Ποιά ταινία είδατε χτες το βράδυ ;

Καθησα κι ειδα στο Star το ''City of Angels'' για μια φορα επιτελους ολοκληρο....

Συμπερασμα:Η μεγαλωνω σιγα σιγα (δεν εξηγειται αλλιως οτι,εκει που θα γελαγα πριν 4-5 χρονια,τωρα μου αρεσε και.....με συγκινησε :)eek: :animeek: :eek: ) κιολας η ταινια,η με πετυχε σε στιγμη χαλαρωσης κι ευγενικων αισθηματων :biglaugh: :biglaugh: :biglaugh:

Παντως,εσεις οι παντρεμενοι,αν εχετε αρπαχτει με τη γυναικα σας,αφηστε τη να δει την ταινια αυτη και αν μετα απο αυτο δε σας κανει γλυκες,μπορειτε να χωρισετε αφοβα χωρις τυψεις...!!! :biglaugh: :biglaugh:

Αυτη η Μεγκ Ραιαν ομως ρε παιδι μου,ειναι ο ορισμος της γλυκιας γυναικας για μενα....

Δεν ειναι η γυναικα-αμαρτια,ουτε η γυναικα που θα σε ξελογιασει με μια ματια,ουτε αυτο που θα λεγαμε γυναικαρα ασφαλως,ισως ουτε καν πολυ ομορφη για καποιους.Αλλα ειναι,αν οχι η πιο γλυκια,σιγουρα απο τις πιο γλυκιες ηθοποιους που εχω δει....
 
Είδα χτες για μία ακόμη φορά την ταινία Τι έκανες στον πόλεμο Θανάση; Το είχα δει πριν απο πολλά χρόνια και δεν θυμόμουν καλά το έργο. Απλά καταπληκτική ερμηνεία ο Βέγγος και στο δράμα. Είχε και καλή φωτογραφία το έργο (!) Μία απο τις αγαπημένες μου ταινίες με τον Θανάση.
 
Κορυφη (και) αυτη η ταινια του Βεγγου telonio.....
 
Σηκωσα ψηλα το μεταλικο λαβαρο,φορεσα τα Gloves of metal, ζωστηκα με το Vengeance sword (forged in brimstone and tempered by the woeful tears of the Unavenged..μη ξεχνιομαστε),o ενισχυτης played on ten και

κατσαμε και ειδαμε τα πρωτα 8 επεισοδια Candy


μεγαλη ******* η Ανυ και η Ελιζα...καλα το θυμομουν!


:biglaugh:
 
Wally...τσ τσ τσ.... δεν βρίζουμε εδώ, ούτε συγκαλυμμένα :D
 
Wally είπε:
Σηκωσα ψηλα το μεταλικο λαβαρο,φορεσα τα Gloves of metal, ζωστηκα με το Vengeance sword (forged in brimstone and tempered by the woeful tears of the Unavenged..μη ξεχνιομαστε),o ενισχυτης played on ten και
κατσαμε και ειδαμε τα πρωτα 8 επεισοδια Candy


μεγαλη ******* η Ανυ και η Ελιζα...καλα το θυμομουν!


:biglaugh:
Eλεγα και εγω θα πει κανα saw 3 unrated edition και τελικα βγηκε candy αλλα ξεχασα αν εβλεπες saw θα εβαζες μουσικη υποκρουση απο "μαγια¨η μελισσα".:biglaugh::biglaugh:
 
Ειδα χθες αργα το βραδυ στην TV (στο Star νομιζω) την ταινια Oyster Farmer....

Προκειται για Αυστραλεζικη ταινια και αφηγειται την ιστορια ενος νεαρου που πηγε στην Αυστραλια για να εργαστει σε μοναδα εκτροφης στρειδιων...!!!

Ακουγεται γελοια η υποθεση,αλλα προκειται για μια αναλαφρη ταινιουλα,με ομορφη μουσικη,πολυ καλη φωτογραφια και συμπαθητικες ερμηνειες.....

Δεν το μετανιωσα που την ειδα,αλλωστε δε με επιανε και υπνος....!! :biglaugh:
 
Κατηγορώ τους ανθρώπους 1965 Σκηνοθεσία Φώσκολος.Τι να σχολιάσω και μόνο που έπαιζε ο Νίκος Κούρκουλος κάνει την ταινία για μένα αξεπέραστη,φοβερή ,καταπληκτική,μοναδική........τι να κάνουμε αδυναμίες είναι αυτές!!!!! :worship: :worship: :worship:
 
Tα τελευταια 2 βραδια βλεπω Oscar, the rose of Versailles...εχω φαει τρελο κολλημα και μεχρι να τερματισω τα επεισοδια (ειναι συνολικα 40 και βρισκομαι στο 22) θα σαπιζω να βλεπω Oscar...
 
