Προέλευση του nick-name σας ;

http://en.wikipedia.org/wiki/Arduinna

Κέλτικη θεά του κυνηγιού...Έχω πόρωση με τις μυθολογίες, κάποιον καιρό είχα ιδιαιτέρως με την κέλτικη...

Look ma' i'm in wikipedia!
 
Εύκολο. Απ’ το κόλλημα που είχα φάει με το ομώνυμο συγκρότημα λίγα χρόνια πριν... :cool:
 
exetlaios είπε:
Δεν ξέρω αν το θυμάσαι, ήμουν ο πρώτος που σε "αποκάλυψα" στο φόρουμ, χαιρετώντας σε με ένα "emoclew" ! ;)
Φυσικά και το θυμάμαι extelaios :D

exetlaios είπε:
Υ.Γ. Να υποθέσω ότι ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΙΝΕΙΣ ... ΚΡΑΣΙ !!! ;)
Δυστυχώς για εμένα, ξέρεις τι λένε; I SUCK!!!!!!!
 
Μάλλον η εν λόγο φατριά που μου έχει δανείσει το user name δεν χρειάζεται ιδιαίτερες συστάσεις!!

Έτος 1990 περίπου. Μάλλον τυχαία αγοράζω ένα παιχνίδι για το ασπρόμαυρο Gameboy το περιβόητο The Castlevania Adventure.

Ήταν η πρώτη μου επαφή με μία από τις καλύτερες 2d σειρές παιχνιδιών.

Για όσους δεν ξέρουν σε αυτά τα παιχνίδια είτε αναστένεται ο Κόμης Δράκουλας είτε υπάρχει κάποια άλλη παρόμοια σκοτεινή συνομοσία.

Πάντα κάποιος από την οικογένεια των Belmont είναι καταραμένος να πάρει το θρυλικό μαστίγιο Vampire Hunter και να καταστέψει τις σκοτεινές δυνάμεις.

Ακόμη και σήμερα η σειρά αυτή θεωρήται από τις καλύτερες.

Στο The Castlevania Adventure υπήρχε η κλασική 2d τρέλλα. επίσης είναι από τα δυσκολότερα παιχνίδια του Gameboy.

Το αποκορύφομα της σειράς ήταν το Castlevania : Symfony of the Night (1997, Playstation).

Σε αυτό το παιχνίδι ο τελευταίος απόγονος των Belmont εξαφανίζεται μυστηριωδώς και ο Alucard, ο γιος του Δράκουλα ξαναξυπνά από τον αιώνιο ύπνο. Ακολουθεί μία από τις καλύτερες 2d περιπέτειες όλων των εποχών και ένα από τα αγαπημένα μου παιχνίδια.

Ιδού και η λίστα μαζί με την προσωπική μου βαθμολογία με άριστα το 10.

Όλοι οι φίλοι των 2d παιχνιδιών πρέπει να παίξουν την σειρά.

Castlevania (NES,MSX,Arcade,κινητά,GBA) 10

Castlevania II: Simon's Quest (NES) 10

Castlevania III: Dracula's Curse (NES) 9

Castlevania: The Adventure (Gameboy) 10

Castlevania II: Belmont's Revenge (Gameboy) 9

Super Castlevania IV (SNES) 10

Castlevania: Bloodlines (USA) ή Castlevania: The Next Generation (Europe) (Mega Drive) 10

Castlevania Dracula X (SNES,PCEngine) 9

Castlevania: Symphony of the Night (Playstation) 10

Castlevania Chronicles (Playstation) 9

Castlevania Legends (Gameboy) 9

Castlevania (N64) 7

Castlevania: Legacy of Darkness (N64) 8

Castlevania: Circle of the Moon (GBA) 10

Castlevania: Harmony of Dissonance (GBA) 9

Castlevania: Aria of Sorrow (GBA) 10

Castlevania: Lament of Innocence (PS2) 8

Castlevania: Curse of Darkness (PS2,X-BOX) 8

Castlevania: Dawn of Sorrow (DS) 10
 
Το δικό μου είναι το όνομα ενός από τους 3 μάγους με τα δώρα...

Το Baltazar ήταν πιασμένο στο hotmail, οπότε το έβαλα με ελληνικά προφορά και λατινικούς χαρακτήρες..
 
Για ποιο πρεπει να γραψω για το ονομα ή για το επιθετο ? :eek:

Ο πραγματικος Τελαμωνας ηταν πολυ καλος φιλος ενος θρυλικου κυριου που ταλαιπωρηθηκε οσο κανεις αλλος, αλλα και εξυμνηθηκε το ιδιο πολυ για τις επιλογες του, και το ονομα του οποιου κουβαλαω με κοπο....

To Στοκος ειναι οντως το οικογενειακο μας προσωνυμιο :D
 
Amstrad cpc6128, Amiga 500 +
 
Διαβόλ μαϊ καπιτάν.... :D
 
απο το γατο που ειχα, και οπου για παρτη του οχι μονο εχω καταραστει συγγενεις λογο του χαμου του,αλλα απο οτι εμαθα λιγες μερες αφου χαθηκε τοτε(αρχες 90) ειχα μαθει οτι ειχε τσακωθει με λυκοσκυλο και εφαγε απο το φαγητο του

τελος παντον....μετα ειχα την κορη του η οποια απεβιωσε 2 ιουλιου 2002(μαλλον απο καρκινο οπως ειπε ο κτηνιατρος).....αλλες καταρες εριξα και απο εκει

για να μην σας ψιχοπλακωνω με τον πονο μου(επειδη η ψυχικη πληγη απο την απωλεια και των 2 δεν προκειται να σβησει), εχω οντως (πλακωθει? πειτε το οπως θελετε)τσακωθει με σκυλια....και μαλιστα οταν ετοιμαζονται να κατασπαραξουν γατια

κατι σαν ο τζακ ο αντεροβγαλτης των σκυλιων....αλλα προστατης δε των γατιων
 
Μια φορά pepino πήδηξα σε μια αγέλη σκυλιών επειδή είχαν κυκλώσει μια γάτα!

Ευτυχώς η γάτα σώθηκε και τα σκυλιά έτρεχαν να κρυφτούν...

Στην πραγματικότητα τα σκυλιά τα αγαπώ λίγο παραπάνω όμως το

σε σκοτώνω γιατί είμαι ποιο δυνατός το απεχθάνομαι!
 
ο πονος για μια ψυχη που εφυγε αδικα, δεν θεραπευεται μεχρι να αναπαυθεις και εσυ

οποτε ξεσπας εκει που νομιζεις οτι σου φταινε.........ανθρωπινος παραγοντας ο οποιος(σπανιως)πρεπει να ελεγχεται
 
Αχ pepino μην ανοίγεις πληγές....Άνθρωπος που χτυπάει τα ζώα έχει κακιά ψυχή και προκοπή δεν βλέπει στην ζωή του!!!!
 
manos426f....

Eυκολο για τους γνωστες....

Μανος ειναι το ονομα μου φυσικα και το 426f απο δω....

Ειναι φυσικα η μηχανη μου,μια Yamaha WR 426f,εξ ου και το δευτερο συνθετικο του nickname....
 
Wow Εντυπωσιακότατη μηχανή…Εγώ ήμουν στα νιάτα μου οπαδός της πίστας..
 
Ε τι να κανουμε,ολοι εχουμε τις αδυναμιες μας.....

η αλλιως οπως λενε οι Αγγλοι

''Big toys for big boys....''
 
Σωστός ο Μάνος! Ελπίζω να τη βάζεις στο χώμα.
 
Aν πω οτι κανω κατι τετοιο συχνα,θα ειμαι λιγο ψευτης....

Λογοι που ΔΕΝ:

1.Σαβ/κα δουλευω....

2.Ελλειψη αλλων ομοιδεατων...

3.Ελλειψη σωστου εξοπλισμου (μποτες,θωρακας,επιγονατιδες,επιαγκωνιδες κτλ κτλ) και μια και δεν ειμαστε 20 πλεον,δεν μας παιρνει για....κατσε να δεις,α ναι,5ο σπασιμο....(προηγηθηκαν αριστερο μικρο δακτυλο,αριστερο μετακαρπιο,δεξιος καρπος και αριστερη κατω γναθος)...

Αλλα η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια βεβαια.....
 
Loom...ένα από τα καλύτερα παιχνίδια όλων των εποχών. Δεν χρειάζεται να μου συστηθείς. Σε ξέρω ήδη! (δείξε μου τα games σου να σου πω ποιός είσαι εχεχε)
 
Πίσω
Μπλουζα