Ρέτρο υπολογιστές μελών [2009 Version]

Καλορίζικα λέμεεεε!!!!

Αχ εκείνο το Portfolio του gapan...
 
Εξαιρετικό Παναγιώτη!!!!!!!!!!

Α, ρε γμτ, αυτά τα κουτιά των home micros έχουν μια αίγλη με τις αθώες εικονίτσες.......

Σήμερα πας να πάρεις κάρτα γραφικών και είναι must η ημιξεβράκωτη στο κουτί......

(Αν βρω θα σας λινκάρω review κάρτας γραφικών Palit που ο "reviewer" την έθαψε γιατί δεν του άρεσε το artwork στο κουτί. Αντί για ξεβράκωτη είχε ένα...... βάτραχο με πανοπλία!!!!!!!!!!!! )
 
Pooky είπε:
(Αν βρω θα σας λινκάρω review κάρτας γραφικών Palit που ο "reviewer" την έθαψε γιατί δεν του άρεσε το artwork στο κουτί. Αντί για ξεβράκωτη είχε ένα...... βάτραχο με πανοπλία!!!!!!!!!!!! )
Ρε συ,σοβαρά μιλάς ;;!!;

Αυτό θέλω να το δω !!! :D :D
 
Το είχε πάρει το μάτι μου και στο hardocp κάπου πριν από καιρό. Ανακοινώθηκε ότι η Palit σταματάει να πουλάει retail στην Αμερική και ο "δημοσιοκάφρος" είχε κάνει σχόλιο για το βατράχαλο (από το βάτραχος + μαντράχαλος) και ότι οι κάρτες δεν θα λείψουν.....

Βέβαια η Palit κατασκευάζει κάρτες γραφικών για τρίτους, με εξαιρετική ποιότητα κατασκευής, ο βάτραχος τους μάρανε...........
 
στο manual έχει κορυφαία geeky-ατάκα που σου λέει και καλά για τα βασικά του προγραμματισμού με τη basic: "Don't worry you cannot harm your VIC while typing (unless you are an elephant)"

γουστάρω πολύ :)
 
Δες σελ. #7 του παρόντος thread... ;)
 
Παναγιώτη είναι κατασπρος!!! Φοβερός!!!
 
Rygar, με προλαβες! Φοβερη ασπριλα!!!
 
Κασσετόφωνο XC12 για τα οχτάμπιτα Atari!

Ήρθε ψες, ολοκαίνουργιο και στο κουτί του!

picture.php


Δείτε τη διαφορά με αυτό που χρησιμοποιώ από παιδί!

picture.php
 
O Amstradάκος μου ποζάρει για φωτογράφηση :D

photo0050v.jpg


photo0053.jpg


photo0055.jpg


photo0057.jpg


Οπως μπορείτε να δείτε απο τις φώτος το λαμπάκι του drive είναι συνέχεια αναμμένο, χωρίς να έχει δισκέτα μέσα... Και δεν δουλεύει. Κάνει ενα ήχο σα "Γρρρρρρρρ" μόνο οταν πατάω "cat" και τίποτα άλλο. Απο μια γρήγορη ματία στο εσωτερικό, οπώς έχω πεί και σε άλλο thread, πιστεύω οτι φταίει το μοτεράκι... Κάποια στιγμή, οταν θα έχω και περισσότερο χρόνο στη διάθεση μου, θα προσπαθήσω να το φτιάξω.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κάνω λάθος ή το να μένει αναμμένο το λαμπάκι συνέχεια είναι φυσιολογικό;
 
Χαιρετώ άπαντες!

Πολύ καλό το thread! Ζήλεψα και ανεβάζω και εγώ 2 φώτος από μόνο έναν από τους Retro υπολογιστές μου...τον Apple IIe
 
Spartan_X είπε:
O Amstradάκος μου ποζάρει για φωτογράφηση :D



Οπως μπορείτε να δείτε απο τις φώτος το λαμπάκι του drive είναι συνέχεια αναμμένο, χωρίς να έχει δισκέτα μέσα... Και δεν δουλεύει. Κάνει ενα ήχο σα "Γρρρρρρρρ" μόνο οταν πατάω "cat" και τίποτα άλλο. Απο μια γρήγορη ματία στο εσωτερικό, οπώς έχω πεί και σε άλλο thread, πιστεύω οτι φταίει το μοτεράκι... Κάποια στιγμή, οταν θα έχω και περισσότερο χρόνο στη διάθεση μου, θα προσπαθήσω να το φτιάξω.

Και εγω τον βρηκα σημερα τον κουκλο μετα απο πολυ καιρο,τον αναψα και δουλευε ρολοϊ,πραγμα ανελπιστο για μηχανημα 20+ χρονων.

Παντως Και μενα γκρρρρ κανει το drive χωρις δισκετα μεσα. :(

Νατος ο κουκλος μου ....Χανονται τα amstrad εδω μεσα ,θελουν δικο τους θρεντ μην πω φορουμ. :D

picture.php


Συντομα θα μπει διπλα απο αυτο να κανουν παρεα. :D

Amstrad Laptop ALT-386SX
 
Του Spartan X έχει πεντακάθαρο πληκτρολόγιο!!
 
Aardvark τι μηχανή είναι αυτή παιδί μου; Μας έβγαλες τα μάτια. Αδικείται το μηχανάκι που φωτογράφησες.

Γρήγορα μια καλύτερη μηχανή και ξανά τις φωτό!!!!!!!!!!
 
Pooky κατι μου λεει οτι εριξες ενα βλεφαρο στο shoutbox πριν βγαλεις και εσυ βρωμα για την καμερα μου. :xm:

Rygar το δικο μου το keyboard δεν ειναι τοσο καθαρο γιατι το εχω απο παιδιωθεν και εχει περασει τα μυρια τοσα.

Δεν το πηρα απο κανα ξενερωτο αγγλο που το ειχε σε βιτρινα.
icon10.gif
 
picture.php


την παρελαβα το καλοκαιρι σε γελοια τιμη καπου 25 ευρα..ειναι η δευτερη μου και αρκετα πιο λευκη απο την δικια μου του 1992..μια αμιγκα 500 + δεν ειναι ποτε αρκετη.

picture.php


με καλουδια..

picture.php
 
picture.php


macintosh classic τρομερο μηχανημα, μου κανει ιδιαιτερη εντυπωση!!

αισθητικα αψογο!

ναναι καλα ο ψηλος που με κολησε μηλιτιδα!!!
 
picture.php


μου ρθε και αυτο κατα την ανοιξη ,πεντακαθαρο και με τα παιχνιδακια του..

picture.php


picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
picture.php


επειδη λυσαξατε με την συγκεκριμενη κονσολα ειπα και εγω να την χτυπησω ..ειναι στο κουτι της με τα αξεσουαρ της..

επιτελους ξανα daytona usa!!
 
Πίσω
Μπλουζα