Προτείνω συνάντηση των "μελών" της GRM-TV

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Δυστυχώς εγώ δεν θα προβάλω τον bernard γιατί η άφιξή μου στην Αθήνα έχει προγρμματιστεί για τις 9-1-2009 (δεν θα μπορέσω μέσα στις γιορτές), οπότε τότε θα με ενημερώσετε για την μεταξύ σας συνάντηση.

Δεν πειράζει bernard θα τα πούμε και μαζί κάποια άλλη στιγμή. Πάντως σου εύχομαι καλό ταξίδι στην Ελλάδα και αν μπορέσετε να βρείτε τρόπο να τα πούμε μέσω Internet.
 
tsalk είπε:
...αν μπορέσετε να βρείτε τρόπο να τα πούμε μέσω Internet.
Για πες καμιά ιδέα τότε - να πάμε σε inet cafe και να συνδεθούμε από εκεί?

(να συνεχίσουμε με pm)
 
Δυστυχως (ή μαλλον ευτυχως...) δε μενω Αθηνα. Κατεβαινω βεβαια μια φορα ανα διμηνο περιπου. Μου αρεσει πολυ η ιδεα αυτων των συναντησεων. Θα χαρω πολυ να σας συναντησω, αν προγραμματισετε κατι, αρχες-μεσα Φλεβαρη. Καλες γιορτες σε ολους.
 
Βαλτε ημερομηνια ωστε να κανονισω απο νωρις με τα γυναικοπεδα της φαμιλιας...:nervous:
 
Βαλτε ημερομηνια ωστε να κανονισω απο νωρις με τα γυναικοπαιδα της φαμιλιας...:nervous:
 
bernard.c είπε:
Φίλοι μου, από Δευτέρα θα είμαι κι εγώ Αθήνα (μέχρι 5 Ιανουαρίου). Ποια μέρα σκέφτεστε? Να αρχίσουμε να προτείνουμε ημερομηνίες?

Τρίτη 23 το απόγευμα (για να έχετε όλοι ξεμπερδέψει με τις δουλειές σας) μπορείτε κάπου στο κέντρο?
Κανένα πρόβλημα από μεριάς μου, αρκεί να είναι μετά τις 8, για να προλάβω σίγουρα...

Προτείνω σημείο συνάντησης το Σύνταγμα, για να μας βολέψει -πιστεύω- όλους.

@ tsalk: Κρίμα ρε γμτ...
 
stam1370 είπε:
Κανένα πρόβλημα από μεριάς μου, αρκεί να είναι μετά τις 8, για να προλάβω σίγουρα...Προτείνω σημείο συνάντησης το Σύνταγμα, για να μας βολέψει -πιστεύω- όλους.

@ tsalk: Κρίμα ρε γμτ...
Ξαναλέω

Πρώτον γιατί υπάρχουν τα net cafe?

Δεύτερο O Γενάρης είναι κοντά (το αναβληθέν μου ταξίδι)

Αυτά Σταμάτη
 
Καμία αντίρρηση, αλλά γούσταρα να είμαστε "απαρτία"...
 
stam1370 είπε:
Καμία αντίρρηση, αλλά γούσταρα να είμαστε "απαρτία"...
Κι εγώ γούσταρα να είμαστε απαρτία με tsalk ... :(

Έχω όμως τα στοιχεία που χρειαζόμαστε για να κάνουμε video conference!

Λοιπόν, με τους περισσότερους έχουμε ήδη επικοινωνήσει και αν και θα έχουμε κάποιες σημαντικές απουσίες (όσων θα είναι εκτός Αθηνών), προχωράμε για Τρίτη 23 Δεκεμβρίου στις 20.00 (για να βολέψουμε τον φίλο Σταμάτη). Αυτοί που έχουμε σίγουρα επιβεβαιώσει είμαστε 3: ChristosM, stam1370 κι εγώ. Wally, κανόνισε με τα γυναικόπεδα και πες μας. Επίσης και όποιος άλλος επιθυμεί να έρθει - κάποιοι δεν έχουν απαντήσει.

