Ρετροπειρατεία!

το τηλέφωνο υπάρχει ακόμα ή καταργήθηκε οταν έκλεισε και μετά άλλαξαν σε ψηφιακά;
 
Τι τα θέλετε βρε παιδιά; Μετά το 2000 έγιναν πολλές αλλαγές στα τηλέφωνα!
Άλλωστε τo Pixel είναι γεμάτο τηλέφωνα...
 
Τελευταία επεξεργασία:
Αυτό που αρχικά παρακολουθήσαμε, να συμβαίνει στο Pixel του 1987 , πρέπει να κορυφώθηκε γύρω στις αρχές του 90, με την οδό Στουρνάρα να "τρώει πολύ ξύλο". Μετά από εφόδους, μηνύσεις και προσαγωγές, άρχισαν τα μαγαζιά να μαζεύονται. Έτσι μια μέρα μάθαμε και ότι το Atari Club (Computer Market) μας τελείωσε. Αυτοί που δουλεύαν, λοιπόν, από το σπίτι κέρδισαν το συγκριτικό πλεονέκτημα. Έτσι στα πλαίσια αυτής της νέας τάσης, μια μέρα στο ξεκούδουνο, μου ήρθε ονομαστικά ένα γράμμα από κάποιον Αντώνη! Πως με βρήκε άραγε; Πως ήξερε και ότι είμαι Atari user; Το πρώτο που μου ήρθε στο μυαλό ήταν το πελατολόγιο του Atari Club... Η διεύθυνση που έδινε ήταν μια ταχυδρομική θυρίδα!

Και επειδή βλέπω ότι υπήρξε ενδιαφέρον, στο forum, ως προς την προσωπικότητα και τον τρόπο σκέψης αυτών των ανθρώπων, θα δημοσιεύσω αυτά που μου έγραψε, οπότε είναι σαν να είναι παρών εδώ και να σας τα λέει σε εσάς! Ξαναδιαβάζοντας την επιστολή σήμερα, την απόλαυσα, αφού πλημυρίζει από το άρωμα και την αίσθηση της εποχής εκείνης.

pi1.jpgpi2.jpg
 
SONY 400 δρχ.
Goldstar 300 δρχ.
No Name 250 δρχ.

...

Στην δεκάδα (κουτί) συνήθως γινόταν έκπτωση, τιμές εποχής
Τα utilities ήταν συχνά πιο ακριβά, γιατί άραγε?
Μάλλον ήθελε περισσότερο χρόνο το drive να τα αντιγράψει. x3
 
προσωπικότητα και τον τρόπο σκέψης αυτών των ανθρώπων

Έπος. Ημίθεος λούμπεν homo pasokus ο Αντώνιος, δικτυωμένος πανευρωπαϊκά, φοβερά based, KAI λόγιος (παιΓνίδια).

Ανεκτίμητο τεκμήριο Turri!
 
Πίσω
Μπλουζα