Ποιά ταινία είδατε χτες το βράδυ ;

Συμφωνω all times classic 80s ταινια με απειρες θεασεις στο vcr μου .

Wrestling heroes και εξωγηινα conspiracies τι αλλο να ζητησεις. :cool:

Πολυ ασχημο αυτο που ειπε ο Μanos. :icon_cry:
 
Θα ηθελα να βρω αυτο το καρο πουκαμισο...πολυ cult :D
 
To καρο πουκαμισο μου διαφευγει αλλα εμπιστευομαι το trendy γουστο σου. :D
 
Kακως! :D

theyl02.jpg
 
Ειδα το ''Premonition'' με την Sandra Bullock (μπλιαχ!)....

Για τη γνωμη μου γι' αυτην την ταινια,θα πρεπει να περιμενετε να....την ξαναδω!!!!

Θελω να ξεμπερδεψω καποια σημεια της,ωστε να ειμαι πιο αντικειμενικος.....
 
manos και εγώ πήγα και την είδα χθες και ένα έχω να πω..... ξεράσογλου!!!
 
Είδα το Shrek 3 , αρκετά καλό αλλά δεν συγκρίνεται με το 1ο. Ανυπομονώ να δώ τους Simpsons που θα προβληθούν σε λίγες μέρες.
 
ΒUBBA HO TEP MUST SEE!!!

ΒUΒΒΑ ΗΟ-ΤΕP πρέπει να το δει κάποιος με άλλο μάτι. Είναι το σενάριο ότι να ναι αλλά το νόημα που μπορείς να βγάλεις πολύ καλό. έχει χιούμορ, έχει ερμηνείες έχει θρίλερ έχει και τον ELVIS...και μόνο που παίζει ο BRUCE CAMPELL είναι αρκετό....Σενάριο ----> Μια αιγυπτιακή μούμια ντυμένη ως cowboy τριγυρνάει σε ένα γεροκομείο όπου τρόφιμοι είναι ο ΕΛΒΙΣ και ο Κεννεντυ (ως έγχρωμος όμως) οι δυο τους με πολύ σοβαρότητα και αποφασιστικότητα κυνηγάν να σκοτώσουν την μούμια...ΔΕΙΤΕ ΤΟ...ατμόσφαιρα και μουσική πολύ καλή, ερμηνείες πολύ καλές σενάριο μοναδικό...ότι πρέπει να δείτε κάτι πραγματικά διαφορετικό!!!
 
Ενδιαφέρον για εμένα και μόνο που παίζει ο Bruce Campell. Θα το τσεκάρω.
 
Αμα γουστάρετε κάργα Bruce Cambell δείτε τις τρείς ταινίες Εvil Dead.
 
Ασφαλώς Evil dead. Υπάρχει κανείς φανατικός που να μην τις έχει δει;
 
Εξορκιστή φυσικά , στο Σταρ!!!!
 
gtsamour είπε:
manos και εγώ πήγα και την είδα χθες και ένα έχω να πω..... ξεράσογλου!!!
Μια και,οπως ειχα πει,ξαναειδα την ταινια για να την καταλαβω λιγο καλυτερα,δε μπορω να συμφωνησω μαζι σου gtsamour....

Η ταινια ειναι τελικα,απο μετρια εως αρκετα καλη,ασε που σου βγαζει τον Κουτσογιαννοπουλο που κρυβεις μεσα σου,οταν αρχισεις να σκεφτεσαι τι ηθελε να πει τελικα...!! (κατι το οποιο σηκωνει ποικιλες ερμηνειες και συμπερασματα ) :biglaugh: :biglaugh:
 
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

Αν εξαιρέσει κανείς το γεγονός πως υπήρχε διάχυτη η περίεργη σχέση (που παρουσιάζει ο Oliver Stone) μεταξύ Αλεξάνδρου και Ηφαιστίωνα, η ταινία ήταν πολύ καλή.

Ιδίως η μάχη στα Γαυγάμηλα και στην Ινδία είναι επικότατες.

Αν και απουσιάζουν πολλές σημαντικές στιγμές από την εκστρατεία του , όπως η μάχη στο Γρανικό ποταμό, στην Ισσό και την «επίλυση» του Γόρδιου δεσμού, η ταινία είναι χορταστική και αφήνει ένα αίσθημα περηφάνιας στο τέλος της.

Η μουσική επένδυση από τον Βαγγέλη Παπαθανασίου επίσης πολύ καλή κι επική.

alexander-9.jpg
alexander-9.jpg

"Στον πατέρα μου οφείλω το ζην, αλλά στο δάσκαλό μου το ευ ζην"
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν ηταν και ασχημη αν και με τετοια ιστορια στα χερια του ο Stone μπορουσε να κανει θαυματα.

Καλη και η μουσικη αλλα εγω θα εστιασω στις αποκαλυψεις της Rosario Dawson. :D
 
Dreamgirls προσωπικά μου άρεσε πάρα,πάρα,πάρα πολύ και θα την ξαναέβλεπα ευχάριστα. :) :) :) :) :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
 
Eχτες το βραδυ ξεκινησα να δω αυτο "The Sarah Connor Chronicles" αλλα λογω τεχνικων προβληματων εμεινα με το control στο χερι.:mad:

Ευελπιστω να την δω σημερα καθοτι απο εφε και δραση εχω ακουσει τα καλυτερα.

Αrnie is back (οχι ακριβως)

http://www.imdb.com/title/tt0851851/
 
AARDVARK είπε:
Eχτες το βραδυ ξεκινησα να δω αυτο "The Sarah Connor Chronicles" αλλα λογω τεχνικων προβληματων εμεινα με το control στο χερι.:mad:
Τι; Εβγαλε Ring of Death το PS3;; :tease: :tease:
 
Πίσω
Μπλουζα