Περιοδικό RetroGamer

E, ναι, γιατί η μπροστά όψη είναι καλυμμένη από ένα χαρτί τελείως, η πίσω είναι αδιαφανής, με το λογότυπο και μεταλιζέ επιφάνεια...
 
thamonas είπε:
Είναι διάφανο άλλα δεν φαίνεται τι έχει μέσα, μόνο το όνομα του παραλλήπτη...
καταλαβαίνει δηλαδή κάποιος ότι είναι το περιοδικό retrogamer από τη συσκευασία και μόνο; :p
 
Tarasque φοβάσαι παντόφλοκατάσταση ε?

Μήπως πρέπει να φτιαχτεί ομάδα παντρεμένων ρετρομανιακών με σκοπό την

  • Αλληλοϋποστήριξη
  • Συντονισμός
  • R&D νέων τρόπων αντιμετώπισης του "εχθρού"

....λέω τώρα
 
Shock είπε:
Tarasque φοβάσαι παντόφλοκατάσταση ε?Μήπως πρέπει να φτιαχτεί ομάδα παντρεμένων ρετρομανιακών με σκοπό την

  • Αλληλοϋποστήριξη
  • Συντονισμός
  • R&D νέων τρόπων αντιμετώπισης του "εχθρού"

....λέω τώρα
όχι δεν έχω τέτοιο θέμα απλά επειδή έχω σπιτι σχετικά μικρό γραμματοκιβώτιο και παίζει να μην χωράει μέσα σκέφτομαι να το λαμβάνω στη δουλειά οπότε λίγη διακριτικότητα δεν βλάπτει ;)
 
O tarasque μόλις πέρασε το test: "Είδες αγάπη μου τι γράφουν εδώ? Δεν είναι όλοι οι άντρες ίδιοι" :)
 
αν έρθεις να δεις το σπίτι μου θα καταλάβεις ότι μάλλον το έτερον ήμισυ έχει περάσει το ρετρο-τεστ ανοχής :) (μονάδα μέτρησης: retro μηχανάκια ανά τετραγωνικό)
 
Παντως στο νεο τευχος τους εχουν το εξωφυλλο του Nemesis που το προοριζα για εξωφυλλο του 4ου τευχους του Phoenix, και τελικα το βαλαμε οπισθοφυλλο. Nα ειναι hint οτι οι αγγλακιδες διαβαζουν το Phoenix? :)
 
tarasque είπε:
αν έρθεις να δεις το σπίτι μου θα καταλάβεις ότι μάλλον το έτερον ήμισυ έχει περάσει το ρετρο-τεστ ανοχής :) (μονάδα μέτρησης: retro μηχανάκια ανά τετραγωνικό)
Αυτό είναι το παν και βασικότατος κανόνας για να προχωρήσει κανείς σε γάμο. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ΣΩΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ με το ΣΤΑΝΙΟ όταν παντρεύεσαι πρέπει να αλλάζεις.

Είπαμε μη τα θέλουμε όλα δικά μας, αλλά το να έχεις γυναίκα που να απαιτεί να γίνεις μαριονέτα δεν παίζει στον αιώνα τον άπαντα.

Βασικό είναι βέβαια η ύπαρξη μεγάλου σπιτιού, ώστε ένα δωμάτιο να μετατρέπεται σε prive ναό για τον πασά.......... :D
 
Mετα απο μια παυση 6 μηνων ξαναρχισα να παιρνω το RG (φτιαξανε επιτελους τον Παπ στη Στουρναρη - αν και με βλεπω για συνδρομη).

Μου εκανε εντυπωση το ποιοτικο αλμα που παρατηρησα τοσο στο χαρτι-εκτυπωση καθως και σε φρεσκιες ιδεες στηλων και σε αριθμο συνεντευξεων.

Και μιας και ειμαστε οικογενειακως κρεβατωμενοι...εχω φτιαξει ενα κουβα τσαι και εριξα και το Nemesis στο MameOx128 προσπαθωντας να καταφερω ενα αξιοπρεπες σκορ (δυστυχως ακομα δεν εχω δει τριψηφια χιλιαρικα στο σκορ!! - σκουριασαμε)
 
Περαστικά και καλό διάβασμα - παιχνίδι!

Μια καλή ευκαιρία για λούφα τη Δευτέρα!
 
Μολις πληροφορηθηκα οτι το τευχος 88 (μολις βγηκε για τους συνδρομητες) θα εχει συνεντευξη του Raffaele Cecco!!
 
Kαι αν οχι αυτο το επομενο θα εχει αφιερωμα στο Resident Evil.
 
Το περιοδικό σκίζει, πριν λίγες μέρες ανανέωσα την συνδρομή μου για δεύτερη χρονιά. Μακράν ότι καλύτερο υπάρχει σε χάρτινη μορφή. :)
 
Κι εγώ το αγοράζω εδώ στο Λονδίνο, αλλά κάθε φορά τρέχω μέχρι το Camden για να το βρω. Έχω την εντύπωση πως πουλάει πολύ παραπάνω έξω παρά στη Βρετανία. Γενικά οι ρετρομανείς εδώ πέρα είναι μετρημένοι στα δάχτυλα, προσωπικά δεν έχω συναντήσει ούτε έναν...
 
dr_slump είπε:
Κι εγώ το αγοράζω εδώ στο Λονδίνο, αλλά κάθε φορά τρέχω μέχρι το Camden για να το βρω. Έχω την εντύπωση πως πουλάει πολύ παραπάνω έξω παρά στη Βρετανία. Γενικά οι ρετρομανείς εδώ πέρα είναι μετρημένοι στα δάχτυλα, προσωπικά δεν έχω συναντήσει ούτε έναν...
Εδώ πάντως στο Newcastle στα περισσότερα καταστήματα (κυρίως αλυσίδες βέβαια, όπως τα WHSmith) βρίσκω ουκ ολίγα αντίτυπα κάθε μήνα, οπότε θέλω να πιστεύω πως υπάρχει ζήτηση για να φέρνουν τόσα πολλά κομμάτια...

Βγάλαμε και ένα Shadow of the Beast εμείς, θα μου πεις... :p

Όσο για το πόσοι ρετρομανείς υπάρχουν, δεν μπορώ να είμαι σίγουρος, αφού λόγω αντικειμένου οι περισσότεροι με τους οποίους συναναστρέφομαι κυκλοφορούν φορώντας μπλουζάκια με ρετρο -και μη- λογότυπα παιχνιδιών πάνω... :cool:
 
Διαβαζω οτι το 100ο τευχος θα περιεχει ανατυπωση του πρωτου τευχους! (το οποιο μου λειπει)
 
Εμένα πάλι δεν μου λείπει. :p

Ελπίζω να έχω λίγο χρόνο, ετοιμάζω κάτι σχετικό... ;)
 
Wally είπε:
Διαβαζω οτι το 100ο τευχος θα περιεχει ανατυπωση του πρωτου τευχους! (το οποιο μου λειπει)
Yay!!! :beerz:

Κι εγώ από το 2ο το είχα ανακαλύψει, δυστυχώς...

Μας είχαν πρήξει στα τελευταία τεύχη πάντως ότι "ετοιμάζουν φοβερές εκπλήξεις για το #100", αλλά αν είναι τέτοιες άξιζε το πρήξιμο... :clap:

Το κακό είναι ότι με τα μισά τεύχη στην Ελλάδα και τα άλλα μισά εδώ, ούτε που ξέρω ποια μου λείπουν και ποια όχι...
 
It's official.

Official Feedback Issue 100 + Issue 1
Postby Darran@Retro Gamer on Thu Mar 01, 2012 10:09 am

Issue 100 of Retro Gamer is going to be in shops today and it also includes a reprint of the original issue 1
http://www.retrogamer.net/forum/viewtopic.php?f=1&t=33121

Έχει όλα τα περιεχόμενα του τεύχους αναλυτικά. Εγώ ΔΕΝ κοίταξα παρακάτω, θα περιμένω εναγωνίως να το φέρει από εβδομάδα ο ταχυδρόμος (είμαι συνδρομητής) γιατί θα το απολαύσω καλύτερα να μην ξέρω τίποτα περισσότερο μέχρι να έρθει. :)
 
Πίσω
Μπλουζα