Παιδικές μας φωτογραφίες

Μπράβο σερίφη Phil !

Είμαι σίγουρος ότι οι παράνομοι θα το σκέφτονταν πολύ, πριν πλησιάσουν την πόλη σου !

Βλέμμα αποφασισμένο και πιστόλια έτοιμα να βροντήξουν !
 
πολύ ωραίες, phil.

Αλήθεια, ξέρει κανείς γιατί οι παιδικές μας φωτογραφίες που τραβήχτηκαν στα φωτογραφεία, έχουν το ίδιο φόντο;

(για του λόγου το αληθές, θα βάλω μια δική μου σαν βασίλισσα αμαλία).

μπορεί κάποιος να μου πει τον τρόπο να την ανεβάσω; (είμαι λίγο;; άσχετη)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Phil... ως G Force έγραψες :bow:

Εντάξει... και ο Σερίφης είναι πολύ καλός... αλλά κλασικός

Ενώ οι G Force... :wub: :wub: :wub: :wub: :wub:
 
ΧΡΙΣΤΙΝΑ είπε:
πολύ ωραίες, phil. Αλήθεια, ξέρει κανείς γιατί οι παιδικές μας φωτογραφίες που τραβήχτηκαν στα φωτογραφεία, έχουν το ίδιο φόντο;

(για του λόγου το αληθές, θα βάλω μια δική μου σαν βασίλισσα αμαλία).

μπορεί κάποιος να μου πει τον τρόπο να την ανεβάσω; (είμαι λίγο;; άσχετη)
Γιατί προφανώς το φόντο το αγοράζανε όλοι από τον ίδιο προμηθευτή :D

Εμένα πάντως δεν με πήγαν ποτέ σε φωτογραφείο για αναμνηστική φωτογραφία... είχε ο πατέρας μου κάτι απίστευτες μηχανές Leica κατοπτρικές (τις έχω ακόμα!) και έβγαζε, κι έβγαζε...

Η μυρωδιά των καψυλίων ήταν βεβαίως, μπαρούτι. Αρκετά ασταθές. Θυμάμαι ένα καλοκαιριάτικο απογευματάκι που έτρεχα στη γειτονιά (Άγιος Σπυρίδωνας Παγκρατίου) με την τσέπη μου γεμάτη καψύλια. (ok, καψούλια). Έβαλα το χέρι στην τσέπη μου και προφανώς η θερμοκρασία ανέβηκε πάνω από το κρίσιμο σημείο και σκάσανε όλα μαζι! Έγινε το χέρι μου...

Χριστινάκι, πας στο http://www.imageshack.us, κλικ στο "choose", διαλέγεις τι φωτό που θες να ανεβάσεις, ανεβαίνει στο server. Μετά έχεις δύο επιλογές:

-αν θες να ανεβάσεις εδώ μία μικρή εικόνα που να κάνουμε κλικ και να ανοίγει η μεγάλη (συνίσταται αν η αρχική είναι πολύ μεγάλη) πας εκεί που λέει "thumbnail for forums (1 ή 2) και αντιγράφεις τον κώδικα μέσα από το κουτάκι μέσα στο μήνυμά σου στο φόρουμ:

το

Κώδικας:
[url=http://img91.imageshack.us/my.php?image=2985404563cfdaac45byc6.jpg][img=http://img91.imageshack.us/img91/3133/2985404563cfdaac45byc6.th.jpg][/url][url=http://g.imageshack.us/thpix.php][img=http://img91.imageshack.us/images/thpix.gif][/url]
δίνει:



-Αν θες μεγάλη εικόνα αντιγράφεις στο μήνυμά σου ένα εκ των "hotlink for forums".

