Ρετρό Διαφημιστικά TV Spot

Σοβαρά????? Sorry δεν το ήξερα. Εύγε Death2Eliza
 
Διαφήμιση της παιδικής εγκυκλοπαίδειας Για σας, παιδιά:

Για σας, παιδιά

Άλλη μια νίκη

στην παιδική σας βιβλιοθήκη

Για σας, παιδιά

Τώρα μονοτονικό!

...
 
ΨΑΧΝΩ 1 ΠΑΛΙΑ ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ ΤΟΥ ΓΑΛΑ ΝΤΟΛΚΑ ΠΟΥ ΣΗΜΕΤΕΧΩ.

ΠΩΣ ΘΑ ΤΗ ΔΩ¨?
 
Συμμετέχεις;;;;; Αυτό είναι πολύ ενδιαφέρον. Τι χρονιά ήταν, θυμάσαι;
 
Οκ ηταν του 91 αλλα τελος παντων.. θυμαστε το τσαι και τα χαπια απο φυκια Slim, που ποτε ποτε ερχοταν με 'μασαζοκορσε', σε κατι εντελως trash διαφημισεις;;

Ειναι απιστευτο και μου κανει εντυπωση, αλλα ακομα και τωρα θυμαμαι τη Χριστουγεννιατικη διαφημιση!!

Εδειχνε ενα τραπεζι με γαλοπουλες κλπ και μια γυναικεια φωνη ελεγε

'Εγω ομως θα φαω τοσο δα (εδειχνε ενα ορτυκι)

Γιατι εχω περιττα κιλα'

'Αγιος Βασίλιης (προσέξτε την προφορά) είμαι εγώ Και τόσο δα πουλάκι

μια γαλοπούλα γίνεται με μαγικό ραβδάκι

Ενα δωρακι σου φερα γιορτές κι εσύ να κάνεις

Κι αντί να παίρνεις τα κιλά, να τρωωωωως και να τα χανεις'

(το δώρο ήταν ενας τενεκες τσαι Σλιμ)

:D
 
Σοκολάτα μ ονοματεπώνυμο!

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=D2ru_LHX_CU&feature=related]YouTube - LILA PAUSE

Σεράτα...

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=AnnQmEmXcbI&feature=related]YouTube - Serenata Ad

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=KoKOFUje7ac&feature=related]YouTube - Greek old advertisement: Serenata (1983)
 
ρε 'σεις.. έβλεπα τώρα το "σερενάτα του σχολείου και του πανεπιστημίου" κτλ.

τι ωραίο τραγουδάκι και τι συμπαθητική η γυναικεία φωνή..

υπάρχουν καθόλου αυτά τα τραγουδάκια των παλιών διαφημήσεων σε mp3? μπήκε κανείς στον κόπο;
 
Μια διαφήμιση που με τρόμαζε λίγο λόγω ατμόσφαιρας καθότι τις αρχές του '90 ήμουν μικρούλης ήταν μια κοινωνικού περιεχομένου που αφορούσε ναρκωτικά. Κάτι λυκειόπαιδα μπαίναν μπουλούλι στο σχολείο.Μετά έδειχνε μια τάξη. Ο καθηγητής φώναζε ένα ένα τα ονόματα.Φωνάζει ένα όνομα κανείς δεν απαντά.Το όνομα αντηχεί στους διαδρόμους του σχολείου.Το ξαναφωνάζει.Μια σγουραμάλλα γυρνά κι αντικρίζει μια κενη καρέκλα.Είχε και μια γνωστότατη μουσική υπόκρουση.
 
christos84 είπε:
Μια διαφήμιση που με τρόμαζε λίγο λόγω ατμόσφαιρας καθότι τις αρχές του '90 ήμουν μικρούλης ήταν μια κοινωνικού περιεχομένου που αφορούσε ναρκωτικά. Κάτι λυκειόπαιδα μπαίναν μπουλούλι στο σχολείο.Μετά έδειχνε μια τάξη. Ο καθηγητής φώναζε ένα ένα τα ονόματα.Φωνάζει ένα όνομα κανείς δεν απαντά.Το όνομα αντηχεί στους διαδρόμους του σχολείου.Το ξαναφωνάζει.Μια σγουραμάλλα γυρνά κι αντικρίζει μια κενη καρέκλα.Είχε και μια γνωστότατη μουσική υπόκρουση.
8)που τη θυμηθηκες...απιστευτη διαφημιση, σαν τωρα τη θυμαμαι.

Πωπω...με εστειλες κανονικά., ποσα χρονια εχω να τη φερω στο μυαλο μου...(?)
 
Μήπως θυμάται κανείς μια διαφήμιση κάποιου αντικονωπικού όπου παρουσίαζε ένα ζευγάρι να κοιμάται σε μια αιώρα κάτω από το φεγγάρι;
 
Δεν γνωρίζω πού να τη βάλω προτίμησα να το κάνω εδώ. Αν δεν ταιριάζει όποιος θέλει και μπορεί ας τη μεταφέρει στη σωστή θέση. Έντυπη διαφήμση του υπολογιστή ΑΤΑΡΙ, του πρώτου οικιακού υπολογιστή. Περιοδικό ΕΠΙΚΑΙΡΑ, 21/10/1982.
 
Τα προγράμματα είναι γραμμένα σε...ΝΤΙΣΚΕΤΕΣ (κατά τη ΝΤΙΣΚΟ;;;; ;) και κοστίζουν λιγότερο από μιά έγχρωμη τηλεόραση....

Άλλες εποχές, άλλα μέτρα και σταθμά... :)

ΑΚΟΥ ΝΤΙΣΚΕΤΕΣ!!!!! :) ))))
 
Επίσης έντυπη διαφήμιση της TASTY και των παιχνιδιών NATHAN (1987).
 
Επιτέλους βλέπουμε και τα fofico, με πολλούς φανατικούς θαυμαστές εδώ μέσα!!!
 
Alucard είπε:
Μήπως θυμάται κανείς μια διαφήμιση κάποιου αντικονωπικού όπου παρουσίαζε ένα ζευγάρι να κοιμάται σε μια αιώρα κάτω από το φεγγάρι;
αν δεν κανω λαθος,εννοεις την διαφημιση του sterminio!!!ο αντρας κοιμοταν στην αιωρα μεχρι που εβγαινε η γυναικα του εξω και τον ξυπνουσε.τον ρωτουσε,τι κανεις εξω νυχτιατικα χριστιανε μου?και απαντουσε αυτος τι να κανω βρε γυναικα,κλειστα παραθυρα ζεστη,ανοιχτα παραθυρα,κουνουπια!!και επεφτε το jingle κουνουπια κουνουπια ,sterminio sterminio...

βοηθησα καθολου η εννοω αλλη διαφημιση και εγω????
 
Μηπως κατα τυχη εχει κανεις ή εχει δει καπου το διαφημιστικο του σαπουνιου LUX με τη Νόρα Βαλσάμη???
 
Που είσαι καημένη escimo;;;;!! :cry: Μπουχουχου θέλω να ξαναγίνω παιδί και να τρώω φοφίκο!(Άστο καλό μέχρι και αυτά τα καταργήσανε).Πω πω τι αρχαιολογία είμαι Θέε μου!!!!)
 
Για καλό και για κακό...ΑΣΠΙΣ ΠΡΟΝΟΙΑ!

Ο τύπος που πάει να κάνει βουτιά στην πισίνα...μόνο που η πισίνα δεν έχει νερό!! το θυμάστε???? αν δε κάνω λάθος αυτός που έκανε τις διαφημίσεις είναι ηθοποιός αλλά δεν μου έρχεται το όνομά του....
 
Georgia Fotiadi είπε:
Για καλό και για κακό...ΑΣΠΙΣ ΠΡΟΝΟΙΑ!
Ο τύπος που πάει να κάνει βουτιά στην πισίνα...μόνο που η πισίνα δεν έχει νερό!! το θυμάστε???? αν δε κάνω λάθος αυτός που έκανε τις διαφημίσεις είναι ηθοποιός αλλά δεν μου έρχεται το όνομά του....
Κοτανίδης, Γιώργος
 
vosporos είπε:
αν δεν κανω λαθος,εννοεις την διαφημιση του sterminio!!!ο αντρας κοιμοταν στην αιωρα μεχρι που εβγαινε η γυναικα του εξω και τον ξυπνουσε.τον ρωτουσε,τι κανεις εξω νυχτιατικα χριστιανε μου?και απαντουσε αυτος τι να κανω βρε γυναικα,κλειστα παραθυρα ζεστη,ανοιχτα παραθυρα,κουνουπια!!και επεφτε το jingle κουνουπια κουνουπια ,sterminio sterminio...βοηθησα καθολου η εννοω αλλη διαφημιση και εγω????
vosporos ευχαριστώ για την απάντησή σου. Σήμερα μόλις την είδα.

Δυστυχώς η διαφήμιση δεν ήταν αυτή μιας και δεν είχε τόσο... «νεοελληνικό ταμπεραμέντο» (η γυναίκα να τσακώνεται με τον άνδρα νυχτιάτικα).

Όσο θυμάμαι, η διαφήμιση άρχιζε απλά με την πρόταση «Όμορφη νύχτα με ... (δε θυμάμαι τον τίτλο του προϊόντος)», ενώ ακούγονταν ήχοι από τριζόνια καθώς ένα ζευγάρι κοιμόταν πάνω σε μια αιώρα.

Σ’ ευχαριστώ όμως. Θυμήθηκα τη διαφήμιση του sterminio από την περιγραφή σου αυτή. ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα