Ποιά ταινία είδατε χτες το βράδυ ;

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας exetlaios
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Χμ. Θα ακολουθήσω τα βήματά σου!!!!!!!!!

Η επόμενη ταινία που θα παρακολουθήσω........
 
Νοκ Αουτ με τον Γιώργο Κιμούλη και τον Κώστα Αρζόγλου.Τρομερή ηθοποιία,την είχα δει και παλιότερα και την λατρεύω!Υποκλίνομαι στο ταλέντο του Κιμούλη... :worship:
 
Few good men


Jessep: You want answers?

Kaffee I think I'm entitled to them.

Jessep: You want answers?

Kaffee: I want the truth!

Jessep: You can't handle the truth! Son, we live in a world that has walls. And those walls have to be guarded by men with guns. Who's gonna do it? You? You, Lt. Weinberg? I have a greater responsibility than you can possibly fathom. You weep for Santiago and you curse the Marines. You have that luxury. You have the luxury of not knowing what I know: that Santiago's death, while tragic, probably saved lives. And my existence, while grotesque and incomprehensible to you, saves lives...You don't want the truth. Because deep down, in places you don't talk about at parties, you want me on that wall. You need me on that wall. We use words like honor, code, loyalty...we use these words as the backbone to a life spent defending something. You use 'em as a punchline. I have neither the time nor the inclination to explain myself to a man who rises and sleeps under the blanket of the very freedom I provide, then questions the manner in which I provide it! I'd rather you just said thank you and went on your way. Otherwise, I suggest you pick up a weapon and stand a post. Either way, I don't give a damn what you think you're entitled to!

Kaffee: Did you order the code red?

Jessep: (quietly) I did the job you sent me to do.

Kaffee: Did you order the code red?

Jessep: You're goddamn right I did!! .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτήν την ταινία δεν την είδα ακριβώς χθές το βράδυ την είδα προχθές αλλά δεν πειράζει εγώ θα την αναφέρω.Είδα το ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ή αλλιώς THE NOTEBOOK είναι απο τις πιο συγκινητικές και δυνατές ταινίες που έχω δει :icon_cry: :icon_cry:.Προτείνω ανεπιφύλακτα να τη δείτε αλλά μια συμβουλή μην το τολμήσετε μόνοι σας αλλά με έναν πολύ δικό σας άνθρωπο πχ με το ετερό σας ήμισυ..................... :) :) :) :)

notebookah9.jpg
 
Τελείωσα επιτέλους τη season 2 του Prison Break. Απίστευτη σειρά απλά.
 
Θα ειμαι παλι εκτος θεματος μιας και θα ποσταρω τι ειδα σημερα το βραδυ :tease:

"Περιπετειες μιας Babysitter" (1987) στην ΕΤ3-μονοφωνικος ηχος-480i :biglaugh:

Απο τις ταινιες που εχω δει πολλες φορες και ξαναβλεπω ευχαριστα...

Φυσικα παιζει ρολο και το cast ή μαλλον η Elizabeth Sue :headbangdude:

Tοτε

AdventureBabySit2.jpg
AdventureBabySit2.jpg

Tωρα

Elisabeth_Jean_14095290_400.jpg


Kαι για να ειμαι και λιγο εντος θεματος.. :P

Εχτες

Knight Rider - KITT vs KAR

Knight Rider - Goliath

Knight Rider - Goliath Returns
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
bi-bi είπε:
Αυτήν την ταινία δεν την είδα ακριβώς χθές το βράδυ την είδα προχθές αλλά δεν πειράζει εγώ θα την αναφέρω.Είδα το ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ή αλλιώς THE NOTEBOOK είναι απο τις πιο συγκινητικές και δυνατές ταινίες που έχω δει :icon_cry: :icon_cry:.Προτείνω ανεπιφύλακτα να τη δείτε αλλά μια συμβουλή μην το τολμήσετε μόνοι σας αλλά με έναν πολύ δικό σας άνθρωπο πχ με το ετερό σας ήμισυ..................... :) :) :) :)
notebookah9.jpg


+1000
 
Wally είπε:
Θα ειμαι παλι εκτος θεματος μιας και θα ποσταρω τι ειδα σημερα το βραδυ :tease:
"Περιπετειες μιας Babysitter" (1987) στην ΕΤ3-μονοφωνικος ηχος-480i :biglaugh:

Απο τις ταινιες που εχω δει πολλες φορες και ξαναβλεπω ευχαριστα...

Φυσικα παιζει ρολο και το cast ή μαλλον η Elizabeth Sue :headbangdude:

Tοτε

AdventureBabySit2.jpg
Έχεις απόλυτο δίκιο είναι δροσερή και ευχάριστη ταινία.Είναι απο τις λίγες ταινίες που μπορώ να ξαναδώ τόσο ευχάριστα. :) :) :) :) :) :)
 
Wally είπε:
Θα ειμαι παλι εκτος θεματος μιας και θα ποσταρω τι ειδα σημερα το βραδυ :tease:
"Περιπετειες μιας Babysitter" (1987) στην ΕΤ3-μονοφωνικος ηχος-480i :biglaugh:

Απο τις ταινιες που εχω δει πολλες φορες και ξαναβλεπω ευχαριστα...

Φυσικα παιζει ρολο και το cast ή μαλλον η Elizabeth Sue :headbangdude:

Tοτε

AdventureBabySit2.jpg


Tωρα

Elisabeth_Jean_14095290_400.jpg


Kαι για να ειμαι και λιγο εντος θεματος.. :P

Εχτες

Knight Rider - KITT vs KAR

Knight Rider - Goliath

Knight Rider - Goliath Returns


Και γω το είδα :biglaugh: την Elizabeth Sue την είχα ερώτευτει στο Karate Kid..
 
Οοοps,χαθηκε μυστηριωδως η τωρινη φωτογραφια...ειναι φοβερο στο που φτανουν οι γυναικες για να μην δειχνουν οτι μεγαλωνουν :D :D
 
Eιδα χτες παρεα με το νεο αμορε,το ''Bonnie and Clyde'' με τους Warren Beatty και Faye Dunaway......

Που λετε,ειμαστε σπιτι και ξεκινησε την ερευνα μου σε DVD-DivX για να διαλεξει ταινια....

Αφου με ρωτησε τουλαχιστον 40-45 φορες ''αυτη η ταινια τι ειναι..;;'',καθοτι ως αρκετα νεαρα δεν εχει δει πολλες εξ αυτων που εχω,κατεληξε σε αυτην,οταν της ειπα την υποθεση....

Ε,Τι το ηθελα!Πλανταξε στο κλαμα στο τελος της ταινιας ρε παιδια,δηλαδη ημαρτον,δεν περιμενα τετοιο πραμα..!!

Επομενη επιλογη της για ''προβολη'' σημερα η αυριο,το ''Eyes of Laura Mars'',παραδοξως παλι με Faye Dunaway αλλα με Τοmmy Lee Jones συμπρωταγωνιστη εδω....

Κοινως,το ριξαμε σε 60's-70's ταινιες απο κει που δεν το περιμεναμε...!
 
Το death proof... όντως με σκότωσε η πλήξη , ευτύχως δεν το πλήρωσα στο σινεμά...
 
Ξανά και ξανά τους 300

Απλά σκέφτομαι την κριτική που είχε κανεί ΑΥΤΗ η συντάκτρια (γιατί περι κυρίας πρόκειται μάλλον) κι εκνευρίζομαι...
 
Αχέμ:

- Shredderman rules.

- Death Proof.

- Blades of Glory.

- Alter Ego.

- First Born.

Όλα στο 22άρι Διαμάντι που χτύπησα πρόσφατα. Σιγά μην αφήσω το PC......
 
Να και φαν του Σακη ο Pooky.:biglaugh:
 
Μόλις είδα το Hotel Rwanda

Rwanda.jpg


Μου μάτωσε η ψυχή.

Wikipedia info:




Hotel Rwanda

Rwandan Genocide

Αυτό ήταν ένα από τα βασικά όπλα των σφαγέων.

250px-Machete_knife_blade.jpg
250px-Machete_knife_blade.jpg

Για όσους αντέχουν.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είδα το Blade Runner (1982), είχα πολύ καιρό να το δώ.

Εκστασιάστηκα στίς 4 το ξημέρωμα...
 
Μόλις είδα το Hotel Rwanda
Και εγώ αυτό είδα χθες.

Απλά σκέφτομαι την κριτική που είχε κανεί ΑΥΤΗ η συντάκτρια (γιατί περι κυρίας πρόκειται μάλλον) κι εκνευρίζομαι...
Θα μπορούσα να συμφωνήσω μαζί του/της σε ορισμένα σημεία, εάν δεν ήξερα ότι πρόκειται για μεταφορά comic και όχι για ντοκιμοντέρ, και δεν καταλάβαινα ότι μάλλον δεν έχει διαβάσει τις ιστορίες του Ηρόδοτου, για να δει τι έγινε με τους πρεσβευτές των Περσών.

Να και φαν του Σακη ο Pooky.
Άμα σου πω ότι είναι φοβερός στα live θα το πιστέψεις? Όταν ήταν με την "ατελείωτα πόδια" Παπαρίζου, τραγούδισε πάρα πολύ καλά το "We will Rock you", και φυσικά δεν το περίμενα. :biglaugh:
 
Σιγά μην εμπιστευτούμε ψευτοκουλτουριάρικες κριτικές που θα μας υποδείξουν τι αξίζει και τι δεν αξίζει να δούμε!Τσού ρε λάκηδες!....

Και στο κάτω κάτω ο κινηματογράφος είναι πρώτα απ'όλα διασκέδαση.Αν θέλει κανείς να προβληματιστεί δεν υπάρχει καλύτερο πράγμα από το να ανοίξει ένα βιβλίο... :)
 
Χτες στο Star το ''Frankie and Johnny'' με Al Pacino και Michelle Pfeiffer (Θ-Ε-Α..!!! )....

Καλουτσικο.....(το ειχα ξαναδει ασφαλως)
 
Πίσω
Μπλουζα