Παιδικές μας φωτογραφίες

picture.php


Στην παραπάνω φωτό εμφανίζεται το αδέρφι μου καθισμένο όμως στο κρεβάτι μου με τις αφίσες μου στον τοίχο. Οι αδυναμίες μου είναι εμφανείς :D Η μπλε λαδομπογιά επίσης δική μου εικαστική παρέμβαση :brick:
 
Ουάου ! Και ακριβώς πάνω του, μια κούκλα "τρελοπατάτα" !

( Η άσπρη-πράσινη με την περίεργη μύτη )
 
έτσι ρε ... θρύλος και τα μυαλά στο μίξερ...
 
exetlaios είπε:
Ουάου ! Και ακριβώς πάνω του, μια κούκλα "τρελοπατάτα" ! ( Η άσπρη-πράσινη με την περίεργη μύτη )

Μπράβο μνημονικό Κωνσταντίνε :sealed: ...

για την ακρίβεια λεγόταν "Καμικαζοπατάτας" και στο φανελάκι έγραφε "Μοτόρι Πατάτας" ::)
 
Mια επικαιρη φωτο...πολλα πολλα χρονια πριν...εγω (δεξια) με τον μεγαλο αδερφο μου (αριστερα)...

http://img71.imageshack.us/img71/7705/0001dh0.jpg' alt='0001dh0.jpg'> [/img]
 
Φανταστικη φωτο dim! Και ο φουσκωτος Αι Βασιλης με το μπαστουνακι ειναι all time classic στα ελληνικα ρετρο-χριστουγεννα! :)
 
Παιδιά, να πω με αφορμή τις τελευταίες (υπέροχες!) φωτό ότι δεν είναι πολύ δύσκολο να επανέλθει σε σημαντικό ποσοστό το αρχικό χρώμα. Προφανώς αυτό το ξέβαμμα είναι φοβερά ρετρό, αλλά καλό είναι να υπάρχει κι ένα σκανάρισμα πιο κοντά στην αρχική κατάσταση... Όλα μέσα από Photoshop, αν ενδιαφέρεται κανείς να δώσω λεπτομέρειες (αν και πραγματικά είναι εύκολο)
 
dim κουκλιά αλλά γιατί τόση μελαγχολία? σας είχανε μαλώσει?

:)
 
Asikamin ακόμα δεν βρήκες; Είμαι περίεργος! :)
 
Juanita είπε:
picture.php

στο κρεβάτι μου με τις αφίσες μου στον τοίχο. Οι αδυναμίες μου είναι εμφανείς :
Και σ'είχα για κρυφο- Παοκτσού

με το σκεπτικό

Γυναίκα ,... και να θυμάται τον τερματοφύλακα του ΠΑΟΚ στα 80ς ,... δεν μπορεί ..

Juanita είπε:
Μπλάντεν Φορτούλα...τερματοφύλακας του Π.Α.Ο.Κ. :D
=> http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?p=108920&highlight=%2A%F6%EF%F1%F4%2A#post108920

.
 
Αυτη ειναι η ΛΟΡΕΝΑ......

Ολοι μας ειχαμε τετοιες φωτο μικροι ,εγω θυμαμαι κραταγα και ενα στυλο και εδειχνα κατι στο τετραδιο.

picture.php
 
Αχ.. ευχαριστω πολυ!

το μελό υφος, έτοιμο να βάλει τα κλάμματα, ειναι απο την γκαντεμιά που με βρήκε να ερθουν οι φωτογράφοι, τις μέρες που είχα ένα πρόβλημα με το δόντι μου (έχω πιο φουσκωτο μαγουλο απο την δεξια μερια :D )

Το ξεμμαλιασμενο μαλλι, ειναι που που ειχα τσακωθει νωριτερα με καποιον που με ειχε κοροιδεψει γι' αυτο! :D

Λοιπόν παιδιά... αυτή ειμαι! Ελάχιστα έχω αλλάξει! το μαλλι παραμενει μακρυ, εκτός του ότι ψήλωσα λιγακι! Αν δειτε καποια να ερχεται στην συναντηση, και να μοιαζει με το κοριτσακι εδω, εγω ειμαι! Φωναξτε με...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εμένα γιατί η πόζα μου βγάζει κάτι σε αστρολόγο; :D Πάρα ταύτα σε βρίσκω κουκλίτσα!!! #)
 
Λορένα είπε:
Λοιπόν παιδιά... αυτή ειμαι! Ελάχιστα έχω αλλάξει! το μαλλι παραμενει μακρυ, εκτός του ότι ψήλωσα λιγακι! Αν δειτε καποια να ερχεται στην συναντηση, και να μοιαζει με το κοριτσακι εδω, εγω ειμαι! Φωναξτε με...
Όχι και ψήλωσες λιγάκι. Πες πολύ για να είσαι μέσα.

Αν εξαιρέσουμε το ύψος έμεινες ακριβώς η ίδια.

Εγώ τουλάχιστον έτσι νομίζω
 
τι ? :confused: :confused: :confused: αστρολόγος ? χαχαχα χα :D αχ! πολυ γέλασα!
 
candy είπε:
Εμένα γιατί η πόζα μου βγάζει κάτι σε αστρολόγο; :D Πάρα ταύτα σε βρίσκω κουκλίτσα!!! #)

ναι με τα πλανητάκια από πίσω, μια χαρά, η λεζάντα με το 090΄λείπει!! :D

κούκλα κούκλα!! :)
 
Κουκλίτσα σκέτη!!! :cheers:

Η δική μου αντίστοιχη δεν είναι για να τη ποστάρω... #)

Πρέπει να είχα πιάσει ψείρες εκείνο τον καιρό και το μαλλί ήταν κομμένο σχεδόν γουλί... :rofl: :rofl: :rofl:
 
Και το σκεφτομουν βρε Χουανιτα να ανοιξω ενα θεματακι με τιτλο "Ψειρες στο σχολειο και τραυματικες εμπειριες". :D
 
Πίσω
Μπλουζα