Σωστη!!!

Σουπερ λιωσιμο!!

Να με εβλεπες κλειδωμενη στο μαγαζι,μεχρι τα μεσανυχτα, κλειστα φωτα, με ενα κερι!! κ ολα αυτα για να δω τα τελευταια επς χωρις να με ενοχλησει κανεις!!

Ιεροτελεστια κανονικα!
 
Γιατι οποτε βλεπεις κατι ενδιαφερον στην ΤV/VCR/DVD χτυπαει το τηλεφωνο?

Το εχετε παρατηρησει ???

D2E φανταζομαι δεν θα ειχες τετοιο προβλημα στο μαγαζι ;)
 
O Αστραπόγιαννος (1970)

Από τις λίγες ελληνικές ταινίες που προβάλει τον κλεφτοπόλεμο των λήσταρχων (όπως τους αποκαλούσαν) ενάντια στους τσιφλικάδες, μερικές δεκαετίες μετά την απελευθέρωση από τους Τούρκους (δεκαετία του 1860-70;; ...απ' όσο φαντάζομαι).

Δε γνώριζα πως ο Αστραπόγιαννος ήταν όντως υπαρκτό πρόσωπο ενώ υπάρχει και σχετικό ποίημα του Βαλαωρίτη (1867) γι’αυτόν.
 
The Trueman show.

Χθες το βράδι...
 
DEJA VU απίστευτη ταινία.
 
ΓΚΟΜΕΝΑ ΥΨΗΛΟΥ ΚΙΝΔΥΝΟΥ, με την Σία Φαράκη.

( είπα να το γυρίσω πάλι στην κουλτούρα )
 
Wally είπε:
Σηκωσα ψηλα το μεταλικο λαβαρο,φορεσα τα Gloves of metal, ζωστηκα με το Vengeance sword (forged in brimstone and tempered by the woeful tears of the Unavenged..μη ξεχνιομαστε),o ενισχυτης played on ten και
κατσαμε και ειδαμε τα πρωτα 8 επεισοδια Candy


μεγαλη ******* η Ανυ και η Ελιζα...καλα το θυμομουν!


:biglaugh:
Πως σου φανηκαν? Αρεσαν στην γυναικα σου? Χαρη στην γυναικα σου που σε επρηζε για την Καντυ και στο thread σου εδω συγκεντρωθηκαν τα επεισοδια...νιωθω συγκινημενη...αν τα καταφερει και η Candy με την ψηφιοποιηση, θα ειναι τελεια :)
 
Εχθες το βραδυ, κρατωντας σφιχτα το χερι της Καντοσυναιτερου μου, ειδα για πρωτη φορα στην ζωη μου το επεισοδιο 100 της Καντυ.. :icon_cry:

Το επομενο μετα τον οριστικο χωρισμο τους στις σκαλες του νοσοκομειου.

Ηταν συγκλονιστικο. Η Ματινα Καρρα ειπε ολα αυτα που δεν ειχε πει στα προηγουμενα 99 επς.. δεν μπορω να περιγραψω την συγκινηση μου..

Domniki σε ευχαριστουμε..:admin:

κ συγγνωμη στους υπολοιπους που μονοπωλουμε καποια τοπικς με την Καντυ, ειναι ο ενθουσιασμος που επιτελους ολοκληρωνουμε την αναζητηση μας!..
 
:thumbup: :thumbup: :thumbup: death2eliza, τώρα αν να πω ότι δεν σε ζηλεύω θα πω ψέματα και δεν το θέλω.... :) :) :) :)

Εγώ είδα τον Πληροφοριοδότη εξαιρετική ταινία,για άλλη μια φορά εμένα προσωπικά με εξέπληξε ευχάριστα ο leonardo di caprio με την ερμηνεία του, για τον Jack Nicholson επειδή τον λατρεύω δεν θα μπω καν στη διαδικασία να σχολιάσω την ερμηνεία του γιατί απλά δεν μπορώ να είμαι αντικειμενική,ήταν ΤΕΛΕΙΟΣ. :) :)
 
Eίδα το Sunshine (2007), επιστημονικής φαντασίας, με θέμα τον Ηλιο.

Μου άρεσε πολύ.
 
Πίσω
Μπλουζα