Ρετρό άτομα, που νίκησαν τον Σατανά !

exetlaios

Retro PaTRi@RcH
Joined
17 Mαϊ 2006
Μηνύματα
4.459
Αντιδράσεις
1.029
Ο τίτλος του thread είναι ασφαλώς "στημένος".

Με αυτόν, θέλησα να κάνω μνεία στον ΠΗΤ ΠΑΠΑΔΑΚΟ !

Τον θυμάστε ;

Μέντιουμ, αστρολόγο, παραψυχολόγο κ.λ.π.

Ήτανε "must" καλεσμένος σε εκπομπές με θέμα τη μαγεία και την αστρολογία (τύπου Σεμίνας Διγενή).

Επίσης ένα φεγγάρι (περίπου το πρώτο μισό των 90's) ήτανε και ...

μάνατζερ του Απόστολου Σουγκλάκου.

Βασικά θυμήθηκα ότι όταν ήμουν πιτσιρικάς, ένα διάστημα έπαιζε στην τηλεόραση συνεχώς

μια διαφήμιση ενός βιβλίου του, με τίτλο "ΕΤΣΙ ΝΙΚΗΣΑ ΤΟΝ ΣΑΤΑΝΑ". :animeek: :diablotin:

Δεν ξέρω αν όντως ο Πητ νίκησε τον ΟΞΩ-ΑΠΟ-ΔΩ,

πάντως το βιβλίο πήγε μάλλον καλά, γιατί βγήκε και το

"ΕΤΣΙ ΝΙΚΗΣΑ ΤΟΝ ΣΑΤΑΝΑ #2".

Θυμάμαι μια ανεπανάληπτη φάση, μέσα 90's στο γήπεδο του Παναθηναικού.

Είχε αγώνες κατς με τον Σουγκλάκο και όταν εμφανίστηκε στο γήπεδο

ο Πητ Παπαδάκος, ένας πυρήνας θεότρελων τύπων φώναζε : "ΠΗΗΗΤ ! Ο ΣΑΤΑΝΑΣ !!!!"

Για περισσότερες πληροφορίες, δείτε το http://www.pitpapadakos.gr
 
ένα ρετρό άτομο με τέτοιες ανησυχίες ήτο η Αγία Αθανασία του Αιγάλεω.

Αυτή δεν είχε πάρε δώσε με τον Βεελζεβούλη μα με τον αντίπαλο.Έλεγε πως συναναστρεφόταν με την Παναγία η οποία μάλιστα της χάραξε στο στήθος το αρχικό της Π (καλά, Πηνελόπη την έλεγαν ή Μαρία?) Πάντως Π της χάραξε, το λεγε στον Χαρδαβέλα τότε (στους Ρεπόρτερς ) και χτυπιόταν να την πιστέψουν οι άπιστοι και αν γίνεται να την προσκυνήσουν κιόλας αφού την αναγνωρίσουν σαν αγία. Χρυσές εποχές!

:diablotin:
 
Μπα και τώρα τα ίδια είναι. Αφού συντήρεί αυτές τις εκομπές ο Χαρδαβέλας....
 
Μην ξεχνάμε και την Άννα Δρούζα που όλοι λατρέψαμε...
 
Και ο Shock νικησε τον Σατανα!

Αρχισε να του λεει τα βαρετα για EULA,OpenSource και πως στηνεις Ubuntu σε Desktop HP PC...βαρεθηκε και παραδοθηκε :D
 
Πάντως χάλια site. Απορώ πως δεν έχει βάλει ακόμα Visa κώδικα για να βάζεις αριθμό πιστωτικής και να σου λέει on-line το μέλλον σου. Είμαι σίγουρος ότι θα βρει πελάτες. Εδώ πουλάνε άστρα και οικόπεδα στη σελήνη.

Edit Wally έτσι, έτσι, τον λύτρωσα από τα Vista!
 
Εναν τυπο που κυκλοφορουσε στην Αθήνα πάνω σε άλογο και φορουσε κοκκινο χιτωνα με ασπρα μαλλια -μουσια τον θυμαμται κανεις; Εκεινος και αν νικησε τον Σατανα.. :)
 
japetus είπε:
Εναν τυπο που κυκλοφορουσε στην Αθήνα πάνω σε άλογο και φορουσε κοκκινο χιτωνα με ασπρα μαλλια -μουσια τον θυμαμται κανεις; Εκεινος και αν νικησε τον Σατανα.. :)
Έχω την εντύπωση ότι ήταν και ΑΡΧΗΓΟΣ ΚΟΜΜΑΤΟΣ.

Αν δεν κάνω λάθος, το κόμμα του λεγόταν "Ο ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΣ ΚΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ".
 
βέέβαια. Άλλα αυτοί είναι απλά βαρεμένοι. Κάτι σαν τα ανθρωπόμορφα που πάνε στις εκπομπές της Πάνιας. Ο Παπαδάκος βγάζει λεφτά από την βλακεία κάποιων.
 
Ναι ειχε κομμα (ΧριστοΠιστια!!!) και ειχε και ΕΝΑΝ οπαδο...εναν κλασικο ταριφα...πολυ δουλεμα :D
 
Wally είπε:
Ναι ειχε κομμα (ΧριστοΠιστια!!!) και ειχε και ΕΝΑΝ οπαδο...εναν κλασικο ταριφα...πολυ δουλεμα :D
Νομίζω ότι η ΧΡΙΣΤΟΠΙΣΤΙΑ ήταν άλλο κόμμα.

Πρέπει να υπήρχαν 3-4 "ΧΡΙΣΤΙΑΝΟ-ΚΑΤΙ" κόμματα.
 
Οντως εκανα λαθος.

Ο "Χριστοπιστιας" ηταν ενας οστεομενος γερακος...(με ΕΝΑΝ οπαδο)

Ο καβαλαρης δεν ειχε κομμα
 
Δεν θα ξεχάσω που είχε πείσει περί 40 ταρίφες να τον ακολουθούν στο κέντρο της Αθήνας και κείνος μπροστά με πολύχρωμες κορδέλες!! Είχε μπλοκάρει όλη η Ομόνοια και οι γύρω δρόμοι. Πώς τους είχε πείσει...? Είχε γέλιο, να ναι καλά αν ζει αλλά μάλλον μας άφησε.
 
τελικά ο παπαδάκος ποίο πανεπηστήμιο τελείωσε;
 
Wally είπε:
Οντως εκανα λαθος.Ο "Χριστοπιστιας" ηταν ενας οστεομενος γερακος...(με ΕΝΑΝ οπαδο)
DSC01239.jpg


DSC01244.jpg


DSC01244-1.jpg


xristopistia.gif
 
Και η παραπάνω "retro" φιγούρα νίκησε το Σατανά;

....τελικά αυτός ο Σατανάς έχει φάει πολύ ξύλο. :cool:
 
Το ξερω οτι μπορει να ειναι λιγο εκτος θεματος αλλα μια αλλη μεγαλη μορφη συγγραφεα-εκδοτη-διαφημιστη και δεν ξερω και εγω πως αλλιως να τον χαρακτηρισω ειναι ο ενας και μοναδικος Δημοσθενης Λιακοπουλος!!!!!!!!!!!

Respect στο συγκεκριμενο ατομο..Θα τολμουσα να τον χαρακτηρισω ως retro-μορφη της εποχης μας...!!!!!!!!!!!!!!!!! :diablotin:




Και τα μυαλα στα καγκελα!!!!!!!!!!
 
Θυμάστε και τον Άγιο Πέτρο που την τελευταία δεκαετία κυκλοφορούσε σε πλατείες και μετρό και τιμορούσε τον κόσμο που δεν πίστευε ότι είναι ο Άγιος Πέτρος, προστάζοντάς τους να πουν 10 φορές το Πάτερ Ημών?

Τι να απέγινε ο κακομοίρης? Ειδικά αυτόν τον λυπόμουν πολύ... τον είχα δει κι από κοντά και ήταν πολύ κρήμα που νόμιζε ότι ήταν ο Άγιος Πέτρος...

Άλλη μια ρετρό φιγούρα που έχει όμως αρχίσει μα νικάει τον Σατανά τα τελευταία χρόνια , είναι ο Κινούσης... Τις προάλλες τον είδα στην τηλεόραση που έλεγε πως από την μύτη του έσαζε Άγιο Μύρο...:rolleyes:

Και κάτι σχετικό...:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=O6A1itigtmo]YouTube - Al Tsantiri Niouz Lazopoulos-Makaronia Goglies/Thayma
 
Τον "Άγιο Πέτρο" τον είχα δει και εγώ, δις μάλιστα.

Πρέπει να είναι επική φιγούρα

Κρίμα που χάθηκε από τις τηλεοράσεις μας.
 
ο τυπος με το αλογο ηταν ολα τα λεφτα! Φοραγε και κατι μεταξυ κρανους-στεμματος και τετζερε. Ισως η πιο cult φυσιογνωμια μετα την Φτερου
 
Πίσω
Μπλουζα