Παλιές Διαφημίσεις - Μέρος 5

Εντάξει... και μόνο για τη διαφήμιση του Super Softex ΥΠΟΚΛΙΝΟΜΑΙ!!!!! :bow:

Επιτέλους άκουσα το ορίτζιναλ σάουντρακ, το οποίο είναι cover και όχι η ορίτζιναλ εκτέλεση του Orinoco Flow, του εκπληκτικού και ταξιδιάρικου κομματιού της Enya.
 
old fashioned είπε:
Υπηρχε και μια αλλη διαφημιση των μπαχαρικων captain's, με εναν κυριο που ετρωγε και καθως ετρωγε κοκκινιζε και εβγαζε καπνους απο τα αυτια. Πρεπει να ηταν απο αυτη τη διαφημιση μπαχαρικων. Δεν ξερω αν εχει βρεθει.
Πότε βγήκε αυτή;
 
old fashioned είπε:
Υπηρχε και μια αλλη διαφημιση των μπαχαρικων captain's, με εναν κυριο που ετρωγε και καθως ετρωγε κοκκινιζε και εβγαζε καπνους απο τα αυτια. Πρεπει να ηταν απο αυτη τη διαφημιση μπαχαρικων. Δεν ξερω αν εχει βρεθει.
Πότε βγήκε αυτή η διαφήμιση που αναφέρεις;
 
Διαφήμιση καφέ Bravo (ΕΤ1 1992):

feature=share
 
old fashioned είπε:
Παιχτηκε γυρω στο 1990 συν πλην 2 χρονια.
Ξέρω, θυμάμαι βέβαια πριν 3 χρόνια, όταν έβλεπα τις παλιές καλές διαφημίσεις στον υπολογιστή μου, είδα σε μία συγκεκριμένη εκείνης της εποχής που αναφέρετε, ο ήχος του εκφωνητή αλλοιωμένος, με αποτέλεσμα η φωνή του να ακούγεται ψιλή, και αναρρωτιέμαι γιατί συνέβενε αυτό;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Διαφήμιση Ζαμπόν απο την ΕΤ1 το 1992:

feature=share
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
nwntas είπε:
Εντάξει... και μόνο για τη διαφήμιση του Super Softex ΥΠΟΚΛΙΝΟΜΑΙ!!!!! :bow:
Επιτέλους άκουσα το ορίτζιναλ σάουντρακ, το οποίο είναι cover και όχι η ορίτζιναλ εκτέλεση του Orinoco Flow, του εκπληκτικού και ταξιδιάρικου κομματιού της Enya.
Ξέρω, η διαφήμιση αυτή που αναφέρεις, υπάρχει και σε μία παρωδία με άλλες διαφημίσεις απο εκείνη την εποχή, το βίντεο το οποίο διαγράφτηκε, επειδή περιείχε βωμολοχίες, μπορώ να το στείλω με προσωπικό σου μήνυμα;
 
Διαφήμιση "Πλυντηρέξ" της ΕΤ1 το 1991:

[video=youtube_share;vLt2CKaD6rM]

 
warrior21 είπε:
Ξέρω, η διαφήμιση αυτή που αναφέρεις, υπάρχει και σε μία παρωδία με άλλες διαφημίσεις απο εκείνη την εποχή, το βίντεο το οποίο διαγράφτηκε, επειδή περιείχε βωμολοχίες, μπορώ να το στείλω με προσωπικό σου μήνυμα;
Έννοια σου και το έχω υπόψη μου το βίντεο που λες ;) Να 'σαι καλά για το ενδιαφέρον! :)

nick περιττό να πω ότι έχεις κάνει εκπληκτική δουλειά!!!!!!!!!!!!!
 
nwntas είπε:
nick περιττό να πω ότι έχεις κάνει εκπληκτική δουλειά!!!!!!!!!!!!!
Σε ευχαριστώ Νώντα για τα καλά σου λόγια. Προσπαθώ και εγώ όπως και όλοι μας πιστεύω να διασώσουμε οτι έμεινε.

Διαφήμιση της ΕΡΤ2 το 1987 για την προστασία του δάσους:

cuKiNYgBzJQ8w
 
Γεια σου ρε Νικ. Οι γνωστοί και μη εξαιρεταίοι uploaders μας έχουν ξεχάσει τώρα τελευταία και τα video σου πραγματικά είναι οάσεις αναμνήσεων.
 
nwntas είπε:
Έννοια σου και το έχω υπόψη μου το βίντεο που λες ;) Να 'σαι καλά για το ενδιαφέρον! :)
nick περιττό να πω ότι έχεις κάνει εκπληκτική δουλειά!!!!!!!!!!!!!
Εν τω μεταξύ είχα ρωτήσει κάτι άλλο σχετικά με τις διαφημίσεις εκείνης της εποχής, που σε κάποια από αυτές που είδα, παρατήρησα τον ήχο του εκφωνητή αλλοιωμένη με αποτέλεσμα η φωνή του να είναι ψιλή, και αναρρωτιέμαι γιατί συνέβενε αυτό, μπορείς να μου απαντήσεις;

nick είπε:
Διαφήμιση της ΕΡΤ2 το 1987 για την προστασία του δάσους:
That was a public information film, που λέει και ένας εκφωνητής του BBC, αναρρωτιέμαι ποιος είναι αυτός που εκφωνεί αυτό το κοινωνικό μήνυμα;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
nwntas είπε:
Η φωνή του τραγουδιστή μου θυμίζει τον Τάκη Αντωνιάδη.
Ναι το ξέρω, μπορεί και να είναι, αναρρωτιέμαι, γιατί μετά ακούγεται λίγο αλλοιωμένη η φωνή του Γιώργου Παπαστεφάνου;
 
Μια διαφήμιση του φροντιστηρίου "Μεθοδικόν" από την ΕΤ1 το 1991:

cuKiNYgBzJQ8w
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βρηκα μεσα απο βιντεο με αθλητικους αγωνες καποιες διαφημισεις και παραθετω τα link

http://www.youtube.com/watch?v=TB2IW13k2gc διαφημισεις απο 1990

http://www.youtube.com/watch?v=PnUnFJfshgI απο 1994-1995 00:49-58:12-1:09:35

http://www.youtube.com/watch?v=SotlCmcCUuw απο 1992

09:11-20:35-37:32-48:0-1:11:32-1:17:30 και αλλα δυο προς το τελος

http://www.youtube.com/watch?v=-4PompBDBQE 1994-1995 πολλες διαφημισεις

Καποιες τις εχουμε ξαναδει,καποιες οχι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
old fashioned απαγορευεται η δημοσιευση των λινκς με ολοκληρους τους αγωνες λογω copyright,καλο θα ηταν καποιος να απομονωσει τις διαφημισεις μονο και να ανεβασει τα βιντεακια στο γιουτιουμπ(κατι αναλογο εκανα κι εγω)
 
Αρα δυσκολευει λιγο το πραγμα. Τελος παντων ψαχνοντας απο κει μπορει να βρεθει υλικο. :)
 
Πίσω
Μπλουζα