Ποιες κονσόλες έχετε στην κατοχή σας...

Εγώ δε μπορώ να δω τίποτα. Φίλε imgema προφανώς έχεις ανεβασει τις φωτογραφίες σου σε κάποιο imageshack/photobucket σαιτ. Από εκεί σβήνονται μετά από κάποιο διάστημα απραξίας, άσε που τέτοια σαιτς είναι κομμένα από τους proxy πολλών εταιρειών (π.χ. εδώ σε μας). Προτείνω να τις ανεβάσεις στο προφίλ σου, για να είναι πάντοτε διαθέσιμες.
 
Φοβερή η φωτό !! Ήθελα να σε ρωτήσω, πόση ώρα σου παίρνει να αποφασίσεις με ποιό θα παίξεις ? :)
 
Tα μπλε συρταρόφυλλα πραγματικά πολύ πρώτα ! :p :p

Σοβαρά τώρα (αν και το παραπάνω το εννοούσα....),θα συμφωνήσω με τον Wally,τ' ότι τα μηχανήματα είναι ετοιμοπόλεμα "λέει" πολύ !

Ωραία συλλογή αρχηγέ !
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λοιπόν, να αναφερθώ και εγώ στη συλλογή μου σαν πρώτο μήνυμα...

1. Super Nintendo (the best)

2. Nintendo Gamecube

3. Nintendo Game Boy

4. Nintendo Entertainment System (NES)

5. Sega Saturn

6. Atari 2600

7. Sony Playstation

8. Sony PSOne

9. Atari PC1 (ναι, ναι, το έχω.. :p )
 
Για να δουμε τι έχει απομείνει και σε εμένα:

1)Pong Soundic-Tv Sports (http://computermuseum.50megs.com/images/collection/soundic-tvsports.jpg)

2)Atari 2600

3)Commodore 64

4)Amstrad 6128

5)Amiga 500

6)Playstation

7)Playstation 2(απο την 1η μέρα κυκλοφοριας του στην Ελλαδα παρακαλώ και ακόμη λειτουργεί άψογα!)

8 )Xbox

9)Gamecube

10)Xbox 360

11)Playstation 3
 
Μια φωτο απο το αριστερο "μαγουλο" του συνθετου. Θα ακολουθησει και το δεξι με τα υπολοιπα.

picture.php
 
Ας συμπληρώσω και το gph WIZ!

τώρα ολοκληρώθηκα ως retromaniac!
 
To θέμα λοιπόν είναι αν ο φίλος Imgema είναι παντρεμένος,μια κι απ' αυτή την άποψη,τον αρχηγό Wally τον προσκυνάμε !!! :p :D
 
Definately not married!!! 8)

Nice collection guys... :thumbup:
 
"Κρυβε λογια" που λεει και ο Τολης ο Τσιμογιαννης!

Καρα-married αλλα και πληρως καλωδιωμενος! :D
 
Χεχεχε.....

Προσδοκώ σε ένα ντοκυμανταίρ με θέμα "Πως να γεμίσετε το σπίτι πλήρως λειτουργικές και on the fly playable κονσόλες, με τη συγκατάθεση της συζύγου"... :biglaugh:

mimidon είπε:
Λοιπόν, να αναφερθώ και εγώ στη συλλογή μου σαν πρώτο μήνυμα...
1. Super Nintendo (the best)

2. Nintendo Gamecube

3. Nintendo Game Boy

4. Nintendo Entertainment System (NES)

5. Sega Saturn

6. Atari 2600

7. Sony Playstation

8. Sony PSOne

9. Atari PC1 (ναι, ναι, το έχω.. :p )
Ωραία συλλογή! :thumbup:

Αλλά βρε παιδί μου το Atari PC1 κονσόλα; :D
 
Οχι δεν ειμαι παντρεμενος ακομα. :p

Και ναι, πιστευω οτι το καλητερο ειναι οι κονσολες να ειναι συνδεδεμενες γιατι η αισθηση του να παιζεις με το αυθεντικο ειναι οπως και να το κανουμε, διαφορετικη απο τα emulators. Δυστηχως ομως συλλεγω κονσολες και οχι παιχνιδια (δεν εχω και τοσα λεφτα) οποτε για καθε μηχανημα δεν εχω πανω απο 5-10 games. (εκτος του Ν64 οπου εχω αρκετα). Τις περισσοτερες κονσολες τις ειχα απο παλια, τις υπολοιπες τις αγοραζω απο προσφατα, η μου τις δινουν γνωστοι και φιλοι που δεν ασχολουνται πια.

Ασε που εναν δεν τον προλαβα και πεταξε ενα working Megadrive 1 στα σκουπιδια (και δεν το εχω o_0)

sorry αν δεν μπορεσαν καποιοι να δουν την φωτογραφια, αλλα ειμαι νεος ακομα στο forum και μαθαινω....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Imgema είπε:
Οχι δεν ειμαι παντρεμενος ακομα. :p
Άρα το κρισιμότερο crash-test παραμονής τους στην κατάσταση που τις έχεις,δεν το έχουν περάσει ακόμη..!! :p :p

Imgema είπε:
Και ναι, πιστευω οτι το καλητερο ειναι οι κονσολες να ειναι συνδεδεμενες γιατι η αισθηση του να παιζεις με το αυθεντικο ειναι οπως και να το κανουμε, διαφορετικη απο τα emulators.
Τις περισσοτερες κονσολες τις ειχα απο παλια, τις υπολοιπες τις αγοραζω απο προσφατα, η μου τις δινουν γνωστοι και φιλοι που δεν ασχολουνται πια.

Πω,πω,και σκέψου ότι εγώ 2 Amigάκια έχω στο σαλόνι και το θεωρώ....υπερβολή !

(αν κι εδώ που τα λέμε,είναι λίγο υπερβολή,καθότι Amigες και οι δύο,άρα όμοια μηχανήματα... :) )
 
Χεχε, μην ανησυχεις τα εχω προβλεψει ολα! Τα μηχανηματα θα μεινουν στο δικο τους δωματιο (και οχι σε "κοινοχρηστο" σαλονι) μαζι με οτι αλλο συλλεγω (περιοδικα, κομιξ κλπ) και η πορτα θα ειναι μονιμως κλειδωμενη. Θα ειναι το "απαγορευμενο" δωματιο με λιγα λογια :D

Ε, Wally, τι ειναι αυτο το κουτακι διπλα στο 3DO? Ομορφο το παλιο αυθεντικο Α2600, εγω εχω το junior.

Aυτον τον καιρο ψαχνω για: Neo Geo AES, 3DO, MegaDrive1 kai PS2 slim.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Έτσι,έτσι,σωστότατο σε βρίσκω brother ! :D :D

Καλώς ηρθες κιόλας στο φορούμιο τούτο ! ;)
 
Thanks Manos, καλως σας βρηκα. (Και αργα σας βρηκα η αληθεια ειναι)
 
25052009126.jpg

25052009125.jpg

25052009127.jpg

24052009119.jpg

24052009116.jpg

24052009118.jpg

29042009097.jpg

080620092e91.jpg


το τελευταιο ειναι μια σκοτεινη ληψη του 64DD μου σε δραση!!

Η συλλογη θα ανανεωθει αμεσα καθως περιμενω 1 Dreamcast,1 Gameboy Light + 1 Panasonic Q (το gamecube της panasonic)

Στο Desktop μου, που στη φωτο τοχει φαει το ημιφως υπαρχει ενα wii+ενα ps2.

P.S: RIP xbox360
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
64DD! πες μας οτι εχεις και το F-Zero expansion και θα λιποθυμησω!
 
Δυστυχως φιλε μου οχι ακομα :p

Ειναι στα σχεδια μου ομως!

Πρωτα θελω να τελειωσω τη συλλογη μου με handhelds. Μου μενουν 2 Wonderswan Crystal και Sega Mega Jet.
 
Πίσω
Μπλουζα