Πρόβα Νυφικού (1995 ΑΝΤ1)

Ένα μικρό απόσπασμα από τα πρώτα επεισόδια!

Ο Μανιάς βάζει το Χριστόδουλο να παρακολουθήσει τον Απόστολο και τότε ανακαλύπτουν ότι αυτός διατηρεί δεσμό με την Όλγα.

http://www.youtube.com/watch?v=oPQmqJDOJFg
 
Όντως το παράκανα λίγο με τον λυρισμό, αλλά αυτό που έχει γραφτεί παντού είναι ότι έχει καρεί μοναχή. Δεν ισχύει τελικά κάτι τέτοιο;
 
evarlam είπε:
Όντως το παράκανα λίγο με τον λυρισμό, αλλά αυτό που έχει γραφτεί παντού είναι ότι έχει καρεί μοναχή. Δεν ισχύει τελικά κάτι τέτοιο;
Έλα ντε! Ούτε εγώ έτσι! :)

Όχι, δεν ισχύει τίποτα τέτοιο. Απλά οι δημοσιογράφοι δεν μπαίνουν ποτέ στον κόπο να ψάξουν καλά, αν είναι να δημιουργήσουν εντυπώσεις... ;)
 
Να΄σαι καλά!! Έτσι λοιπόν αποκαθίσταται η αλήθεια..πάντως το θέατρο και η τηλεόραση έχασαν μια σπουδαία ενζενύ. Και βεβαίως καλώς σας βρήκα!!
 
Ξαναδιαβάζοντας το θέμα, μου γεννήθηκε η εξής απορία:

Τι ρόλο είχαν η Ανατολή Αθανασιάδου και η Αλίνα Κωτσόβολου; "Κορίτσια" στο σπίτι της Ματίνας (Πέμη Ζούνη);

Είπα Ματίνα και θυμήθηκα δύο από τις πιο αστείες και καλοπαιγμένες σκηνές της σειράς.

Την πρώτη συνάντηση Μανιά - Ματίνας όταν πάει στο γραφείο του να διαμαρτυρηθεί για απειλητικές επιστολές που λαμβάνει. Η έκφραση του Βαλτινού στο σχόλιο "κι είναι και συμπαθητικούλης" ανεκτίμητη :D

Την εισβολή της Ματίνας στο γραφείο του Νομάρχη παρουσία της γυναίκας του που λιποθυμά. "Αριστείδη, λίγο νερό. Δεν βλέπεις; Η μαντάμ ταβλιάστηκε":D
 
retrofan είπε:
Ξαναδιαβάζοντας το θέμα, μου γεννήθηκε η εξής απορία:
Τι ρόλο είχαν η Ανατολή Αθανασιάδου και η Αλίνα Κωτσόβολου; "Κορίτσια" στο σπίτι της Ματίνας (Πέμη Ζούνη);

Είπα Ματίνα και θυμήθηκα δύο από τις πιο αστείες και καλοπαιγμένες σκηνές της σειράς.

Την πρώτη συνάντηση Μανιά - Ματίνας όταν πάει στο γραφείο του να διαμαρτυρηθεί για απειλητικές επιστολές που λαμβάνει. Η έκφραση του Βαλτινού στο σχόλιο "κι είναι και συμπαθητικούλης" ανεκτίμητη :D

Την εισβολή της Ματίνας στο γραφείο του Νομάρχη παρουσία της γυναίκας του που λιποθυμά. "Αριστείδη, λίγο νερό. Δεν βλέπεις; Η μαντάμ ταβλιάστηκε":D
Η Ανατολή Αθανασιάδου, αγνώριστη τότε, ήταν η εγγονή της Παΐζη, στην οποία η γιαγιά διηγείται την όλη ιστορία!

Η Κωστοβούλου νομίζω ήταν απλά σύζυγος κάποιου παράγοντα ή όντως κορίτσι στο σπίτι της Ματίνας! Δε θυμάμαι καλά για αυτήν! Όταν έχεις πιο σημαντικούς ηθοποιούς να προσέξεις, δεν εστιάζεις και τόσο σε λεπτομέρειες!! :D

Όντως η σκηνή της Ζούνη με ολόκληρη αλεπού γύρω από το λαιμό, είχε πολλή πλάκα! Χαρακτηριστικά λέει:

Ματίνα: "Μαζέψτε τις γιατί έτσι κ ανοίξω το στόμα μου, έχει να γελάσει όλος ο νομός"

Χριστόδουλος: "Κάνε μου τη χάρη και μην το ανοίξεις γιατί ο κύριος προϊστάμενος δε σε ξέρει"

Ματίνα: "Κακώς... Κακώς και είναι τόσο γλυκούλης"

(Μανιάς κάγκελο)

Όσο για τη δεύτερη σκηνή που λες, είχε εξίσου καλές στιγμές, με σύζυγο νομάρχη.... τη Βίνα Ασίκη!!! :p :p :p :p
 
Συμπληρώνω sunset89 γιατί πρόκειται για σκηνή απολαυστική που την έχω δει τόσες φορές που την έχω μάθει απέξω :)

(Ζούνη που διαβάζει το γράμμα)

-... Απαιτούμε ... Άκου απαιτούμε! Ποια είσαι εσύ κυρά μου που θ' απαιτήσεις κιόλας; (με θυμό) Να φύγετε από τον νομό μας γιατί αλλιώς θ' αναγκαστούμε να προβούμε στα δέοντα. Ποια είναι τα δέοντα; Ποια είναι τα δέοντα κύριε διοικητά που είστε και τ' αφεντικό εδώ μέσα;

(Μανιάς αποσβολωμένος)

-Σας παρακαλώ κυρία μου! Σας παρακαλώ! Ηρεμήστε για να μπορέσουμε να βγάλουμε συμπέρασμα.

(Χριστόδουλος επεμβαίνει)

-Κύριε διοικητά ... Θα την διώξουν.

(Ματίνα ειρωνική)

-Ποιος θα με διώξει; Κι από πού; (Γελάκι απαξιωτικό) Μαζέψτε τις γιατί θα τις μαζέψω εγώ. Κι έχει να γελάσει όλος ο νομός. Που έτσι κι ανοίξω το στόμα μου ...

(Χριστόδουλος τρομαγμένος)

-Για κάνε μου τη χάρη και μην το ανοίξεις ... Μην το ανοίξεις, γιατί ο κύριος προϊστάμενος δεν σε ξέρει.

(Ματίνα με φόρα)

-Κακώς! (το σκέφτεται, γυρνάει και σκάει χαμόγελο γοητείας) Κακώς! Κι είναι και συμπαθητικούλης

Όντως Μανιάς κάγκελο :D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
 
Και η Γουλιεμίνο (η Ιταλίδα που έπαιζε και στο Τι Ψυχή Θα Παραδώσεις Μωρή?) επίσης κομπάρσα ως κορίτσι στο σπίτι της Ματίνας
 
Απολαυστικοί οι διάλογοι! Και να μην τους θυμάμαι.... :( Ευχαριστούμε, κορίτσια που τους μοιραστήκατε! :flower:

Έχω πολλά χρόνια να δω τη σειρά! Άραγε θα την ανεβάσει ο ΑΝΤ1 στο web-tv????
 
serano915 είπε:
Απολαυστικοί οι διάλογοι! Και να μην τους θυμάμαι.... :( Ευχαριστούμε, κορίτσια που τους μοιραστήκατε! :flower:
Έχω πολλά χρόνια να δω τη σειρά! Άραγε θα την ανεβάσει ο ΑΝΤ1 στο web-tv????
Ε τότε το απόσπασμα με τον Μανιά και τη Ματίνα στο τμήμα μπορεί να ανέβει κάποια στιγμή στο γιουτιούμπι! ;)
 
sunset89 είπε:
Ε τότε το απόσπασμα με τον Μανιά και τη Ματίνα στο τμήμα μπορεί να ανέβει κάποια στιγμή στο γιουτιούμπι! ;)
Τέτοια λέγε να μας ανοίγεις την όρεξη... :p
 
Επίσης η Βαλερία Χριστοδουλίδου, γνωστή ως Βαλέρια την δεκαετία του '90. Η όμορφη ηθοποιός και τραγουδίστρια είχε παίξει στο σίριαλ και είχε και ρόλο.
 
Αν είχες διαβάσει το αρχικό μήνυμα, θα έβλεπες ότι το έχουμε ήδη αναφέρει.
 
sunset89 είπε:
Αν είχες διαβάσει το αρχικό μήνυμα, θα έβλεπες ότι το έχουμε ήδη αναφέρει.
Είδα κι εγώ τελευταίο μήνυμα δικό σου και λέω το έκανε το θαύμα της πάλι... Αλλά που... :p
 
serano915 είπε:
Είδα κι εγώ τελευταίο μήνυμα δικό σου και λέω το έκανε το θαύμα της πάλι... Αλλά που... :p
Μην βιάζεστε πολυαγαπημένη.... Το καλό πράγμα θέλει και λιγάκι υπομονή!! :D ;)
 
παιδες ευχαριστα νεα!!!!! μολις ειδα οτι στο web tv του αντεννα ανεβασαν τεσσερα επεισοδια "προβα νυφικου"!!!!! καταπληκτικο λετε να βαλουν και τα υπολοιπα?? εγω παντως θα το παρακολουθω
 
Τι καλά νέα!!!! Πριν απο 1 βδομαδα περίπου που κοίταξα δεν υπήρχε τίποτα... Αλλά φοβάμαι μήπως δεν τα ανεβάσουν όλα. Ο Ταύρος με Τοξότη έμεινε μισός. :(

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση georgeikos!
 
λες να μεινουμε με την χαρα?? ο ταυρος με τοξοτη ειναι πολλα επεισοδια?? τι να πω...μακαρι αυτο να ειναι μια καλη αρχη !!!
 
Νομίζω είναι μια σεζόν (γύρω στα 25-30) αλλά έχουν ανέβει μόνο 7. Βέβαια μετά άρχισε να προβάλεται το βράδυ, αλλά και μετά την ολοκλήρωση δεν ανέβηκαν τα υπόλοιπα... Αλλά ας μην είμαστε απαισιόδοξοι! Αφού άρχισαν, λογικά θα τελειώσουν (ελπίζω)!
 
Πίσω
Μπλουζα