Ποιά ταινία είδατε χτες το βράδυ ;

Ειναι του Μαστορακη (σεναριο-παραγωγη)...

2 ευρω?!!!
 
τόσο ήταν η παραγωγή?
 
Τι έπαθε ο Μαστοράκης;;;;
 
Pooky θες να βγάλω τον κακό μου χαρακτήρα και να αυτοbanαριστώ μετά?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το γραφει...απροσεχτε! :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χθες βράδυ για Νι-οστή φορά είχε την κλασσική ταινία "Τάνγκο και Κας"!

Του Andrei Konchalovsky, ο οποίος σαν σκηνοθέτης ρώσικου θεάτρου και σινεφίλ, απογοήτευσε τους θαυμαστές του με αυτήν την mainstream ταινία..
 
Τάνγκο και Κας.Σταλόνε θεοοοοοοοοοοοός :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
 
Ειδα το Absurd (1981) του μεγαλου Joe D'Amato με τον George Eastman (πρωταγωνιστη και του Anthopophagus....)
 
manos426f είπε:
Ειδα το Absurd (1981) του μεγαλου Joe D'Amato με τον George Eastman (πρωταγωνιστη και του Anthopophagus....)
Πρόσεξες ότι ο Eastman υποδύεται ένα Έλληνα παπά, ονόματι "Νίκος Θανόπουλος" ;

Και ότι σε κάποια φάση, οι γιατροί αναφέρουν ότι στις τσέπες του, βρήκαν ελληνικές δραχμές ;
 
Εxetlaios,τον παπα υποδυεται ο Edmund Purdom...

Ο Eastman υποδυεται τον Νικο Στενοπουλο,που τον κυνηγαει ο παπας...!

Ναι,τη φαση με τις δραχμες τις προσεξα..!
 
Έχω κάτι χρόνια να το δω, οπότε να με συγχωρείς !

Πάντως κάτι θυμόμουν ! Κοντά έπεσα !
 
Oντως,πολυ κοντα επεσες..!
 
Είδα το σάββατο την ταινία Transformers καθότι και σαν πιτσιρικάς ήμουν φανατικός. Άκρως πετυχημένα και εντυπωσιακά γραφικά και πολύ καταστροφή. Ευχάριστη ταινία σαν σύνολο. Κατα την άποψή μου όμως είχε πολλές περιττές σκηνές που κούραζαν. Και αυτή η συμπάθεια των Autobots προς τους ανθρώπους είχε καταντήσει γελία. Σε γενικές γραμμές κατα έναν περίεργο τρόπο χάρηκα που είδα στην μεγάλη οθόνη τους Optimus Prime, Megatron και τις παρέες τους.
 
Ειδα χτες μια ταινια και καλα thriller ονοματι ''Τhe messengers'' με την τετριμενη πλεον υποθεση ενος παιδιου-μωρου που βλεπει νεκρους στο σπιτι που μολις μετακομισε η οικογενεια του.....

Χασιμο χρονου η ταινια,σχεδον απαραδεκτη.....!
 
"They Live" του John Carpenter (Ζούν ανάμεσά μας).

Παλιά ταινία (του 80 πρέπει να είναι) αλλά μου φάνηκε ενδιαφέρον το concept.

Κάποιος βιοπαλεστής βρίσκει τυχαία ένα κουτί με ζευγάρια γυαλιά ηλίου, και παίρνει ένα για να έχει να φοράει.

Ανακαλύπτει όμως γρήγορα ότι αυτά τα γυαλιά του επιτρέπουν να βλέπει τα κρυμμένα υποσυνείδητα μηνύματα που προσπαθούν να περάσουν στους ανθρώπους οι "επισκέπτες" oι οποίοι βρίσκονται σε υψηλά ιστάμενες θέσεις (τύπου obey, stay asleep, buy, consume, don't question authority κλπ) καθώς επίσης και τους ίδιους του εξωγήινους που κανονικά φαίνονταν σαν άνθρωποι.

Πολύ καλή.
 
gtsamour είπε:
"They Live" του John Carpenter (Ζούν ανάμεσά μας)
Όντως είναι ενδιαφέρον το concept, αλλά προσωπικά βρήκα τις σκηνές με το κατς κάπως γελοίες και περιττές. Αντί να δίνουν στοιχεία στην ταινία της αφαιρούν. Και όλο αυτό (απ' ό,τι θυμάμαι) επειδή ο πρωταγωνιστής ήταν επαγγελματίας στο WWF/E και επέμενε σώνει και καλά να έχει κατς η ταινία.
 
mastoras είπε:
Όντως είναι ενδιαφέρον το concept, αλλά προσωπικά βρήκα τις σκηνές με το κατς κάπως γελοίες και περιττές. Αντί να δίνουν στοιχεία στην ταινία της αφαιρούν. Και όλο αυτό (απ' ό,τι θυμάμαι) επειδή ο πρωταγωνιστής ήταν επαγγελματίας στο WWF/E και επέμενε σώνει και καλά να έχει κατς η ταινία.
Mιλας φυσικα για τον Roddy ''Rowdy'' Piper,του οποιου παρεπιπτοντως,προσφατως γιατροι του διαγνωσανε καρκινο στο λεμφικο ιστο (NHL)...
 
Πίσω
Μπλουζα