Πρωτοσέλιδοι έρωτες!

Άλλο ένα ζευγάρι που έμειναν μαζί μέχρι το τέλος της ζωής τους , οι ηθοποιοί Δημήτρης Μυράτ και Βούλα Ζουμπουλάκη

221.jpg
 
Πρέπει να είναι απο την ταινία Είμαι αθώος ( Υπόθεση Ντρέιφους)?

* Αρχοντική πολύ η Ζουμπουλάκη
 
Οι φήμες βούιζαν τότε πως ο Σταμάτης Γαρδέλης και η Σοφία Αλιμπέρτη εκτός από κινηματογραφικό ζευγάρι ήταν και στη ζωή. Νομίζω δεν επιβεβαιώθηκε ποτέ επίσημα από κανέναν απ τους δυο τους...

226 (2).jpg
 
Οι ηθοποιοί Γιάννης Βούρος και Άννα Αδριανού παντρεύτηκαν αρχές της δεκαετίας του '80 αν δεν απατώμαι , αλλά σήμερα ακολουθούν χωριστές πορείες...

0234.jpg
 
Ο Έλληνας μουσικοσυνθέτης Γιάννης Χρυσομάλλης και η Αμερικανίδα ηθοποιός Λίντα Έβανς έζησαν και εκείνοι έναν μεγάλο έρωτα. Δεν ξέρω αν είναι ακόμα μαζί...

0185.jpg
 
Πάντως ούτε το να γίνεις Βλαχοπούλου ούτε το να γίνεις Παξινού είναι ζήτημα απόφασης... 

Κι εγώ θέλω να γίνω Μάνος Κατράκης. ????????
 
Ο ηθοποιός Άγγελος Αντωνόπουλος με την τότε (προφανώς) σύζυγο του. Δε ξέρω αλλά μου μοιάζει πολύ με την Νινέτα Λεμπέση την μετέπειτα θεατρική επιχειρηματία , δε ξέρω αν είναι όντως αυτή...

0244.JPG

09.jpg
 
Αυτή είναι Αντώνη. 

Νομίζω ο μοναδικός γάμος του Αντωνόπουλου αν θυμάμαι καλά.

Κουμπάροι τους ήταν η Καρέζη με τον Καζάκο
 
Άλλος ένας μεγάλος έρωτας , αυτός της Μαρινέλλας και του Τόλη Βοσκόπουλου. Παντρεύτηκαν το 1973 και χώρισαν το 1981. 

252 1.jpg
 
Τα ρουχα τους και οι κομμωσεις τους προσβαλλουν την αισθητικη μου καταφωρα.
 
Οι ηθοποιοί μας Λίλα Καφαντάρη και Βασίλης Μαυρομμάτης παντρεύτηκαν και απέκτησαν και μια κόρη. Εκείνος έφυγε πια από τη ζωή , εκείνη βρίσκεται στον τρίτο της γάμο...

254.jpg
 
Άφθονο μελάνι χύθηκε και για τον θυελλώδη έρωτα της Ζωής Λάσκαρη με τον Τόλη Βοσκόπουλο...είναι γνωστή η ιστορία τους σε όλους μας νομίζω...

0255.jpg
 
Οι ηθοποιοί μας Λίλα Καφαντάρη και Βασίλης Μαυρομμάτης παντρεύτηκαν και απέκτησαν και μια κόρη. Εκείνος έφυγε πια από τη ζωή , εκείνη βρίσκεται στον τρίτο της γάμο...

Προβολή συνημμένου 193499
Επίσης ο Βασίλης Μαυρομάτης είχε κάνει 4 γάμους!
 
Ναι αλλά πέθανε. Η κα. Καφαντάρη όπως καταλαβαίνω ζει ακόμη, οπότε αν και μόνο στον 3ο της μπορεί να τον ξεπεράσει.
 
Οι παλιοί κλασσικοί μας τραγουδιστές Πάνος Γαβαλάς και Ρία Κούρτη. Καλλιτεχνικό ζευγάρι αλλά και ζευγάρι στη ζωή.

0298.JPG
 
Άλλο ένα ζευγάρι και καλλιτεχνικό και στη ζωή ήταν οι χορευτές μας Φώτης Μεταξόπουλος και Νάντια Φοντάνα. Δε βρήκα πληροφορίες για το πότε παντρεύτηκαν και χώρισαν...

0302.jpg
 
Άλλο ένα ζευγάρι και καλλιτεχνικό και στη ζωή ήταν οι χορευτές μας Φώτης Μεταξόπουλος και Νάντια Φοντάνα. Δε βρήκα πληροφορίες για το πότε παντρεύτηκαν και χώρισαν...
Αν θυμαμαι σωστα, ζησανε μαζι απο το 1972 μεχρι το 1980.
 
Πίσω
Μπλουζα