Ποιά ταινία είδατε χτες το βράδυ ;

manos426f είπε:
Μόλις είδα το Terminator 2 για νιοστή φορά,με τη διαφορά ότι τώρα είδα την Ultimate edition,διάρκειας περίπου 15' παραπάνω της κανονικής....
Μπορώ άνετα να πω ότι αυτή είναι η καλύτερη έκδοση του Τ2 -μέχρι να δω την extreme edition βέβαια- καθώς σε αυτά τα 15΄περιλαμβάνονται σκηνές που εξηγούν ακόμη παραπάνω την ταινία και καλό θα ήταν να είχαν μείνει και στην αρχική έκδοσή της,όπως π.χ η διαδικασία reset της CPU του Terminator,ώστε να μπορεί να μάθει πράγματα επιπλέον αυτών με τα οποία έχει προγραμματιστεί,ο John Connor προσπαθεί να μάθει τον Terminator να είναι πιο αληθοφανής ως άνθρωπος με το να γελάει,σκηνές επιπλέον με τον Miles Dyson κτλ κτλ κτλ....

Όσες,μα όσες φορές και να δω την ταινία αυτή,δεν τη βαριέμαι ποτε και με ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ....!!!

Πάρτε και screenshots από κάποιες σκηνές:







Ειναι φανερο οτι ολες οι φωτο ειναι απο τα 15 επιπλεον λεπτα, ο Michael Biehn τι ρολο να βαραει στην ταινια αραγε;
 
Ταινιάρα!

Την έχω σε βιντεοκασσέτα, από το HighTech, σε "κορυφαία" ποιότητα ήχου και εικόνας!
 
Ναι την εχω και εγω απο το Hightech στην γαλαζια θηκη της αλλα οσο κορυφαια ποιοτητα και να εδινε το περιοδικο δεν παυει να ειναι vhs ,οποτε η DVD η BLURAY για πραγματικα καλη εικονα. :D

Μην πεταχτει κανεις για Hddvd terminator 2.
 
Ωχ! Το κανα λάθος! Hi-Tech είναι το σωστό!

Όντως έτσι είναι, όπως τα λες. Πάντως τότε, θυμάμαι πως κοιτούσα με δεος την εικόνα στην τηλεόραση!

------------------------------------------------------------------------

Χτες είδα στο STAR, Police Academy!

Κυριακή και Police Academy, πάνε πακέτο! :D
 
AARDVARK είπε:
Ειναι φανερο οτι ολες οι φωτο ειναι απο τα 15 επιπλεον λεπτα
Ναι,είναι...

AARDVARK είπε:
ο Michael Biehn τι ρολο να βαραει στην ταινια αραγε;
Όραμα της Σάρα όταν ήταν έγκλειστη στο ψυχιατρείο....

Τελικά κρίθηκε μάλλον ανούσια σκηνή κι αφαιρέθηκε.Γι' αυτή τη σκηνή μπορώ να πω ότι μάλλον καλώς αφαιρέθηκε,ήταν εντελώς περιττή...

Οι υπόλοιπες όμως μπορούσαν να μείνουν άνετα...!
 
Μου φαινεται εχω αρχισει να βλεπω με την σειρα οτι ταινιες φορτωνω στο XBOX. Σημερα σειρα ειχαν το Timerider (1982), και το Rocketeer (1991)..

..
 
The Dukes of Hazzard, χθες στην τηλεοραση. Καμια σχεση με την original σειρα. Ειδικα ο Boss Hogg ηταν μια απογοητευση.
 
Domniki είπε:
The Dukes of Hazzard, χθες στην τηλεοραση. Καμια σχεση με την original σειρα. Ειδικα ο Boss Hogg ηταν μια απογοητευση.

Φόλα ολκής όντως...!!! :)
 
Nightbreed...

και οποιος δε θυμαται τι χαμος ειχε γινει νε το ομοτιτλο παιχνιδακι στην Amiga...θεση για καμψεις :diablotin:
 
το I Am Legend είδαμε, το 2012 είναι κοντά, λες;:nervous::eek:
 
Alien Vs Predator requiem , μάπα το καρπούζι.
 
Terminator 2,Εxtreme Edition αυτή τη φορά !

Κοινώς,είναι η Ultimate edition,αλλά σε HD...

Καλά,τα λόγια είναι περιττά,μιλάμε για τρέλα...!!!!

Τέλεια εικόνα,έβαλα και τα ηχεία,και κυρίως τα μπάσα,δυνατά -καθότι 5.1 ο ήχος της ταινίας- οπότε μάλλον πρέπει να ταλαιπώρησα την πολυκατοικία λιγάκι απόψε...!
 
Over The Top (1987)..

Παραδοξως (για ταινια με τον Stallone) η ταινια ειναι γεματη με 80's hits σαν soundtrack... not bad at all.

..
 
!!

Εγω παιδιά χθες τελείωσα το BACK to THE FUTURE trilogy...Ταινιάρες και πολύ μπροστά για την εποχή τους!
 
Ξεκινησα να βλεπω το Epic movie. Μετα το πρωτο τεταρτο το δισκακι χρησιμοποιηθηκε για σουβερ:animeek:

Ειπα να συνεχισω με αλλη ταινια και εβαλα να δω το "Αδερφες Ψυχες". Εδω αντεξα 20 λεπτα. Το δισκακι εγινε φριζμπι :eek:
 
Πήρα και είδα σε διβιδί (dvd) το The Invasion (δεν μου 'ρχεται τώρα ο ελληνικός τίτλος) κι ήταν καλούτσικο.. με την Κιντμαν και τον καινούργιο Μποντ (τον Τζέιμς Μποντ).. Η πλοκή είναι βασισμένη σε μια ταινία του Κάρπεντερ, δεν θυμάμαι τίτλο.. εκείνη που εάν κοιμηθείς, όταν ξυπνήσεις στην θέση σου θα είναι ένα άλλος (ένας εξωγήινος) ίδιος με εσένα που όμως δεν είσαι εσύ και χαρακτηρίζεται από απουσία συναισθημάτων..

αν σου αρέσει ο Κάρπεντερ τρέχα να την τσαλακώσεις.. βασικά, κι αν σου αρέσει η Κιντμαν, πάλι τρέχα! κι εδώ που τα λέμε, αν νοιώθεις ότι τελευταία δεν κάνεις και πολλή γυμναστική, και πάλι τρέχα.. γενικώς τρέχα..!
 
Πίσω
Μπλουζα