Προβλήματα / δυσλειτουργίες νέου φόρουμ.

Παιδια, ειναι μια εβδομαδα τωρα που το σαϊτ ειναι εξαιρετικα αργο. Κανω ενα με δυο λεπτα για να παω απο τη μια σελιδα του στην αλλη και χθες για πρωτη φορα δεν μπορουσα να συνδεθω καθολου. Μου εβγαζε και ενα μηνυμα οτι δεν πληρουνται οι οροι ασφαλειας.....κατι τετοιο.

Πριν απο λιγο με εβαλε μεσα μια χαρα χωρις καμια καθυστερηση, αλλα ειναι πεντε λεπτα τωρα που αρχισε ξανα να μου βγαζει την ψυχη για να συνδεθω και να αλλαξω σελιδα.

Περιηγηση κανω με Mozilla και δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα με οποιο αλλο σαϊτ θελησω να επισκεφτω. Τα αλλα πανε σφαιρα.

Ειμαι μονο εγω η συνεβη και σε εσας;
 
Καλημέρα σε όλους. Λίγο την κατανόησή σας με το θέμα της ταχύτητας. Το κοιτάζουμε και θα επανέλθουμε.

Μια παράκληση: όσοι αντιμετωπίζετε πρόβλημα (γιατί εγώ, για παράδειγμα, δεν έχω θέμα), μπορείτε να μου πείτε αν το φαινόμενο εντείνεται κάποιες συγκεκριμένες ώρες της μέρας?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.
 
Σήμερα είναι κάπως καλύτερα απ' οτι συνήθως.

Πχ χτες που έγραψα κατι, μου έβγαλε την πίστη! Κάθε κλικ και 3-5 λεπτά περίμενε. ?
 
Μαριάνα κι εμένα το ίδιο μου συμβαίνει και σε διαφορετικές ώρες της ημέρας αλλά συνήθως μεσημέρι που μπαίνω. 
 
Μια παράκληση: όσοι αντιμετωπίζετε πρόβλημα (γιατί εγώ, για παράδειγμα, δεν έχω θέμα), μπορείτε να μου πείτε αν το φαινόμενο εντείνεται κάποιες συγκεκριμένες ώρες της μέρας?
Toυλαχιστον οσον αφορα εμενα, Μαριανα, οχι. Συνηθως μπαινω καποια ωρα το πρωι κατα τις 10:00 και στην αρχη συνηθως φαινεται ενταξει. Μαλιστα, μερικες φορες με ξεγελασε και νομισα οτι εστρωσε. Υστερα απο 5 λεπτα το πολυ, αρχιζει και κατεβαζει στροφες. Απο χθες το μεσημερι μεχρι τα μεσανυχτα δεν μπορουσα ουτε να συνδεθω.
 
Δεν μπόρεσα να μπώ χθές 06/02, ούτε το μεσημέρι κατά τις 15:00 ούτε και το βράδυ κατα τις 21:30. 
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παιδιά το site σέρνεται σχεδόν καθόλη τη διάρκεια της ημέρας. 
 
Θελω να πω εδω οτι ειναι περιπου μια εβδομαδα που σε εμενα τουλαχιστον, το προβλημα λυθηκε και το σαϊτ τρεχει και παλι κανονικα. Περιμενα λιγες μερες να δω μηπως ξανακανει τα ιδια, αλλα οχι, ολα καλα.

Ελπιζω και στα αλλα παιδια να συμβαινει το ιδιο.
 
Έχουμε αποκαταστήσει το πρόβλημα. Αν υπάρξει κάποια άλλη επιπλοκή ενημερώστε μας. 
 
Test quote 

Λοιπόν από ότι έχω καταλάβει όταν κάποιος πάει να κάνει Quote του βγάζει το εξής σφάλμα 
 


Forbidden


You don't have permission to access /vb/index.php on this server.

Θα το κοιτάξουμε.... 
Το ίδιο και για εισαγωγή εικόνας
 
Να ρωτήσω; Τον τελευταίο beta δεν χρησιμοποιούμε; Τον VPX_6_beta_rev3664 βλέπω εγώ, τον οποίο πέρασα ξερά, "από πάνω" με overwrite δηλαδή, στον φάκελο του τελευταίου εγκατεστημένου official build -VPX5setup- αλλιώς μόνος του ο beta, δεν έπαιζε καθόλου.

Μπα δεν παίζει ρόλο το έτος... Tales from the Crypt και Addams Family, που μου αρέσουν και τα creepy, δεν έχουν κανένα πρόβλημα σε VPX, ενώ είναι και πολυπλοκότερα...

Τέλος πάντων με λίγο tweaking ήρθε κάπως στα ίσια του το Pinbot, πλην ενός ελαφριού ghosting στα flippers, που αυτό δεν λέει να φύγει με τίποτα... Λέω να δοκιμάσω κι εγώ.

Χωρίς τίτλο.jpg
 
ok και εγώ εδώ...

Αυτό μου έβγαζε

Test quote 

Λοιπόν από ότι έχω καταλάβει όταν κάποιος πάει να κάνει Quote του βγάζει το εξής σφάλμα 
 


Forbidden 


You don't have permission to access /vb/index.php on this server.

Θα το κοιτάξουμε.... 
Το ίδιο και για εισαγωγή εικόνας
Χωρίς τίτλο2.jpg
 
Test quote 

Λοιπόν από ότι έχω καταλάβει όταν κάποιος πάει να κάνει Quote του βγάζει το εξής σφάλμα


Forbidden 


You don't have permission to access /vb/index.php on this server.
Κι εμένα έβγαζε το ίδιο error στο ίδιο topic όταν έκανα copy-paste μία πρόταση μέσα στο reply box.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
  • Like
Reactions: Ace
Ένα μικρό θέμα που πρόσεξα:

Μέχρι πριν λίγες μέρες, έμπαινα στο "Μη αναγνωσμένο περιεχόμενο" και πατούσα "Επισημάνετε την σελίδα ως αναγνωσμένη", και καθάριζε η σελίδα. Τώρα δε μου κάνει αυτόματα ανανέωση σελίδας, πρέπει να πατήσω εγώ F5 για να εμφανιστεί η σελίδα άδεια. 
 
Πίσω
Μπλουζα