Προβλήματα / δυσλειτουργίες νέου φόρουμ.


1@johnny19818[/USER] Γιαννη, φανταζομαι εννοεις αυτο εδω που εχω μαρκαρει με το βελακι ετσι; :xm:

Screenshot_2.jpg

Αν λεμε το ιδιο, τοτε ειναι ο αριθμος των post που εχει το καθε μελος. :)

 
1@stayros[/USER] Σταύρο δες εδώ τη διαφορά στο προφίλ μου. Οι δημοσιεύσεις μου είναι λιγότερες από τα ποστ μου. Γι'αυτό υπέθεσα ότι οι δημοσιεύσεις είναι κάτι διαφορετικό.

2.jpg1.jpg

 

Επειδη βλεπω οτι η διαφορα στα νουμερα ειναι πολυ μικρη, αυτο που ψιλιαζομαι :xm: ειναι αυτο που ειπε η 1@Kambia[/USER] μερικα post πιο πισω:)

 
Ναι. Μετά την αναβάθμιση έχουν "βγει" στην επιφάνεια διεγραμμένα ποστ. Μόλις αυτό διορθωθεί τότε θα έχουμε ταύτιση στα νούμερα. 
ευχαριστουμε! τακτοποιηθηκε κι αυτο
επισης να πω οτι λειτουργει και η αναζητηση μεσα στα θεματα, τουλαχιστον σε ενα θεμα που δοκιμασα μου εμφανισε τα αποτελεσματα οποτε δε χρειαζεται να χανουμε χρονο στο ψαξιμο ειδικα οταν οι σελιδες ειναι παρα πολλες.Μεχρι να τακτοποιηθει και το θεμα με τις ανακατευθυνσεις των λινκς πιστευω οτι η αναζητηση μ αυτο τον τροπο θα βοηθησει πολυfrag.JPG

να διαγραφει και το ποστ που μολις εκανα γιατι με την αναζητηση ανακαλυψα οτι το ειχα ποσταρει εδω ,ευχαριστω!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

να διαγραφει και το ποστ που μολις εκανα γιατι με την αναζητηση ανακαλυψα οτι το ειχα ποσταρει εδω ,ευχαριστω!
Τακτοποιηθηκε! :)

1@Kambia[/USER] Ακριβως το ιδιο ειναι, που ειπα παραπανω. :)

 
Ναι, βοηθάει. Αυτά τα δεδομένα αφορούν στατιστικά μέχρι πριν κάποιο χρονικό διάστημα. Γι αυτό έχεις απόκλιση στα νούμερα όπως και όλοι όσοι είναι εκεί. 
Αυτό που ισχύει είναι το νούμερο που βλέπετε στο προφίλ σας. Οι "Δημοσιεύσεις" αφορούν τα ποστ που έχετε κάνει. Το νούμερο αυτό θα αλλάξει αρκετές φορές καθώς αυτή τη στιγμή τρέχει "καθαρισμός" όλου του φόρουμ από ποστ που ήταν διαγραμμένα (διπλά ποστ, off topic κλπ) και έχουν επανεμφανιστεί με την μεταφορά. :)
 
Πώς διαγραφω ενα post που εχω μόλις δημιουργησει?
 
πως μπορει να σβηστει το αλμπουμ που εχω στη φωτογραφια;

alb.JPG
θελω επισης να αναφερω οτι στην παλια πλατφορμα διαφορες φωτογραφιες μπηκαν στα αλμπουμ με τυχαια σειρα και σαν να μην εφτανε αυτο καποιες απ αυτες μπηκαν σε διαφορετικα αλμπουμ (καμμια σχεση με τα αλμπουμ που τις ειχα βαλει πριν την προτελευταια "αναβαθμιση"), δυστυχως ετσι θα μπουν και στη νεα πλατφορμα αφου αναγκαζομαι να τις κατεβασω απ την παλια πλατφορμα για να τις ξαναανεβασω στη νεα.. Δε φανταζεστε ποσο τυχεροι ειστε οσοι δε  φτιαχνατε αλμπουμ...
 

1@katerinak[/USER]Όσοι δεν έφτιαχνα άλμπουμ Κατερίνα, απλά έχουν χάσει αρκετές φωτογραφίες και δεν αναφέρομαι να μην εμφανίζονται στα ποστ τους αλλά να έχουν χαθεί τελείως.  Αν σου είναι δυσκολο να φτιάξεις άλμπουμ πραγματικά άστο... Κάποια στιγμή θα το κάνουμε εμείς. Δεν τίθεται θέμα και δε θα γυρίσουμε να πούμε τίποτα σε κάποιον που δεν τα έφτιαξε.  

Το άλμπουμ στο διέγραψα. 

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μόλις διαπίστωσα ότι η Ark πετάει error. :/
 

Ναι το ξέρω, μάλλον θα έχω χρόνο την άλλη βδομάδα για να τη φτιάξω.

Ευχαριστούμε 1@arpacolla[/USER]

 

1@katerinak[/USER]Όσοι δεν έφτιαχνα άλμπουμ Κατερίνα, απλά έχουν χάσει αρκετές φωτογραφίες και δεν αναφέρομαι να μην εμφανίζονται στα ποστ τους αλλά να έχουν χαθεί τελείως.  Αν σου είναι δυσκολο να φτιάξεις άλμπουμ πραγματικά άστο... Κάποια στιγμή θα το κάνουμε εμείς. Δεν τίθεται θέμα και δε θα γυρίσουμε να πούμε τίποτα σε κάποιον που δεν τα έφτιαξε.  

Το άλμπουμ στο διέγραψα. 
Ναταλι ευχαριστω για την ενημερωση! εχω μια απορια: οταν γραφεις οτι χαθηκαν φωτογραφιες που δεν ανεβηκαν σε αλμπουμ εννοεις αυτες που ανεβηκαν χρησιμοποιωντας πχ photobucket και αλλες παρομοιες ιστοσελιδες η' χαθηκαν κι αυτες που ανεβασαμε κατευθειαν στο ρετρομανιαξ (και δεν εμφανιζονται ακομα στα διαφορα ποστς) ; ανεβασα αρκετες φωτογραφιες κατευθειαν στο ρετρομανιαξ χωρις να φτιαξω αλμπουμ. Προς το παρον θα σταματησω τη μεταφορα αλμπουμ απ την παλια πλατφορμα στη νεα, αργοτερα θα δω,ισως ανακαλυψετε κανεναν αλλο τροπο μεταφορας πιο γρηγορο

 
Ναταλι ευχαριστω για την ενημερωση! εχω μια απορια: οταν γραφεις οτι χαθηκαν φωτογραφιες που δεν ανεβηκαν σε αλμπουμ εννοεις αυτες που ανεβηκαν χρησιμοποιωντας πχ photobucket και αλλες παρομοιες ιστοσελιδες η' χαθηκαν κι αυτες που ανεβασαμε κατευθειαν στο ρετρομανιαξ (και δεν εμφανιζονται ακομα στα διαφορα ποστς) ; ανεβασα αρκετες φωτογραφιες κατευθειαν στο ρετρομανιαξ χωρις να φτιαξω αλμπουμ. Προς το παρον θα σταματησω τη μεταφορα αλμπουμ απ την παλια πλατφορμα στη νεα, αργοτερα θα δω,ισως ανακαλυψετε κανεναν αλλο τροπο μεταφορας πιο γρηγορο
Αυτές που ανέβηκαν σε Photobucket, imageshack κλπ έχουν χαθεί προ πολλού. Εγώ αναφέρομαι στο που λες, στο ότι κάποιοι ανέβαζαν απευθείας attachments χωρίς να μπουν οι εικόνες τους σε άλμπουμ. Από αυτές τις φωτογραφίες έχουμε χάσει πολλές δυστυχώς στην παλιά πλατφόρμα. Και ένα επιπλέον πρόβλημα για μας τώρα που κάνουμε ανάκτηση των εικόνων αυτών είναι πως δεν ξέρουμε που να ψάξουμε να τις βρούμε. Ενώ αυτές που ήταν σε άλμπουμ έχουν ένα αλμπουμ id και ξέρουμε που να κοιτάξουμε. 

Στείλε μου ένα πμ και πες μου μέχρι που ανέβασες από την παλιά πλατφόρμα και όταν ξελασκάρω θα πιάσω να σε βοηθήσω. (αρκεί να ξελασκάρω...) 
 
Αυτές που ανέβηκαν σε Photobucket, imageshack κλπ έχουν χαθεί προ πολλού. Εγώ αναφέρομαι στο που λες, στο ότι κάποιοι ανέβαζαν απευθείας attachments χωρίς να μπουν οι εικόνες τους σε άλμπουμ. Από αυτές τις φωτογραφίες έχουμε χάσει πολλές δυστυχώς στην παλιά πλατφόρμα. Και ένα επιπλέον πρόβλημα για μας τώρα που κάνουμε ανάκτηση των εικόνων αυτών είναι πως δεν ξέρουμε που να ψάξουμε να τις βρούμε. Ενώ αυτές που ήταν σε άλμπουμ έχουν ένα αλμπουμ id και ξέρουμε που να κοιτάξουμε. 

Στείλε μου ένα πμ και πες μου μέχρι που ανέβασες από την παλιά πλατφόρμα και όταν ξελασκάρω θα πιάσω να σε βοηθήσω. (αρκεί να ξελασκάρω...) 
ανεβασα κι εγω αρκετες φωτογραφιες απευθειας μεσω ρετρομανιαξ,αλλα φαινονταν οτι ανεβηκαν,βλεπω τη λεξη attachment να ακολουθειται απο αριθμους και γραμματα.Οσες φωτογραφιες δηλαδη χαθηκαν απ τα ποστς υπαρχει η πιθανοτητα να μην τις ξαναδουμε ποτε;
μετα το Πασχα θα σου στειλω πμ με τα αλμπουμ που μεταφερθηκαν απ την παλια πλατφορμα,ευχαριστω

Κατι αλλο που ξεχασα να ρωτησω : τα tags πως μπαινουν ξανα στα παλια θεματα;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ανεβασα κι εγω αρκετες φωτογραφιες απευθειας μεσω ρετρομανιαξ,αλλα φαινονταν οτι ανεβηκαν,βλεπω τη λεξη attachment να ακολουθειται απο αριθμους και γραμματα.Οσες φωτογραφιες δηλαδη χαθηκαν απ τα ποστς υπαρχει η πιθανοτητα να μην τις ξαναδουμε ποτε;
μετα το Πασχα θα σου στειλω πμ με τα αλμπουμ που μεταφερθηκαν απ την παλια πλατφορμα,ευχαριστω

Κατι αλλο που ξεχασα να ρωτησω : τα tags πως μπαινουν ξανα στα παλια θεματα;
Φαίνονται οτι ανέβηκαν γιατί όντως κάποια στιγμή ανέβηκαν. Κάποιες όμως αποφάσισαν να εξαφανιστούν και όταν λέω εξαφανιστούν εννοώ δια παντώς! Αυτές ναι δεν υπάρχει περίπτωση να τις ξαναδείτε παρά μόνο αν τις έχετε κρατημένες κάαααααπου και μπορείτε να τις ανεβάσετε εκ νέου για να τις αντικαταστήσουμε. 

Για τα Tags με πιάνεις αδιάβαστη! Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με αυτό το θέμα. Έχω πιαστεί με τις εικόνες... Θα το δω και αυτό. 
 
Φαίνονται οτι ανέβηκαν γιατί όντως κάποια στιγμή ανέβηκαν. Κάποιες όμως αποφάσισαν να εξαφανιστούν και όταν λέω εξαφανιστούν εννοώ δια παντώς! Αυτές ναι δεν υπάρχει περίπτωση να τις ξαναδείτε παρά μόνο αν τις έχετε κρατημένες κάαααααπου και μπορείτε να τις ανεβάσετε εκ νέου για να τις αντικαταστήσουμε. 

Για τα Tags με πιάνεις αδιάβαστη! Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με αυτό το θέμα. Έχω πιαστεί με τις εικόνες... Θα το δω και αυτό. 
ας ελπισουμε οτι δε θα ειναι πολλες οι φωτογραφιες που χαθηκαν για παντα
Το θεμα με τα tags μου ηρθε γιατι μου εκανε εντυπωση που ειδα 2 tags στο θεμα του Eagle1 και 2 tags στο θεμα του pardalotzatziki και νομιζα οτι τα ανεβασατε εσεις οι αντμινς

tr.JPG
 
Πίσω
Μπλουζα