Ελπίζω να βοήθησα...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Gryzor είπε:
Η μυρωδιά των καψυλίων ήταν βεβαίως, μπαρούτι. Αρκετά ασταθές. Θυμάμαι ένα καλοκαιριάτικο απογευματάκι που έτρεχα στη γειτονιά (Άγιος Σπυρίδωνας Παγκρατίου) με την τσέπη μου γεμάτη καψύλια. (ok, καψούλια). Έβαλα το χέρι στην τσέπη μου και προφανώς η θερμοκρασία ανέβηκε πάνω από το κρίσιμο σημείο και σκάσανε όλα μαζι! Έγινε το χέρι μου...

ΩΧ! :eeek: Φανταζομαι οτι θα καηκες, εστω και λιγο? Ηταν μπαρουτι αληθινο?
 
Εδω ο καλος σεριφης! Απο μικρος επισης εφερα και ενα ζευγος εξασφαιρων! Αυτο που μου λειπει περισσοτερο απο τις αποκριες ειναι τα φανταστικα πιστολια που ειχα που επαιρναν εκεινες τις ροδελες με τις κοκκινες "σφαιρες". Οταν ξεμενα απο τις ροδελες, καθομουν και εβαζα μια μια επο εκεινα τα τετραγωνα "τσαμπια" που κοβαμε μια μια τις σφαιρες και τις βαζαμε στα συνηθως μιας γεμισης πιστολια. Ε ρε πιστολιδι που επεφτε στους δρομους και στις γειτονιες τοτε!!
Σεριφης χωρις αστρο δεν νοειται,ενας φτωχος και μονος καουμποϋ ησουν..... :D

Εγω ειχα και πλαστικο-επιχρυσο αστρο και ολα,καμμια φορα το χρησιμοποιουσα και σαν ninja-αστρο. :D

Αχ η μυρωδια απο τα "καψουλια" οπως τα λεγαμε τοτε ακομα την θυμαμαι,μην πιασω τα μεταλικα καψουλια για το μεταλικο οπλο που βαραγαμε φωτοβολιδες,(ακρως επικινδυνα). :precry:

Αμ τα δυναμιτακια,οι στρακαστρουκες,πτου θα ανοιξω καινουργιο θρεντ με "Πυροτεχνηματα". :xm:
 
Μπαρούτι ήταν όντως. Ίσως αραιωμένο με κάτι, αλλά ήταν :D

Το χεράκι μου έγινε κατακόκκινο και πρήστηκε... δεν μπορούσα καν να κλάψω. Με δίδαξε πράγματα περί ασφάλειας παιχνιδιών, φυσικής και διαχείρισης σωματικών λειτουργιών (ήμουν περήφανος που δεν τα έκανα πάνω μου).

Aardvark είπε:
,πτου θα ανοιξω καινουργιο θρεντ με "Πυροτεχνηματα". :xm:
Χε... δέναμε δυναμιτάκια πάνω σε Playmobil και προσπαθούσαμε να τα κάνουμε να απογειωθούν. Τα καημένα απλά διαλύονταν, αλλά ήταν εξίσου διασκεδαστικό.

Χμ, έχουμε βγει τελείως off topic...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Aardvark είπε:
,πτου θα ανοιξω καινουργιο θρεντ με "Πυροτεχνηματα". :xm:
Χε... δέναμε δυναμιτάκια πάνω σε Playmobil και προσπαθούσαμε να τα κάνουμε να απογειωθούν. Τα καημένα απλά διαλύονταν, αλλά ήταν εξίσου διασκεδαστικό.

Χμ, έχουμε βγει τελείως off topic...
 
τελικά δεν κατάφερα να σας παρουσιάσω την........... μετενσάρκωση της βασίλισσας Αμαλίας :D , διότι θυμήθηκα πως βρίσκεται κάπου...... 480 χλμ μακριά. Ορίστε λοιπόν μια απο το καλοκαίρι του 1980. Και για να μην παρεξηγηθώ, δε βλέπετε μια <<κομψή >> χειρονομία, αλλά μια προσπάθειά να με πάρει ο φωτογράφος αγκαλιά. :thanx2: και πάλι :thanx2: στα μέλη juanita kai gryzor που με βοήθησαν με τις συμβουλές τους, να σας παρουσιάσω αυτή την φωτογραφία

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χαχαχα! Αν ο φωτογράφος δεν ήταν ο μπαμπάς σου, ήταν παιδικός έρωτας; :)

Πριν διαβάσω πάντως την περιγραφή νόμιζα ότι σου είχαν πάρει παιχνίδι =)
 
Gryzor είπε:
Χαχαχα! Αν ο φωτογράφος δεν ήταν ο μπαμπάς σου, ήταν παιδικός έρωτας; :)
Πριν διαβάσω πάντως την περιγραφή νόμιζα ότι σου είχαν πάρει παιχνίδι =)

ήταν η << αδυναμία μου>>. :wait2: Θα μπορούσε άραγε να εξελιχθεί σε έρωτα; :wait2: Μπα, μικρός μου έπεφτε. Εγώ 4, αυτός 34 , δεν είχε καμία ελπίδα :D :D
 
Aardvark είπε:
Σεριφης χωρις αστρο δεν νοειται,ενας φτωχος και μονος καουμποϋ ησουν..... :D
Ρε συ Aardvark.. μεγαλωνεις και retrιαζει η οραση σου?! Τρια αστρα εχω, ενα στο πετο και δυο στις θηκες απο τα πιστολια για καβαντζα! :)
 
Τις ξανακοιταξα για επιβεβαιωση...... :xm:

Εσυ το εχεις βαλει στην επωμιδα σαν ανθυπολοχαγος.

Εγω ξερω το αστρο το φορανε στο στηθος,μηπως ησουν κανας βοηθος τιποτα η ντυμενος Μεξικανος σεριφης,εκει τα βαζουν οπου να'ναι. :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
χεχεχε... βρε συ για κυνηγι ινδιανων ειχα βγει και μαλιστα φουριοζος!! που να βρεθει καθρεπτης και στο far west τοτε να προσεξω και τα "συμμετρικα" εμφανιζειν ενος καθως πρεπει σεριφη!! Οσο για το μεταλικο αστρο που λειπει.. θα σκουριαζε στο πλυσιμο, ενω τα πλαστικοειδη αντεχαν ακομα και στην σκαφη με το SKIP που συνιστουσαν 40 κατασκευαστες σκαφών!! :) :)
 
Arduinna είπε:
Μετά απο ψυχολογικές πιέσεις εκατοντάδων μελών του Grm και χιλιάδες μυνήματα στο inbox μου (και στο κινητό μου) αποφάσισα να δημοσιεύσω μερικά στιγμιότυπα απο την μωρουδίστικη ζωή μου...
[edit] dead imageshack photo [edit]

Απο τις πολυτάραχες διακοπές μου στις Κάννες της Γαλλίας όπως φαίνεται

ολοκάθαρα απο το νούφαρο που κείτεται αδιάφορα στο νερό..:rolleyes:

[edit] dead imageshack photo [edit]

Η μοναξιά της κορυφής...Λίγες στιγμές πριν λάβω μέρος στο Ράλι Ακρόπολις

(μη σας ξεγελά η μηχανή)...

ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΡΟΣΟΧΗ! Το μηχανακι είναι ρετρό!

[edit] dead imageshack photo [edit]

Στιγμές οικογενειακής γαλήνης.

Ας φαινόμαστε αγαπημένοι για τους παπαράτσι! :diablotin:

Έχω πεθάνει στα γέλια!!!. Πολύ καλή η φωτο με το μηχανάκι. Θα πάω σπίτι, και θα βάλω και εγώ δικές μου!! Νά'στε καλά ρε παιδιά μου φτιάξατε την ημέρα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ζήλεψα και ανέβασα και εγώ κατι φωτογραφίες εκεί να βρίσκονται...Στη μια από αυτές είμαι χαρακτηριστική '80s

[edit] dead photo [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραίο το asics παπούτσι. Κλασσική φωτό από 80s
 
Συμφωνώ, ωραία η πόζα :) Κρίμα που είναι τόσο μικρή...
 
Πίσω
Μπλουζα