Ρέτρο υπολογιστές μελών [2009 Version]

picture.php


αλλη μια..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
επισης μιας και ειναι η ωρα για amiga να και η απλη 500 με( κοκκινο led !!!) που παντα ηθελα και ας ειχα την 500+...

picture.php
 
C64

Κατέφθασε πρόσφατα με το κασετόφωνό του, ένα floppy 1541 καθώς και κάποια παίγνια :D



τρελή χαρά το ξεπακετάρισμα !



και το πρώτο παιχνίδι H.E.R.O:



sorry για τις πολύ βιαστικές φώτο!
 
Καλορίζικα παιδιά!
 
simonkey είπε:
επιτελους υστερα απο 2 μηνες αγωνιας ηρθε το μωρο...ωρα και για τα cd με τα 444,888 games.!!!!
picture.php
Νομίζω ότι αρκετά το καθυστέρησα κι'εγώ, όπου νά'ναι θα πάρω ένα. Με γειά ! Και το 32 και η 500άρα φυσικά ! Άν το συνδέσεις με svideo θέλω να μου πείς πώς παίζουν τα 888,444,666 (oops!) κλπ...

Ο 1512 μου έφερε αναμνήσεις, ήταν άλλωστε το πρώτο PC που είχε μπεί σπίτι μου. Με γειά στον Cauldron, και είναι και κάτασπρος, πεντακάθαρος ! Πανέμορφος υπολογιστής... Τον έχω ακόμα, λειτουργεί με ζόρια, απλά είναι κατακίτρινος ! Σαπίζει αργά σε ένα υπόγειο ο κακομοίρης
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Νά λοιπόν και το νέο μου απόκτημα από Pitsunami...

Οι φωτογραφίες είναι από κίνητό γιάυτό μη βαράτε.







Ναι, ζηλεύτε το καλύτερο Ghouls & Ghosts που υπάρχει για κονσόλα !!! :D





Αφιερωμένο στον Vag που μετέφρασε το αγαπημένο μου παιχνίδι :)



 
Να το... θαυμάστε gameplay

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=7YV_hPTT8PQ]YouTube - Ghouls 'N Ghosts Daimakaimura PC Engine SuperGrafx
 
Ωραία πράματα!!! Καλορίζικο!

Μόλις ήρθε και κάτι δικό μου...

picture.php


Περισσότερα, σε λίγο... Ακόμα ξεπακετάρω...
 
Να και μερικα φρεσκα αποκτηματα (ακομα πολυ πολυ βρωμικα - σκοπευω να τα περιποιηθω αυτη την εβδομαδα)

Commodore 128 - To μονο Commodore που ειχα αχτι να αποκτησω (η Amiga ΔΕΝ ειναι Commodore)

picture.php


Amiga CD32 - Aπο την αγγελια του φιλου Daytime "εκλεισα" και με τις Αμιγκες

picture.php


και ενα κοσμημα (συμπτωματικα μολις εσκασε μυτη απο τον αγαπητο Philvr!!)

picture.php


και φυσικα ΟΛΑ ΣΤΗ ΠΡΙΖΑ! ;)

Θελω να πιστευω οτι με αυτα ψιλο-ολοκληρωσα αυτα που ηθελα να αποκτησω. Μαλλον οι αγορες μου πλεον θα ειναι σε παραφερναλια (αυτο το IDE64 πολυ το κανω κεφι)...

Tωρα που το σκεφτομαι ομως.... :)
 
Wally είπε:
Θελω να πιστευω οτι με αυτα ψιλο-ολοκληρωσα αυτα που ηθελα να αποκτησω. Μαλλον οι αγορες μου πλεον θα ειναι σε παραφερναλια (αυτο το IDE64 πολυ το κανω κεφι)...
Ναι,καλά !!!!

Wally είπε:
Tωρα που το σκεφτομαι ομως.... :)
Έεεεεετσι !!!!! :p :p
 
Καλορίζικα ρε συ Wally!

Commodorάς και Segάς μέχρι το κόκκαλο... :D

Παρομοίως για Atari και Sony... :biglaugh:

BTW μόλις ήρθε, όπως έγραψα και πριν...

picture.php


picture.php


Να είμαστε ξηγημένοι... Δεν πληρώνω ορθοπαιδικούς (έτσι γράφεται πλέον), από τις υποκλίσεις που τυχόν κάνετε!!! :boss:
 
Αυτό το super-graphx τί μερος του λόγου είναι;
 
Wally είπε:
.....Θελω να πιστευω οτι με αυτα ψιλο-ολοκληρωσα αυτα που ηθελα να αποκτησω. ........ :)
Χαχαχα ξέρεις πόσες φορές το έχω πεί αυτό?? :D

Καλοφόρετα και τα δικά σου btw!
 
Δεν ξέρω τι μέρος του λόγου είναι το Supergrafx, αλλά από εμφάνιση ψιλοτερατούργημα είναι (sorry gtsamour, αλλά νομίζω ότι δεν θα διαφωνήσεις...)

Wally: αυτό το μαύρο Sega Sports DC πολύ το γουστάρω και εγώ. Εγώ πολύ σύντομα θα βρεθώ με ένα...ροζ (Hello Kitty Pink LE) ευτυχώς ή δυστυχώς. #) #) #)

Ίσως πρέπει να ζητήσουμε από τον Phil άλλο ένα Sega Sports κάποια στιγμή. Η΄να βάλω ψηλότερα την μπάρα και να πάω κατευθείαν για Dreamcast R7;

Και συμφωνούμε απόλυτα στο ποιό ήταν το μοναδικό Commodore που αξίζει τον κόπο να αποκτήσει κανείς...με γειές! ;)

Dino: η πιθανότητα να υποκλιθούμε είναι μηδενική αν δεν εξηγήσεις και σε εμάς τους μη-Atarάδες τι ακριβώς είναι αυτό στην φωτό και γιατί είναι τόσο σπουδαίο. :)
 
Wally: αυτό το μαύρο Sega Sports DC πολύ το γουστάρω και εγώ. Εγώ πολύ σύντομα θα βρεθώ με ένα...ροζ (Hello Kitty Pink LE) ευτυχώς ή δυστυχώς.
Ωχ ωχ ωχ! Οντως uber τρελο κομματι!

Ειμεθα εν αναμονη φωτογραφιων, ντοκουμεντων και της εκθεσης του ιατροδικαστη απο τα τασακια που θα προσγειωθουν στην κεφαλα σου μολις διαρευσει στο ετερον ημισυ η τιμη.

Ρε πως τα λεω σημερις
 
Black sega sports dreamcast....θεικό ! me want....badly.....CD32 επίσης...Γιατί μάς τα κάνετε αυτά ρε παιδιά ? Cd32 έκοψε προς το παρόν να φέρνει το amigakit πάνω που είχα ετοιμαστεί να παραγγείλω ένα !! (2η φορά που μου συμβαίνει) Όσο για το dreamcast, θα πρέπει ή να πάρω το tream ή να την ψάξω λίγο ακόμα. Το black τα σπάει....! Το ρόζ πλάκα έχει αλλά ξέρω γώ...ρόζ είναι !!

chelsea-amiga.jpg


Τώρα στο άν είναι πραγματική commodore ή όχι η amiga...εκεί σας χάνω...Χωρίς την Amiga δέν θα είχε το ίδιο βάρος η "φανέλα"
 
Maddog είπε:
Δεν ξέρω τι μέρος του λόγου είναι το Supergrafx, αλλά από εμφάνιση ψιλοτερατούργημα είναι (sorry gtsamour, αλλά νομίζω ότι δεν θα διαφωνήσεις...)
'Οντως φίλε μου, δεν είναι και όμορφο, μάλλον είναι αλλά με τον τρόπο του και ΚΥΡΙΩΣ τα παιχνίδια του με τη ζωηρή παλέτα χρωμάτων.

Μοιάζει περισσότερο μα κινητήρα αγωνιστικού αυτοκινήτου, μάλλον αυτό πρέπει να ήταν και ο σκοπός της NEC :) οι κονσόλες της οποίας φημίζονται για άλλα, εκτός της ομορφιάς τους...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα