Προτείνω συνάντηση των "μελών" της GRM-TV

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Παιδια μηπως ειναι αργα για αλλαγες?

Δεν ξερω ποσα απο τα παιδια εχουν προσβαση αυτη τη στιγμη στο φορουμ...:nervous:
 
O Wally έχει δίκιο. Κατά τύχη μπήκα. Μήπως έπρεπε να ενεργοποιήσουμε τα κινητά μας από ώρα; Πάντως, ψηφίζω υπέρ της άνεσης!!!!
 
Παιδια δεν ξερω ποιοι θα ειμαστε.

Εχετε ανταλλαξει κινητα?

Μονο του Νασου εχω τον οποιο μπορω να ειδοποιησω.

Απλα τωρα φευγω και θα ειμαι στο PC για να διαβασω την αποφαση σε κανα 2 ωριτσες το πολυ.

παντως απεχουν πολυ λιγο μεταξυ τους τα 2 μερη
 
Από μιά γρήγορη ματιά στα εδώ δημοσιευμένα, θα είμαστε 5: Wally, ChristosM, bernard.c, nasoskollias κι εγώ, οπότε είμαστε όλοι ενήμεροι.

Δεν ξέρω για τον shock, που αρχικά είχε δηλώσει πως θα ερχόταν...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λοιπόν, θα είμαι από τις 7.30 στο Starbucks Λεωφ. Κηφισίας & Λεωφ. Αλεξάνδρας (κολλητά δίπλα στο TGI Fridays, στην κατεύθυνση προς Αθήνα) για να βρω τραπέζι.

stam1370 είπε:
Από μιά γρήγορη ματιά στα εδώ δημοσιευμένα, θα είμαστε 5: Wally, ChristosM, bernard.c, nasoskollias κι εγώ, οπότε είμαστε όλοι ενήμεροι.
Σας έχω στείλει και στους 4 (Wally, ChristosM, stam1370 και nasoskollias) το κινητό μου τηλέφωνο για επικοινωνία εκείνη την ώρα. Σε κάθε περίπτωση, τα 2 Starbucks απέχουν 5-10 λεπτά (max) ποδαρόδρομο.

tsalk, θα τα πούμε και μαζί σου - μη μας ξεχάσεις!

Άντε παιδιά, ανυπομονώ!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
bernard.c είπε:
Λοιπόν, θα είμαι από τις 7.30 στο Starbucks Λεωφ. Κηφισίας & Λεωφ. Αλεξάνδρας (κολλητά δίπλα στο TGI Fridays, στην κατεύθυνση προς Αθήνα) για να βρω τραπέζι.

Σας έχω στείλει και στους 4 (Wally, ChristosM, stam1370 και nasoskollias) το κινητό μου τηλέφωνο για επικοινωνία εκείνη την ώρα. Σε κάθε περίπτωση, τα 2 Starbucks απέχουν 5-10 λεπτά (max) ποδαρόδρομο.

tsalk, θα τα πούμε και μαζί σου - μη μας ξεχάσεις!

Άντε παιδιά, ανυπομονώ!
Bernard θα προσπαθησω και εγω να ερθω να σε βρω εκει λιγο πριν τις 8. Ελπιζω να τα καταφερω (για να μην περιμενεις μονος). Θα σου τηλεφωνησω εκεινη την ωρα απο τον δρομο.
 
ChristosM είπε:
Bernard θα προσπαθησω και εγω να ερθω να σε βρω εκει λιγο πριν τις 8. Ελπιζω να τα καταφερω (για να μην περιμενεις μονος). Θα σου τηλεφωνησω εκεινη την ωρα απο τον δρομο.
χωρίς άγχος φίλε μου !

Άσχετο: θυμήθηκα την Αλιφέρη που έτρεχε με το Renault 5 στην Κραυγή των Λύκων - έφτασε ποτέ εκεί που πήγαινε? (προθερμαίνομαι για την συνάντηση τώρα)
 
παιδιά είμαι ήδη online και σας περιμένω
 
Εγω πολυ θα το ήθελα αλλα λόγω απόστασης δεν μπορώ να έρθω
 
nick30 είπε:
Εγω πολυ θα το ήθελα αλλα λόγω απόστασης δεν μπορώ να έρθω
δεν πειράζει Νίκο θα μας ενημερώσουν τα παιδιά.

άλλωστε και εγώ από μακριά θα τους βλέπω
 
Η ώρα είναι 8 ακριβώς. Λογικά η πρώτη συνεδρίαση της GRM-TV αρχίζει.
 
Δυστυχως η συνδεση ηταν προβληματικη και παρολες τις προσπαθειες μας δεν καταφεραμε να "δουμε" το φιλο tsalk. :(

Δεν θελω να καταντησω κλισε αλλα ηταν μια φοβερα ενδιαφερουσα συναντηση. Τα παιδια (nasos,bernard_c,stam,christosm) ειναι πραγματικα ενας και ενας! Ειναι γνωστες του αντικειμενου και με ιδιαιτερη αγαπη γι αυτο. Πιστευω οτι θα απογειωσουν μαζι με τα αλλα παιδια το TV section.

Πεσανε πολυ ωραιες προτασεις που θα συζητηθουν σε διαφορετικο thread και ελπιζω να τα ξαναπουμε και μεσα στις γιορτες!!!

Εφυγα πρωτος (κλασικα :) ),εικαζω οτι τα παιδια ακομα τα "λενε"...αν δεν ειχα τη γκρινια της Ms Wally ημουν ικανος να το ξενυχτισω!
 
Καμιά φορά η τεχνολογία δεν μας κάνει τα χατήρια. Δεν πειράζει. Θα με δείτε προσεχώς.
 
tsalk είπε:
Καμιά φορά η τεχνολογία δεν μας κάνει τα χατήρια. Δεν πειράζει. Θα με δείτε προσεχώς.
Φίλε tsalk,

Στεναχωρήθηκα ιδιαίτερα που δεν καταφέραμε να συνδεθούμε στα starbucks. :( Η σύνδεση του internet (την οποία και πληρώσαμε) ήταν τόσο προβληματική που ούτε στο site της google ή στο forum δεν μπορούσαμε να μπούμε, πόσο μάλλον να κάνουμε video-conference μέσω skype ή messenger... :shake:

Ειλικρινά λυπάμαι που δε συνδεθήκαμε για να σε "δούμε" κι εσένα, γιατί είσαι σαφώς αναπόσπαστο μέλος της GRM-TV! Και στεναχωρήθηκα ακόμα παραπάνω γιατί όλοι το περιμέναμε...

Τέλος πάντων, να κανονίσετε οποσδήποτε να βρεθείτε με τα παιδιά όταν κατέβεις Αθήνα τον Ιανουάριο, θα περάσετε πολύ καλά! - περισσότερα σε επόμενο post. Όσο για μας, θα κανονίσουμε video-conference μόλις γυρίσω Λονδίνο, όπου έχω "γερή" σύνδεση.
 
Wally είπε:
Δεν θελω να καταντησω κλισε αλλα ηταν μια φοβερα ενδιαφερουσα συναντηση....Πεσανε πολυ ωραιες προτασεις που θα συζητηθουν σε διαφορετικο thread...
Όντως, γιατί εκτός από "συνάντηση γνωριμίας", ο Wally μας πληροφόρησε και για αρκετά θέματα σχετικά με το forum και την RetroDB, τα οποία δε γνωρίζαμε. Δε θέλω να κάνω σχετικές αποκαλύψεις, αλλά τα παιδιά που έστησαν το site έχουν πολλά και ωραία σχέδια σχετικά με την εξέλιξη και προβολή του - κατάλληλος για να σας ενημερώσει είναι ο ίδιος ο Wally.

Επίσης, ο nasos kolias ετοιμάζει νέες λίστες καταγραφής πληροφοριών σχετικές με την tv (και με συναφή θέματα), αλλά πάλι θα ενημερωθείτε από τον ίδιο σχετικά όταν θα είναι έτοιμος.

Wally είπε:
Τα παιδια (nasoskolias, bernard.c, stam1370, ChristosM) ειναι πραγματικα ενας και ενας!
Αυτό είναι σίγουρο - ο κάθε ένας έχει "την εξειδίκευσή του"!

Wally είπε:
Πιστευω οτι θα απογειωσουν μαζι με τα αλλα παιδια το TV section.
Μπορούν να γίνουν (και θα γίνουν) πολύ ωραία πράγματα και το TV section του site το αξίζει - και για τη δουλειά που έχετε κάνει για να το στήσετε, αλλά ιδιαίτερα τώρα που "ανεξαρτοποιηθήκαμε" μέσα στο forum σαν "Ρέτρο Τηλεόραση".

Wally είπε:
...,εικαζω οτι τα παιδια ακομα τα "λενε"...
Όντως, μεσάνυχτα το "διαλύσαμε".

Wally είπε:
... και ελπιζω να τα ξαναπουμε και μεσα στις γιορτες!!!
Μακάρι, και γιατί έχουμε ακόμα πολλά να πούμε και γιατί περάσαμε πολύ καλά!! :)

Καλό βράδυ!
 
Να πω και εγω με τη σειρα μου οτι περασαμε υπεροχα και χαρηκα ιδιαιτερα που γνωρισα παιδια που εχουμε κοινα ενδιαφεροντα. Με το καλο η συνεχεια.
 
Κρίμα που δε μπόρεσα να παρευρεθώ,σκόπευα να έρθω,αλλά τελικά έφαγα 4 ώρες (18:00-22:00) σε μία επίσκεψη για "καθάρισμα" και στήσιμο ενός PC,οπότε καλύτερα που δεν σας είχα πει ότι θα έρθω.

Next time...
 
Θα ξεκινήσω κι εγώ με μιά κλισέ φράση:

"Η πρώτη συνάντηση στέφθηκε με απόλυτη επιτυχία", εκτός από το ότι δεν καταφέραμε να δούμε τον tsalk!!!

Χάρηκα πάρα πολύ που επιτέλους βρεθήκαμε και μιλήσαμε από κοντά για την τρέλα μας (και τις "υποδιαιρέσεις" τις) και όχι μόνο! Ελπίζω την επόμενη φορά να είμαστε και περισσότεροι!

Για να ξεφύγω, όμως, τελείως, από όσα ανέφεραν τα παιδιά... "όλα τα λεφτά" ήταν το σουβλατζίδικο που μας πήγε ο ChristosM!!! Έχασες Wally...

Πρέπει να πω ότι πλέον, μετά από το χθεσινό, ακόμα πιό εύκολα μου έρχεται να αναφέρομαι στα παιδιά με τα ονόματά τους αντί για ψευδώνυμα στο φόρουμ, αλλά θα το αποφεύγω για τυπικούς ευνόητους λόγους...

Wally, nasos kolias, bernard.c, ChristosM (τα ψευδώνυμα που έλεγα πριν), σας ευχαριστώ για την υπέροχη βραδιά, που θέλω να επαναλάβουμε (όχι μια φορά μόνο)!!!
 
stam1370 είπε:
Για να ξεφύγω, όμως, τελείως, από όσα ανέφεραν τα παιδιά... "όλα τα λεφτά" ήταν το σουβλατζίδικο που μας πήγε ο ChristosM!!! Έχασες Wally...

.

Wally, nasos kolias, bernard.c, ChristosM (τα ψευδώνυμα που έλεγα πριν), σας ευχαριστώ για την υπέροχη βραδιά, που θέλω να επαναλάβουμε (όχι μια φορά μόνο)!!!
Τί είχατε και μασαμπούκα μετά? Καλά δεν θα κατέβω...θα τα πούμε

Καλά Χριστούγεννα σε όλους παιδιά
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα