Ρετρό Βλακώδεις διαφημίσεις!

Χα χα χα χα Απιστευτος!!!

Πω πω τρομαχτικη διαφημιση..δεν ξερω μου ανακατευε το στομαχι!!!
 
Να ξαναζωντανέψω λίγο το τόπικ. Μου την δίνουν με τρέλα και κορδέλα και ακόμα περισσότερο αυτές οι διαφημίσεις για το mediamarket που κυκλοφορούν σε αφίσες. Ολες είναι του στυλ Οποιος δεν αγοράζει απο εδω είναι κορόιδο. Το mediamarket που υπερηφανεύετε για τις εκπληκτικά χαμηλές τιμές στα προιόντα του και οι τιμές στα περισσότερα είναι πολύ μεγαλύτερες απο τα μικρότερα καταστήματα. Ενδεικτικά, βιντεοκάμερα canon xm2 mediamarket 2.500 ευρα ενω κατάστημα της γειτονιάς 2.000. Φωτογραφική canon S3IS mediamarket 525 άλλο κατάστημα 420. Υπάρχουν βέβαια και οι προσφορές που βγάζει κατα καιρούς και εκεί μπορεί και να συμφέρει μια αγορά. Η ψυχολογική πειθώ όμως με αυτές τις δεκάδες αφίσες και ταμπέλες που σου λενε οτι είσαι κορόιδο δεν ξερω για εσας, αλλα εμένα μου ανεβάζουν την πίεση.
 
Τρανή μαλακία η διαφήμιση για τις βιταμίνες κατά του κρυολογήματος "Red Cougar", με ένα *****α που βρυχάται στο τέλος.
 
Οι πιο ηλιθιες-υπερβολικες διαφημισεις ειναι οι διαφημισεις γιαουρτιων!!!!

hands down...
 
και ΤΡΑΠΕΖΩΝ - ΠΙΣΤΩΤΙΚΩΝ ΚΑΡΤΩΝ με ένα σωρό βλακο-ηλιθίους να χαίρονται που δανείζονται !!! Τ'ακούς pooky my man ? :)
 
Μην τον φορτώνεις και συ τώρα και πάει και σπάσει κανένα τηλεοπτικό σταθμό.
 
geoanas είπε:
και ΤΡΑΠΕΖΩΝ - ΠΙΣΤΩΤΙΚΩΝ ΚΑΡΤΩΝ με ένα σωρό βλακο-ηλιθίους να χαίρονται που δανείζονται !!! Τ'ακούς pooky my man ? :)
Παρών. Εννοείται πως συμφωνώ.

Οι κακόμοιροι που δανείζονται και νομίζουν ότι τους τα χάρισαν. Ου ρε! Ζώα! Κορόϊδα. Κάγκουρες. Θέλετε να αποκαλείστε και "ηγέτες" τρομάρα σας.

Παιδιά, χώρια η όποια πλάκα αν αυτές οι διαφημήσεις δεν πουλούσαν δεν θα υπήρχαν. Ορίστε, λοιπόν, ο μέσος όρος της μάζας. Να χαίρεστε την κληρονομιά σας.

Ηλίθια διαφήμηση της Αγροτικής Τράπεζας με ένα μ@@@@α που παίζει μπάσκετ με κουστούμι και γραβάτα.

Αλλά η προσωποποίηση της καγκουριάς είναι η διαφήμιση του Becel. Δείχνει ένα μαλιά που κλείνει ένα λάπτοπ και λέι "Από τη δουλειά στη μπαλα, από τη μπάλα στο συγκρότημα, έχω πολλά να κάνω."

Ναι ρε αρχίκαφρε, θα σου σπάνε τα @@ δέκα ώρες τη μέρα, μετά θα βρεις χρόνο να παίξεις μπάλα και μετά θα ξενυχτήσεις τραγουδώντας σε κάποιο κωλόμπαρο, για αν σηκωθείς την επόμενη στις έξι να πας στη διαφημηστική σου. Αει σιχτίρ ρε. Τράβα κουρέψου.....
 
pooky(1) είπε:
Ναι ρε αρχίκαφρε, θα σου σπάνε τα @@ δέκα ώρες τη μέρα, μετά θα βρεις χρόνο να παίξεις μπάλα και μετά θα ξενυχτήσεις τραγουδώντας σε κάποιο κωλόμπαρο, για αν σηκωθείς την επόμενη στις έξι να πας στη διαφημηστική σου. Αει σιχτίρ ρε. Τράβα κουρέψου.....
Priceless… :rofl:
 
Βρε Dom, ηρεμα λιγακι με τους χαρακτηρισμους :cool:
 
Ο άλλος ο μπιπ σε αυτή τη μπίπ διαφήμιση του μπιπ-απορρυπαντικου που μπιπ και μπιπ οι παλιο-μπιπ...

