Προβλήματα μετά την αναβάθμιση?

Σε αυτο ειναι foul o Mozilla. Ακολουθησε εντελως δικο του δρομο σε πολλα σημεια του css3.
 
Σε αυτο ειναι foul o Mozilla. Ακολουθησε εντελως δικο του δρομο σε πολλα σημεια του css3.
 
Αυτο δεν ισχυει γιατι πολυ απλα ΔΕΝ υπαρχει ακομα ετοιμη css3. Παντως και μονος σου βλεπεις με ποιον browser δειχνει σωστα η (μεχρι στιγμης) css3
 
Όταν πατάω για να απαντήσω σε ένα thread, με βγάζει στο κουτάκι της γρήγορης απάντησης.

Είναι φυσιολογικό αυτό;

Ρωτάω, γιατί πριν την αναβάθμιση, άνοιγε νέα σελίδα όπου μπορούσα να γράψω το μήνυμά μου...
 
Φυσιολογικοτατο,ειναι για γρηγορες απαντησεις ,αν πατησεις "επεξεργαστης κειμενου" εχετε περισσοτερες επιλογες.

Παλια ηταν αλλιως ναι.
 
Και κατι σχετικο με αυτο.

Με ρωτησαν χτες που εχουν παει τα smilies. Απο αυτα που ειδα - τα smilies δεν εχουν link στη Γρηγορη Απαντηση - αλλα στον Επεξεργαστη Κειμενου τα βλεπεις και τα επιλεγεις κανονικα ;)
 
Σορρυ για το πεσιμο του site αλλα παλευαμε με τα Thanx

Σε πρωτη φαση καναμε μερικο recover του thanx count καθε χρηστη (ισως χρειαστει να τρεξουμε καποιο re-indexing σε πολλους που βλεπουν λαθος thanx count - αλλα δεν μπορει να γινει τωρα)

Σε δευτερη φαση θα εχουμε διορθωσεις και θα υλοποιηθει το functionality.

Μεχρι τοτε θα εμφανιζεται και θα εξαφανιζεται. Μην αγχωθειτε
 
hug_smiley.gif
Μπράβο ρε μάγκες, κι είχα αρχίσει να απελπίζομαι! Επιτέλους!

Μην πάει χαμένος και τόσος κώδικας που έχω γράψει...

Χμμ.. μικρή σημασία έχει αλλά είχα αρκετά περισσότερα από 79. :)
 
Επανηλθε με νεα μορφη το THANK YOU κατω απο το πρωτο ποστ καθε thread.

Συγκεκριμενα ενα μικρο εικονιδιο, κατω αριστερα απο το ποστ και μοιαζει με μικρο αντιχειρα (thumbs up)
 
Aν κοιταξετε κατω απο το avatar σας θα δειτε τα σωστα thanx που εχετε λαβει...

Αν βρειτε κατι παραξενο, να το αναφερετε

Το μονο που μενει να ισιωσουμε ειναι τα youtube links προ αναβαθμισης. Πολυ συντομα θα γινει και αυτο.

Στην επομενη αναβαθμιση (σε πολυ λιγο καιρο) θα υπαρχει και mobile skin για ελαφρυ και ξεκουραστο browsing μεσω κινητου ή PDA ;)
 
Seems to be OK now.

Παντως και το προηγουμενο συστημα με τα thanks Να φαινονται μονο στο πρωτο ποστ του θρεντ απο κατω και οχι κατω απο καθε αβαταρ μια χαρα το εβρισκα.

Ετσι γινοταν minimised το thanks counting και hunting και εβλεπες και το feedback του θρεντ που ανοιγες και το κατα ποσο αρεσε στο κοσμο.
 
Με μπερδεψες :)

Φαινονται κατω απο το πρωτο ποστ των threads που εχει thanx, ολα τα thanx και ποιοι τα εδωσαν.

κατω απο το Avatar ειναι τι εχει λαβει ο καθενας και για ποσα threads
 
Eννοοω οτι ισως δεν χρειαζεται να φαινεται το νουμερο με τα θενκς που εχει ο καθενας κατω απο το αβαταρ αλλα τα θενκς να φαινονται μονο στα θρεντς που ανοιγουμε απο κατω.

Οπως ηταν λιγο πριν γραψεις το προτελευταιο ποστ σου.

Τους λογους τους εγραψα απο πανω.
 
Στην αρχική σελίδα που βλέπουμε τις κατηγορίες του φόρουμ, δίπλα από τις υποκατηγορίες έχει ένα "συννεφάκι" που αν είναι μπλε δείχνει ότι έχει νέα μηνύματα, οκ? Σε μερικές όμως υποκατηγορίες, το συννεφάκι που προηγείται βρίσκεται στην πάνω σειρά και η υποκατηγορία στην οποία αναφέρεται στην κάτω, με αποτέλεσμα το μάτι να ξεγελιέται και να νομίζεις ότι το συννεφάκι αναφέρεται στην προηγούμενη υποκατηγορία που βρίσκεται στην ίδια σειρά με το συννεφάκι. Για παράδειγμα: Στην κατηγορία η ζωή στα 80'ς/παιχνίδια υπάρχουν οι υποκατηγορίες: (συννεφάκι) επιτραπέζια, (συννεφάκι) Για κορίτσια, (συννεφάκι)Συναρμολογούμενα, (συννεφάκι)Τηλεκατευθυνόμενα/Μηχανοκίνητα, (συννεφάκι) -αλλάζει σειρά- Φιγούρες/Μινιατούρες. Αν λοιπόν, υπάρχουν νέα θέματα στις φιγούρες/μινιατούρες και είναι μπλε το συνεφάκι, συνέχεια νομίζω ότι υπάρχουν νέα θέματα στο τηλεκατευθυνόμενα/μηχανοκίνητα και μπαίνοντας εκεί, δεν βλέπω τίποτα!8)

Δεν ξέρω αν έγινε αντιληπτό... :xm:

Αυτό που προτείνω είναι το συννεφάκι να βρίσκεται στην ίδια σειρά δίπλα από την υποκατηγορία στην οποία αναφέρεται.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εχω και εγω ενα προβλημα! Οταν παω να βαλω νεες εικονες στα αλμπουμ (ακομα και σε νεο αλμπουμ) παταω upload pictures και μου βγαζει ενα νεο παραθυρο που γραφει Μήνυμα vBulletin This picture exceeds your total album file size quota by 4,68 MB


Γιατι γινεται αυτο??!!




 
Ελα! Εισαι γκαντεμης :) Εκανα κατι πειραματα. Δοκιμασε τωρα
 
Ενταξει βρεθηκε το κοκκαλακι της νυχτεριδας !!!!

Ευχαριστω Wally !! :thumbup:
 
Αυτό που παρατήρησα μετά την αναβάθμιση είναι πως αν δεν κινηθώ στο φόρουμ για 15 περίπου λεπτά με πετάει έξω και πρέπει να ξανασυνδεθώ από την αρχή. Αν γράφει κάποιος ένα μεγάλο θέμα τότε αυτό χάνεται και θα πρέπει να το ξαναγράψει. Δεν ξέρω αν συμβαίνει και σε άλλα μέλη.
 
Εμεις εχουμε ορισει οτι καπου στο 20λεπτο "ακινησιας" να πεταει το χρηστη εξω. Ειναι κοινη πρακτικη.
 
Πίσω
Μπλουζα