Ποιον/αν θέλατε να παντρευτείτε μικροί;

Playmolover

RetroMaNiaC
Αντιδράσεις
103
Στο νηπιαγωγείο ήθελα να παντρευτώ τη Βήμητρα (Δήμητρα). Τελικά η Δήμητρα παντρεύτηκε άλλον και εγώ άλλη αλλά αυτό είναι άλλο θέμα... 

Αλλά μετά ήρθε ο μεγάλος έρωτας... για τη Wynona Ryder... Ήμουν πιο μεγάλος πια, πιο ώριμος, δεν είχαμε και τόσο μεγάλη διαφορά ηλικίας... αλλά τι να κάνουμε τώρα;;;

Επίσης, σε ακόμα μεγαλύτερη ηλικία έβλεπα συχνά στον ύπνο μου τη Suzane Vega αλλά χωρίς να υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Δεν ήμουν τόσο fan...  

WYNONA.jpg

Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Jackie dragon

RetroMaNiaC
Αντιδράσεις
260
Επίσης, σε ακόμα μεγαλύτερη ηλικία έβλεπα συχνά στον ύπνο μου τη Suzane Vega αλλά χωρίς να υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Δεν ήμουν τόσο fan... 
Δράττομαι της ευκαιρίας πανω στο θέμα που αναφέρεις σχετικά με τα όνειρα που βλέπαμε με τις εφηβικές μας - διάσημες και μη - καψούρες, προσωπικά εγω κρατούσα ενα ονειρολόγιο, κατι σαν ημερολόγιο δηλαδη στο οποίο κατέγραφα διάφορα ονειρα που εβλεπα με οσες ημουν ερωτευμένος κατα καιρούς, ονειρα τα οποια θα τα χαρακτήριζα σαν ενα ταξίδι φαντασίας με απίστευτο συναίσθημα και ρομαντισμό.. Ειχαν τοσο μεγαλη αξια αυτα τα ονειρα για μενα που τα κατέγραφα για να μη ξεχαστούν ποτέ! Μετα απο τοσα χρόνια αναρωτιέμαι, υπηρχε κανεις αλλος που συνήθιζε να κανει κατι τετοιο εκτος απο μενα?

Uskoke

RetroAdept
Αντιδράσεις
1.297
εγώ ποτέ δεν ερωτεύτηκα διάσημες μιας και χωρίς τηλεόραση, βίντεο και υπολογιστή δεν τις έβλεπα. είχα ερωτευτεί κάργα μια συμμαθήτρια μου που φορούσε μια μέρα ένα από αυτά τα υπέροχα αδιάβροχα των '80ς anorel και το ίδιο βράδυ την είδα στον ύπνο μου!εν τω μεταξύ αυτή δεν ήταν καν από τις όμορφες της τάξης και η μάνα μου την περιγράφει σαν στραβοχυμένο λουκουμά!φυσικά ως nerd ΄ήμουν πολύ ντροπαλός να πλησιάσω κορίτσια!

CORE

RetroN00b
Αντιδράσεις
9
Hμουν πολύ μικρός για... παντρειές τότε, αλλά γενικά είχα μεγάλη αδυναμία στην Εριν Γκρέυ (η τηλεοπτική Γουίλμα Ντήρινγκ), και πάντα σκεφτόμουν πόσο τυχερός ήταν ο Μπακ Ρότζερς που είχε δίπλα του αυτή τη γυναίκα. :D (στις τελευταίες photos φαίνεται και το υπέροχο λακκάκι στο μάγουλο όταν χαμογελούσε)

Προβολή συνημμένου 158515
Πώς φαίνεται ο άνθρωπος που έχει καλό γούστο...

Playmolover

RetroMaNiaC
Αντιδράσεις
103
εγώ ποτέ δεν ερωτεύτηκα διάσημες μιας και χωρίς τηλεόραση, βίντεο και υπολογιστή δεν τις έβλεπα. είχα ερωτευτεί κάργα μια συμμαθήτρια μου που φορούσε μια μέρα ένα από αυτά τα υπέροχα αδιάβροχα των '80ς anorel και το ίδιο βράδυ την είδα στον ύπνο μου!εν τω μεταξύ αυτή δεν ήταν καν από τις όμορφες της τάξης και η μάνα μου την περιγράφει σαν στραβοχυμένο λουκουμά!φυσικά ως nerd ΄ήμουν πολύ ντροπαλός να πλησιάσω κορίτσια!
Εγώ πάντως τον μεγάλο έρωτα της ζωής μου - Όχι την Wynona... (αχχχχ στον Δράκουλα) - αλλά την Δήμητρα τη συνάντησα χροοοοοοοόνια μετά.... Η πρώτη μέρα κύλησε μέσα στο κλάμα από τις τότε αναμνήσεις, η δεύτερη μέρα κύλησε στο γέλιο για τον ίδιο λόγο, από τις αναμνήσεις μας και έκτοτε είμαστε κολλητοί σαν οικογένειες. Δύο 44χρονα που μιλάμε μεταξύ τους σαν... 7χρονα! 

Always Somewhere

RetroMaNiaC
Αντιδράσεις
1.199
Χμμ..

Τον πρώτο μου κεραυνοβολο έρωτα τον έζησα στο δημοτικό!

Ηθελα να παντρευτώ την Αναστασία!

Απο την πρώτη δημοτικού την είχα ερωτευτεί.. :love:

Μάλιστα μια φορα που κάναμε μάθημα και καθόμασταν μαζί δεν άντεξα και της το είπα την ώρα του μαθήματος.. :D

Ο αληθινός έρωτας ξεκινάει απο την πιο αγνή ηλικία και άμα δένεσαι και εύκολα όπως εγώ είναι πολύ εύκολο να ερωτευτείς όπως εγώ και στο δημοτικό! Anyway.. :lol:

Πάμε τώρα σε μεγαλύτερες ηλικίες όπου εκεί ήθελα να παντρευτώ την :

Αλλα τώρα που το σκέφτομαι καλύτερα και έχω μπει στην ενηλικίωση :rofl: και ξέρω τι θέλω.. Θα έπαιρνα την χρονομηχανη μου και θα γύριζα το χρόνο για να παντρεύομουν την :

:love::love::love:

Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα