Παρασκευή και 13 [η σειρά]

αγαπημένο επεισόδιο με ένα παιδάκι βαμπίρ, που στο τέλος εξαϋλώνεται επειδή αποφασίζει να μην φάει ένα αγόρι που είχαν γίνει φίλοι... θυμάμαι ακόμα την μουσική της εισαγωγής, το έβλεπα στο κρεβάτι με τους γονείς μου... εννοείται στη μέση γιατί φοβόμουν όταν άκουγα την μουσική!!! :p

aaaaxxx, group therapy!!! το είχε το μακεδονία tv πέρυσι το καλοκαίρι θαρρώ...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Windaria είπε:
agaphmeno epeisodio me ena paidaki vampir, pou sto telos eksaylwnetai epeidh apofasizei na mhn faei ena agori pou eixan ginei filoi... 8ymamai akoma thn mousikh ths eisagwghs, to evlepa sto krevati me tous goneis mou... ennoeitai sth mesh giati fovomoun otan akouga thn mousikh!!! :p aaaaxxx, group therapy!!! to eixe to makedonia tv perysi to kalokairi 8arrw...
Μια απο τα ίδια :thumbup:
 
Hello σε όλους

Ήτανε η αγαπημένη μου σειρά από την πρώτη μέρα που παίχτηκε στον Ant1

Την έψαχνα σαν τρελός

Ευτυχώς που την ξαναπρόβαλε το tv Mακεδονία

Έχω γράψει όλα τα επεισόδια που είχε προβάλει πριν χρονια. Είναι νομίζω γύρω στις 14 vhs 4ώρες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Συζητηση...οσο τραβαει η ψυχη σου :D

Kαλωσηρθες!
 
Μακραν η καλυτερη ξενη σειρα για εμενα. Εχουν βγει 14 DVD με ολα τα επεισοδια. Υπαρχουν αν τα ψαξετε στα γνωστα sites αλλα σε χτικιαζουν μεχρι να κατεβουν....... Επισης η ποιοτητα ειναι καπως με αποτελεσμα σε 14αρα να φαινεται καλα αλλα σε 21" και ανω να πιξελιαζει...... Οπως και να εχει ομως ειναι φοβερα.........
 
Σχετικά με τα φιλαράκια μπορώ να συμφωνήσω κι εγώ;

Δεν μου άρεσαν ποτέ και πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω το χιούμορ τους.

Συγνώμη...

Τώρα αυτό που συζητάμε εδώ, αν δεν κάνω λάθος, εννοούμε ¨Το μυστήριο της Παρασκευής!¨

Με τον θείο Λούις και τα καταραμένα αντικείμενα...

Πολύ αγαπημένο εκείνης της εποχής, μου θυμίζει πολύ καλές εποχές που το παρακολουθούσα με φίλες μου.

Αυτοί μάζευαν από ένα αντικείμενο κάθε φορά και το έκρυβαν στην κρύπτη.

Θυμάμαι ένα επεισόδιο με ένα καθρεφτάκι και ένα άλλο με ένα κλειδί αυτοκινήτου...

Θα ήθελα πολύ να ξαναδώ μερικά. :biglaugh:
 
Κλειδι αυτοκινητου; Μηπως εννοεις ενα ραδιοφωνο που οταν το πασαλειβες με αιμα γυρνουσες πισω στον χρονο;
 
loner είπε:
Κλειδι αυτοκινητου; Μηπως εννοεις ενα ραδιοφωνο που οταν το πασαλειβες με αιμα γυρνουσες πισω στον χρονο;
Χμμμ, νομίζω πως ήταν κλειδί αυτοκινήτου που το πασάλειβες με αίμα αν δεν κάνω λάθος... Ραδιόφωνο δεν θυμάμαι.
 
loner είπε:
Σωστα. Λες για το "Night Hunger" επεισοδιο.....Μιας και μιλαμε για τα επεισοδια παρτε και την λιστα.......

http://en.wikipedia.org/wiki/Friday_the_13th:_The_Series#Episode_list
Απίστευτο :animeek:

Πολλά από αυτά τα έχω δει!

Σ' ευχαριστώ πολύ.

Ελπίζω να μπορέσω να τα ξαναδώ κάποια μέρα.

Ήταν από τα αγαπημένα μου αλλά φοβόμουν και λίγο.

Καθ' ότι αθεράπευτη φοβιτσιάρα μέχρι και σήμερα...
 
Θυμάμαι ένα επεισόδιο που βγαίνει κάτι σαν - σατανάς/δαίμονας - από ένα πηγάδι γεμάτο αίμα.

Και ένα άλλο με κάτι τρελούς χωρικούς και κάτι σκιάχτρα
 
Dominion είπε:
Θυμάμαι ένα επεισόδιο που βγαίνει κάτι σαν - σατανάς/δαίμονας - από ένα πηγάδι γεμάτο αίμα.Και ένα άλλο με κάτι τρελούς χωρικούς και κάτι σκιάχτρα

Μήπως λες κάποιο επεισόδιο όπου ο θείος Λούις γυρνούσε κατευθείαν από την κόλαση;;;

Για να είμαι ειλικρινής αυτά δεν τα έβλεπα επειδή φοβόμουν.

Όπως και άλλα επεισόδια, όταν ήταν να δείξει κάτι που φοβόμουν πολύ έκλεινα τα μάτια μου, γυρνούσα το κανάλι και άλλα τέτοια.

