Προβλήματα μετά την αναβάθμιση?

krios είπε:
Αυτό που παρατήρησα μετά την αναβάθμιση είναι πως αν δεν κινηθώ στο φόρουμ για 15 περίπου λεπτά με πετάει έξω και πρέπει να ξανασυνδεθώ από την αρχή. Αν γράφει κάποιος ένα μεγάλο θέμα τότε αυτό χάνεται και θα πρέπει να το ξαναγράψει. Δεν ξέρω αν συμβαίνει και σε άλλα μέλη.
Ένα καλό κολπάκι για να μην σε πετάει έξω είναι να κάνεις συχνά-πυκνά "Προεπισκόπηση μηνύματος" ενώ γράφεις μεγάλα μηνύματα. Έτσι το site σε βλέπει να "κινείσαι" και δεν σε κάνει logout.
 
Ευχαριστώ πολύ Maddog :) . (Δεν ήξερα πάντως πως η ακινησία τιμωρείται χαχαχα)
 
don dokken είπε:
πιδια μ'..εεεεπαιδες..ας μου απαντησει καποιος..

που πηγαν τα arcades?

θα επανελθουν?

οχι για μενα..για τη φουκαριαρα τη μαννα μου..

(χωρις πλακα η κορη μου ρωταει συνεχεια γιατι δεν μπορουμε να παιζουμε..)
Τελικά τα arcades θα επανέλθουν;
 
Ψαχνοντας στα παλια thread που εχω φτιαξει ειδα οτι σε καποια που εχω βαλει

βιντεακια ΥΤ δεν εμφανιζοντε κανονικα και μου βγαζει τα link τους καπως ετσι:

[ame="http://www.youtube.com/watch?v........]

Γιατι δεν μου τα δειχνει οπως πριν;
 
To ειχα αναφερει και εδω.

Στη παλια εκδοση του RetroManiaX για να εκανες embed ενα video αρκουσε να κανεις paste το URL. Τωρα θελει το πρασινο εικονοδιακι που ειναι σαν φιλμ (και υποστηριζει παρα πολλους παροχους).

Στη παλια λοιπον εκδοση εβαζε αυτοματα αυτα τα tags (το [ame]). Η νεα εκδοση δεν τα καταλαβαινει. Μολις ησυχασουμε λιγο θα κανουμε ενα μαζικο replace να αφαιρεθουν.
 
Wally είπε:
To ειχα αναφερει και εδω.Στη παλια εκδοση του RetroManiaX για να εκανες embed ενα video αρκουσε να κανεις paste το URL. Τωρα θελει το πρασινο εικονοδιακι που ειναι σαν φιλμ (και υποστηριζει παρα πολλους παροχους).

Στη παλια λοιπον εκδοση εβαζε αυτοματα αυτα τα tags (το [ame]). Η νεα εκδοση δεν τα καταλαβαινει. Μολις ησυχασουμε λιγο θα κανουμε ενα μαζικο replace να αφαιρεθουν.

Σε ευχαριστω πολυ Wally.
 
1) Υπαρχει τροπος να αλλαξω σειρα σε δυο - τρεις φωτογραφιες στο καθε μου Αλμπουμ;

2) Ποτε θα μας πειτε πως να κανουμε "παπαδες" στο Προφιλ μας, οπως μας υποσχεθηκατε κυριε Wally στο post 48; :) :)
 
Για το 2 πάτα customize my profile στο profile σου και ξεκίνα τις δοκιμές.
 
Ευχαριστω, Shock! Αυτο ομως το εχω κανει απο την πρωτη στιγμη της αναβαθμισης και εφτιαξα το Προφιλ μου οπως ηθελα.

Περιμενω περισσοτερα ομως, ιδιως οσον αφορα τα Αλμπουμ. Ξερει ο Wally!
 
Αγαπητη μου Bambinella τα αλμπουμς δεν υποκεινται σε καποια περαιτερω μορφοποιηση. Φαντασου τα σαν αποθηκες φωτογραφιων παρα σαν αλμπουμς με τη κυριολεκτικη εννοια της λεξεως.

Επιτελουν εδω και χρονια το σκοπο για τον οποιο δημιουργηθηκαν. Να κρατανε τις φωτογραφιες σας ασφαλεις και online.

Και τι καλυτερο για "παπαδες" απο τη δυνατοτητα που σου δινεται να εχεις δικο σου blog? Ως "τερας" γνωσης περι μοδας/καλλιτεχνικων/γενικων γνωσεων κτλ νομιζω οτι θα εχεις φανατικους αναγνωστες! ;)
 
Ενταξει, Wally, σε ευχαριστω για την απαντηση!

Οσον αφορα την πρωτη ερωτηση μου στο post 147, να υποθεσω λοιπον οτι δεν μπορω να αλλαξω τη σειρα σε μερικες φωτογραφιες που επιθυμω; Αυτο βεβαια δεν εχει να κανει με την αναβαθμιση, μια που ανεκαθεν ειχα αυτη την απορια.
 
Bambinella άπαξ και "ανέβουν" στο άλμπουμ το μόνο που μπορείς να κάνεις μετά είναι να τις σβήσεις.

Τώρα αν μεταφερθούν σε άλλο άλμπουμ απλά θα χαθούν από τα ποστ που έχουν αναρτηθεί.
 
Ωραια! Μου λυθηκε κι αυτη η απορια.

Σε ευχαριστω, Kambia. Να εισαι καλα!
 
1.Νομιζω οτι το λογισμικο, εμφανιζει συμβολα στα ξενα γραμματα που παιρνουν τονο

πχ : http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?6332-%C2%F1%E1%E6%E9%EB%E9%DC%ED%E9%EA%E5%F2-%F3%E1%F0%EF%F5%ED%FC%F0%E5%F1%E5%F2-%28telenovelas-brasileiras%29&p=168744&viewfull=1#post168744

...και πιο κατω στο ιδιο θρεντ

2. οταν ενα θρεντ εχει πολλες σελιδες και μαζι υπαρχουν και tags, συννημενα, διαγραμμενα ποστ κτλ, ειναι το ενα πανω στο αλλο και δεν μπορεις να πατησεις αυτο που θες
 
Υπαρχει ενα θεμα υπο συνθηκες οταν καποιος κανει καποια copy paste Σoυηδικων απο Word.

Το αλλο δεν το "επιασα".

Παντως μια εκ των ημερων παμε στη φρεσκοτατη εκδοση 4.1.3 ;)
 
Στο αλλο που δεν "επιασες"

πατας νεα μηνυματα και βλεπεις ενα θρεντ με 20 σελιδες πχ (αρα πολλες)

Πας να πατησεις την 20η σελιδα για να διαβασεις το τελευταιο μηνυμα, αλλα.. ακριβως πανω σ'αυτη, βρισκεται και το συνδετηρακι, και η ετικετα και οτι αλλο. Δεν μπορουν να πανε λιιιιιιιγο περα?
 
Λορένα είπε:
Στο αλλο που δεν "επιασες"
πατας νεα μηνυματα και βλεπεις ενα θρεντ με 20 σελιδες πχ (αρα πολλες)

Πας να πατησεις την 20η σελιδα για να διαβασεις το τελευταιο μηνυμα, αλλα.. ακριβως πανω σ'αυτη, βρισκεται και το συνδετηρακι, και η ετικετα και οτι αλλο. Δεν μπορουν να πανε λιιιιιιιγο περα?
Nαι μπορούν να πανε αν αλλάξεις τις ρυθμίσεις της οθόνης σου :D
 
Aπο εχτες ο Αντωνης μας αναβαθμισε στη νεα εκδοση του VB (4.1.3) ή οποια, μεσα στα αλλα, επεφερε πολλες βελτιωσεις στη ταχυτητα (λιγοτερα queries, png optimizations κτλ) αλλα και στην εμφανιση (css rounded corners, σκιες κτλ στο συνολο σχεδον των browsers).

Σε συνδυασμο και με το νεο μας μηχανημα, το αποτελεσμα ειναι το ταχυτερο RetroManiax ever.

Δεν παρατηρησαμε καμμια ανωμαλια απο χθες. Αν δειτε κατι, ριχτε ποστ εδω.
 
Αρχικη Σελιδα

Οταν μπαινω στο Site αντι να με βαλει στην αρχικη σελιδα με , βγαζει εκει που λεει Νεο Περιεχομενο... και πρεπει να πατησω το "Αρχικη" για να με παει εκει. Αλαξε κατι ;;

Απο τι καταλαβα αν πατησεις http://www.retromaniax.gr , σε κανει redirect στο http://www.retromaniax.gr/vb/activity.php , αν βοηθαει.

Ευχαριστω. :)
 
Γιαννη εκαναν αναβαθμιση στο site γιαυτο μαλον εχεις αυτο το θεμα.
 
Πίσω
Μπλουζα