Ποιο κινητό τηλέφωνο έχετε; Είστε ευχαριστημένοι με αυτό;

Τα πραγματα δεν ειναι ετσι δυστηχως.Οτι δεν εχουν καθολου περιθωριο στης ακρες ειναι δεδομενο αλλα οχι και πως αυτο μπορει να κανει το G3 των 5,5 ιντσων να μοιαζη με 5 ιντσες.Τα εχω πιασει τα εχω δουλεψει και τα δυο τηλεφωνα οπως και το LG Optimus G των 4,7 ιντσων και ενοειται πως εχουν εμφανη διαφορα και αφου μιλαμε για τα G2 και G3 το G2 φυσικα και ειναι πιο σουλουπωμενο απο την αλλη την παντοφλα.Κατα τα αλλα του εβαλαν μια αχρηαστη για μενα οθονη με αναλυση 1440X2560 534ppi η οποια το μονο που καταφερνει ειναι να ζοριζει το κινητο και τον επεξεργαστη γιατι κανενας δεν προκειται να καταλαβει την διαφορα αν το βαλει διπλα διπλα με την full HD οθονη του LG G2 ισα ισα που υπαρχουν πολλες γκρινιες για την οθονη του G3 πως δεν ειναι τοσο φωτεινη οσο θα επρεπε ειναι πιο μουντη και το διαπιστωσα και γω ο ιδιος αυτο.Φυσικα δεν μιλαω καν για την διαφορα των δυο μοντελων του G3 με τα 2 η 3GB Ram γιατι η αυξηση στης επιδοσης ειναι ανυπαρκτη της ταξης του 5% αφου το κινητο ειναι φτιαγμενο να δουλευει με 2GB Ram.Οσο για το gorilla glass και τα δυο τηλεφωνα εχουν με παρα πολλους να αναφερουν πως το Gorilla glass 2 Που εχει το G2 ειναι πιο ανθεκτικο απο το Gorilla glass 3 του G3.Οσον αφορα τα specs και την καμερα οι διαφορες ειναι απειροελαχιστες και για την εκδοση android και τα δυο θα παρουν το Lolipop.Για να τελειωνω τα γουστα ειναι γουστα οσον αφορα το μεγεθος της οθονης αλλα και η διαφορα τιμης των δυο αυτων τηλεφωνων δεν ειναι σε καμια περιπτωση μεγαλη οποτε το πιο λογικο ειναι καποιος να παρει το πιο συγχρονο που ειναι το G3 αλλα οτι ειναι παντοφλα με ολη την σημασια της λεξεως ειναι δεδομενο οπως δεδομενο ειναι πως δεν εχουν σχεδον καμια τεραστια και ουσιαστικη διαφορα οσον αφορα τα specs.

Karavasilator είπε:
Τελικά κατέληξα και πήρα αυτό αντί του note που έλεγα, πρώτο smartphone με οθόνη άνω των 4.8 ιντσών (5.5) και τα σάλια δε λένε να σταματήσουν :augenrollen: χαχαχαχαχαχ


