Παρασκευή και 13 [η σειρά]

pepinos

Banned
Joined
1 Αύγ 2006
Μηνύματα
322
Αντιδράσεις
8
θα πρεπει αυτη η σειρα να μπει αναμεσα στης αλλες στο κυριο menu

πολυ πρωτοποριακο σεναριο,για εκεινη την εποχη....μεχρι και αγγλικη κοπια ειχε βγει της σειρας

τουλαχιστον ο ΑΝΤ στις τελευταιες μακρινες του δοξες,κατι ειχε προσφερει

την εχω την σειρα...........8 dvd
 
Οντως φιλε "Pepinos" μια από τις ωραιότερες σειρές τρόμου τις δεκαετίας του 1980.

Ένα από τα επεισόδια είναι σκηνοθετημένο από τον μεγάλο David Cronenberg.

Καναδική παραγωγή αν δεν κάνω λάθος και ουδεμία σχέση είχε με την σειρά ταινιών Παρασκευή και 13.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ορισμένα επεισόδια της σειράς, είχαν κυκλοφορήσει και στα βιντεοκλάμπ.

Συνήθως δύο μαζί "κολλημένα", ώστε να κάνουν μια ταινία 1,5 ώρας.
 
exetlaios είπε:
Ορισμένα επεισόδια της σειράς, είχαν κυκλοφορήσει και στα βιντεοκλάμπ.Συνήθως δύο μαζί "κολλημένα", ώστε να κάνουν μια ταινία 1,5 ώρας.
αυτο δεν το ηξερα

ποτε ειχαν βγει σε βιντεοκασετα?
 
pepinos είπε:
αυτο δεν το ηξερα
ποτε ειχαν βγει σε βιντεοκασετα?
Δεν θυμάμαι ακριβώς, αλλά υποθέτω περίπου το ίδιο διάστημα που ξεκίνησε και η σειρά.
 
απο οτι ειδα στο imdb η αγγλια ειχε κανει μια clone σειρα παρομοια με αυτην για 1 χρονο

παντως να λεμε την αληθεια....οι νεες σειρες σε σχεση με τις παλιες...δεν βλεπονται καν

θελετε ενα παραδειγμα σχιζοφρενικης σειρας? τα φιλαρακια:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: μας εχουν φλομωσει στα videolcub με 15-20 dvd απο την σειρα αυτη:eek: :eek: :eek: :eek: :
 
Μου έδωσες κουράγιο !

Νόμιζα ότι ήμουν ο μόνος άνθρωπος στον πλανήτη, που βρίσκει τα ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ βαρετά !
 
mallon eimaste 3
 
Κάντους 5....
 
προτεινω την ιδρυση σωματειου σε στυλ ελευθεριου ανεβλαβη, για το απαγορευτικο των friends στα video club:p :p :p :p
 
Ασφαλως ειμαι μεσα οεο!!
 
μακαρι να ειχαμε και αλλους γιατρους σαν αυτον.....να λενε ωμα κοφτα την αληθεια στα καναλια,χωρις φοβο ;) ;) ;) ;)

espressofront.jpg
 
Την σειρά την έβλεπα με τον αδελφό μου ανελειπώς κάθε παρασκευή κατά τις 11 το βραδάκι μαζί με σουβλάκια στάνταρ. Τότε είμασταν όντως στην ανάπτυξη οπότε τσακίζαμε 3 ο καθένας. Νομίζω πριν είχε δυναστεία ( ;)

Με παρόμοιο θέμα υπάρχει και ταινία του Stephen King - Useful things
 
H αγγλική ονομασία ήταν Friday the 13th - The Series.

Μια ερώτηση φίλε Πεπίνε: Τα 8 DVD είναι η αυθεντική έκδοση ή κατεβασμένα; Στην περίπτωση που ισχύει το πρώτο και η αγορά έγινε από online store θα ήθελα να μας στείλεις την διεύθυνση.
 
ειναι αντιγραφη απο την τηλεοραση σε βιντεοκασετα,και μετατροπη σε dvd.....η εικονα βλεπετε...ο ηχος ειναι καπως κακος(θα το καταλαβεις οταν τα δεις απο κοντα)

[edit] πνευματικά δικαιώματα [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Στη τηλεόραση ο ΑΝΤ1 δεν την είχε με τον ελληνικό τίτλο "Το Μυστήριο Της Παρασκευής";

(Ενώ πριν είχε μια σειρά με τον Μιχαλόπουλο;! Ή το Τμήμα Ηθών;!)
 
opoios entopisei torrent me dvdrip tis seiras Friday the 13th einai kai o prwtos!!!
 
Λεπτομέρειες μην με ρωτάτε δεν ξέρω... εάν δεν κάνει σφυρίξτε μου να ψάξω κι άλλο...
 
Πίσω
Μπλουζα