Θυμάμαι κι άλλα αντικείμενα πάντως.

Μία κούκλα, ένα ραδιόφωνο (παλιό με λάμπες νομίζω), μία κούνια για μωρό, ένα ακουστικό για το αυτί...

Ήταν τόσα πολλά τα αντικείμενα που έχανες τη μπάλα.

Η συγκεκριμένη σειρά πάντως είχε ωραία ατμόσφαιρα νομίζω.

Την έβαζε και το Μακεδονία TV σε κάποια φάση ή είναι ιδέα μου;
 
θυμάμαι ελάχιστα μόνο ένα επεισόδιο που με τρομάξει για τα καλά. Ήταν με ένα σκιάχτρο σε κάτι χωράφια που τις νύχτες ζωντάνευε και έκοβε κεφάλια με το δρεπάνι του.
 
Mariadelmar είπε:
Μήπως λες κάποιο επεισόδιο όπου ο θείος Λούις γυρνούσε κατευθείαν από την κόλαση;;;Για να είμαι ειλικρινής αυτά δεν τα έβλεπα επειδή φοβόμουν.

Όπως και άλλα επεισόδια, όταν ήταν να δείξει κάτι που φοβόμουν πολύ έκλεινα τα μάτια μου, γυρνούσα το κανάλι και άλλα τέτοια.

Θυμάμαι κι άλλα αντικείμενα πάντως.

Μία κούκλα, ένα ραδιόφωνο (παλιό με λάμπες νομίζω), μία κούνια για μωρό, ένα ακουστικό για το αυτί...

Ήταν τόσα πολλά τα αντικείμενα που έχανες τη μπάλα.

Η συγκεκριμένη σειρά πάντως είχε ωραία ατμόσφαιρα νομίζω.

Την έβαζε και το Μακεδονία TV σε κάποια φάση ή είναι ιδέα μου;
Nαι την εβαζε και το Μακεδονια καποτε. Απλα την εβαζε προς το απογευμα απο οτι θυμαμαι και εχανε ολη την ατμοσφαιρα... Καποιες σειρες βλεπονται μονο το βραδυ.... :nervous:

Το "Αnd now the news" (αυτο με το ραδιοφωνο) ηταν ενα απο τα καλυτερα επεισοδια της σειρας. Φοβερο.... Το καλυτερο ομως για εμενα ηταν το Prophecies (Part 1&2), αν και το τελος ηταν καπως υπερβολικο.

Υ.Γ. Το Night Hunger (αυτο με το κλειδι) εξισου φοβερο, το ξανα εβαλα σημερα να το δω.....

telonio είπε:
θυμάμαι ελάχιστα μόνο ένα επεισόδιο που με τρομάξει για τα καλά. Ήταν με ένα σκιάχτρο σε κάτι χωράφια που τις νύχτες ζωντάνευε και έκοβε κεφάλια με το δρεπάνι του.
Νομιζω οτι ηταν το "Scarecrow" στο οποιο εκοβε κεφαλια το σκιαχτρο οταν εβαζες μια φωτογραφια του υποψηφιου θυματος πανω του......... Πραγματικα τρομακτικο!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτό με το σκιάχτρο δεν το είχα δει και κάλύτερα δηλαδή...

Telonio, μου κάνει εντύπωση! Είναι δυνατόν να φοβήθηκες εσύ;

Εσύ έχεις μάστερ στις ταινίες τρόμου.
 
Ε ναι το παραδέχομαι...έχω και εγώ τις αδύναμες στιγμές μου...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Godfather80 είπε:
Επιτέλους,βγαίνει τον Σεπτέμβρη σε dvd η πρώτη σεζόν της σειράς!!το περίμενα πααρα πολλά χρόνια αυτό!και για του λόγου το αληθές,πάρτε και το λινκ: Amazon.com: Friday The 13th - The Series: The First Season: John D. LeMay, Louise Robey: Movies & TV

Φοβερο νεο!!! ευχαριστουμε πολυ.

Η πρωτη μου επαφη με τη σειρα αυτή ηταν καπου το '90, ήμουν 10-11. Θυμαμαι ημουν στο σπιτι ενος ξαδερφου μου και βλεπαμε τις ''Τρεις Χάριτες'' και αφου τελειωσε (δεν θυμαμαι αν αλλαξε καναλι ή βλεπαμε ακομα mega) αρχιζει αυτό.

Θυμαμαι επίσης οτι το επεισοδιο ήταν με ενα καθρεφτάκι που το 'χε μια ηθοποιος και τη βοηθουσε να παραμενει νεα. Πρωτα εριχνε το φως με το καθρεφτάκι αυτό σε καποιον και μετα όταν το γυρνουσε να κοιταχτει εβλεπε το θανατο του προσωπου μεσα σ'αυτό. Και μετα απο λιγο και στην πραγματικότητα.

Τα ειχα δει όλα εκεινο το βραδυ...ακομα το θυμαμαι.

Μετα βεβαια εγινα οπαδος της σειρας.
 
exetlaios είπε:
Μου έδωσες κουράγιο !
Νόμιζα ότι ήμουν ο μόνος άνθρωπος στον πλανήτη, που βρίσκει τα ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ βαρετά !
και οχι μονο τα βρισκω και εγω βαρετα!!! θελω παρασκευη και 13!!!!!!
 
ρε παιδες υπαρχει καποιος που να τα εχει με ελληνικους υποτιτλους να μας τα γραψει?
 
Πίσω
Μπλουζα