Προβλήματα / δυσλειτουργίες νέου φόρουμ.

Πολύ καλή κίνηση που έμεινε και το παλιό φόρουμ...

Πάω τώρα να μαζέψω κάτι φωτογραφίες από τα άλμπουμς μου και βλέπουμε!

:gyros:
 
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας
 
πώς κανω διαγραφη ενος μηνυματος που μόλις ποσταρα? (γνωριζω οτι μετα απο 24 ωρες απο την αποστολη μηνυματος στο φορουμ δεν διαγραφεται/διορθωνεται αυτο)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
BETTY, και πριν δε μπορούσαμε να διαγράψουμε post.

Το ζητούσαμε από τους διαχειριστές... ;)  
 
Δεν μπόρεσα να βρω που είναι το αντίστοιχο θέμα οπότε θα τα πω από δω (όποιος μπορεί να το μεταφέρει). Καλορίζικο το νέο φόρουμ λοιπόν και καλή υπομονή στους moderators που κάθονται και διορθώνουν απρόσκοπτα τα όποια λάθη. Με μια ματιά που έριξα είδα πολλά νέα πράγματα όπως στατιστικά και reputation points καθώς κ.α. Αυτό που μου άρεσε ήταν ότι υπάρχει πίνακας που βλέπεις ποιο μέλος ή επισκέπτης κοιτάζει το εκάστοτε θέμα. Θα ήταν ευχής έργον αν επανερχόταν η λειτουργία να βλέπεις ποιος άλλος διαβάζει το θέμα που παρακολουθείς εκείνη την ώρα καθώς και τα θέματα με παρόμοιο tag όπως παλιά. Αυτές οι λειτουργίες μου έχουν λείψει.
 
Δεν θα αναφέρω καινούρια  :shake: προβλήματα ,όσα έχω εντοπίσει έχουν ήδη αναφερθεί ,

απλά θα πώ καλή δύναμη στους Admins/Mods 

και "σίδερο στην μέση τους"  όπως έλεγαν κι οι παλιότεροι .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
"Your inbox is full. You must delete some messages before you can send any more. "

Δεν μπορω να στειλω PM
 
εγω αντιθετα δεν μπορω να δω κανενα απο τα παλια πμ μου.

Θα επανελθουν τα πμς που ειχαμε αποθηκευμενα?
 
Τιποτα το αντιθετο. Και εμενα αδειο ειναι το inbox.

Τα παλια μηνυματα δεν εχουν μεταφερθει ακομα.

Απλα δεν μπορω να στειλω ουτε καινουριο μηνυμα.
 
Τα παλιά πμ είναι σε προσπάθεια προς μεταφορά όπως μας είπαν απο την υποστήριξη τηs Invision. 
Για το ότι δεν μπορείτε να στείλετε νέα μηνύματα θα το κοιτάξω και θα επανέλθω. 
 
1@freaktmp[/USER] δες τώρα αν μπορείς να στείλεις νέο μήνυμα. 

 
κατι αλλο που παρατηρησα οταν ποσταρα στο θεμα ηταν οτι επρεπε να κανω edit στο ποστ για να μπει ο αριθμος τευχους πριν την αντιστοιχη φωτογραφια ,ετσι θα γινεται καθε φορα οταν αναμεσα απ τις φωτογραφιες θελουμε να γραψουμε δυο λογια η' υπαρχει αλλος τροπος; ;
 
Τι ωραιο κολπακι ειναι αυτο; Ειτε εγω δεν το προσεξα εξ' αρχης προ τριων ημερων, ειτε το βαλατε τωρα.

Τερμα κατω στην σελιδα του φορουμ μπορουμε να πατησουμε στην λεξη Θεμα και να επιλεξουμε χρωμα. Η αυτο το βαθυ κοκκινο που εχουμε ολοι η εντονο μπλε.

Μπορουμε να γινουμε μπλε! Ποτε αλλοτε δεν ειχα δει το Retromaniax με αυτο το χρωμα. Θα πηγαινω ποτε στο ενα και ποτε στο αλλο, αναλογα με την διαθεση της ημερας.

Κατι τετοια κανετε και με ριχνετε! :)
 
Ομολογώ ότι δεν έχω τσεκάρει όλα τα θέματα όπου είχα ποστάρει εικόνες (ούτε καν τα περισσότερα, ούτε καν πολλά) απλά σε μερικά που είδα οι φωτογραφίες λείπουν (κυρίως φωτογραφίες που είχαν ποσταριστεί στο προ-προηγούμενο φόρουμ, πχ εδώ



για δες... τώρα μόλις το πρόσεξα, ενώ στο νήμα δεν μου βγάζει τις εικόνες, στο λινκ μου τις εμφανίζει...) εδώ όμως όπου είχα ποστάρει στο προηγούμενο μου εμφανίζει κανονικά την εικόνα. Αντίστοιχα κι εδώ στο πρώτο ποστ (του 2012) οι εικόνες έχουν χαθεί. Στο τελευταίο (του 2017) η εικόνα παραμένει.  
Καλημέρα! Το κοιτάζω εγώ (και προσπαθώ να βγάλω άκρη ομολογουμένως!....). Θα δω τί μπορώ να φτιάξω! :/

κατι αλλο που παρατηρησα οταν ποσταρα στο θεμα ηταν οτι επρεπε να κανω edit στο ποστ για να μπει ο αριθμος τευχους πριν την αντιστοιχη φωτογραφια ,ετσι θα γινεται καθε φορα οταν αναμεσα απ τις φωτογραφιες θελουμε να γραψουμε δυο λογια η' υπαρχει αλλος τροπος; ;
Δεν το κατάλαβα.... Μπορείς να γράψεις το κείμενό σου, να βάλεις φωτογραφία, να συνεχίσεις να γράφεις κ.ο.κ. Τι ακριβώς σε ζόρισε?

Δεν μπόρεσα να βρω που είναι το αντίστοιχο θέμα οπότε θα τα πω από δω (όποιος μπορεί να το μεταφέρει). Καλορίζικο το νέο φόρουμ λοιπόν και καλή υπομονή στους moderators που κάθονται και διορθώνουν απρόσκοπτα τα όποια λάθη. Με μια ματιά που έριξα είδα πολλά νέα πράγματα όπως στατιστικά και reputation points καθώς κ.α. Αυτό που μου άρεσε ήταν ότι υπάρχει πίνακας που βλέπεις ποιο μέλος ή επισκέπτης κοιτάζει το εκάστοτε θέμα. Θα ήταν ευχής έργον αν επανερχόταν η λειτουργία να βλέπεις ποιος άλλος διαβάζει το θέμα που παρακολουθείς εκείνη την ώρα καθώς και τα θέματα με παρόμοιο tag όπως παλιά. Αυτές οι λειτουργίες μου έχουν λείψει.
Αυτό ήταν παλαιό plugin της vb4, που δεν ξέρουμε αν υπάρχει για ipb. Αν υπάρχει και μπορούμε να το ενσωματώσουμε, θα το βάλουμε! :)
 
Καλημέρα! Το κοιτάζω εγώ (και προσπαθώ να βγάλω άκρη ομολογουμένως!....). Θα δω τί μπορώ να φτιάξω! :/

Δεν το κατάλαβα.... Μπορείς να γράψεις το κείμενό σου, να βάλεις φωτογραφία, να συνεχίσεις να γράφεις κ.ο.κ. Τι ακριβώς σε ζόρισε?

Αυτό ήταν παλαιό plugin της vb4, που δεν ξέρουμε αν υπάρχει για ipb. Αν υπάρχει και μπορούμε να το ενσωματώσουμε, θα το βάλουμε! :)
καλημερα,αυτο που εννοω φαινεται στο ποστ που εκανα στις 3-8-2014 στο θεμα : μπαινει η μια εικονα κατω απ την αλλη αντι να υπαρχει στα ενδιαμεσα αυτο που εγραψα, δηλαδη στη συγκεκριμενη περιπτωση ονομα περιοδικου και τευχους
 
Ξαφνικα δεν μπορω να μπω στο προφιλ μου!

 ​

Sorry, there is a problem​

Something went wrong. Please try again.​

Error code: EX1021

 ​
 
καλημερα,αυτο που εννοω φαινεται στο ποστ που εκανα στις 3-8-2014 στο θεμα : μπαινει η μια εικονα κατω απ την αλλη αντι να υπαρχει στα ενδιαμεσα αυτο που εγραψα, δηλαδη στη συγκεκριμενη περιπτωση ονομα περιοδικου και τευχους
Κατερίνα όταν βάζεις μια εικόνα σου εμφανίζεται στην αρχή κάτω από το ποστ που γράφεις σε ένα πλαίσιο. Αν δεις πάνω στην εικόνα έχει ένα +  . Αν το πατήσεις την εικόνα μπορείς να την τοποθετήσεις όπου θες μέσα στο κείμενο. 
 
Ξαφνικα δεν μπορω να μπω στο προφιλ μου!

 ​

Sorry, there is a problem​

Something went wrong. Please try again.​

Error code: EX1021

 ​
Και δεν είσαι ο μόνος!!! Υπάρχουν από ότι βλέπω και άλλα προβλήματα! Το βλέπουμε... 
 
Πίσω
Μπλουζα