Το μέρος: Έχουν προταθεί μέχρι στιγμής τα εξής: Πλατεία Συντάγματος (Ακαδημίας ή Σταδίου), Ιπποκράτους και αντιπροτείνουμε με τον Χρήστο και Λεωφ. Αλεξάνδρας (σταθμός Αμπέλόκηποι) που και εκεί έχει Inet cafes. Δεν ξέρω τι προτιμάτε και πού σας βολεύει καλύτερα - κατά την γνώμη μου καλό θα ήταν να βρεθούμε κάπου που να μπορούμε να κάτσουμε να πιούμε και ένα καφέ στο χαλαρό για να μπορούμε να μιλήσουμε καλύτερα. Τα Starbucks που έχουν ασύρματο δίκτυο (που συνέστησε o tsalk) ίσως είναι μια καλή λύση.

Ενδεικτικά, έχω βάλει κάποια καταστήματα Starbucks από το site - Εσείς τι λέτε? (Ρηγόπουλος)

1. Κατάστημα Κάνιγγος

Ακαδημίας 96-98

Δευτέρα - Παρασκευή: - 21.30

*Το κατάστημα διαθέτει την υπηρεσία Ασύρματου Internet (Wi-Fi)

2. Κατάστημα Κοραή

Κοραή 4

Δευτέρα - Παρασκευή: -23.00

*Το κατάστημα διαθέτει την υπηρεσία Ασύρματου Internet (Wi-Fi)

3. Κατάστημα Κολωνάκι (Σκουφά)

Σκουφά 12

Δευτέρα - Παρασκευή: -22.00

*Το κατάστημα διαθέτει την υπηρεσία Ασύρματου Internet (Wi-Fi)

4. Κατάστημα Κολωνάκι (Π. Ιωακείμ)

Π. Ιωακείμ 38

Δευτέρα - Παρασκευή: -22.30

*Το κατάστημα διαθέτει την υπηρεσία Ασύρματου Internet (Wi-Fi)

5. Κατάστημα Αμπελοκήπων

Κηφισίας 84 & Ξηρομέρου

Δευτέρα - Παρασκευή: - 21:30

*Το κατάστημα διαθέτει την υπηρεσία Ασύρματου Internet (Wi-Fi)

6. Κατάστημα Αλεξάνδρας

Λ. Αλεξάνδρας 100 & Μαυρομιχάλη

Δευτέρα - Πέμπτη: 7:00 - 21:30

*Το κατάστημα διαθέτει την υπηρεσία Ασύρματου Internet (Wi-Fi)

Βλέπω άλλα κλείνουν 9.30 και άλλα αργότερα. Εγώ μπορώ να φέρω laptop με κάμερα για να συνδεθούμε με tsalk!

Πείτε τις προτιμήσεις σας!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εφ' όσον "παίζει" η Λ. Αλεξάνδρας, που βολεύει με το μετρό, θα έλεγα το 6, αν και κλείνει 9μιση...
 
stam1370 είπε:
Εφ' όσον "παίζει" η Λ. Αλεξάνδρας, που βολεύει με το μετρό, θα έλεγα το 6, αν και κλείνει 9μιση...
Ok, πάμε νούμερο 6? (Λ. Αλεξάνδρας 100 & Μαυρομιχάλη)

Μάλιστα για να μην καθυστερήσουμε, μπορώ εγώ να πάω νωρίτερα (από τις 7.30) για να πιάσω τραπέζι - αν μπορείτε και έχετε ξεμπερδέψει πριν τις 8, ελάτε κι εσείς. Σύμφωνοι?
 
Εγώ συμφωνώ. Μένει να συμφωνήσουν και τα άλλα παιδιά.
 
Μια χαρα μου ακουγεται.

Απλα θα προτεινα να αποφυγουμε το κεντρο λογω του χαμου που γινεται.

Αλεξανδρας και Αμπελοκηποι μου ακουγονται μια χαρα
 
bernard.c είπε:
Ok, πάμε νούμερο 6? (Λ. Αλεξάνδρας 100 & Μαυρομιχάλη)Μάλιστα για να μην καθυστερήσουμε, μπορώ εγώ να πάω νωρίτερα (από τις 7.30) για να πιάσω τραπέζι - αν μπορείτε και έχετε ξεμπερδέψει πριν τις 8, ελάτε κι εσείς. Σύμφωνοι?
Είμαι και εγώ Αθήνα.

Θα χαρώ πολύ να σας γνωρίσω.

Είπα στο bernard για Αγ Παρασκευή ΕΡΤ αλλά και Αλεξάνδρας ή Σύνταγμα δεν με χαλάει.

Περιμένω φιξάρισμα συνάντησης.
 
Το πιο κατάλληλο σημείο (υπεράνω κριτικής) είναι το κιλικίο της ΕΡΤ. Όλο και καμιά σημαντική πληροφορία θα μάθετε.

Πάντως εγώ την Τρίτη 23 Δεκεμβρίου από τις 7 το απόγευμα θα είμαι On line και θα σας περιμένω.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
bernard.c είπε:
Ok, πάμε νούμερο 6? (Λ. Αλεξάνδρας 100 & Μαυρομιχάλη)Μάλιστα για να μην καθυστερήσουμε, μπορώ εγώ να πάω νωρίτερα (από τις 7.30) για να πιάσω τραπέζι - αν μπορείτε και έχετε ξεμπερδέψει πριν τις 8, ελάτε κι εσείς. Σύμφωνοι?
Παιδια αν δεν κανω λαθος η επιλογη 6 δεν ειναι κοντα στο μετρο Αμπελοκηπων. Το 5 ειναι πιο κοντα. Δεν ξερω ομως εαν σιγουρα εχει ασυρματο δυκτιο (δεν το εχω τσεκαρει ποτε). Βρισκεται, ουσιαστικα, γωνια Κηφισιας με Αλεξανδρας (διπλα στα fridays). Ειναι μικρο βεβαια. Μου λετε...

Υ.Γ. Και εγω μπορω να παω νωριτερα για τραπεζι, αν μαλιστα ερθει και ο φιλος Bernard super!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
tsalk είπε:
Το πιο κατάλληλο σημείο (υπεράνω κριτικής) είναι το κιλικίο της ΕΡΤ. Όλο και καμιά σημαντική πληροφορία θα μάθετε.
Μάλλον το βλέπω λίγο δύσκολο την Τρίτη να συναντηθούμε στην Αγία Παρασκευή, καθώς τους περισσότερους τους βολεύει κέντρο. Σας έχω όμως κρατήσει από τώρα τραπεζάκι στο κιλικίο της ΕΡΤγια την επόμενη φορά που θα κατέβεις Αθήνα tsalk!

tsalk είπε:
Πάντως εγώ την Τρίτη 23 Δεκεμβρίου από τις 7 το απόγευμα θα είμαι On line και θα σας περιμένω.
Τα στοιχεία μας τα ανταλλάξαμε και θα τα πούμε την Τρίτη από τις 7 και μετά λοιπόν!

Επειδή κλείνω Η/Υ και ταξιδεύω απόψε και αύριο θα τρέχω σε διάφορες δουλειές στην Αθήνα το πρωί, δε με βλέπω να ξαναμπαίνω να τσεκάρω posts και μηνύματα πολύ εύκολα μέχρι αύριο (Δευτέρα) βράδυ.

Πάω και στο νο. 5 (Κηφισίας 84 & Ξηρομέρου) αν θέλετε που είναι όντως δίπλα στο σταθμό Αμπελόκηποι - έχεις δίκιο Χρήστο. Συζητήστε το και τα λέμε αύριο πάλι παιδιά!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
bernard.c είπε:
Μάλλον το βλέπω λίγο δύσκολο την Τρίτη να συναντηθούμε στην Αγία Παρασκευή, καθώς τους περισσότερους τους βολεύει κέντρο. Σας έχω όμως κρατήσει από τώρα τραπεζάκι στο κιλικίο της ΕΡΤγια την επόμενη φορά που θα κατέβεις Αθήνα tsalk!

Τ


Ωραία γιατί έχω να τους πάω και το δεύτερο επεισόδιο του Αυλακιώτη. Με παρακαλέσαν πολύ και τι να κάνω το δέχτηκα. Θα πάρω όμως για αντάλαγμα 5 επεισόδια από το Λούνα Πάρκ

(Θα θελα.....τρομάρα μου)
 
tsalk είπε:
Ωραία γιατί έχω να τους πάω και το δεύτερο επεισόδιο του Αυλακιώτη. Με παρακαλέσαν πολύ και τι να κάνω το δέχτηκα. Θα πάρω όμως για αντάλαγμα 5 επεισόδια από το Λούνα Πάρκ
(Θα θελα.....τρομάρα μου)
5 επεισόδια του Λούνα Παρκ νομίζω πρέπει να είναι δυστυχώς παραπάνω από όσα έχει κρατήσει συνολικά η ΕΡΤ από τα 333 αρχικά (...!)

Πήγαινέ τους και λίγη Κατοχή να ανοίξει το ματάκι τους.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα