Παγωτά

Το Ταρτούφο με το καφέ κουπάκι με τη λαβή (πάνω δεξιά) ήταν από τα πολύ must... Γενικά ήταν πολύ πρωτότυπα τα Ταρτούφο στην εποχή τους, άλλαξαν το στυλ των παγωτών με "ιταλική φινέτσα".
 
katerinak είπε:
δε νομιζω να προστεθηκαν στο παρον θρεντ οι φωτογραφιες που ανεβασε η Candy4ever εδω
attachment.php
attachment.php
Πότε είχαν κυκλοφορήσει τα παραπάνω παγωτά; Τι γεύση είχαν τα παγωτά Αστερίξ (φράουλα ;) Κάρναβαλ (βανίλια με τρουφάκια επάνω ;) και Χάιντι (μπανάνα ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
BETTY BOOP είπε:
Πότε είχαν κυκλοφορήσει τα παραπάνω παγωτά; Τι γεύση είχαν τα παγωτά Αστερίξ (φράουλα ;) , Κάρναβαλ (βανίλια με τρουφάκια επάνω ;) και Χάιντι (μπανάνα ;) ;
Τα Tartufo τα θυμάμαι από το 1981.
 
Βρηκα στο σουπερ μαρκετ, την τρελη πατουσα και την χαμογελαστη μπανανα της ΕΒΓΑ, σε συσκευασια των 6, με 3,15 ευρω. Δεν ηξερα οτι βγαινουν ακομα. Η γευση ιδια, αλλα με τα σημερινα δεδομενα 'απλη'
 
DSC01357.jpg

Βρηκα στο σουπερ μαρκετ, την τρελη πατουσα και την χαμογελαστη μπανανα της ΕΒΓΑ, σε συσκευασια των 6, με 3,15 ευρω. Δεν ηξερα οτι βγαινουν ακομα. Η γευση ιδια, αλλα με τα σημερινα δεδομενα 'απλη'
 
κυκλοφορησαν δυο ειδων "τρελες πατουσες"; αυτη χωρις τη σοκολατα που φαινεται εδω και αυτη που εχει λιγη επικαλυψη σοκολατας;
 
Eμενα μου εχει μεινει το ονομα ''τρελη πατουσα'' αλλα τη θυμαμαι με την επικαληψη σοκολατας στα δαχτυλα. Στο κουτι που βγαινει τωρα γραφουν μονο ''πατουσα''. Εκτος αν τα εχω μπερδεψει και θυμαμαι την επικαληψη σοκολατας που ειχε η μπανανα για καπελο. Το πιο πιθανο ειναι να τα εχω μπλεξει εγω katerinak
 
Ισως να συμβαινει κατι αλλο:

το παγωτο "τρελη πατουσα" να ειναι αυτο χωρις τη σοκολαταΠροβολή συνημμένου 82411

ενω το παγωτο "πατουσα" να ειναι αυτο με την επικαλυψη

Μαφαλντα το αλλο παγωτο που εχει η φωτογραφια που ποσταρες ειναι το Τογκο togko.JPG

trelipatoysa.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
To Toγκο μονο σαν μπανανα το θυμαμαι, η' τουλαχιστον ετσι το λεγαμε εμεις τοτε. Πο πο!! ολα αναποδα τα θυμαμαι:biglaugh:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπορεί το παγωτό ''Πατούσα'' να είχε κυκλοφορήσει πρώτα χωρίς σοκολάτα και έπειτα με σοκολάτα στο πάνω μέρος...
 
κοντινοτερο πλανο της συσκευασιας του παγωτου o..key

attachment.php


Θανο, το Feast της Algida μοιαζει με το o..key της Δελτα

και του rock N ball

attachment.php
attachment.php


πυραυλος MAXIMUM της ΔΕΛΤΑ

attachment.php
attachment.php


ok.JPG

rockNball.JPG

rock.JPG

maximumdelta.JPG

max.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
attachment.php
πηγη (στο σάιτ γραφει οτι κυκλοφορησαν τελη '70)

attachment.php
αυτο πρεπει να ειναι αρκετα παλιο παγωτο,ισως να κυκλοφορησε τη δεκαετια του 60

delta.jpg

9pmp99.jpg
 
Αααχ σας παρακαλω βοηθηστε με να βρω ενα παγωτο. προσπαθω να το θυμηθω χρονια !! Δε θυμαμαι πολλα όμως..μονο οτι ειχε πλαστικο ροζ ξυλακι, νομιζω χωριζόταν το ξυλακι στα δυο πάνω πάνω και πρεπει να χε γευση φραουλα κ σοκολατα σιγουρα ..τωρα κάτι άλλο δε ξέρω. αρχές του 90 βγήκε. Δν ειναι πουθενα σε οσα ειπωθηκαν πριν
 
Κάτι μου λέει, Ζωή. Το πλαστικό ξυλάκι δηλαδή, σαν να ήταν τρικ. Το παγωτό ήταν σωληνοειδές; Αν ήταν αυτό, μιλάμε για 94-96 κάπου.
 
BETTY BOOP είπε:
Με σφυρίχτρα στο πλαστικό στο κάτω μέρος. Το παγωτό ήταν βανίλια με σιρόπι σοκολάτας.
την τηλεοπτικη διαφημιση την ειδαμε τον περασμενο Δεκεμβριο στα 02:12 λεπτα του βιντεο,στο ποστ
 
Πίσω
Μπλουζα