Προτείνω συνάντηση των "μελών" της GRM-TV

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

stam1370

RetroMaNiaC
Joined
6 Μάρ 2008
Μηνύματα
581
Αντιδράσεις
176
Εδώ και κάποιο καιρό τριγυρνάει στο μυαλό μου η ιδέα να βρεθούμε από κοντά όλοι εμείς που από την περασμένη άνοιξη ασχολούμαστε δυναμικά με το "τηλεοπτικό" τμήμα του GRM, την GRM-TV όπως τη λέω!

Επειδή υπάρχουν διάφορες παράμετροι που δυσκολεύουν το ενδεχόμενο της συνάντησης (άλλες πόλεις, εξωτερικό κλπ), λέω να το συζητήσουμε εδώ και να καταλήξουμε (μακάρι) σε κάποια ημερομηνία...
 
Ωραία ιδέα έχεις Σταμάτη, πρέπει να βρεθούμε όλοι εμείς της GRM-TV όπως μας ονόμασες για να δούμε τι μπορούμε όλοι μαζί να κάνουμε.
 
Συμφωνω, και εγω θα το ηθελα.
 
Φίλοι GRM-TV-ίστες ( :D :D ),αν δεν έχετε κι εσείς αντίρρηση,θα το μεταφέρω το thread αυτό στο κατάλληλο sub-forum

(θα μείνει εδώ permanent redirection,μην ανησυχείτε)
 
Σταμάτη, Άλκη, Χρήστο,

κι εγώ θα το ήθελα πολύ!

:)

Θα είμαι Αθήνα από Δευτέρα 22 Δεκεμβρίου μέχρι Δευτέρα 5 Ιανουαρίου -

θα σας βόλευε επομένως μία Χριστουγεννιάτικη συνάντηση της GRM-TV?

:beer:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
bernard.c είπε:
Σταμάτη, Άλκη, Χρήστο,κι εγώ θα το ήθελα πολύ!

:)

Θα είμαι Αθήνα από Δευτέρα 22 Δεκεμβρίου μέχρι Δευτέρα 5 Ιανουαρίου -

θα σας βόλευε επομένως μία Χριστουγεννιάτικη συνάντηση της GRM-TV?

:beer:

Εμενα σιγουρα ναι.
 
ChristosM είπε:
Εμενα σιγουρα ναι.
SUPER !!

Επειδή εγώ θα είμαι Ελλάδα για διακοπές αυτό το διάστημα και το πρόγραμμά μου θα είναι "χαλαρό", προτείνετε εσείς παιδιά συγκεκριμένες μέρες και ώρες που βολεύουν καλύτερα το πρόγραμμά σας, αναλόγως με τις δουλειές και τις υποχρεώσεις σας.
 
Κατ' αρχήν, Μάνο, καμία αντίρρηση για τη "μετακόμιση", και λάθος μου που δεν έγραψα εξ αρχής το thread εδώ.

Και εμένα θα με βόλευε κάπου σε αυτές τις μέρες. Επειδή δεν ξέρω τι πρόγραμμα ή άδεια θα έχω, και αν θα έχω, λέω στάνταρ βραδινές ώρες για τις καθημερινές, και όποια στιγμή για τα Σ/Κ.
 
Αν και άσχετος με τα της TV θα ήθελα να παρευρεθώ και εγώ (αν με κάνετε παρέα :) ).

Ίσως πιάσει κάτι το αυτί μου που θα μπορούσα να βοηθήσω στην υλοποίηση.
 
Shock είπε:
Αν και άσχετος με τα της TV θα ήθελα να παρευρεθώ και εγώ (αν με κάνετε παρέα :) ).Ίσως πιάσει κάτι το αυτί μου που θα μπορούσα να βοηθήσω στην υλοποίηση.
Φυσικά. Οσο περισσότεροι μαζευτούμε τόσο καλύτερα
 
Ε τοτε θα ερθω και εγω! ;)
 
Εννοείται ότι όποιος θέλει ακολουθεί!!!!
 
Εννοείται... δεν θα γίνει συνάντηση κεκλυσμένων των θυρών !!
 
Καλημέρα παιδιά. Είμαι μαζί σας και θέλω να βοηθήσω κι εγώ με ότι υλικό ή γνώσεις κατέχω. Αλλά ετοιμάζομαι για ταξίδι ενός μήνα στην Αμερική Δεκεμβρη-Γενάρη και δε θα παραστώ τουλάχιστον στην πρώτη σας συνάντηση :) . Ενημερώστε με για τυχόν εξελίξεις πλιζ.
 
Για τις όποιες εξελίξεις θα υπάρχει ενημέρωση προς όλους, όπως επίσης έχω προτείνει για κάποιους που δεν θα μπορέσουν να παρεβρεθούν στην συνάντηση να γίνει και video chat (από κάποιο χώρο - αν είναι δυνατόν) ώστε να είναι στην συνάντηση όσο το δυνατόν περισσότεροι.
 
Αν καταφέρουμε να έχουμε και τέτοια δυνατότητα, τι να πω!!!

Αυτό όμως, λογικά, προϋποθέτει συνάντηση σε κάποιο σπίτι, ή π.χ. σε ίντερνετ καφέ, εκτός αν κάποιος φέρει λάπτοπ με ασύρματο ίντερνετ και κάμερα...

Πάντως, να πω την αμαρτία μου, δεν το είχα σκεφτεί έτσι! Όμως, είμαι μέσα!
 
To internet cafe είναι η πιο εύκολη και με ελάχιστο κόστος λύση. Απλά αντικαθιστά την φυσική παρουσία των όποιων θέλουν να παρεβρεθούν στην συνάντηση και δεν μπορούν λόγω απόστασης ή οποιουδήποτε άλλου λόγου. Η τεχνολογία μας βοηθά σε τέτοιες περιπτώσεις. Η περίπτωση κάπιου μέλους με Lap top απλά δίνει την δυνατότητα επιλογής του μέρους συνάντησης.

Σταμάτη χρησιμοποιώ αυτή την λύση πολλές φορές για συνομιλία με φίλους που είναι μακριά, γιαυτό και το προτείνω. Χάρηκα που σου άρεσε η ιδέα, όπως πιθανόν να αρέσει και σε άλλα παιδιά.
 
Λοιπόν:

Αφού οι έγκριτοι τσιρακορουφιάνοι μου με ενημέρωσαν ότι ΚΑΙ ο tsalk κατά πάσα πιθανότητα θα είναι Αθήνα τις μέρες των γιορτών, νομίζω ότι σιγά-σιγά θα πρέπει να ορίσουμε το πότε και το πού θα βρεθούμε!
 
Πάντα ενημερωμένος ο stam για να μέλη της GRM-TV και τις κινήσεις τους.

Προφανώς το κέντρο θα βολεύει πολλούς. Τώρα για συγκεκριμένο μαγαζί εγώ δεν έχω κάτι υπ όψιν μου. (α ψέμματα τα starbucks στην ακαδημίας) ή κάπου πλησίον μετρό (αν σας βολεύει)
 
Φίλοι μου, από Δευτέρα θα είμαι κι εγώ Αθήνα (μέχρι 5 Ιανουαρίου).

Ποια μέρα σκέφτεστε? Να αρχίσουμε να προτείνουμε ημερομηνίες?

Τρίτη 23 το απόγευμα (για να έχετε όλοι ξεμπερδέψει με τις δουλειές σας) μπορείτε κάπου στο κέντρο?
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα