Ρετρό Βλακώδεις διαφημίσεις!

Μυν απο pooky(1)


Υφαντής!



"Εγώ μόνο Υφαντής τρώω!"


 


Γι'αυτό πνίγεσαι στην μυϊκή μάζα μεγάλε


Χα χα χα!!Ρε συ ενταξει το ατομο το παω αλλα...

ειναι μουτρα αυτα χα χα ξυρισου ρε χα χα!!!! :D

Τρομαξαμε με το μαπιδι σου θα μας πεις τι θα τρωμε???
 
Αυτές οι πανηλήθιες διαφημίσεις με τα χρώματα της βερνιλάκ. Η μία με την τύπισσα που φτιάχνεται στο αμάξι και δεν ξεκινάει όταν ανάβει πράσινο το φανάρι και ένας οδηγός απο πίσω της φωνάζει άντε ξεσκέπαστη άναψε Η5 (ή κάτι τέτοιο) της βερνιλάκ. Η άλλη με τον τύπο που περιγράφει στον φίλο του τα μάτια κάποιας. Οσο τις βλέπω τόσο μου την δίνει!
 
Ανεβαζω στροφες οταν βλεπω διαφημισεις οι οποιες προβαλουν και επιβαλλουν ενα συγκεκριμενο τροπο ζωης.Ταυτοχρονα προσπαθουν να περιθωριοποιησουν οτιδηποτε διαφορετικο.Το κακο ειναι οτι ολες σχεδον οι διαφημισεις,ειναι πλεον,προπαγανδα.Γινε trendy-ημιακουρευτος-φλωρος-με παρδαλα ρουχα-ακριβο επισης trendy αμαξι-ακου Vissi+Vandi-Μυκονο καλοκαιρι,Αραχωβα χειμωνα-.....και εχεις λυσει ολα σου τα προβληματα.Λεφτα??Γκομενες/οι(γινε και gay,δεν πειραζει)??,δουλεια??....ολα δικα σου φιλαρακο.Αρκει να αγορασεις το ταδε κινητο τηλεφωνο η' να βαζεις το δεινα αποσμητικο.Και σα να μην εφταναν ολα αυτα...οι αλητες ΒΙΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ και κανενας δεν κανει κατι.Ακους σχολιαροπαιδα να μιλανε την γλωσσα της τηλεορασης...

Tα χειροτερα ερχονται...σε λιγο καιρο θα μας αναγκαζουν να τις βλεπουμε...βλ.1984

Υ.Γ Δεν εχω κανενα μα κανενα(!!!) προβλημα με οσους ειναι trendy και τους gay απο πεποιθηση.Το προβλημα μου ειναι με τα "προβατα"...
 
A ρε γείτονα κι εγώ μαζί σου!

"Save Alekos"!

Αν είναι δυνατόν, σύνθημα που βγάλανε για να πουλήσουνε τηλεοράσεις και κατσαρολοσυμπράγκαλα. Ρε πάρτε το χαμπάρι, ο alekos και ο κάθε alekos ΔΕΝ ΣΩΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!! Το πολύ πολύ να του "σώσετε" εσείς το πορτοφόλι του.......

Κάτι ανέφερε ο αγαπητός SD παραπάνω για πρόβατα.......
 
Να τα χώσουμε και στα μικρά τώρα...

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ η διαφήμιση παιδικών ρούχων Sprint.

Παρουσιάζει αγοράκια και κοριτσάκια που είναι δεν θάναι μέχρι 8 χρονών, να συμπεριφέρονται σαν μικρομέγαλα. Τα παιδάκια έχουν έναν ψεύτικο αέρα υπεροχής που παραπέμπει σε σταρ του κινηματογράφου.

Φυσικά και το σλόγκαν "όλοι μου οι φίλοι μόνο Sprint φοράνε" από μόνο του είναι απαράδεκτο. Ακόμα και από την παιδική ηλικία περιθωριοποιεί ομάδες που ΔΕΝ φέρονται σύμφωνα με τις "επιταγές" της εκάστοτε μόδας. Δηλαδή, δεν μας εξήγησαν, αν ένας εκ των κολλητών του ψώνιου δεν φορέσει Spprint τον αποβάλουμε από την ομάδα; Χαλαρά θαυμάσια πρότυπα συμπεριφοράς και κριτήρια επιλογής.

Εύγε και σανώτερα παιδιά. Δεν σέβονται τίποτε. Για να πουλήσουν καμιά κυλότα παραπάνω καταστρέφουν ακόμα και τις ευαίσθητες παιδικές ψυχές.
 
pooky(1) είπε:
Ρε πάρτε το χαμπάρι, ο alekos και ο κάθε alekos ΔΕΝ ΣΩΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!
ϊσως και να σωθεί τελικά ο Αλέκος. Αυτές οι συζητήσεις βοηθάνε πάρα πολύ. Ακούγεται η γνώμη ανθρώπων που βλέπουν από άλλη οπτική γωνία τα πράγματα. Χάρη στο Internet και τα forums αρχίζει και ακούγεται μια άλλη άποψη. Δεν έχει την ικανότητα που έχει η τηλεόραση να μπαίνει σε κάθε σπίτι και να κάνει πλύση εγκεφάλου σε παθητικά μυαλά αλλά κάτι είναι κι αυτό.
 
Λες να είναι ένας από τους λόγους που τα δελτία ειδήσεων πολεμάνε αμείληκτα το Internet;
 
Συμφωνω με τον φιλο shadowdancer2501!!!!!

Ακριβως ετσι ειναι η κατασταση....Γιαυτο και εγω την τηλ την εχω

μονο για Documandeur ειδησεις και κανενα dvd καλο!!!!
 
pooky(1) είπε:
Λες να είναι ένας από τους λόγους που τα δελτία ειδήσεων πολεμάνε αμείληκτα το Internet;
Χμμ. Δε ξέρω αν είναι αυτός ο λόγος. Σίγουρα πάντως οι αποχαυνομένοι τηλεθεατές βολεύουν πολλούς.
 
Διαφημίσεις του στιλ: "Ο τελευταίος των μοϊκανών", "εμένα να μου τρυπήσεις την μύτη", παίζω ρακέτες με το μπουκάλι σοκολατούχου στη μάπα μου και γενικότερα όσες παρουσιάζουν τους νέους σαν χαζοαμερικανάκια που έχουν ένα μόνιμα αποβλακωμένο ύφος και μια βαριεστημάρα στο πρόσωπο, μου γυρίζουν τα μυαλά!!! Δηλαδή για να είσαι cool πρέπει να το παίζεις ηλίθιος και να τους γράφεις όλους στα ...... σου! Ωραία πρότυπα! Από την άλλη οι γονείς είναι κάτι πυροβολημένοι τύποι που κοιτάνε να ξεχρεώσουν τα χρέη τους και κάνουν κωλοτούμπες στο άκουσμα ενός νέου καταναλωτικού δανείου, ενώ ο παππούς χωρεύει breakdance καθώς περιμένει να του σερβίρουν ένα απολαυστικό milkshake με τα παιδιά να του χτυπούν παλαμάκια γύρω του. Αυτό είναι το προφίλ του Έλληνα καταναλωτή!!!
 
Είπες μεγάλη αλήθεια. Αυτό είναι το προφίλ του έλληνα σαβουροφάη.

[edit] Eκτός χρονολογικών ορίων [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σαφουροφαη ωχαδερφισμο....Χα χα χα καλο!!!!!
 
Έτσι πιστεύω ότι είναι φίλε Σαλονικιέ!

Από καταναλωτές μας έχουν μετατρέψει σε σαβουφάϊδες. Ότι σκ@τό και να μας δώσουν θα το φάνε αγόγκιστα και θα πούμε και ευχαριστώ.

Αλλά όπως είπε και ο shock η προβατοποίηση βολεύει.

Κατά τα άλλα τους βλάπτει το internet και θεωρούν καταστροφικό το γεγονός ότι κάποιος μπορεί να περνάει λιγότερη ώρα μπροστά στο χαζοκούτι σερφάροντας στο internet......
 
Προσθέτω και την διαφήμιση με το υγρό για μασέλες !

Φυσικά δεν έδειχνε μασέλες, αλλά δύο λευκά δισκία,

να βυθίζονται μέσα στο υγρό.

Επίσης το ανεπανάληπτο

"Είναι κεφάτη, γυρίζει απο του Βερόπουλου" !

Που έγινε και ανέκδοτο (Είναι κεφάτος, γιατί είναι ο Βερόπουλος !)
 
LOL exetlaios, που θυμήθηκες το Βερόπουλο;

Ε, αυτός είναι όντως κεφάτος......
 
Απλά "κεφάτος" ;

Μιλάμε για "τρελό κέφι" !

( ιδίως από τότε που τα προιόντα "αλλάζουν" τιμές,

από το ΄ραφι μέχρι το ταμείο ! )
 
Παίδες, θυμήθηκα την ΑΠΟΛΥΤΗ διαφήμιση :

ΜΑΣΑΖΟΚΑΛΣΟΝ, ΚΟΡΣΕΣ ΚΑΙ ΚΡΕΜΑ ΑΔΥΝΑΤΙΣΜΑΤΟΣ SLIM !

Έδειχνε μια χοντρή τύπισσα σε ένα σαλόνι.

Και έλεγε "ΠΡΙΝ" και "ΜΕΤΑ".

Στο "ΜΕΤΑ", η χοντρή κυρία ήταν η μισή (και καλά, ότι αδυνάτισε).

Όμως εξίσου είχαν αδυνατίσει και ΟΛΑ τα πράγματα στο background !

Οι κουρτίνες, ο καναπές, η τηλεόραση !

Xα χα χα ! Άτιμο Photoshop !!!
 
χα χα χα exetlaios ναι!!!Μονταζ της σαβουρας χα χα!!!!!!!
 
Μόλις θυμήθηκα την "κορωνίδα" της βλακείας :

Την διαφήμιση με τις σαρδέλες που μπαίναν στο σαρδελοκούτι και φωνάζανε "ΦΛΟΚΟΣ ! ΛΛΛΛΡΡΡΡΠΠΠ !"
 
Πίσω
Μπλουζα