Πήρα Treamcast!ΟΕΟ!

Τέλη του μήνα με την πληρωμή θα το χτυπήσω κι εγώ! :)
 
Στο ebw.gr δεν υπαρχει απο το περασμενο Πασχα. Ειχα παρει και ρωταγα καθε μηνα σχεδον.
 
Και εγώ το σκεφτόμουνα να το πάρω άλλα μάλλον θαχτυπήσω άλλο ένα Dreamcast.Με λίγο ψάξιμο ίσως βρω και καινούριο.
 
Daytime Dreamer είπε:
Στο ebw.gr δεν υπαρχει απο το περασμενο Πασχα. Ειχα παρει και ρωταγα καθε μηνα σχεδον.
Έχω την εντύπωση ότι γενικά δεν υπάρχει....οι κινέζοι σταμάτησαν να το κατασκευάζουν ...
 
Εχει σταματησει η παραγωγη του μηχανηματος απο την εταιρια και πιθανοτατα δεν θα ξαναυπαρξει.

Ολα τα treamcasts, ουσιαστικα ειναι ανακατασκευασμενα, μεταχειρισμενα dreamcasts και οχι καινουργια εργοστασιακη παραγωγη. Αρα με το που τους τελειωσε (το πολυ μεγαλο) στοκ τους απο dreamcast, τελειωσαν και τα treamcast. Συχνα πυκνα παντως βγαινουν στο εβay αρα οποιος το θελει πολυ μπορει να το παρει απο εκει.. δυστηχως ομως με πολυ περισσοτερα χρηματα απο τα 130? του ebw :(
 
Αυτή τη στιγμή δυστυχώς μόνο 1 υπάρχει στο ebay κι αυτό είμαι το πρώτο (άσπρο) μοντέλο. Γενικά απ' οτι έχω καταλάβει όσοι πρόλαβαν και αγόρασαν δεν ψήνονται και πολύ να τα αποχωριστούνε.
 
asemnos είπε:
Γενικά απ' οτι έχω καταλάβει όσοι πρόλαβαν και αγόρασαν δεν ψήνονται και πολύ να τα αποχωριστούνε.
πολύ λογικό αυτό....εφόσον σταμάτησε να παράγεται η τιμή του σιγά σιγά θα ανέβει στα ύψη, ειδικά δεδομένου ότι περιέχει το original hardware της Sega....
 
Χε χε, ευτυχώς πρόλαβα και πήρα το μαύρο τότε που κυκλοφορούσε (απο το ebw).

Oπότε να υποθέσω ότι τώρα που σταμάτησε να κυκλοφορεί είναι κάργα συλλεκτικό?
 
Αρκετά σίγουρα κι αν δεν είναι ακόμα κάργα, θα γίνει. ;)
 
Μα τι να το κάνουμε το TREAMCAST όταν υπάρχει το GEOANASCAST ! :D

Για όσους χάσανε επεισόδια : GeoAnasCast - For Your Eyes Only ! (56Κ ΝΟ!)





Ναι, ναι , είναι δική μου moda ! :D :cool:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
OMFG! oO ! Τρελά respect κι απο μένα geoanas!! Έχεις μεράκι..
 
Ωραίο μηχανάκι τότε που βγήκε το Treamcast αλλα και το GEOANASCAST όλα τα λεφτά!
 
Πίσω
Μπλουζα