Παραμύθια Άμπρα - Κατάμπρα (και άλλα ηχογραφημένα παραμύθια)

babaloo

RetroN00b
Αντιδράσεις
0
Ναι οντως επανακυκλοφορησαν. Τα διαφημιζε η ερτ νομιζω. Ολη η σειρα με Cd εκανε 50€ ..νομιζω

Και γω ειχα και καπου κυκλοφορει μια κασσετα. Ειχα το τευχος με τη ραπουνζελ και το αλλο με το μαγικο τσακμακι.

Στο τευχος με τη ραπουνζελ ειχε και μια ιστορια με αυτοκινητακια.Ειχε και ενα ντατσουν που ελεγε(πολυ ντρομο ρε παιντι) .

teleopticus

RetroN00b
Αντιδράσεις
1
Πράγματι υπέροχη σειρά!

[Edited by Keeper]

keeper7k

Human RetroDatabase
Αντιδράσεις
1
Αγαπητοί φίλοι,

αν κάνατε μιά βόλτα απο τους κανονισμούς θα βλέπατε οτι απαγορεύεται ρητώς και δια ροπάλου η κουβέντα περι torrents - downloads και ότι copyrighted υλικό διακινείται παράνομα στο internet. Οι κανονισμοί βρίσκονται εδώ και παρακαλώ να διαβαστούν απο όλους για να αποφευχθούν τέτοιου είδους φαινόμενα μελλοντικά.

Επίσης καλό είναι να γράφουμε στην ελληνική, καθώς τα greeklish εκτος απο ακαλαίσθητα και δυσανάγνωστα δεν είναι αποδεκτά πλέον απο κανένα ελληνικό board (συμπεριλαμβανομένου και του Retromaniax).

Ελπίζω να μην σας εμποδίσουν τα παραπάνω να παραμείνετε στην παρέα μας και να συνεχίσετε να μοιράζεστε τις αναμνήσεις σας μαζί μας.

Καλή συνέχεια και καλά ποστς.

milaw

RetroN00b
Αντιδράσεις
0
Κι εγω ειχα ολες τις κασσετες.Λατρεις της σειρας Αμπρα-Καταμπρα>>> :cheers:

joe

RetroMasteR
Αντιδράσεις
77
Ειδα την διαφημιση σημερα παλι. Μου φαινεται θα τα χτυπησω για δωρακι

matador

RetroN00b
Αντιδράσεις
0
Ιππότης της ασφάλτου

Καλημέρα, φίλε μου θέλω να σε ρωτήσω αν ξέρεις μήπως αν μπορώ να βρώ πουθενά της κασέτες του ιππότη της ασφάλτου, αυτές της ελ γκρεκο, που είχες αναφέρει πιο παλιά, ο κιττ κ οι εξωγήινοι κτλ;

Hera

closed
Αντιδράσεις
1
Wally είπε:
Ηρα δεν ξηγιεσαι κανα mp3?
άντε καλά, ένα χρόνο μετά το είδα αυτό!!!!!

φίλε μου δεν τα χουμε πια, δεν τα ξαναγόρασα αλλά και να τα είχα, δεν γνωρίζω την διαδικασία :[

MoBoRoS

Retro Member
Αντιδράσεις
3
ποοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο αμπρα καταμπρα! τι μου θυμησατε τωρα!

Σε μερικα παραμυθια δεν ηταν voice actor η βουγιουκλακη? Ο_Ο

wiimaniac

RetroWannaBe
Αντιδράσεις
34
Για δείτε αυτες τις φωτος!

wiimaniac

RetroWannaBe
Αντιδράσεις
34
παιδια έβγαλα κάτι φωτος από τα αμπρακαταμπρα που έχω αλλα δεν μπορω να τις ανεβάσω. πρέπει να τις έχω ανεβασει σε άλλη σελίδα πρώτα? γιατί μου ζητάει url.

Wally

Retired Admin
Αντιδράσεις
2.648
Μπορεις να τα ανεβασεις ως συννημενα αρχεια

theoritikos

RetroMasteR
Αντιδράσεις
63
Τα παραμύθια συνεχίζουν να τα πουλάνε, στην ίδια μορφή που ήταν και τότε, με την διαφορά ότι συνοδεύονται από CD αντί για κασέτα.

Παίζει μια σχετική διαφήμιση στην ΕΤ1, που μπορείς να τα αγοράσεις μέσω τηλεφώνου, αλλά η τιμή του είναι λίγο τσουχτερή...

nikkisinn

RetroN00b
Αντιδράσεις
0
ΑΜΠΡΑ ΚΑΤΑΜΠΡΑ ΛΕΜΕΕΕ!!! ΑΑΑΑΧ Ο ΛΗΝΑΙΟΣ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΕΚΑΝΑΝ ΦΟΒΕΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΦΗΓΗΣΗ. ΖΕΣΤΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΦΩΝΕΣ... ΑΠΟ ΤΑ ΛΙΓΑ ΠΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ ΗΤΑΝ ΤΟ "ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΤΟΥ ΜΑΙΚ". ΑΛΑΝΙΑΡΙΚΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ :cool:

Dartacan

Retro Member
Αντιδράσεις
19
Μια από τις αγαπημένες μου συνήθειες όταν ήμουν μικρός! Παίζει να τα έχω αν όχι όλα, τα περισσότερα!

Ψάχνοντας στο πατάρι του πατρικού μου για κάτι χθες βρήκα στη επιφάνεια αυτό:

Είναι το ορίτζιναλ από τότε. Η άκρη που είναι σκισμένη/φθαρμένη είχε ένα κίτρινο τριγωνικό αυτοκόλλητο το οποίο έγω με μανία το έβγαζε πάντα! (Μην ρωτάτε γιατί, ούτε εγώ θυμάμαι...8))

Ο Τζότζο ήταν από τις αγαπημένες μου ιστορίες! :D

Πήρα φωτογραφία όλες τις ιστορίες αυτού του τεύχους.

Κάπου μέσα στο πατάρι είναι και τα υπόλοιπα μαζί με τις κασσέτες. Θυμάμαι ότι τα είχα δει πέρυσι όταν προσπαθούσα να βρω κάτι. Τι να κάνω...ήμουν φανατικός της κίτρινης κασσέτας. ;)

Υ.Γ

Δρακούλης Δρακουλίνος FTW! :award:

Domenica

Banned
Αντιδράσεις
8
Τον ῾᾽Κιτ και τους εξωγηινους῾᾽τον έχουμε ακομα σε κασετα!!

status

RetroAdept
Αντιδράσεις
5
MoBoRoS είπε:
ποοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο αμπρα καταμπρα! τι μου θυμησατε τωρα! Σε μερικα παραμυθια δεν ηταν voice actor η βουγιουκλακη? Ο_Ο
Στο "Γκομπολίνο" αν δεν κάνω λάθος.

Domenica είπε:
Τον ῾᾽Κιτ και τους εξωγηινους῾᾽τον έχουμε ακομα σε κασετα!!
Μην στο χαλάσω τσιράκια μέσα σε βαρέλια που φορούσαν σπορτέξ ήταν, μούφα ούφα:Ρ

kourampies

RetroWannaBe
Αντιδράσεις
1
Έχω πολλά σε κασέτα. Δυστυχώς δεν έχω κασετόφωνο σε λειτουργική κατάσταση για να τα περάσω στον υπολογιστή.

Μπλουζα