σαν μια πρώτη γεύση το μόνο μείον που το ήξερα βέβαια και πριν το πάρω είναι η μνήμη του (διαθέσιμη 1.5 γίγα μόνο), αν όμως κάποιος δε χρησιμοποιεί 500 προγράμματα όπως εγώ δεν υπάρχει κανένα θέμα..
Φιλαρακι μεγια το κινητο αλλα εχω μια απορια.Η οθονη μπορει να ειναι 5,5 ιντσες αλλα πως γινετε να μη σε βγουν τα ματια με την πολυ μικρη αναλυση 540X960 Που εχει και με τα μολις 200ppi σε αυτη την τεραστια οθονη;Σχεδον ολοιδια αναλυση εχει το iphone 4 που ειναι κινητο του 2010 και οχι του 2014 οπως αυτο που πηρες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
metalcandyman είπε:
Τα πραγματα δεν ειναι ετσι δυστηχως.Οτι δεν εχουν καθολου περιθωριο στης ακρες ειναι δεδομενο αλλα οχι και πως αυτο μπορει να κανει το G3 των 5,5 ιντσων να μοιαζη με 5 ιντσες.Τα εχω πιασει τα εχω δουλεψει και τα δυο τηλεφωνα οπως και το LG Optimus G των 4,7 ιντσων και ενοειται πως εχουν εμφανη διαφορα και αφου μιλαμε για τα G2 και G3 το G2 φυσικα και ειναι πιο σουλουπωμενο απο την αλλη την παντοφλα.Κατα τα αλλα του εβαλαν μια αχρηαστη για μενα οθονη με αναλυση 1440X2560 534ppi η οποια το μονο που καταφερνει ειναι να ζοριζει το κινητο και τον επεξεργαστη γιατι κανενας δεν προκειται να καταλαβει την διαφορα αν το βαλει διπλα διπλα με την full HD οθονη του LG G2 ισα ισα που υπαρχουν πολλες γκρινιες για την οθονη του G3 πως δεν ειναι τοσο φωτεινη οσο θα επρεπε ειναι πιο μουντη και το διαπιστωσα και γω ο ιδιος αυτο.Φυσικα δεν μιλαω καν για την διαφορα των δυο μοντελων του G3 με τα 2 η 3GB Ram γιατι η αυξηση στης επιδοσης ειναι ανυπαρκτη της ταξης του 5% αφου το κινητο ειναι φτιαγμενο να δουλευει με 2GB Ram.Οσο για το gorilla glass και τα δυο τηλεφωνα εχουν με παρα πολλους να αναφερουν πως το Gorilla glass 2 Που εχει το G2 ειναι πιο ανθεκτικο απο το Gorilla glass 3 του G3.Οσον αφορα τα specs και την καμερα οι διαφορες ειναι απειροελαχιστες και για την εκδοση android και τα δυο θα παρουν το Lolipop.Για να τελειωνω τα γουστα ειναι γουστα οσον αφορα το μεγεθος της οθονης αλλα και η διαφορα τιμης των δυο αυτων τηλεφωνων δεν ειναι σε καμια περιπτωση μεγαλη οποτε το πιο λογικο ειναι καποιος να παρει το πιο συγχρονο που ειναι το G3 αλλα οτι ειναι παντοφλα με ολη την σημασια της λεξεως ειναι δεδομενο οπως δεδομενο ειναι πως δεν εχουν σχεδον καμια τεραστια και ουσιαστικη διαφορα οσον αφορα τα specs.
Δεν αντιλεγω. Τονίζω όμως ξανά την πολύ σημαντική απουσία της επέκτασης μνήμης του G2. Αν πας σ'αυτό τελικά μονη λύση ειναι να πας απευθείας για την εκδοση 32gb και λαβε υπόψην ότι καποια (αρκετά) απ'αυτά είναι του λειτουργικού. Δηλαδή πιστεύω ότι θα σου μένουν καθαρά γύρω στα 26GB, βαλε μουσική/βίντεο/παιχνίδια, μικραίνει ο χώρος.
 
metalcandyman είπε:
Φιλαρακι μεγια το κινητο αλλα εχω μια απορια.Η οθονη μπορει να ειναι 5,5 ιντσες αλλα πως γινετε να μη σε βγουν τα ματια με την πολυ μικρη αναλυση 540X960 Που εχει και με τα μολις 200ppi σε αυτη την τεραστια οθονη;Σχεδον ολοιδια αναλυση εχει το iphone 4 που ειναι κινητο του 2010 και οχι του 2014 οπως αυτο που πηρες.

να 'σαι καλα καταρχας, κατα δευτερον οσον αφορα την αναλυση ουτε γι' αστειο, κι εγω ελεγα οτι θα πιξελιαζει αρκετα αλλα ειναι παρα πολυ κομπλε..
 
Έχω το iPhone 5S 32GB από τον Ιούνιο 2014.

Μου αρέσει το τηλέφωνο αρκετά, καθώς αποδείχτηκε εύχρηστο και με πολύ μικρό learning curve. Με το iOS 7 ήταν και κυριολεκτικά silky smooth, άσχετα με τον αριθμό εφαρμογών που έτρεχαν. Πραγματικά με εντυπωσίασε, σε σχέση με διάφορα Android φίλων που είχα χρησιμοποιήσει πριν. Με την μετάβαση στο iOS 8 υπήρξαν πολλά θέματα, πρώτη φορά είδα στιγμιαία κολλήματα και crashes. Τώρα έχουν διορθωθεί αρκετά πλέον, χωρίς όμως ακόμα να είναι ακόμα τόσο άψογο όσο ήταν με το iOS 7 επάνω.

Η αυτονομία είναι αίσχος αν δουλεύουν πολύ τα 3G data ή το GPS. Στραγγίζει μέσα σε λίγες ώρες. Χωρίς αυτά, πάει μέχρι 1-1.5 ημέρα. Το μέγεθος είναι θέμα γούστου, με κύριο πρόβλημα ότι αν θέλεις πολύ web browsing η οθόνη είναι οριακά μικρή. Εγώ προσωπικά προτιμώ αυτό το μέγεθος από τα μεγαλύτερα που κυκλοφορούν πλέον. Ταιριάζει άψογα σε τσέπη ή στο χέρι, μαζί με πακέτο τσιγάρα. :p

Σπαστικές οι "ζειμπεκιές" που πρέπει να χορέψεις για να περάσεις στο τηλέφωνο δικά σου mp3 ή custom ringtone. Όχι ότι δεν γίνεται, απλά είναι πιό complicated από ότι θα έπρεπε. Οι γνωστές βλακείες της Apple...που όμως μπορεί να αποδειχτούν βουνό για τον αδαή.

Ποιότητα κατασκευής και λειτουργία hardware εξαιρετική. Το μόνο αξιοσημείωτο είναι ότι ο fingerprint sensor δεν λειτουργεί καλά αν το δάκτυλο είναι υγρό.
 
Maddog είπε:
Έχω το iPhone 5S 32GB από τον Ιούνιο 2014.Μου αρέσει το τηλέφωνο αρκετά, καθώς αποδείχτηκε εύχρηστο και με πολύ μικρό learning curve. Με το iOS 7 ήταν και κυριολεκτικά silky smooth, άσχετα με τον αριθμό εφαρμογών που έτρεχαν. Πραγματικά με εντυπωσίασε, σε σχέση με διάφορα Android φίλων που είχα χρησιμοποιήσει πριν. Με την μετάβαση στο iOS 8 υπήρξαν πολλά θέματα, πρώτη φορά είδα στιγμιαία κολλήματα και crashes. Τώρα έχουν διορθωθεί αρκετά πλέον, χωρίς όμως ακόμα να είναι ακόμα τόσο άψογο όσο ήταν με το iOS 7 επάνω.

Η αυτονομία είναι αίσχος αν δουλεύουν πολύ τα 3G data ή το GPS. Στραγγίζει μέσα σε λίγες ώρες. Χωρίς αυτά, πάει μέχρι 1-1.5 ημέρα. Το μέγεθος είναι θέμα γούστου, με κύριο πρόβλημα ότι αν θέλεις πολύ web browsing η οθόνη είναι οριακά μικρή. Εγώ προσωπικά προτιμώ αυτό το μέγεθος από τα μεγαλύτερα που κυκλοφορούν πλέον. Ταιριάζει άψογα σε τσέπη ή στο χέρι, μαζί με πακέτο τσιγάρα. :p

Σπαστικές οι "ζειμπεκιές" που πρέπει να χορέψεις για να περάσεις στο τηλέφωνο δικά σου mp3 ή custom ringtone. Όχι ότι δεν γίνεται, απλά είναι πιό complicated από ότι θα έπρεπε. Οι γνωστές βλακείες της Apple...που όμως μπορεί να αποδειχτούν βουνό για τον αδαή.

Ποιότητα κατασκευής και λειτουργία hardware εξαιρετική. Το μόνο αξιοσημείωτο είναι ότι ο fingerprint sensor δεν λειτουργεί καλά αν το δάκτυλο είναι υγρό.


κι εγω αν δε ηθελα κινητο για browsing ανετα μου εφτανε και το 4ς, δε θα ηθελα παραπανω, ειναι .... κινητα ειδικα εμφανισιακα αλλα και λειτουργικα αλλα οντως η μπαταρια τους ειναι για τα φρεατια..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ως κατοχως τριων iphone που δεν προκειται να ξανακανω το ιδιο λαθος τα μονα 3 πραγματα που αξιζουν σε ενα iphone ειναι η ποιοτητα κατασκευης,η αναβαθμησεις που σε βγαζουν ανετα μια πενταετια και η αξια μεταπωλησης του που ειναι τρομερα μεγαλητερη απο οποιοδηποτε αλλο κινητο.Εδω τελειωνουν τα θετικα γιατι αν πιασω να αναλυσω τα αρνητικα θα γραφω καμια ωρα οποτε μονο δυο θα αναφερω το ενα ειναι η τιμη του που σε καμια περιπτωση δεν αξιζει γιαυτα που προσφερουν και το δευτερο ειναι πως αν δεν κανεις jailbreak πολυ απλα δεν εχεις τηλεφωνο.Επισης νευριαζω με αλλες εταιριες που αχουν απιστευτα ποιοτητα τηλεφωνα οπως ειναι η htc και με φοβερα τεχνικα χαρακτηριστηκα αλλα που κανουν μια βλακεια και χαλανε ολο το συνολο.Για παραδειγμα το κινητο που θα μπορουσα να παραγγηλω το ανεσως επομενο λεπτο ειναι το htc one M8 το οποιο ειναι κινηταρα αλλα το μονο που με προβληματιζει ειναι η καμερα του λες και τους πειραζε να βαλουν μια 13αρα οπως φορανε σχεδον ολα.Τελως παντων ετσι εχουν τα πραγματα για μενα γιατι και τωρα που μιλαμε iphone εχω αλλα το μονο που σκεφτομαι ειναι ποτε θα το παρατησω επιτελους.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
metalcandyman είπε:
Ως κατοχως τριων iphone που δεν προκειται να ξανακανω το ιδιο λαθος τα μονα 3 πραγματα που αξιζουν σε ενα iphone ειναι η ποιοτητα κατασκευης,η αναβαθμησεις που σε βγαζουν ανετα μια πενταετια και η αξια μεταπωλησης του που ειναι τρομερα μεγαλητερη απο οποιοδηποτε αλλο κινητο.Εδω τελειωνουν τα θετικα γιατι αν πιασω να αναλυσω τα αρνητικα θα γραφω καμια ωρα οποτε μονο δυο θα αναφερω το ενα ειναι η τιμη του που σε καμια περιπτωση δεν αξιζει γιαυτα που προσφερουν και το δευτερο ειναι πως αν δεν κανεις jailbreak πολυ απλα δεν εχεις τηλεφωνο.Επισης νευριαζω με αλλες εταιριες που αχουν απιστευτα ποιοτητα τηλεφωνα οπως ειναι η htc και με φοβερα τεχνικα χαρακτηριστηκα αλλα που κανουν μια βλακεια και χαλανε ολο το συνολο.Για παραδειγμα το κινητο που θα μπορουσα να παραγγηλω το ανεσως επομενο λεπτο ειναι το htc one M8 το οποιο ειναι κινηταρα αλλα το μονο που με προβληματιζει ειναι η καμερα του λες και τους πειραζε να βαλουν μια 13αρα οπως φορανε σχεδον ολα.Τελως παντων ετσι εχουν τα πραγματα για μενα γιατι και τωρα που μιλαμε iphone εχω αλλα το μονο που σκεφτομαι ειναι ποτε θα το παρατησω επιτελους.

δε κατεληξες ακομα;
 
Μπα φιλαρακι ακομα το ψαχνω το θεμα γιατι δεν θα παρω κινητο για ενα χρονο αλλα να με βγαλει μια τετραετια.Ειμαι αναμεσα σε 5,6 και ζυγιζω τα θετικα και τα αρνητικα.Καποια στιγμη θα καταληξω που θα παει :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Mε τις τιμες που εχει το iphone,αν το παρεις θες να σε βγαλει (τουλαχιστον) μια τετραετια...με τις τιμες που εχουν τα android μπορεις ανετα να αλλαξεις κινητο στην διετια και να σου μεινουν και λεφτα... :D
 
Γρηγορη δικειο εχεις φιλε μονο αν παρω κανενα android που κοστιζει 170,200 αντε 250 ευρω.Aν ομως καταπιω το θεμα με την καμερα και παρω τελικα το htc one M8 που ακομα και στα σκρουτζομαγαζα η τιμη του ξεκιναει απο τα 470 ευρω η αν παρω το Lumia 930 που ξεκιναει απο τα 345 αν βεβαια βρω καποιον που να με πει αν το windows λογισμικο αξιζει στα κινητα και δεν εχει προβληματα με απουσια εφαρμογων κλπ τοτε να εισαι σιγουρος οτι 4,5 χρονια θα το κρατησω.Ουτε λεφτα εχω για πεταμα αλλα ουτε μαρεσει να αλαζω κινητο καθε χρονο.Ισα ισα που δενομαι με της συσκευες και δεν της αποχωριζομαι ευκολα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
metalcandyman είπε:
Γρηγορη δικειο εχεις φιλε μονο αν παρω κανενα android που κοστιζει 170,200 αντε 250 ευρω.Aν ομως καταπιω το θεμα με την καμερα και παρω τελικα το htc one M8 που ακομα και στα σκρουτζομαγαζα η τιμη του ξεκιναει απο τα 470 ευρω η αν παρω το Lumia 930 που ξεκιναει απο τα 345 αν βεβαια βρω καποιον που να με πει αν το windows λογισμικο αξιζει στα κινητα και δεν εχει προβληματα με απουσια εφαρμογων κλπ τοτε να εισαι σιγουρος οτι 4,5 χρονια θα το κρατησω.Ουτε λεφτα εχω για πεταμα αλλα ουτε μαρεσει να αλαζω κινητο καθε χρονο.Ισα ισα που δενομαι με της συσκευες και δεν της αποχωριζομαι ευκολα.


δε ξερω αν εχεις ξανα χρησιμοποιησει windows συσκευες αλλα προσωπικα επειδη εχω περασει και απο htc και απο lumia συσκευες οσο ελαφρυ λογισμικο που ειναι αργα η γρηγορα το βαριεσαι (συνηθως αρκετα γρηγορα)..
 
Οχι δεν εχω χρησιμοποιηση ξανα καποια windows συσκευη απλα το Lumia 930 ειναι κινηταρα ασχετα το θεματακι με την θερμοκρασια που εχει και ψηνομαι πολυ να το παρω.Το htc one m8 απο την αλλη φοραει android και αυτο επισης ειναι κινηταρα περα απο την καμερα που πασχει καπως σε σχεση με τον ανταγωνισμο.Γιαυτο και θελω καμια γνωμη για τα windos phones απο καποιον που τα εχει δουλεψει και δεν μιλαω σαν συσκευες αλλα για το λογισμικο και της διαφορες του σε σχεση με τα android και ios.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
metalcandyman είπε:
Οχι δεν εχω χρησιμοποιηση ξανα καποια windows συσκευη απλα το Lumia 930 ειναι κινηταρα ασχετα το θεματακι με την θερμοκρασια που εχει και ψηνομαι πολυ να το παρω.Το htc one m8 απο την αλλη φοραει android και αυτο επισης ειναι κινηταρα περα απο την καμερα που πασχει καπως σε σχεση με τον ανταγωνισμο.Γιαυτο και θελω καμια γνωμη για τα windos phones απο καποιον που τα εχει δουλεψει και δεν μιλαω σαν συσκευες αλλα για το λογισμικο και της διαφορες του σε σχεση με τα android και ios.


Καλημερα αγορινα, windows phone χρησιμοποιουσα καποτε και μου αρεσαν, απλα τα βαριεσαι ευκολα λογο του βαρετου μενου τους κυριως, στα καλα που εχουν ειναι το λογισμικο που πιστευω ειναι πιο smooth ακομα και απο iOs, ειχα δουλεψει κινητο απο 512 ram και δε κολλαγε που θε να, φαντασου οτι το συγκεκριμενο κινητο με αυτα τα specs σε android λογισμικο δε θα πηγαινε ουτε μεχρι τη πλατεια για τσιγαρα :p , nokia lumia ειχα επισης, εκει μου αρεσε πολυ που ειχε δωρεαν χαρτες απο τη Nokia, απλα τους κατεβαζες. Τα live tiles μου αρεσαν παρα πολυ αλλα γενικα οπως ειπα αν δε δινεις τοση εμφαση στο UI του κινητου/λογισμικου παρε windows γιατι οχι;
 
Το καλύτερο από όλα τα κινητά που έχουν γραφτεί είναι το HTC ONE αλλά κοστίζει σχεδόν όσο το iPhone.

Έχω το Galaxy S3, σε γενικές γραμμές ειναι καλό για τα λεφτά του παίζει τα πάντα και η μπαταρία κρατάει 1-1,5 μέρα με νορμαλ χρηση
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Shinobi είπε:
Το καλύτερο από όλα τα κινητά που έχουν γραφτεί είναι το HTC ONE αλλά κοστίζει σχεδόν όσο το iPhone.Έχω το Galaxy S3, σε γενικές γραμμές ειναι καλό για τα λεφτά του παίζει τα πάντα και η μπαταρία κρατάει 1-1,5 μέρα με νορμαλ χρηση


Πιστευω πως ο ορος "το καλυτερο κινητο ολων" δεν υπαρχει, να ειναι απο τα καλυτερα ναι οκ, το τι λεει ο καθενας τους ειναι μια αλλη ιστορια :p
 
Μπορεί να δουλεύω Android (Moto G) εδώ και καιρό αλλά τα Windows σαν λειτουργικό τα βρίσκω πιο ελκυστικά. Η κοπέλα μου έχει ένα σάπιο Lumia 530 (το πήρε τσαμπέ σε προσφορά με tablet) το οποίο όμως παρόλα τα 512ΜΒ μνήμης πάει σφαίρα (στα υπόλοιπα είναι για σφαλιάρες...)
 
Έχω κλείσει ήδη 1 χρόνο με το Samsung Galaxy S4. Εκτός από 2 προβλήματα που μου έβγαλε (και τα οποία εξαφανίστηκαν το ίδιο ξαφνικά και σύντομα όπως εμφανίστηκαν), δεν έχω κανένα παράπονο. Μετά το iPhone 3GS που είχα πιο πριν, ήταν η καλύτερη δυνατή επιλογή και σύμφωνα με το budget που ήθελα να διαθέσω.

Πλέον, δεν ξαναγυρνάω στο iphone (χωρίς να αναλύσω λόγους, για να μην καταλήξει το θρεντ σε vs). Αν μου λέγατε να διάλεγα τώρα ένα τηλέφωνο, θα διάλεγα το S5 χωρίς 2η σκέψη!.... Και αφού βγάλει τα 3-4 χρόνια το Samsung S4 υπολογίζω ότι πάλι σε Samsung θα πάω και μάλιστα της ίδιας σειράς.

Δε συνιστώ τα Note διότι είναι τεράστια (έχει το αφεντικό μου κι εγώ έκανα το σετάρισμα και στα 2: note 3 & note 4) και πλέον μπαίνουμε στην κατηγορία των phablets. Δύσχρηστα για τσέπες, μπανάνες κτλ...

Το G2 το έχει η γυναίκα του αφεντικού μου! Πάρα πολύ καλή απόδοση value for money με το μόνο μειονέκτημα την απουσία sd card. Κατά τ' άλλα, έχετε κατά νου ότι και οι gorilla glass οθόνες σπάνε. Βάσει φυσικής, όλα τα υλικά έχουν ένα συγκεκριμένο tension point που αν χτυπηθεί εκεί, το υλικό σπάει. Το ίδιο και η οθόνη (ή μάλλον το digitizer για να είμαι πιο ακριβής)! Για του λόγου το αληθές, παρήγγειλα οθόνη και digitizer για να φτιάξω το παραπάνω τηλέφωνο γιατί το digitizer έγινε κομμάτια.

Τέλος, Βασίλη, ψάξε καλά στο skroutz για τηλέφωνο και όχι στα συμβατικά γνωστά μαγαζιά ηλεκτρονικών. Το S4 όταν το πήρα, είχε κανονική τιμή γύρω στα 700 euro και το βρήκα σε ένα site κοντά στα 400 και κάτι ευρώ. Το κόστος είναι μέρα με τη νύχτα. Κι ενημερωτικά, επειδή μίλησα με το service της Samsung (όπου έχω να πω τα καλύτερα), δεν είχα κανένα πρόβλημα με εγγυήσεις κτλ.
 
D@redevil είπε:
Πλέον, δεν ξαναγυρνάω στο iphone (χωρίς να αναλύσω λόγους, για να μην καταλήξει το θρεντ σε vs).
Είσαι κατανοητή, δε χρειάζεται να εξηγήσεις κάτι :D

D@redevil είπε:
Το G2 το έχει η γυναίκα του αφεντικού μου! Πάρα πολύ καλή απόδοση value for money με το μόνο μειονέκτημα την απουσία sd card. Κατά τ' άλλα, έχετε κατά νου ότι και οι gorilla glass οθόνες σπάνε.
Οπως είπα πιο πανω, παω για το G3 τους επόμενους 2-3 μήνες. Θελω μια συσκευή για τα επόμενα 3 χρόνια. Αν το G2 είχε υποδοχή για SD, θα το είχα αγοράσει. Εξαιτίας αυτού μόνο η εκδοση με τα 32GB αξίζει, όμως στα λεφτά αυτά(~330?, τιμή παραεισαγωγής και όχι επίσημης αντιπροσωπείας) παίρνεις το G3 με τα 16GB και βαζεις πανω και αλλη μια 32άρα. Καλώς ή κακώς, ορισμένα παιχνίδια μεγάλα μαζί με μερικά μεγάλα HD βίντεο και μερικες φωτογραφίες καλής ποιότητας συν το γεγονός ότι μπορεί να ξεχαστείς να αδειάσεις την κάρτα, καθιστούν την 16άρα ακατάλληλη (πάντα για το G2). Πριν 4 χρόνια θα λεγαμε ότι ειναι σούπερ, όπως σουπερ ηταν και ενα κινητό με 4" οθόνη, τώρα όμως όχι. Οσον αφορά το gorilla glass, αν και ισχύει αυτό με το tension point, σίγουρα είναι πιο ανθεκτικές από τις κοινές οθόνες. Πάντως βοηθάει αφάνταστα μια θήκη η οποία απομακρύνει την οθόνη ενα χιλιοστό από την επίπεδη επιφάνεια πτώσης. Κι εδώ αναφέρω για ακόμα μία φορά ότι το galaxy S μου, που το έχω από το Μάρτη του 2011, δεν έχει ούτε μία ζημιά(με χρήση θήκης όπως αυτής που προανέφερα) με τη μόνη αλλαγή να είναι η προσθήκη λίγο μεγαλύτερης μπαταρίας με αξιοθαύμαστα αποτελέσματα για το δικό μου ρυθμό χρήσης (όχι παιχνίδια, οχι wifi, πολλή μουσική, ανοιχτο bluetooth 24/7, αρκετές κλήσεις)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τελικα οσο αντιθετος και να ημουνα απο την αρχη και μετα απο πολυ σκεψη και ψαξιμο εξονυχιστικα σε αρκετα τηλεφωνα μαλον θα παρω iphone 6 να εχω το κεφαλι μου ησυχο για μια πενταετια γιατι εχω βαρεθει να ψαχνω και το καθε ενα να εχει διαφορα θεματα.Θα δειξει της επομενες μερες αν τελικα καταληξω στο iphone 6 η σε καποιο αλλο.
 
Πίσω
Μπλουζα