Ποιά ταινία είδατε χτες το βράδυ ;

Starbuck είπε:
Πήρα και είδα σε διβιδί (dvd) το The Invasion ... Η πλοκή ... εάν κοιμηθείς, όταν ξυπνήσεις στην θέση σου θα είναι ένα άλλος (ένας εξωγήινος) ίδιος με εσένα που όμως δεν είσαι εσύ και χαρακτηρίζεται από απουσία συναισθημάτων..
Σίγουρα λέγεται INVASION ?

Έτσι που το περιγράφεις μου θυμίζει περισσότερο TELEVISION ! :rolleyes:

Starbuck είπε:
αν σου αρέσει ο Κάρπεντερ τρέχα να την τσαλακώσεις.. βασικά, κι αν σου αρέσει η Κιντμαν, πάλι τρέχα! κι εδώ που τα λέμε, αν νοιώθεις ότι τελευταία δεν κάνεις και πολλή γυμναστική, και πάλι τρέχα.. γενικώς τρέχα..!
Γιατί δε δοκιμάζεις να δεις και TO RUNNING MAN με τον Άρνολντ ? :D

rm_3.jpg
rm_3.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ειδα το "Atonement" και πραγματικα αξιζει το 8/10 που εχει παρει στο imdb! :)
 
Saving Private Ryan (1998) και Flags of our Fathers (2006)..

Εκπληκτικες και οι δυο..

..
 
!!

Πω πω exetlaios...The running man..τι ταινιάρα ήταν αυτή..πρέπει οπωσδήποτε να την βρώ..το total recall πάντως το έχω.

Εγώ πάντως αυτό το Σαββατοκύριακο, που είχε και χάλια καίρο και ήμουν και μόνος (έλειπε η wife) στο σπίτι είδα αρκετές ταινίες στο Homecinema και τις καταευχαριστήθηκα!!!

Το Σάββατο είδα Neverending Story και Goonies:)

και το βραδάκι ήρθαν κάτι κολλήτοι και είδαμε το Bachelor Party με τον Τομ Χανκς :cool:

Χθες το βράδακι είδα το Tron καi μετά καπάκι το Willow...ρε παιδιά τι ώραία ταινία είναι το Willow, ειδικά σε αυτούς που τους αρέσει αυτου του είδους των ταινιών (επικής φαντασίας)...σκηνοθεσία, φωτογραφία, εφέ, ερμηνείες, σενάριο...Τελικά ο Lukas το κατέχει το άθλημα. Θα ήθελα να δω ταινία τέτοιου στυλ από αυτόν, τώρα την εποχή μας με σημερινά special effects.
 
το βλέμμα του Οδυσσέα ύστερα από προτροπή της γυναίκας μου. στα 30 πρώτα λεπτά με είχε πάρει ο ύπνος...
 
Εχτές είδα το Meet the Spartans και το Gabriel.

Την πρώτη ταινία την είδα για 10λεπτά σε fast forward και μπορώ να πω ότι αυτός που θα πάει σινεμά να δει αυτή την ταινία , πρέπει να κάνει μήνυση το σινεμά για κακοποίηση των οφθαλμών του και εξύβριση της νοημοσύνησης του.

Για την δεύτερη ταινία δεν έχω να πω τίποτε, γιατί δεν κατάλαβα χριστό.
 
"30 μέρες νύχτα", ΠΟΛΥ καλή ταινία για τους λάτρεις των βαμπίρ.

Εγω προσωπικά τα χρειάστηκα, πολύ ατμοσφαιρική και τα βαμπίρια πολύ φρικαλέα...

Είναι πολύ καινούργια ταινία, ακυκλοφόρητη... bootleg bootleg που λένε και τα ημισκούμπρια.
 
Χθές είδα το Cloverfield,δεν έχω να πω και πολλά,μόνο ένα ΑΝ ΑΓΑΠΑΤΕ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΑΣ ΜΗΝ ΤΟ ΔΕΙΤΕ!!!!!!!:biglaugh::biglaugh::biglaugh:
 
Μ'αρέσει που το θρεντ ανήκει στην κατηγορία 80's culture.... :D
 
Δεν είδα πουθενά να λέει το thread "Τι ταινία των 80's είδατε χθές"
 
Έλα μωρέ και σύ.... κολλάς σε κάτι λεπτομέρειες.... η κατηγορία τρομου/thriller είναι δύσκολη οπότε πρέπει το καλό κομμάτι να αναφέρεται :D
 
thamonas είπε:
Πω πω exetlaios...The running man..τι ταινιάρα ήταν αυτή..πρέπει οπωσδήποτε να την βρώ..το total recall πάντως το έχω.
Εγώ πάντως αυτό το Σαββατοκύριακο, που είχε και χάλια καίρο και ήμουν και μόνος (έλειπε η wife) στο σπίτι είδα αρκετές ταινίες στο Homecinema και τις καταευχαριστήθηκα!!!

Το Σάββατο είδα Neverending Story και Goonies:)

και το βραδάκι ήρθαν κάτι κολλήτοι και είδαμε το Bachelor Party με τον Τομ Χανκς :cool:

Χθες το βράδακι είδα το Tron καi μετά καπάκι το Willow...ρε παιδιά τι ώραία ταινία είναι το Willow, ειδικά σε αυτούς που τους αρέσει αυτου του είδους των ταινιών (επικής φαντασίας)...σκηνοθεσία, φωτογραφία, εφέ, ερμηνείες, σενάριο...Τελικά ο Lukas το κατέχει το άθλημα. Θα ήθελα να δω ταινία τέτοιου στυλ από αυτόν, τώρα την εποχή μας με σημερινά special effects.
ρε φίλε, αυτό θα πει ρετροδιάθεση!! εύγε!! (και όντως όλες ωραίες οι ταινίες που αναφέρεις)
 
bi-bi είπε:
Χθές είδα το Cloverfield,δεν έχω να πω και πολλά,μόνο ένα ΑΝ ΑΓΑΠΑΤΕ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΑΣ ΜΗΝ ΤΟ ΔΕΙΤΕ!!!!!!!:biglaugh::biglaugh::biglaugh:


Εννοείς οτί είναι τόσο χάλια ή εννοείς οτι είναι τόσο τρομαχτικό??
 
Ήταν,κατα τη γνώμη μου πάντα, απίστευτα βαρετό,καλά που είχαμε πάρει γίγα συσκευασίες ποπ-κορν,πατατάκια,αναψυκτικό και απασχολούσα τον εαυτό μου καθ’όλη τη διάρκεια της ταινίας,διαφορετικά άνετα θα με ειχε πάρει ο ύπνος.:biglaugh::biglaugh::biglaugh::biglaugh:
 
Προχτες για την ακριβεια ειδα το τελεσιγραφο του Μπόρν. Καταιγιστικη δραση η αδρεναλινη στα υψη. Το προτεινω ανεπιφυλακτα.
 
Eίδα ένα θρίλερ το 'Η Εμμονή' (The Forgotten) με την Julianne Moore.

Ηταν αρκετά καλό.
 
Για χιλιοστή φορά το Commando. Yπάρχει τίποτα καλύτερο; WRONG!
 
telonio είπε:
Για χιλιοστή φορά το Commando. Yπάρχει τίποτα καλύτερο; WRONG!
Άριστη επιλογή. Ακόμα και σήμερα δακρύζω από συγκίνηση στις παρακάτω ατάκες:

-You're a funny man, Sully, I like you. That's why I'm going to kill you last.

-Don't disturb my friend, he's dead tired.

-Let off some steam, Bennett

-Leave anything for us?

-Just bodies.
 
Πίσω
Μπλουζα