Ρέτρο Υπολογιστές Μελών [2006 - 2007]

Στην οθόνη με το χέρι και την δισκέτα δεν φένεται καμία έκδοση του kickstart. Συνεπώς μπορεί να είναι και η 1.0. Θα το εξακριβώσω πάντως.

keropi ευχαριστώ για της πληροφορίες φίλε μου.
 
telonio, κούκλα είναι! Καλορίζικη!
 
Ξέροντας πόσο πολύ την έψαχνες την "χιλιάρα", μπορώ να φανταστώ πόσο ευτυχισμένος είσαι !!

Καλορίζικη !! :)

...οι υπόλοιποι θα αρκεστούμε στην εξομοίωση...

a1000ln7.png
 
telonio είπε:
Άλλες δύο φωτογραφίες από την μικρή μου.
a2wjn3ijzjm2d0nnmzem.jpg


z3gnjjhmnjkzivg421zj.jpg


@keropi Η κάρτα με τον 68000 επάνω από το motherboard υποθέτω πως είναι περισσότερη μνήμη. Πρέπει να βάλω το wb για να το διαπιστώσω.

@teflon Κέρδισα την δημοπρασία στα 126 ευρώ + 20 ευρώ τα μεταφορικά από γερμανία.
Κοντοχωριανέ είναι τρέλλα η Α1000, και την κατάφερες και με τρελλή τιμή.

:eek::eek:

Φρόντισε να μην ανέβεις πάνω, χωρίς την A1000 !!!! :D Θα έχεις ασχημα ξεμπερδέματα. :D

Θέλω να είμαι ένας από τους τυχερούς που θα την ακουμήσει. :biglaugh::biglaugh:
 
@telonion , @akmakas

Με γειες και καλορίζικα !! Εξαιρετικοί και οι 2 !! Full Respect !!
 
χε χε σήμερα το πρωί παρέλαβα τον Αρχιμήδη Α7000+

ακόμα δεν τον έβαλα στο ρευμα μια και είμαι ακόμα στην δουλειά...

ελπιζω να δουλεύει..:rolleyes:
 
Οποτε παω για Αρχιμηδη κατι στραβωνει...

Μεγιες!!!
 
Περιμενουμε φωτο του "βελανιδη".

Και για να μην σε αγχωσω επειδη εισαι στην δουλεια ας βολευτουμε με την παρακατω.

Acorn_A7000_Running_s1.jpg
 
:thumbup:

ααα εμένα δεν είχε cd-rom και είχα απορία αν παίρνει.

απο την φωτό βλέπω οτι θα του βάλω cd άνετα...

:diablotin:
 
Καλορίζικα παιδιά! Είστε απίστευτοι...

Άντε, να κάνουμε και καμιά Retro-Vision, έκθεση!

Θα έχουμε χορηγούς λέτε;
 
Καλή προσπάθεια.... Αν έμενα Αθήνα, σίγουρα θα συμμετείχα...

Θα συμμετέχει κανένας από εσας;
 
Με 24 ευρωπουλακια το εκανα δικο μου σε πρωτη φαση. Τωρα μενει να το παραλαβω και να διαπιστωσω αν ειναι σωο και αβλαβες και κατα ποσο λειτουργει ο ηχος (γνωστο προβλημα στα GAMEGEAR)
 
Μόνο 10 λίρες; Aν δουλεύει μιά χαρά όπως υποστηρίζει ο πωλητής τότε θα είναι μία πάρα πολύ καλή αγορά. Ο ήχος γνωρίζεις φαντάζομαι, είναι συνήθως

απλά ένα πυκνωτάκι και τίποτα παραπάνω.
 
Ωπα? Εχω και εγώ παρόμοιο πρόβλημα....

Το GameGear που έχω, ο προηγούμενος ιδιοκτήτης, από λάθος έβαλε το βισματάκι του ρεύματος στην θέση των ακουστικών :confused: :confused: Υπάρχει ήχος, αλλά με πολύ χαμηλή ένταση. (δλδ ισα που πιάνει κάτι το αυτί σου :D )

Υπάρχει περίπτωση να διορθώνεται το problem??
 
Ελπιζω ολα να ειναι ΟΚ. Μολις παραλαβω θα ειστε οι πρωτοι στους οποιους θα το δειξω.:biglaugh::biglaugh:

Μετα τρεχω για games, tuner κλπ καλουδια
 
teflon είπε:
Ωπα? Εχω και εγώ παρόμοιο πρόβλημα....Το GameGear που έχω, ο προηγούμενος ιδιοκτήτης, από λάθος έβαλε το βισματάκι του ρεύματος στην θέση των ακουστικών :confused: :confused: Υπάρχει ήχος, αλλά με πολύ χαμηλή ένταση. (δλδ ισα που πιάνει κάτι το αυτί σου :D )

Υπάρχει περίπτωση να διορθώνεται το problem??
Πιθανό. Για ρίξε μία ματιά εδώ http://www.smspower.org/dev/docs/ggsoundfix/ Το δικό μου GG το είχα αγοράσει από ebay και ο ήχος είχε χαμηλή ένταση. Άλλαξα τον πυκνωτή και έγινε μιά χαρά.
 
Μάριε είσαι αρχηγός !!! Thanx!!! :thumbup:

Μακάρι στο δικό μου να είναι μόνο ο πυκνωτής και να μην έχει πάρει μέντα τπτ άλλο.

Θυμάμαι που είχα κολήσει, πως να βγάλω την security βίδα και το άφησα έτσι, για να μη του κάνω καμιά ζημιά στα πλαστικά.

Μόλις βρω χρόνο θα το "περιλάβω" :D
 
Πίσω
Μπλουζα