Ποιά ταινία είδατε χτες το βράδυ ;

RETURN OF THE LIVING DEAD : NECROPOLIS



Ακριβώς όπως το λέει στο εξώφυλλο "When the dead walk... the living RUN!" Τρεχάτε!!!

Καλύτερο φαίνεται το Τούρκικο Star Turk του Wally (Μα που πας και τα βρίσκεις...)
 
The phantom of the opera

καλυτερα τα ...ζωντανα φαντασματα!
 
Είδα ξανά την ταινία The vindicator (Η μετάλλαξη) του 1986 σε vhs. http://www.imdb.com/title/tt0092172/ Ένα δεκάλεπτο πριν το τέλος η κεφαλή του βίντεο άρχισε να κάνει κόλπα δεν είδα το τέλος. Πρέπει να ρίξω στη κεφαλή του ένα καθάρισμα τόσα χρόνια έχουν περάσει έτσι και αλλιώς.
 
Αθηνα 2004:Βια και κτηνωδια

Δεν μπορω να πω οτι μου αρεσε....
 
Τις τελευταίες 3 μέρες τα Back to the Future I-III
 
Fight Club.

Ταινία γροθιά με μηνύματα επίκαιρα όσο ποτέ.
 
WRONG TURN 2 : DEAD END



Οι εξαιρετικές σκηνές splatter και η απροσδόκητη εξέλιξη σε κάποια σημεία της ταινίας, το κάνουν must, για τους φίλους του είδους!

(Μα μιλάμε για πολύ splatter!!!)
 
Είδα το Ghostbusters 1 σε dvd. πOλύ μου αρέσει το εργάκι, αλλά και το παιχνίδι, το έχω παίξει πολύ σε zx spectrum.. :biglaugh:
 
Ego eida to 28 Weeks Later kai to Knocked Up...
 
Η ΓΥΝΑΙΚΑΡΑ ΜΕ ΤΑ ΠΡΑΣΙΝΑ, με την Ελένη Φιλίνη.
 
Swordfish

με Travolta και Jackman
 
exetlaios είπε:
Η ΓΥΝΑΙΚΑΡΑ ΜΕ ΤΑ ΠΡΑΣΙΝΑ, με την Ελένη Φιλίνη.
Νομίζω οτι ο Πάνος Σουπιάδης ήταν υποψήφιος για όσκαρ εκείνη τη χρονιά εε? :biglaugh:
 
Εγω επεσα πανω σε ενα παλαιο Ελληνικο splatter ονοματι "Ραντεβου στη Συγγρου" το οποιο αποτελει μια μετεξελιξη του "Δειπνου Ηλιθιων" αλλα σαφως με διαφορετικο προσανατολισμο.

Πολλες οι ωμες σκηνες (αν και οι εικονες με το κρεας εδειχναν οτι ειχε ψηθει), πολλοι μονολογοι ή και διαλογοι χωρις αισθηση λογικης (κατι απο Reservoir Dogs) και πολυ συνομωσιολογια ειναι τα χαρακτηριστηκα του film.

Η παραγωγη εγχωρια και αρκετα οικολογικη θα ελεγα, κραταει ενα επιπεδο στην ταινια αν και τα πλανα δεν ηταν πολυ σταθερα - ισως εφταιγε και η περιρρεουσα αλκοολικη ατμοσφαιρα που ηθελε να περασει ο σκηνοθετης.

Το εισιτηριο σχετικα τσουχτερο - αλλα μας γλυκαναν μετα την προβολη με (ωραιοτατους) λουκουμαδες, καιρο ειχα να φαω τοσο καλους, τα συγχαρητηρια μου στον Θεατρωνη.

Αντε και του χρονου σπιτια μας.
 
Χθές είδα το Woodsman με τον Kevin Bacon και προχθές το Wisper (τρόμου του 2007).

Το πρώτο καλό αλλά πολύ θλίψη ρε αδερφάκι μου,

το δεύτερο στον κουβά.
 
thamonas είπε:
Νομίζω οτι ο Πάνος Σουπιάδης ήταν υποψήφιος για όσκαρ εκείνη τη χρονιά εε? :biglaugh:
Ναι, και ο Κώστας Μακέδος υποψήφιος για Β' Ανδρικό ρόλο.
 
Ε.Τ ο εξωγήινος...


et1ba2.jpg



 
Είδα στο Star το 'Exorcist - The Beginning (2004)'

Ηταν καλό, η σκηνοθεσία δεν μου άρεσε πολύ, νομίζω θα μπορούσε να ήταν πολύ πιο ατμοσφαιρικό, παρά ξερό τρομοθρίλερ, το έσκισε και στις διαφημίσεις, με πήρε και λίγο ο ύπνος.. :D
 
Πίσω
Μπλουζα