Ποιά ταινία είδατε χτες το βράδυ ;

Τηλε-φονικός θάλαμος στον ΑΝΤ1 και μετα Το άλικο γράμμα στη ΝΕΤ
 
Indiana Jones 1

(Τί ωραίες που ήταν τότε οι ταινίες, χωρίς κομπιουτερίστικα εφέ ακόμα και για μια απλή αναπαράσταση!)

@Keeper :thumbup: :thumbup:
 
Hellraiser:Inferno

Παρότι η στροφή που πήρε η σείρα σε αυτή τη ταινία κατακρίθηκε από τους περισσότερους fans εμένα για κάποιο ιδιαίτερο λόγο μου άρεσε...
 
Αν σου αρεσε το Inferno που ειναι το No 5 στη σειρα,ισως ''καταφερεις'' να δεις και τα τρια επομενα μεχρι το προσφατο Νο 8 (Hellraiser:Hellworld),αν και αμφιβαλλω πολυ αν θα σου αρεσουν και αυτα....!!

Εγω παντως χθες εκατσα να δω το LOTR III στην TV,αλλα για μια ακομη φορα δεν τα καταφερα,καθοτι η τριλογια αυτη δεν μου αρεσει καθολου,συνεπως την παρατησα once again..!!
 
Kαλα δεν χαλασες τα ματια σου με την φοβερη εικονα του STAR , η ταινια αυτη θελει τουλαχιστον DVD. :confused:
 
Είδα στην net το 'Αποστολή στον Αρη'. Ωραίο ήταν,το είχα ξαναδεί.
 
AARDVARK είπε:
Kαλα δεν χαλασες τα ματια σου με την φοβερη εικονα του STAR , η ταινια αυτη θελει τουλαχιστον DVD. :confused:
Μπα,δεν νομιζω οτι μου εφταιγε αυτο,απλα μαλλον η ταινια ηταν αδιαφορη....
 
αφού είδα nip/tuck..

μετά αργά το 'The Abyss' (1989)
 
καρα-ασχετο για αλλη μια φορα

Εκανα στρες-τεστ και ειδα Χαλιαβδελα που ειχε εκπομπη για την ομαδα Ε

Ευτυχως τα μαλλια μου εμειναν στη θεση τους..(με δυσκολια)

Λυπηθηκα που τραβανε τον συμπαθεστατο γερακο Φουρακη σε τετοια πανελς...

Παντως απο συμπαρουσιαστρια,η εκπομπη τα σπαει :biglaugh:
 
Ένα συμπηρωματικό άσχετο πόστ μαζί με αυτό του Wally.

Είδα περίπου 40 λεπτά χτες. Ευτυχώς έχω και εγώ ακόμη τα μαλλιά μου στην θέση του. Ο νεαρός δημοσιογράφος είναι οποσδήποτε τέρας εξυπνάδας. Είμαι σίγουρος και ένα δέντρο με στραβό κορμό να δει θα το περάσει για έργο εξωγήινης παρέμβασης. Ο δε Φουράκης δε λέω συμπαθέστατη φάτσα αλλά να σταμάταγε κάποτε να λέει βλακείες στο χαζοκούτι τι καλά θα ήταν.

Η συμπαρουσιάστρια ω ναι! Συμφωνώ φίλτατε. Τα σπάει και τα κάνει γυαλιά καρφιά!
 
είδα το "Borat" μιλάμε για πολύ γέλιο και με νόημα ..
 
Πηγα χθες σε ενα φιλο που ειναι κρεβατωμενος με διαστρεμμα για να του κανω παρεα και ειδαμε τα ''Φυλακες ανηλικων'' & ''Φυλακες Ανηλικων 2:Εκδικηση στη βια'' πριν τον αγωνα του Champion's League....

To δευτερο καμια σχεση με το πρωτο,αισθητα κατωτερο ασφαλως....
 
manos426f είπε:
...To δευτερο καμια σχεση με το πρωτο,αισθητα κατωτερο ασφαλως....
Και με αμέτρητα flashback από το πρώτο, για να "γεμίσει" ο χρόνος ...

Πάντως καλό ήταν και το #2, αλλά δε μπόρεσε να σηκώσει το "βαρύ" όνομα του #1 !
 
exetlaios είπε:
Και με αμέτρητα flashback από το πρώτο, για να "γεμίσει" ο χρόνος ...
Ακριβως..!!

exetlaios είπε:
Πάντως καλό ήταν και το #2, αλλά δε μπόρεσε να σηκώσει το "βαρύ" όνομα του #1 !
Η διαφορα Κωνσταντινε για μενα,ειναι οτι το #2 ηταν απλα μια ακομη καλουτσικη ταινια,σε αντιθεση με το #1 που ηταν μια πολυ καλη ταινια...
 
1990 : THE BRONX WARRIORS

ff4-bronx.jpg
ff4-bronx.jpg

Μακράν από τις καλύτερες ιταλικές σπαγγετό-ταινίες που γυρίστηκαν ποτέ.

Όταν το είχα πρωτο-δει μικρός, έπαθα μεγάλη πλάκα.

Πρέπει να το έχω δει ίσα με 30 φορές !
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μια εικονα,1000 λεξεις...δεν καταλαβαινα τι λεγαν οι Τουρκαλαδες αλλα εσκασα στα γελια με τα χαλια της ταινιας

Turkish Star Trek (το ξερω...θα επρεπε να καλεσω και τους StarTrek-ικους Simonkey και Domniki...παντως ακομα και ο τουρκος καπταιν ειναι καλυτερος απο τον καραφλο-Πικαρντ)

snapshot20071007223740zg2.jpg


snapshot20071007223925yr8.jpg


Οταν μαζεψω δυναμεις θα δω και το Τουρκικο Ε.Τ...(εδω καταφερα να αντεξω,με τη βοηθεια του Μπλε Βαρβαγιαννη, τα τουρκοΣπαιντερΜαν και τουρκοΚαπταινΑμερικα :D )
 
Πίσω
Μπλουζα