Ποιες κονσόλες έχετε στην κατοχή σας...

Εχω 2 PSX 97 παιχνιδια
1 X-Box 8 παιχνιδια
1 SegaMega Drive2 5 παιχνιδια
1 SegaMega CD 5 παιχνιδια
1 Αtari 2600 14 παιχνιδια
1 Μicro Geniuw 3 παιχνιδια
Πολλα περιφεριακα, καλωδια χειριστηρια μνημες κτλ. Επισης καμια 300αρια παιχνιδια σε κοπιες για PSX, PS2, X-BOX και PC
 
Εχω μονο Playstation 2 (δεν παιζω εδω και χρονια πια), το 1 το χαρισα και ενα Game Boy Advance που ειχα ειχε αδοξο τελος. Επαιζα ενα παιχνιδι στυλ Fight (ο ενας ηταν καρατεκα, ο αλλος σφιχτερμαν κλπ) και εχανα σε εναν συγκεκριμενα, ξανα-ξανα-ξανα-ξανα απειρες φορες δεν ελεγα να περασω την πιστα ωσπου το 2006 ή 2007 εν βραδυ νευριασα τοσο πολυ που του εριξα μια μπουνια και του εσπασα την οθονη και μετα το πεταξα προς την βρυση της κουζινας. Ευτυχως δεν εσπασα το παραθυρο αλλα εκανα μια ωραιοτατη τρυπα αφου εσπασε το πλακακι.
Βρε φιλε μου καλε, ελεος. Ειπαμε τετοιες κινησεις μονο στα ΟΥΦΑΔΙΚΑ, οχι στα δικα μας μηχανακια.
 
Nes
Snes
Mega drive 1- Mega cd 1
N64
Saturn
Dreamcast
GameCupe
Ps2
Xbox
Xbox 360

Εχω και διπλες καινουργιες ρετρο κονσολες κουτατες με οτι ειχε η συσκευασια μεσα. Νες -Snes - Mega Drive - N64 - Dreamcast - Saturn για αντικατασταση σε περιπτωση που μου χαλασει καμια μιας και εχουν αρκετα χρονια λειτουργιας..Δεν ειμαι συλλεκτης αλλα μονο gamer με μονο στοχο την διασκεδαση απο τα ρετρο παιχνιδια.

Oλες οι κονσολες ειναι συνδεδεμενες σε crt τηλεορασεις ετοιμες για διασκεδαση ανα πασα στιγμη με πολλα αυθεντικα παιχνιδια με everdrives και καποια multicards.Εννοειται δεν προκειται να μπει καμια στο ραφι και θα παιζω για παντα σε αυτες.Καλοι και χρυσοι οι emulators στα 60hz σε crt αλλα και η αισθηση του αυθεντικου εχει αλλη μαγεια.
 
Πλεόν..

Αmiga CD32 Boxed
Amstrad GX4000 Boxed
Sega Saturn Boxed
Sega Game Gear χαλασμένο (προς επισκευή)
 
SNES
SATURN
N64
DREAMCAST
PS2
GAMECUBE
WII
XBOX 360
PS3
PS4 PRO
XBOX ONE
PS5
SWITCH
DS
PSP
3DS XL

Kαποτε και 3DO,PSX

Θα θελα καποια στιγμη ενα ΜEGA DRIVE και ενα NEO GEO
 
Πίσω
Μπλουζα