτσι ? Η παίζει και να παρακάμψεις με κάποιο τρόπο το εσωτερικό του ?
 
Other_Reality είπε:
Guys, εσείς οι dreamcastάδες θα ξέρετε. Λέω να το πάρω το Treamcast. Μπορώ να του βάλω και VGA box έτσι ? Η παίζει και να παρακάμψεις με κάποιο τρόπο το εσωτερικό του ?
το Treamcast είναι σαν ένα κανονικό dreamcast με επιπρόσθετη μία οθόνη.

Η οθόνη έχει διακόπτη για να κλείνει, αλλά και ανοιχτεί να είναι τουλάχιστον το rca παίζει κανονικά...δεν βρίσκω λόγο να μην παίζει καλά το vga box...
 
Παντως ποτε δεν καταλαβα γιατι καποιος να προτιμησει Treamcast απο Dreamcast...

To παιξιμο σε μια crappy μικρη LCD δεν το θεωρω προσον (που μαλιστα κοστιζει και επιπλεον)
 
Εγώ πάλι μπορώ να καταλάβω μια χαρά μια επιλογή σαν το Treamcast, κυρίως όμως σαν δεύτερη κονσόλα DC.

H LCD της TC εκτός του ότι δεν είναι crappy (κατασκευαστής Samsung) δίνει τη δυνατότητα να παίξεις παιχνίδια εύκολα αφού είναι πολύ portable, χωρίς να είναι απαραίτητη η παρουσία τηλεόρασης, ακόμα πχ και στο αυτοκίνητο (αν δεν οδηγείς εσύ).

Επιπλέον είναι ξεκλείδωτη, το hardware είναι original sega DC, έχει όλες τις δυνατότητες μιας κανονικής NTSC DC και δεν κοστίζει δα και τόοοοοοσο πολύ περισσότερο από όσο πιάνει σήμερα μια καλοδιατηρημένη παλιά DC.

Whats not to like....
 
Η PSone οθονιτσα δεν ειναι και μαλιστα wide??

Τεσπα...ειμαι σαλονατος τυπος και προφανως δεν τα εκτιμω οσο πρεπει
 
gtsamour είπε:
Εγώ πάλι μπορώ να καταλάβω μια χαρά μια επιλογή σαν το Treamcast, κυρίως όμως σαν δεύτερη κονσόλα DC.
H LCD της TC εκτός του ότι δεν είναι crappy (κατασκευαστής Samsung) δίνει τη δυνατότητα να παίξεις παιχνίδια εύκολα αφού είναι πολύ portable, χωρίς να είναι απαραίτητη η παρουσία τηλεόρασης, ακόμα πχ και στο αυτοκίνητο (αν δεν οδηγείς εσύ).

Επιπλέον είναι ξεκλείδωτη, το hardware είναι original sega DC, έχει όλες τις δυνατότητες μιας κανονικής NTSC DC και δεν κοστίζει δα και τόοοοοοσο πολύ περισσότερο από όσο πιάνει σήμερα μια καλοδιατηρημένη παλιά DC.

Whats not to like....
συμφωνω απολυτα ειναι πολλα +++ του treamcast και καθολου ακριβο για αυτα που δινει...
 
Θα μπορουσαν αντι για wide οθονιτσες και παραξενα χειριστηρια να ενσωματωσουν

*μια απομιμηση του Dreamcast Broadband Adapter για να παιζουμε Online και

*ενα χειριστηριο με μια μοντιφα για δευτερο ψηφιακο μοχλο/σταυρο (δηλαδη που θα υποκαθιστουσε την τετραδα των κουμπιων παραλληλα) ωστε να παιζονται πιο ευκολα τα FPS.
 
Η άσπρη με τη wide όντως μάπα οθόνη ήταν η πρώτη έκδοση.

Τώρα κυκλοφορεί η SE (Second Edition) με οθόνη Samsung 4:3 και original DC χειριστήριο.

[edit] Dead pic imageshake [edit] 
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
οπως ειπαν και τα παιδια πιο πανω το treamcast ειναι ενα αυθεντικο dreamcast με καποιες αλλαγες οπως το οτι ειναι τσιπαρισμενο , εχει καλη lcd οθονη και δε χρειζεται να εισαι συνεχεια μπροστα στην τν , παιζει ολες τις περιοχες ,εχει ανταπτορα για το αυτοκινητο, παιζει Divx!!!(σε μερικα πακετα εχει μεσα και 1 vmu!!!σε εμενα ειχε!!!)

τι αλλο να ζητησει κανεις απο μια κονσολα?

δυστηχως καφε δε φτιαχνει!!!!

παντως ειναι ο πιο καλος κλωνος που εχω δει!!!
 
Ναι, γι'αυτήν την έκδοση λέω κι'εγώ. Να σας πώ, ήθελα κανονικό Dreamcast, αλλά άυτό βολέυει για πολλούς λόγους. Τα λεφτά σάν διαφορά δέν είναι πολλά (50 ευρώ) και στην τελική έχει και ολοκάινουργιο GDrom, που είναι και ο βασικότερος λόγος. Η οθόνη λίγο με ενδιαφέρει, αλλα είναι ευπρόσδεκτο έξτρα. Βρήκα μερικά original DC boxed στο ebay, αλλά πολλά τα λεφτά και δέν το ρισκάρω κιόλας.
 
το treamcast εδω το αγοραζεις 130 ευρω!!!οσο για dreamcast μπορεις να βρεις κι εδω καλες τιμες!!!πηρα ενα απο αθηνα σε αριστη κατασταση με 40 ευρω!!!με 2 μοχλους 2 vmu και 5 games!!!
 
Το 'εδω' σε ποιο μερος αναφερεται;
 
Βασικα υπαρχει ενα ακομα καταστημα τo οποιο το πουλαει γυρω στα 400?, αλλα ακομα και η χειροτερη δυσφημιση λειτουργει διαφημιστηκα γιαυτο, οποτε δεν αξιζει να το αναφερουμε.
 
ναι παιδια συγγνωμη,ξεχασα να βαλω το link!!!παντως για used dreamcast μπορειτε να βρειτε κι εδω στην ελλαδα με παρα πολυ καλες τιμες!!!

καλα πως γινεται να το πουλαει 400 ευρω ενω ολος ο κοσμος το πουλαει σχεδον 250 $?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα