Πού γυρίστηκαν οι ελληνικές ταινίες ; (2ο μέρος)

Οκ παιδιά τα βίντεο του andronikos κατέβηκαν.....και τώρα όσοι ανησυχούσατε για την "λεζάντα" και αν προστατεύεται το πρώτο όνομα στην μαρκίζα....μπορείτε να κοιμηθείτε ήσυχοι.......το ίδιο θα κάνουν και όλοι αυτοί που καμαρώνουν με τίς αναρτήσεις μας....σε facebook youtube.....ελληνικούς κινηματογράφους....twitter και τα ρέστα........

Λοιπόν είναι πολύ εκνευριστικό αυτό που κάνετε. Να πω ότι προσπάθησα να τα βρω με τον Ανδρόνικο σε pr message, θέλω να λήξει, δε με νοιάζει πραγματικά τι λέει στα video του και διαβάζω και αυτά τα κουλά και άκρως προσβλητικά για όσους δήθεν ανησυχήσαμε για τη λεζάντα των αναρτήσεων, το πρώτο όνομα στη μαρκίζα και άλλες χαζομάρες. Και επιπλέον ξέρει και ο antonovar για το τι έχει ειπωθεί στο παρασκήνιο. Τι ακριβώς προστάτευσε ο Ανδρόνικος με τα videos ? δεν κατάλαβα ? Εντάξει συνεχίστε να δούμε τι ακριβώς θέλετε να πετύχετε. Άντε γεια
 
Οκ παιδιά τα βίντεο του andronikos κατέβηκαν.....και τώρα όσοι ανησυχούσατε για την "λεζάντα" και αν προστατεύεται το πρώτο όνομα στην μαρκίζα....μπορείτε να κοιμηθείτε ήσυχοι.......το ίδιο θα κάνουν και όλοι αυτοί που καμαρώνουν με τίς αναρτήσεις μας....σε facebook youtube.....ελληνικούς κινηματογράφους....twitter και τα ρέστα........
Ναι, ισως φαίνεται μάταιο στο χαμό που μας περιβάλλει ,να αντιδρά κανείς ή ακόμα και να απαιτεί αναγνώριση . Ωστόσο δεν σημαίνει ότι είναι ηθικά σωστό και νομικά ανεκτή η χρηση από οποιονδήποτε οποιασδήποτε εργασιας τρίτων, χωρίς την άδειά τους, όσο δύσκολο και να ακούγεται αυτό .
 
Λοιπόν μια και το αναφέρετε, είναι πολύ ωραίο το ερώτημα. Όντως είναι γνωστό εδώ και χρόνια από λεγόμενα και του Σακελάριου ότι τα γυρίσματα και το "νιαου νιάου" έγιναν στον Σχοινιά για τρεις μέρες, εκεί έγινε φασαρία της Βουγιουκλάκη με τον Σακελάριο για τη Λινάρδου γιατί την έδειχνε πολύ, επενέβη ο Φίνος κτλ κτλ. Πολύ γνωστές ιστορίες

Το ερώτημα μου είναι : Έχει κάποιος φίλος ταυτοποιήσει το δασάκι των γυρισμάτων ?

Το έχω παλέψει πολύ στο παρελθόν, αλλά δεν κατάφερα ποτέ να το ταυτοποιήσω. Πού ακριβώς δηλ στο Σχοινιά ήταν τα γυρίσματα, αλλά και ποια είναι η ταβερνίτσα που κάθονται οι καθηγητές

2.jpg


1.jpg
Σαν να΄ναι ταβερνα στα Καλυβια με το νταμάρι απέναντι στο βουνό.
 
Πανικός στα σχολεία (1982)

Το bar, όπου ο Ανέστης Βλάχος υποτίθεται πουλούσε ναρκωτικά κρυμμένα μέσα σε μπουκάλια ουίσκι, βρισκόταν στην Λεωφόρο Φρεαττύδος, λίγο πριν την γωνία με την οδό Ζαννή


Το αυτοκίνητο με τον ανυποψίαστο οδηγό Γιάννη Βόγλη μπαίνει στην Λεωφόρο Φρεαττύδος
1α.JPG

Το bar υπάρχει μέχρι σήμερα
2α.JPG


Ο Βόγλης ξεφορτώνει ανυποψίαστος το κιβώτιο, η γωνία που διακρίνεται στο βάθος είναι η οδός Ζαννή
3α.JPG


Ο Ανέστης Βλάχος βγαίνει από το bar αφου έχει ήδη πουλήσει το "εμπόρευμα", στο βάθος η γωνία Ζαννή με το νεοκλασικό όπου διασώζεται μέχρι σήμερα
4α.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πανικός στα σχολεία (1982)

Το bar, όπου ο Ανέστης Βλάχος υποτίθεται πουλούσε ναρκωτικά κρυμμένα μέσα σε μπουκάλια ουίσκι, βρισκόταν στην Λεωφόρο Φρεαττύδος, λίγο πριν την γωνία με την οδό Ζαννή


Το αυτοκίνητο με τον ανυποψίαστο οδηγό Γιάννη Βόγλη μπαίνει στην Λεωφόρο Φρεαττύδος
Προβολή συνημμένου 211524

Το bar υπάρχει μέχρι σήμερα
Προβολή συνημμένου 211526


Ο Βόγλης ξεφορτώνει ανυποψίαστος το κιβώτιο, η γωνία που διακρίνεται στο βάθος είναι η οδός Ζαννή
Προβολή συνημμένου 211527


Ο Ανέστης Βλαάχος βγαίνει από το bar αφου έχει ήδη πουλήσει το "εμπόρευμα", στο βάθος η γωνία Ζαννή με το νεοκλασικό όπου διασώζεται μέχρι σήμερα
Προβολή συνημμένου 211528
αυτην την ταινια προσπαθω να την βρω σε καθαρη κοπια αλλα δυσκολο...τοτε ημουν 9 χρονων και με ειχε παρει η καμερα στην ταινια στον προφητη ηλια στην καταδιωξη,,ηθελα να την δειξω στο γιο μου ετσι να με δει,,αν καποιος γνωριζει καποια καλη κοπια ας το πει εδω η αν ειναι για κατεβασμα απο πουθενα ας στειλει π.μ.
 
Δεν συμφωνω καθολου με αυτη την φαγωμαρα..ειμαι απο αυτους που απολαμβανουν τις ΕΔΩ αποκαλυψεις τοποθεσιών που σχετιζονται με παλιες ταινίες , κυρίως με την ιδιαιτερη προσπαθεια καποιων πολυ εκλεκτών μελών όπως teacher antonovar makism klp αλλά συγχρόνως παρακολούθησα με ιδιαιτερο ενδιαφερον και τα βίντεο του Ανδρόνικου τα οποία με πολύ ωραίο τρόπο αποτυπωναν το χθες και το σημερα ενώ καθιστούσε σαφές οτι η πηγη των όσων βλεπουμε προερχεται απο την πολυετή δουλειά μελών του retromaniax...δεν θεωρω ότι εκμεταλευτηκε με ασχημο τροπο την δουλεια αλλων...αυτη ειναι η γνωμη μου και την καταθετω χωρις να επιθυμω αντιπαραθεση με κανεναν..καλημερα σε όλους
 
Δεν ξέρω εάν έχει απαντηθεί παλιοτερα αλλά το θυμηθηκα επειδη ειδα πρόσφατα την ταινια ΛΑΤΕΡΝΑ ΦΤΩΧΕΙΑ ΚΑΙ ΦΙΛΟΤΙΜΟ..στα πρωτα λεπτα της ταινιας γυρισμενα στην Πλάκα ενα ζευγαρι ηλικιωμενων δίνει ενα ταλιρο στους λατερνατζηδες και για να τους ευχαριστησουν εκείνοι φευγοντας παιζουν την λατερνα...ειχα την εντυπωση οτι η σκηνη ηταν γυρισμενη στην οδό Θρασυβουλου..σημερα που περπάτησα στην Πλακα νομιζω ότι μπορει και να κανω λαθος..μπορει καποιος πιο εμπειρος απο εμενα να βοηθησει? ευχαριστω
 
Ο φίλτατος @andronikos ανέβασε ένα βίντεο στο κανάλι του προσπαθώντας να εξηγήσει τα αδικαιολόγητα. Θα είχε ενδιαφέρον να μας παρουσιάσει τη διαφορά πληροφορίας και γνώσης, γιατί ο ίδιος δε συμμετείχε ενεργά στην εύρεση ταινιών, αν είχε τη συγκατάθεση όλων των τσακαλιών που βρίσκουν ταινίες στα βίντεο που ανάρτησε κτλ κτλ.

Και επειδή πολύ ενόχλησε και η ερώτηση μου, που δεν απαντήθηκε ποτέ, δε νομίζω ότι οποίος δε συμμετέχει στην αναζήτηση των ταινιων, ενώ παράλληλα δεν εκμεταλλεύεται τον κόπο άλλων και αντίθετα προσπαθεί να τους παρακίνησει να διαφυλάξουν τη δουλειά τους, δεν έχει δικαίωμα να θέτει ερωτήσεις στο φόρουμ που συμμετέχει και συνεισφέρει ανελλιπώς τα τελευταία 8 χρόνια.

Αλήθεια αν αυτές οι ταυτοποιήσεις ήταν καταγεγραμμένες σε έντυπη μορφή πως θα τις χρησιμοποιούσες Ανδρόνικε και οποίος άλλος, και τι νομικές συνέπειες θα υπήρχαν; Έχετε αναρωτηθεί;
 
Πανικός στα σχολεία...μέρος Β, συνέχεια του post #2,004


Το δεύτερο bar όπου ο ντίλερ Ανέστης Βλάχος επιχείρησε να πουλήσει ναρκωτικά ήταν η περιβόητη "Παριζιάνα" στην Τρούμπα

Το αυτοκίνητο με οδηγό τον ανυποψίαστο Γ.Βόλγη κατεβαίνει την οδό Σκουζέ
1.JPG



Και σταματάει μπροστά στην περιβόητη "Παριζιάνα" η οποία στεγαζόταν στο ισόγειο του Μεγάρου Ποτόγλου*, το οποίο υπάρχει μέχρι σήμερα
2.JPG



Από την γωνία όμως Νοταρά και Σκουζέ, εμφανίζεται ένα περιπολικό3.JPG


Ταυτόχρονα εμφανίζεται και δεύτερο περιπολικό από την γωνία Φίλωνος και Σκουζέ προκειμένου να κλείσουν το δρόμο στο αυτοκίνητο του Βόγλη
4.JPG


Με επιδέξιο ελιγμό όμως, ο Βόγλης καταφέρνει να περάσει ανάμεσα στα δυο περιπολικά και να κατεβεί την οδό Σκουζέ, βγαίνοντας στην παραλιακή οδό Μιαούλη
5.JPG


Το ένα από τα δυο περιπολικά ακολουθεί το αυτοκίνητο με τον Γ.Βόγλη και τον Α.Βλάχο στην παραλιακή οδό Μιαούλη, ενώ το άλλο περιπολικό στρίβει την οδό Φίλωνος με κατεύθυνση προς την 2ας Μεραρχίας, προκειμένου να τους μπλοκάρει και να τους κλείσει το δρόμο
6.JPG



*Το Μέγαρο Ποτόγλου είναι το πιο εντυπωσιακό απ’ όλα τα διατηρητέα της περιοχής, άρρηκτα συνδεδεμένο με την Τρούμπα, προκαλεί θαυμασμό ακόμα και στη σημερινή εγκατάλειψή του. Βρίσκεται στη συμβολή των οδών Νοτατά, Σκουζέ και Φίλωνος και κατασκευάσθηκε την περίοδο του Μεσοπολέμου. Αρχικά, στο ισόγειο στεγάστηκαν γραφεία και εμπορικά καταστήματα, τα οποία όμως έδωσαν τη θέση τους (την περίοδο άνθισης της Τρούμπας) σε καμπαρέ, όπως η «Παριζιάνα», το «Μουλέν Ρουζ» και το «Tony’s Bar».
Στους επάνω ορόφους στεγαζόταν το πιο πασίγνωστο ξενοδοχείο της περιοχής, το «Σικάγο», με 90 δωμάτια στα οποία, όπως αναφέρουν εφημερίδες της εποχής (1956), «διαμένουν αποκλειστικώς γυναίκες εργαζόμεναι εις τα νυκτερινά κέντρα της Τρούμπας». Μάλιστα στις 2.6.1956 ένας 30χρονος βρήκε σε ένα δωμάτιο την 22χρονη σύζυγό του να εκδίδεται και την σκότωσε με ένα ξυράφι. Λίγα χρόνια μετά, στον ίδιο χώρο θα στεγασθεί το ξενοδοχείο «Φαίδρα». Πρόσφατα ανακαλύφθηκαν σημαντικά ευρήματα εντός του κτιρίου, όπως τοιχογραφίες και σκίτσα, που φανερώνουν τη χρήση του ως Διοικητηρίου της γερμανικής κατοχικής δύναμης, την περίοδο 1941-1945. Το κτίριο υπάρχει μέχρι σήμερα, αλλά είναι εγκαταλελειμένο.
πηγή: cretablog.gr
1.JPG

1.JPG πηγή φωτογραφία koutouzis.gr
 
Καλησπερα παιδια. Νεος στην παρεα αλλα διαβασα σχεδον ολο το υλικο.Να προσθεσω κι εγω ενα πραγμα με ολον το σεβασμο μπροστα στην εκπληκτικη δουλεια που εχετε κανει ολον αυτον τον καιρο. Στο γαμπρο απο το Λονδίνο το μαγαζι με τα ηλεκτρικά που δουλευει ο Βουτσάς υποτιθεται πως βρισκεται στην Αχαρνων 73.Το εσωτερικό του μαγαζιου βεβαια ειναι στούντιο ομως οταν το αφεντικό και πεθερός του Βουτσα ανακαλύπτει την περούκα αμεσως μετα την επισκεψη του Παπαγιαννοπουλου ο Βουτσας διωγμενος φευγει και βγαινει στην Αχαρνων στο 73 και την διασχιζει περνωντας απεναντι και κατευθυνομενος προς τη γωνια Αχαρνων με Φωκαιας. Δεν είμαι απο Αθήνα αλλα το εψαξα οταν ειδα τη σκηνη πριν λιγες μερες κι επειδή ερχομαι συχνα Αθηνα το προσδιορισα. Ευ αριστω.
 
makism- -antonovar επανερχομαι με την γνωστη ταινια του βεγγου --ο βέγγος Φανερός Πράκτωρ 000 --και το σπιτι που ψαχνουμε την βιλιτσα ,,,αν προσεξει κανεις στην φωτογραφια ο δρομος που ερχεται ο βεγγος με το πατινι πισω ειναι σε περιοχη με καποιο υψωμα,,εννοω οτι ο δρομος πισω του ειναι κατηφορικος ειδικα αμα δεις την ταινια να παιζει εξ ολοκληρου το πλανο θα το δεις και εσυ,,,,αρα ποιες περιοχες μπορει να εχουν καποιο υψομετρο απο τις γνωστες που ψαχνουμε φιλοθεη,ψυχικο....εκει κοντα??μηπως τελικα ειναι καποια αλλη περιοχη??μηπως ειναι απο πισω στο πλανο ο λυκαβηττος???Για υμηττος δεν μου μοιαζει..... αν τελικα σκεφτουμε την αμαξα που ερχεται θα μπορουσε να ερχονταν απο εκαλη και να φαινονταν απο εκει ο υμηττος η ο λυκαβυττος??....Η φιλοθεη -ψυχικο ποια βουνα βλεπει τριγυρω??....Τουρκοβουνια??...μηπως ο λοφος της φιλοθεης??..η εκει στο πολυγωνο στου βεικου στο υψος που κατεβαινει με το πατινι το φορτηγο και πριν αλλαξει πλανο φαινεται απεναντι η περιοχη τοτε με δεντρα ,,Δες την φωτο με τον κοκκινο κυκλο,μηπως ειναι εκει??...το σπιτι?
 

Συνημμένα

  • Στιγμιότυπο οθόνης (336).png
    Στιγμιότυπο οθόνης (336).png
    748,7 KB · Προβολές: 62
  • Στιγμιότυπο οθόνης (22)_LI.jpg
    Στιγμιότυπο οθόνης (22)_LI.jpg
    598,6 KB · Προβολές: 60
Τελευταία επεξεργασία:
paulk τα ερωτήματα που έχεις είναι αυτά που έχουμε όλοι και δεν έχουμε καταλήξει κάπου. Στην αρχή έλεγα πως είναι ο Λυκαβηττός, στη συνέχεια έλεγα μήπως είναι ψηλά στου Παπάγου, ίσως να είναι κοντά στο Μαρούσι με Πεύκη, Πραγματικά έχω φάει πολλές ώρες αλλά δεν έχω από κάπου να πιαστώ. Αυτό που είχαμε αναφέρει ότι με την άμαξα πόσο εύκολο ήταν να πάει από Εκάλη κάπου στο κέντρο και γιατί όχι κάπου εκεί κοντά στη εκκλησία. Αν καταλήξουμε πιο βουνο είναι πίσω από τον Βέγγο σίγουρα τότε θα το βρούμε.


makism- -antonovar επανερχομαι με την γνωστη ταινια του βεγγου --ο βέγγος Φανερός Πράκτωρ 000 --και το σπιτι που ψαχνουμε την βιλιτσα ,,,αν προσεξει κανεις στην φωτογραφια ο δρομος που ερχεται ο βεγγος με το πατινι πισω ειναι σε περιοχη με καποιο υψωμα,,εννοω οτι ο δρομος πισω του ειναι κατηφορικος ειδικα αμα δεις την ταινια να παιζει εξ ολοκληρου το πλανο θα το δεις και εσυ,,,,αρα ποιες περιοχες μπορει να εχουν καποιο υψομετρο απο τις γνωστες που ψαχνουμε φιλοθεη,ψυχικο....εκει κοντα??μηπως τελικα ειναι καποια αλλη περιοχη??μηπως ειναι απο πισω στο πλανο ο λυκαβηττος???Για υμηττος δεν μου μοιαζει..... αν τελικα σκεφτουμε την αμαξα που ερχεται θα μπορουσε να ερχονταν απο εκαλη και να φαινονταν απο εκει ο υμηττος η ο λυκαβυττος??....Η φιλοθεη -ψυχικο ποια βουνα βλεπει τριγυρω??....Τουρκοβουνια??...μηπως ο λοφος της φιλοθεης??..η εκει στο πολυγωνο στου βεικου στο υψος που κατεβαινει με το πατινι το φορτηγο και πριν αλλαξει πλανο φαινεται απεναντι η περιοχη τοτε με δεντρα ,,Δες την φωτο με τον κοκκινο κυκλο,μηπως ειναι εκει??...το σπιτι?
 
makism- -antonovar επανερχομαι με την γνωστη ταινια του βεγγου --ο βέγγος Φανερός Πράκτωρ 000 --και το σπιτι που ψαχνουμε την βιλιτσα ,,,αν προσεξει κανεις στην φωτογραφια ο δρομος που ερχεται ο βεγγος με το πατινι πισω ειναι σε περιοχη με καποιο υψωμα,,εννοω οτι ο δρομος πισω του ειναι κατηφορικος ειδικα αμα δεις την ταινια να παιζει εξ ολοκληρου το πλανο θα το δεις και εσυ,,,,αρα ποιες περιοχες μπορει να εχουν καποιο υψομετρο απο τις γνωστες που ψαχνουμε φιλοθεη,ψυχικο....εκει κοντα??μηπως τελικα ειναι καποια αλλη περιοχη??μηπως ειναι απο πισω στο πλανο ο λυκαβηττος???Για υμηττος δεν μου μοιαζει..... αν τελικα σκεφτουμε την αμαξα που ερχεται θα μπορουσε να ερχονταν απο εκαλη και να φαινονταν απο εκει ο υμηττος η ο λυκαβυττος??....Η φιλοθεη -ψυχικο ποια βουνα βλεπει τριγυρω??....Τουρκοβουνια??...μηπως ο λοφος της φιλοθεης??..η εκει στο πολυγωνο στου βεικου στο υψος που κατεβαινει με το πατινι το φορτηγο και πριν αλλαξει πλανο φαινεται απεναντι η περιοχη τοτε με δεντρα ,,Δες την φωτο με τον κοκκινο κυκλο,μηπως ειναι εκει??...το σπιτι?

Στη φωτογραφια με τον κυκλο πρέπει να είναι η Βριλησσού, στην πισω πλευρά των Τουρκοβουνίων, περίπου σ αυτο το σημειο https://www.google.be/maps/@38.0001...4!1sw7GmH9IlnYwrcy3ameFpMA!2e0!7i16384!8i8192

Οσο για το βουνο που βλεπουμε πισω απ το φορτηγο, ειναι τα Τουρκοβουνια, για συγκριση επισυναπτω μια προσφατη φωτογραφια απο τη wikipedia. Ο δρομος με το φορτηγο πρεπει να ειναι μια απο τις καθετους απο Κυψελη προς Πατησιων, καπου γυρω στην Αγια Ζωνη ισως ;;
 

Συνημμένα

  • Tourkovounia1.jpg
    Tourkovounia1.jpg
    454,1 KB · Προβολές: 28
θελει αρκετο ψαξιμο makism και gimbozo ,,εκαλη ειχα ψαξει αλλα δυσκολο εκει γυρω ,,,θα ξαναδω παλι...στην πευκη δεν εχω κοιταξει,,τωρα για παπαγου που εννοεις ψηλα??γιατι ειχα κοιταξει και εκει...πισω απο τα τουρκοβουνια ποιες περιοχες ειναι??
 
Σίγουρα είναι ή Βριλησσού - περιφερειακός Πολυγώνου, εξάλλου έχει αναφερθεί ξανά αυτό. Είχαμε καταλήξει εκεί τελικά, δε θυμάμαι σε ποιό ποστ. Το σπίτι των μελλονύμφων πιστεύω όπως έχω ξαναγράψει ότι είναι Άνω Πατήσια με Γαλάτσι, πιθανόν να πιάνει και λίγο Κυψέλη. Δε μπορώ να βρω μια άκρη και δε μπορώ να το υποστηρίξω αυτό. Απλά η αύρα του δρόμου μου βγάζει κάτι από πέριξ του δρόμου Αγίας Λαύρας. Σαν να τον έχω περπατήσει!
 
Τελικά πολλά πράγματα έχουν ήδη γραφτεί... Αλλά πάντα υπάρχει κάτι λίγο να προσθέσεις.

Flashback στο Μάιο του 2016 όταν ο @antonovar είχε αμφιβολίες αν το εκκλησάκι στο φινάλε του "Η Νύφη Το Σκασε" είναι ο Άγιος Ιωάννης ο Πρόδρομος (ή νηστευτής) στην οδό Λιοσίων στις Αχαρνές (ναός του 13ου αιώνα μ.Χ.)

Σίγουρα η σημερινή κατάσταση δεν παραπέμπει εύκολα σε ταύτιση. Όμως στο facebook (Παλιες φωτογραφιες αχαρνες) αλίευσα αυτή εδώ τη φωτογραφία λίγο μετά το 1950 με το εκκλησάκι σε κατάσταση που θυμίζει πολύ περισσότερο την ταινία. Δεξιά φαίνονται τα τραπεζοκαθίσματα της ταβέρνας του Μπρεκα η λεγόμενη "Δροσια".
101371425_1129527170748271_7723378442716053504_o.jpg

Axarnes.jpg
Στο τελος της ταινίας βλεπουμε σχεδόν ολους τους πρωταγωνιστές της ταινίας σε ένα εκκλησακι.Σε αυτή την ιστοσελιδα αναφέρεται ότι αυτές οι σκηνες εχουν γυριστεί στο κεντρακι « Δροσια» στην Λιοσίων στις Αχαρνες δίπλα στο εκκλησάκι του Αη Γιάννη του Νηστικου .Αυτό βρισκεται εδώ στο 38°04'46.34" B 23°43'54.32" E και υποτιθεται ότι είναι αυτό αλλα προσωπικα δεν μου ταιριαζουν πολλα πραγματα…..και μόνο με προσωπική επισκεψη….θα σιγουρευτώ…..οπότε και αυτό ελεγχεται προς το παρόν.

Προβολή συνημμένου 161201
Προβολή συνημμένου 161208
 
Τελευταία επεξεργασία:
Σίγουρα είναι ή Βριλησσού - περιφερειακός Πολυγώνου, εξάλλου έχει αναφερθεί ξανά αυτό. Είχαμε καταλήξει εκεί τελικά, δε θυμάμαι σε ποιό ποστ. Το σπίτι των μελλονύμφων πιστεύω όπως έχω ξαναγράψει ότι είναι Άνω Πατήσια με Γαλάτσι, πιθανόν να πιάνει και λίγο Κυψέλη. Δε μπορώ να βρω μια άκρη και δε μπορώ να το υποστηρίξω αυτό. Απλά η αύρα του δρόμου μου βγάζει κάτι από πέριξ του δρόμου Αγίας Λαύρας. Σαν να τον έχω περπατήσει!
laura εχεις ψαξει εκει που λες στην αγιας λαυρας,,,,εκει στα ανω πατησια για το σπιτι παρακολουθησης?
 
Σκέψου όμως οτι μπορει απλά να βλέπουμε τον Λυκαβηττό από Παγκράτι, πχ από Ριζάρη .
 
Έχω την αισθηση ότι βλέπουμε τα νταμάρια τω Τουρκοβουνίων πίσω από τον Βέγγο παρόλο που δεν φαίνονται καθαρά.
 
Χθεσινή δημοσίευση στο iefimerida:

Ελληνικές ταινίες: Πού γυρίστηκαν - Μάρω Κοντού, Γιώργος Κωνσταντίνου, Μαρία Ιωαννίδου θυμούνται για το iefimerida.gr [εικόνες & διευθύνσεις]

Πηγές: finosfilms, @theiosthanassis, , cinemanews.gr, retromaniax.gr, antonovar, lifebuzz.gr, mixanitouxronou.gr, wikipedia.gr,exploringgreece.tv, ellinikoskinimatografos.gr, ellinikahoaxes.gr
 
Πίσω
Μπλουζα