Παρασκευή και 13 [η σειρά]

+1 και από εμένα. Ποτέ δεν έπιασα τα αστεία που κάνουν στα φιλαράκια και γελάει μέχρι δακρύων το κοινό. Ούτε γελάκι δεν μου βγήκε ποτέ. Τώρα αν κρίνω πως μου άρεσε το χιούμορ στο ebola τότε μάλλον παίζω σε άλλη κατηγορία χιούμορ. Παρασκευή και 13 all the way λοιπόν! Δεν μπορώ να περιμένω!
 
την θυμάμαι αυτή τη σειρά. την έβαζε ο αντ1 γύρω στις 11 κάθε παρασκευή και μετά θρίλερ ταινία! jason, freddy, zοmbie κλπ.
 
Κι εμένα μου άρεσε πολύ αυτή η σειρά αν και κατά τη γνώμη μου είχε ένα μελανό σημείο... εκείνη την ασχημομούρα που έπαιζε την Micki τη θεωρούσα απίστευτα ατάλαντη και ξενέρωτη και θυμάμαι ότι εγώ και οι φίλοι μου παρακαλούσαμε σε κάθε επεισόδιο να βρει τραγικό και εντυπωσιακό θάνατο.

f13_micki.gif


Μπρρρ... ένα θρίλερ ήταν από μόνη της!

Έριξα μια ματιά στο IMDB και δεν ξαφνιάστηκα όταν διαπίστωσα πως εκτός μιας ταινίας της κακιάς ώρας το 92 η ταλεντάρα αυτή (Louise Robey) δεν έπαιξε πουθενά αλλού στη συνέχεια.
 
ΗΤΑΝ ΤΑΛΕΝΤΟ ΧΩΡΙΣ ΤΑΛΕΝΤΟ ΤΕΛΙΚΑ..
 
Φίλε megatron80,γράφε σε παρακαλώ με μικρά γράμματα,τα κεφαλαία δείχνουν σαν να "φωνάζεις"...
 
καλά θα ήτανε να βρίσκαμε με ελληνικούς υπότιτλους κάπου για download...
 
Όπως επίσης καλά θα ήταν να τονίσουμε -για μία ακόμη φορά- ότι links για τέτοια downloads εδώ δεν επιτρέπεται να μπαίνουν,πάντα σύμφωνα με τους κανόνες...
 
Φοβερή σειρά, αν και δεν την είχα ευχαριστηθεί τότε λόγω ηλικίας. Αν θυμάμαι καλά υπήρχε ένα επεισόδιο που σε ένα μεγάλο εξωτερικό ρολόι το 1 έγινε 13?

Και ένα οφτόπικ....

Όσο για τα φιλαράκια μια απλή ερώτηση. Διαβάζατε ελληνικούς υπότιτλους? Ξένη κωμική σειρά την καταλαβαίνεις μόνο αν ξερεις καλά τη μητρική της γλώσσα και την κουλτούρα της. Αλλιώς βράσε ρύζι...
 
α) Μικυ φορ δε γουιντ

Β)δεν ειτανε και ενα επεισοδιο με μια φαλτσετα η νυστερι που επεφτε τρελλος τσοπαρμος?θυμηστε μου παιδια!

γ)Φιλαρακια=χασιμο χρονου ΑΚΑ βαλτε κατι αλλο στην σαπια και ρημαδα τηλεοραση!!

χεχε
 
Δύο...

Παρασκευές και "13" είχε η φετινή χρονιά, Φλεβάρη και Μάρτη ενώ έχει και ο Νοέμβριος του 2009. :pppp

Μήπως φέτος ξαναδούμε τη σειρά από καμιά "μούφα TV" όπως είναι οι ιντερνετικές τηλεοράσεις που διαφημίζονται και όποιοι επέλεξαν να γίνουν συνδρομητές τους κλαίνε ακόμα τα λεφτά τους?

Ζώνη του Λυκόφωτος

Παρασκευή και 13

X Files

Τρεις από τις σειρές που μπορούν να πάρουν φτηνά και να τις δούμε ξανά.
 
Αν ειναι να περιμενεις απο τις εδω τηλεορασεις να δεις εστω αυτες τις υειρες φιλε μου καλη σου τυχη,εγω επιτελους εδεησα νφ δω ολες τις σαιζον τον φακελων χ

τι να πω...δεν εχουμε σαι φαι τσανελ
 
ευχαριστω ρε φιλε!!!!!απαιχτοσ

pepinos είπε:
θα πρεπει αυτη η σειρα να μπει αναμεσα στης αλλες στο κυριο menu
πολυ πρωτοποριακο σεναριο,για εκεινη την εποχη....μεχρι και αγγλικη κοπια ειχε βγει της σειρας

τουλαχιστον ο ΑΝΤ στις τελευταιες μακρινες του δοξες,κατι ειχε προσφερει

την εχω την σειρα...........8 dvd
 
Τελεια η σειρα!! Απο τις αγαπημενες μου! Δεν ηξερα να διαβαζω τους θποτιτλους αλλα την εβλεπα κι ας ημουν μικρακι..
 
Παλιά σειρά θρίλερ

Παιδιά γεια σας με λένε Γιώργο, μένω στην Κέρκυρα και είμαι φαν των παλιών σειρών Ελληνικών και ξένων. Θα ήθελα όμως τη βοήθεια σας σε κάτι.

Θυμάστε μια παλιά σειρά θρίλερ (που ίσως να παίζονταν στο STAR) που ήταν ένα μαγαζί με παλιά αντικείμενα μέσα και που το καθένα τους είχε και μια πολύ τρομακτική ιστορία; Σε κάθε επεισόδιο της σειράς ο αφηγητής αφηγούταν την ιστορία από ένα αντικείμενο που βρισκόταν στο μαγαζί του...

--------------------------------------------------------------------------

Υπέροχη σειρά και θέλω πολύ να τη βρω κάπου...

P L E A S E H E L P M E . . . . . . . . . :)
 
ευχαριστώ πολύ παίδες
 
RESPECT!!!

Η απολυτη σειρα τρομου για μενα μονο που την ανακακυψα λιγο αργα κ δεν εχω δει πολλα επεισοδια φτου!! :eek:

Θελω να την παραγγειλω αλλα βγαινει λιγο ακριβα μιας κ ειναι σειρα αλλα κατι θα κανω!

Οσο για τα αρνητικα σχολια που διαβασα για την ROBEY να πω οτι ειμαι σκληροπυρηνικος fan της κ τρελα ερωτευμενος μαζι της τοτε,κ εχω αυθεντικο το lp cd που ειχε κυκλοφορησει το 1984 καθως κ το βινιλιο single του one night in bangkok


Δεν λεω ο καθενας εχει δικη του αποψη αλλα οχι κ ασχημομουρα!!!!

Πριν κατι χρονια ειχε κ official site κ της ειχαμε στειλει email κ μας απαντησε!!!!!!!!!!!!!!!!!Τωρα περναει λιγο δυσκολα γιατι πριν 1 μηνα πεθανε ο αντρας της.
 
λοιπον εχω μια βιντεοκασετα που ειχε κυκλοφορισει απο την home video hellas(τωρινη odeon) με τον τιτλο καταραμενη παρασκευη που εχει 2 επεισοδια που με ειχαν τρομαξει αρκετα μικρο ειδικα το πρωτο που δειχνει μια κουκλα με πολυ συρτη φωνη που σκοτωνει και ενα αλλο με ενα αγαλμα του θεου ερωτα που σκοτωνει επισης οριστε το βιντεο απ το επεισοδιο με την κουκλα http://www.youtube.com/watch?v=itHmmsweuro
 
Πίσω
Μπλουζα