Dominion είπε:
είναι πιο καυστικά έτσιεκφράζει την υποβόσκουσα σκέψη με αμεσότητα...όπως ο άλεξ στο κουρδιστό πορτοκάλι
Ναι αλλά εδώ δεν υπάρχει και ενας Kubrick να απαλύνει τον πόνο...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
μεστην ειρωνία σε βρίσκω

"βλάβη" αποκαταστάθει....ευχαριστημένη τώρα Αrduinna???
 
Dominion είπε:
μεστην ειρωνία σε βρίσκω"βλάβη" αποκαταστάθει....ευχαριστημένη τώρα Αrduinna???
Η ειρωνία αποτελεί προσωπική μου σφραγίδα Dominion. Και εγώ τουλάχιστον δεν σου ζήτησα τίποτα για να είμαι ευχαριστημένη. Ξανακοίταξε λοιπόν το post μου...
 
Ήρεμα παιδιά, αν και δεν είδα τους χαρακτηρισμούς του Dominion, καμιά φορά ε, ξεχειλίζει το ποτήρι από τη χαζομάρα που μας πασάρουν μέσα από τις διαφημήσεις.

Καγκουροκαφροδιαφημίσεις όλες με τα προϊόντα ολικής αλέσεως. Μας τα κάνανε τούμπανα. Ολική αλέση εδώ, ολική άλεση εκεί, έλεος, ολική ΑΛΩΣΗ έπρεπε να τις ονομάζουν.
 
pooky(1) είπε:
Καγκουροκαφροδιαφημίσεις όλες με τα προϊόντα ολικής αλέσεως.
LOL ... Pooky is on fire :biglaugh: :biglaugh:

(Σε βλέπω να γράφεις νέο λεξικό έτσι πως πάς :D )
 
Η λέξη κάγκουρας είναι πολύ συνηθισμένη στον Πύργο - Αμαλιάδα - Ζαχαρω και λοιπά συνορεύοντα μέρη.

Κάτι σαν το "μηνάρας" στην Πάτρα (Dominion κάνω λάθος);
 
Μια διαφήμιση με τα καραμελοφουντούνια τη θυμάστε? Οτι γυμνάζουν άνω και κάτω γνάθο και κάτι τέτοια.

Είχε την πλάκα της μέσα στη γελειότητά της....
 
pooky(1) είπε:
Η λέξη κάγκουρας είναι πολύ συνηθισμένη στον Πύργο - Αμαλιάδα - Ζαχαρω και λοιπά συνορεύοντα μέρη.
Και στα δυτικά προάστια το έχω ακούσει (δυστυχώς δουλεύω εδώ) και αν δεν απατώμαι χρησιμοποιείται για να χαρακτηρίσει τους τύπους που κυκλοφορούν με μέσου κόστους αυτοκίνητα, που τα εχουν μεταμορφώσει σε διαστημοπλοια (μπλε λαμπάκια, μπουριά κλπ κλπ)...
 
Μέσου κόστους και κυρίως σχετικά χαμηλού (punto, saxo, pegeot106. cinquecento κλπ).

Αυτά τα μπλέ λαμπάκια εκεί που βγαίνει το νερό των καθαριστήρων και στην πινακίδα, τι καρακιτσαριό που είναι.....

Το άλλο.... με τον μπλέ νέον φωτισμό ΚΑΤΩ από το αυτοκίνητο....

Αλλά το super καρακιτσαριό είναι κάτι περίεργες αεροτομές τελείως εξωφρενικές, που φτάνουν μισό μέτρο πάνω από το πίσω καπώ, σαν απλώστρα για ρούχα. Γελειότητες
 
Πίσω
Μπλουζα