Προβλήματα μετά την αναβάθμιση?

Μα δεν ειπα οτι "ζοριζεται" ο server ή οτι εχουμε προβλημα. Αυτο που λεω ειναι οτι λογω του bug της προηγουμενης εκδοσης της Gallery, τα "οικοπεδα" εχουν καταλαβει υπερβολικα μεγαλο χωρο και bandwidth χωρις λογο.

Οσο για οριο σε KBs - μεσα στα λογικα πλαισια του internet και της απροσκοπης εμφανισης των φωτογραφιων - για το group των honoured δεν υπαρχει περιορισμος ;)
 
Δεν ξερω αν ειναι λαθος η 'feature', αλλα στο ευρετηριο οι τιτλιο τωγονται. Πχ 'Ρετρό αφορμές για τσακωμούς σε'. Πρεπει να κανω κλικ και να μπω στο θεμα, για να δω οτι το θεμα αφορα τα ουφαδικα
 
Οταν ενα θρεντ εχει πολλες σελιδες, εχει επιλογη να πληκτρολογησεις την σελιδα που θες.

Οταν το κανω και πατησω enter, Και οχι την επιλογη "παμε" που δινει, με αποσυνδεει αυτοματα.

Ειναι προβλημα αυτο?
 
Που τα βλεπετε αυτα? Με τι browser?? :)
 
Έχω το ίδιο πρόβλημα που είχε ο Maddog στη αρχή, και δε μπορώ να ανεβάσω ούτε kilobyte φωτογραφίας...

Όλες έχουν κόκκινο θαυμαστικό...
 
πιδια μ'..εεεε

παιδες..ας μου απαντησει καποιος..

που πηγαν τα arcades?

θα επανελθουν?

οχι για μενα..για τη φουκαριαρα τη μαννα μου..

(χωρις πλακα η κορη μου ρωταει συνεχεια γιατι δεν μπορουμε να παιζουμε..)
 
@Dino θα το δει ο Ηρακλης και θα κανει οτι εκανε με τον Maddog

@Don υποθετω πως ναι αλλα στο εγγυς μελλον
 
Παιδια εχει αλλος θεμα στο ανεβασμα εικονων??
 
Οταν παω να ανεβασω εικονα η' βιντεο μου δειχνει οτι μονο url μπορω να βαλω και οχι καποια εικονα η' βιντεο μεσα απο τον υπολογιστη μου.

Μαλλον πρεπει να κανω τις εικονες η τα βιντεο upload σε imageshack η' flickr;;
 
Μα και πριν circleag αν τα ανέβαζες απο τον υπολογιστή σου χωρίς να είναι σε άλμπουμ, imageshack, youtube κτλπ δεν εμφανίζονταν τίποτα :)
 
Αν καταλαβα καλα το προβλημα....γιαααααααα δοκιμασε

Πανω αριστερα...Settings-> Επεξεργασία Επιλογών

Κατω κατω στην οθονη που ανοιγει υπαρχει η επιλογη Enhanced Attachment Uploading

Επελεξε Enhanced Attachment Uploading off

Αυτο εχει ως αποτελεσμα να μην χρησιμοποιεις τον flash μηχανισμο αλλα τον Ajax ;)

Λογικα θα εισαι ΟΚ
 
Το εκανα αυτο που μου ειπες wally αλλα δεν εγινε τιποτα.

Απο οτι διαβασα κατω απο εκει που γραφει Enhanced Attachment Uploading λεει οτι μπορει να φταιει ο browser και μαλλον αυτο ειναι μιας και χρησιμοποιω mac και safari.
 
Τελικά ούτε ο browser φταίει άλλα ούτε και το ότι χρησιμοποιώ mac μιας και τώρα είμαι απο pc και έχω το ίδιο πρόβλημα με πριν.

Με λίγα λόγια δεν έχω κανένα δικαίωμα να μπορώ να ανεβάσω σε κάποιο thread εικόνα απο κάποιο φάκελο στον υπολογιστή μου,

με αποτέλεσμα να μπορώ μόνο να βάλω επικόλληση διεύθυνση απο το ιντερνέτ μόνο.

Help pls!
 
Ωχ! Παιδια συγνωμη ξερω οτι σας επριξα....

Λοιπον τωρα μπηκα απο Internet Explorer και ειναι ολα οκ δλδ μου βγαζει κανονικα ολες τις επιλογες οταν παταω το εικονιδιο "εισαγωγη εικονας" και μπορω να βαλω απο τον υπολογιστη μου τα παντα!

Με google chrome και safari δεν μου ειχε ολες τις επιλογες! Οποτε μαλλον θα συμβαινει και στους αλλους που δεν χρησιμοποιουν τον ΙΕ (πληροφοριακα το αναφερω)

Και παλι συγνωμη και ευχαριστω πολυ!
 
Με firefox και midori, ολα δουλευουν μια χαρα ;)

**

Με Chromium παντως δεν καταφερα ουτε εγω να ανεβασω φωτο....ανησυχητικο...
 
Thanks Paspartoo κατεβασα τον firefox και κανει κανονικα τα παντα! (Βασικα οτι να 'ναι εκτος απο ΙΕ :) )

Τωρα γιατι υπαρχει αυτη η ασυμβατοτητα (και ειδικα για τον chromium) δεν καταλαβαινω...

Και τον ειχα βολευτει καλα τον chromium :(
 
Στον Opera λογω λανθασμενης αναγνωρισης απο το VB στην 4.1 (του συμπεριφερεται ως Firefox) δεν απεικονιζει τις καμπυλες και τις σκιες αδικωντας πραγματικα το site.

Στη προηγουμενη εκδοση οι καμπυλες ηταν γραφικα. Σε αυτη δημιουργουνται με css για να ειναι πολυ πολυ ελαφρυτερα.

Τις καμπυλες στα css δεν τις καταλαβαινει ουτε ο IE8 διοτι εχει μεινει πισω...

Ελπιζω το Opera θεμα να διορθωθει αμεσα. Για τον IE, τα υποστηριζει μια χαρα στην επερχομενη εκδοση 9.
 
Ναι αλλα το θεμα μας δεν ειναι οι "καμπυλες" του opera :p

Δεν ειναι περιεργο που δεν ανεβαινουν φωτο με Chromium ?
 
Sorry δεν το διατυπωσα σωστα. O Mozilla μια χαρα δειχνει το site. Απλα εχει δικο του standard το οποιο δεν ακολουθουν οι αλλοι browsers. Με αυτο το αλλο standard παει να μιλησει το VB4 στον Opera και ο Οπερακος τρωει κομπλα. Αν το VB "μιλαγε" στον Opera οπως και στους αλλους non-Mozilla browsers δεν θα ειχε ουτε αυτος προβλημα.
 
Αν το VB "μιλαγε" στον Opera οπως και στους αλλους non-Mozilla browsers δεν θα ειχε ουτε αυτος προβλημα.
Μηπως ομως αν οι αλλοι browsers ακολουθουσαν τα "προτυπα", δεν θα ειχαμε αυτες τις ασυμβατοτητες και τις διαφορές στην εμφανιση του internet.
 
Πίσω
Μπλουζα