Πρωτοσέλιδοι έρωτες!

Μεγάλος ο έρωτας όπως λέει και το πρωτοσέλιδο του ηθοποιού μας Νίκου Κούρκουλου με την επιχειρηματία Μαριάννα Λάτση. Γνωρίστηκαν το 1986 αλλά παντρεύτηκαν το 2003 μετά τον θάνατο του πατέρα της. Απέκτησαν μαζί δύο παιδιά ένα αγόρι και ένα κορίτσι και ήταν μαζί μέχρι το "αντίο" του Νίκου...

155.jpg
 
το θρυλικό ζευγάρι Αλίκη Βουγιουκλάκη - Δημήτρης Παπαμιχαήλ. Μέχρι και οι πέτρες ξέρουν τα πάντα οπότε δεν έχω κάτι άλλο να προσθέσω εγώ... :)

0164.jpg
 
Η φωτογραφια θα πρεπει να τραβηχτηκε σε καποιο διαλειμμα απο τα γυρισματα της Μοντερνας Σταχτοπουτας.
 
Καλά αυτό το φόρεμα ήταν υπέροχο
Πραγματι! Ο κοτσος ομως ηταν ψευτικος, πραγμα πολυ συνηθισμενο την εποχη εκεινη και εχουμε γραψει πολλα γι' αυτο το θεμα εδω στο φορουμ.

Που να βγει τετοια διωροφη κατασκευη με το καρεδακι της Αλικης;
 
Πολύ μετά τον Δημήτρη , άλλος ένας έρωτας της Αλίκης ήταν και αυτός με τον Βλάση Μπονάτσο. Ξεκίνησε επαγγελματικά η σχέση τους το 1981 με τη ροκ όπερα "Εβίτα" στο θέατρο και μετέπειτα ήρθαν όλα τα άλλα. Αν και είχαν χωρίσει η σχέση τους ήταν φιλική και άριστη ως το τέλος...

162.jpg
 
Η ηθοποιός Χριστίνα Παππά και ο μπασκετμπολίστας Κλαούντιο Κολντεμπέλα. Δε ξέρω πότε παντρευτήκανε ακριβώς , αλλά από ότι έψαξα είδα πως χωρίσανε και όχι με τον καλύτερο τρόπο και δεν απέκτησαν παιδί μαζί. Στο εξώφυλλο πάντως του 1996 τους βλέπουμε στον καιρό του έρωτα τους...

0171 (2).jpg
 
Η δημοσιογράφος παρουσιάστρια Νανά Δούκα , Παλαιτσάκη σήμερα , με τον παρουσιαστή Κώστα Σγόντζο. Το εξώφυλλο είναι του 1993 δεν έχω ιδέα πως κατέληξε η σχέση τους...

0177.jpg
 
Αντωνη, απο οσο ξερω, χωρισανε, πραγμα καθολου πρωτοτυπο. Το πρωτοτυπο θα ητανε να παραμενανε μαζι.
 
Ο Ντίνος Καρύδης και η Τζούλια Αργυροπούλου και ο καρπός του γάμου τους η ηθοποιός επίσης Σμαράγδα Καρύδη. Αν δεν απατώμαι είναι ακόμη μαζί.

0184.jpg
 
Ένας βασιλικός έρωτας , αυτός του Κωνσταντίνου και της Άννας Μαρίας. Παντρεύτηκαν Παρασκευή 18 Σεπτεμβρίου 1964 , 23 ετών εκείνος τότε και μόλις 18 εκείνη. Απέκτησαν πέντε παιδιά , δυο κορίτσια και τρία αγόρια.

187.JPG
 
Η φωτογραφια ειναι πολυ ωραια. Εμπνευσμενη, θα ελεγα.
 
Ο μπασκετμπολίστας μας Νίκος Γκάλης με την τότε σύζυγο του Τζένη Ρήγα. Ένας γάμος που έγινε τον Φλεβάρη του 1985 αλλά είχε πολλά προβλήματα στην πορεία , νομίζω είχαν πάρει και διαζύγιο ώσπου ήρθε το τραγικό δυστύχημα με το αυτοκίνητο και έφυγε από τη ζωή εκείνη...

189.JPG
 
Πράγματι ήταν ένας μεγάλος έρωτας όπως λέει και η λεζάντα του περιοδικού , αυτός του Ιταλού σκηνοθέτη Στέφανο Σαρτίνι και της παρουσιάστριας Ρούλα Κορομηλά. Τη σκηνοθέτησε στις μεγάλες της επιτυχίες , "Ciao ANT1" , "Μπράβο" , "Ε ναι λοιπόν" κτλ , γράφτηκαν πολλά για τη σχέση αυτή , η οποία ποτέ δεν έφτασε σε γάμο και έληξε μάλλον άδοξα...

0197.jpg
 
Γάμος νομίζω δεν έγινε (διορθώστε με αν κάνω λάθος) , αλλά σχέση και έρωτας σίγουρα υπήρξε μεταξύ των ηθοποιών Στάθη Ψάλτη και Καίτη Φίνου...

201 A.jpg
 
Ο Βλάσης Μπονάτσος παντρεύτηκε την Μάρθα Κουτουμάνου και έγινε γαμπρός της Ζωής Λάσκαρη (καλά τα λέω; τα ψιλομπερδεύω αυτά!) το 1996 και έναν χρόνο μετά απέκτησαν και μια κόρη την Ζένια. Έμειναν μαζί μέχρι το τέλος του Βλάση το 2004...

0216.jpg
 
Φυσικά γαμπρός της Λάσκαρη ο Βλάσης!! Χαριτωμένος κι ιδιαίτερος άνθρωπος, έφυγε δυστυχώς κι αυτός νέος. Νομίζω το έχω ξαναπεί, απ τους γνωστούς δεσμούς της Αλίκης πιστεύω ξεχώριζε. { Να βάλω και τον Σολομό στους 'ξεχωριστούς' αλλά αυτό ήταν τα αρχαία χρόνια και δυστυχώς δεν έχουμε φωτογραφίες ή έστω καμιά πιπεράτη δήλωση ? }
 
O Bλασης ηταν ισως ο μονος που τολμησε και πηγε κοντρα στην Αλικη. Η χουντα που επεβαλε στους αντρες της (λογια του Παπαμιχαηλ αυτα) εδω δεν περασε. Κριμα που πεθανε τοσο νεος.

Μολις τωρα ειδα το εξωφυλλο με τον Ντινο Καρυδη και τη Τζουλια. Τι ωραια γυναικα, Θεε μου!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Άλλος ένας έρωτας που τους χώρισε ο θάνατος ήταν αυτός της Μιμής Ντενίση και του Αντώνη Τρίτση , ο οποίος έφυγε από τη ζωή στις 7 Απριλίου 1992

216.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα