Ρετρό άτομα, που νίκησαν τον Σατανά !

Εγω νομιζω πως δεν υπαρχει πια. Τουλαχιστον εγω δεν το βρισκω (ναι το εχω ψαξει). Ειχαμε παρει τηλεφωνο και αλλες φορες, ζητωντας βοηθεια για το αυριανο διαγωνισμα μεχρι για να υποδυθουμε τους εξαρτημενους απο το πορνο (αυτο δεν επιασε... ).

Ειχε απιστευτο γελιο η φαση, ειδικα σε μια εποχη που στην πλατια βαση του λαου δεν υπηρχαν και πολλα περιθωρια για εναλλακτικες θρησκευτικες προτασεις. Πιθανα τωρα να μην διναμε σημασια καν.

Το προγραμμα ειχε ομιλιες, προσευχη, προβολη μουσικων διαλειματων christian rock οπου οι στιχοι εσκαγαν με υποτιτλους (καιγοταν το πελεκουδι). Ανοιγε το απογευμα αν θυμαμαι καλα. Το προγραμμα με αυτη την μορφη πρεπει να υπηρχε 2-3 χρονια αν δεν κανω λαθος. Τελη 90 νομιζω σταματησε η ολη φαση, αν και πρεπει να συνεχισε να εκπεμπει με οτι ναναι προγραμμα. Δεν θυμαμαι καλα, αν ξερει κανενας...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
joe είπε:
Εγω νομιζω πως δεν υπαρχει πια. Τουλαχιστον εγω δεν το βρισκω (ναι το εχω ψαξει). Ειχαμε παρει τηλεφωνο και αλλες φορες, ζητωντας βοηθεια για το αυριανο διαγωνισμα μεχρι για να υποδυθουμε τους εξαρτημενους απο το πορνο (αυτο δεν επιασε... ).Ειχε απιστευτο γελιο η φαση, ειδικα σε μια εποχη που στην πλατια βαση του λαου δεν υπηρχαν και πολλα περιθωρια για εναλλακτικες θρησκευτικες προτασεις. Πιθανα τωρα να μην διναμε σημασια καν.

Το προγραμμα ειχε ομιλιες, προσευχη, προβολη μουσικων διαλειματων christian rock οπου οι στιχοι εσκαγαν με υποτιτλους (καιγοταν το πελεκουδι). Ανοιγε το απογευμα αν θυμαμαι καλα. Το προγραμμα με αυτη την μορφη πρεπει να υπηρχε 2-3 χρονια αν δεν κανω λαθος. Τελη 90 νομιζω σταματησε η ολη φαση, αν και πρεπει να συνεχισε να εκπεμπει με οτι ναναι προγραμμα. Δεν θυμαμαι καλα, αν ξερει κανενας...
ένα χρόνο μετά ο φιλάδελφος άκουσε τις προσευχές σου:biglaugh:

http://www.youtube.com/user/filadelfos02
 
Wally είπε:
Οντως εκανα λαθος.Ο "Χριστοπιστιας" ηταν ενας οστεομενος γερακος...(με ΕΝΑΝ οπαδο)

Ο καβαλαρης δεν ειχε κομμα
ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ ΠΑΤΣΑΝΤΖΗΣ : Ηγείται του κόμματος "ΧΡΙΣΤΟΠΙΣΤΙΑ" και είχε συμμετοχή σε αρκετές εκλογικές αναμετρήσεις από το 1999 και εντεύθεν, μέχρι, που αποφάσισε να απόσχει από τις ευρωεκλογές του 2009, διατεινόμενος, ότι είναι έργο του Σατανά. Η εμφάνισή του στην εκπομπή "Φάκελλοι" στο Μέγκα το 2004 ήταν ενδεικτική των πεποιθήσεών του, αφού χαρακτήριζε εαυτόν βασιλέα των βασιλέων της γης, χρισμένο από τον ίδιο το Χριστό. Περισσότερο αφελής και λιγότερο γραφικός αποτελεί μια από τις πιο συμπαθείς φιγούρες της ήσσονος πολιτικής ζωής της Ελλάδος.





110
ψήφοι το 2007!!!




ΑΥΤH ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠH ΤΗΝ ΘEΛΩ ΟΠΩΣΔHΠΟΤΕ.ΉΤΑΝ ΜΕ ΤΟΝ ΦΡΑΓΚIΣΚΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΊΟΥ ΣΕ ΦΟΒΕΡΕΣ ΚΌΝΤΡΕΣ




Ο καβαλαρης ειχε κομμα

Ο ιδρυτής του κόμματος του «Αυτοσεβασμού και της Αλήθειας» κ. Νίκος Αποστολάκης μόλις έχει μπει. Φοράει γύρω από τη μέση του, πάνω από το σακάκι του, μια φαρδιά χρυσοποίκιλτη ζώνη με εντυπωσιακή αγκράφα. Μεταφέρει μια πλαστική σακούλα. Βγάζει από μέσα ένα γαλάζιο μανδύα και ένα χαρτονένιο χρυσό καπέλο, δίκην μίτρας, που γράφει «Βασιλεύς Βασιλέων Κύριος των Κυρίων». Ντύνεται εκεί ενώπιον όλων, μεταμφιέζεται για τον ρόλο του. Συνταξιούχος, πρώην ταξιτζής, οικοδόμος, γεωργός, νυν«Προμήνυμα του Θεού», όπως αυτοχαρακτηρίζεται. Η προσπάθειά του να βρει σύντροφο ζωής στο «Χρυσό Κουφέτο» δεν απέδωσε. Τώρα προσπαθεί να «συμμορφώσει τον κόσμο, να τους κάνει να μετανοήσουν για να είναι έτοιμοι για τη Δευτέρα Παρουσία». Εύκολα βρίσκει κανείς δωρεάν βήμα για να κηρύσσει τον λόγο οποιουδήποτε θεού; Τώρα δεν χρειάζεται να κυκλοφορεί στους δρόμους της Αθήνας καβάλα πάνω σε ένα άλογο, όπως έκανε στο παρελθόν προεκλογικά. Η τηλεόραση σε φέρνει πιο κοντά στο «ποίμνιόν» σου.


είναι ο γερος με το μικρόφωνο:biglaugh:


http://www.youtube.com/watch?v=1d69cSeZmnY

jimijoop είπε:
αυτο εχει σχεση με το καναλι HELLAS 62?http://www.hellas62.gr/
έτσι λέει στα video

Φράνκι Παπαγεωργίου [EDIT:Ο ανθρωπος νομιζω οτι εχει πεθανει. Αυτο που ανεφερες δεν το εκανε ο ιδιος αλλα γινοταν στο μαγαζι του και γι αυτο εδικασθει]

 
Ο Νίκος Αποστολάκης, αν θυμάμαι καλά, μέσα από το ΑΥΤΟΦΩΡΟ/ΕΡΩΤΟΔΙΚΕΙΟ, έψαχνε "νεαρά παρθένα", προς γονιμοποίηση, ξεσηκώνοντας τη διαμαρτυρία των υπολοίπων παρευρισκομένων, που τον αποκαλούσαν με βαρείς χαρακτηρισμούς. Θεωρώ ότι η χρυσή-χαρτονένια ζώνη του, αποτελούσε εχέγγυο σοβαρότητας και απορώ γιατί δε βρέθηκε τελικώς νύφη.

Ο Φραγκίσκος Παπαγεωργίου, είχε ένα διάστημα και μια οργάνωση, την "Εθνική Σταυροφορία", που τελικώς "απορροφήθηκε" από το ΕΛ.ΚΙ.Σ. (Ελληνορθόδοξο Κίνημα Σωτηρίας).

Φήμες, θέλανε το στριπτιζάδικο που διατηρούσε (κοντά στο Χίλτον) να έχει και αφίσες, του στυλ "Η Μακεδονία είναι ελληνική" κλπ.

Κρίμα που άργησα να το αντιληφθώ, και δεν το επισκέφτηκα, ώστε να συνδιάσω το τερπνόν μετά του οφελήμου.

Θυμάμαι επίσης, ότι μέλη της ΕΣ, την είχανε πέσει με παλούκια σε κάτι φιλο-σκοπιανούς που περνάγανε δίκη. Το γεγονός το είχαν δείξει πολλά κανάλια.

Ως ηγέτη της οργάνωσης, τον Φραγκίσκο τον είχε δείξει και η Σεμίνα Διγενή, σε μια εκπομπή με θέμα την "ακροδεξιά".

Καλτ μορφή ο Φραγκίσκος, με όπλα στην κάμερα, κλπ.

Α, ρε αθάνατα 90's ! Καλτ και σκληροπυρηνικά !

Επανερχόμενος στο θέμα, θα έδινα αρκετές πιθανότητες και στους δύο παραπάνω,

όχι ακριβώς να νικήσουν τον Σατανά, αλλά σίγουρα να τον φέρουν σε δύσκολη θέση.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
exetlaios είπε:
Ο Φραγκίσκος Παπαγεωργίου, είχε ένα διάστημα και μια οργάνωση, την "Εθνική Σταυροφορία", που τελικώς "απορροφήθηκε" από το ΕΛ.ΚΙ.Σ. (Ελληνορθόδοξο Κίνημα Σωτηρίας).

Φήμες, θέλανε το στριπτιζάδικο που διατηρούσε (κοντά στο Χίλτον) να έχει και αφίσες, του στυλ "Η Μακεδονία είναι ελληνική" κλπ.

Κρίμα που άργησα να το αντιληφθώ, και δεν το επισκέφτηκα, ώστε να συνδιάσω το τερπνόν μετά του οφελήμου.

Θυμάμαι επίσης, ότι μέλη της ΕΣ, την είχανε πέσει με παλούκια σε κάτι φιλο-σκοπιανούς που περνάγανε δίκη. Το γεγονός το είχαν δείξει πολλά κανάλια.

Ως ηγέτη της οργάνωσης, τον Φραγκίσκο τον είχε δείξει και η Σεμίνα Διγενή, σε μια εκπομπή με θέμα την "ακροδεξιά".

Καλτ μορφή ο Φραγκίσκος, με όπλα στην κάμερα, κλπ.
Την θυμάμαι, αυτήν την εκπομπή. Παίζει βέβαια να ήταν καραστημένη! Αν θυμάμαι καλά, το όπλο το είχε σε μια άκρη του δωματίου και έλεγε ότι είναι ο "τιμωρός του θεού" κλπ... Τότε είχε φουντωτά μαλλιά και φορούσε μεγάλα γυαλιά...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δυνατές κόμπλες στο όξω-από-εδώ, έκανε και η (πρώην τραγουδίστρια) ΜΑΡΙΑ ΔΟΥΡΑΚΗ.


Συνήθως από τη συχνότητα του ΤΗΛΕ-ΤΩΡΑ.

Όταν την πρωτο-είδα (αρχές δεκαετίας 90') μου φάνηκε πολύ σκληρο-πυρηνική για τα γούστα μου.

Τώρα που μεγάλωσα, τη βλέπω πολύ πιό θετικά, καθώς αισθάνομαι ότι μου λείπουν οι "σκληροπυρηνικές φάσεις" των 90's.

Στην τελική, δε νομίζω να νίκησε τον Σατανά, αλλά σίγουρα μια-δυο "τρικλοποδιές", νομίζω ότι του έβαλε.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
RIO είπε:
Την θυμάμαι, αυτήν την εκπομπή. Παίζει βέβαια να ήταν καραστημένη! Αν θυμάμαι καλά, το όπλο το είχε σε μια άκρη του δωματίου και έλεγε ότι είναι ο "τιμωρός του θεού" κλπ... Τότε είχε φουντωτά μαλλιά και φορούσε μεγάλα γυαλιά...

 
Έχει κανείς άποψη, πώς μπορεί να βρεθεί το βιβλίο του ΠΗΤ ΠΑΠΑΔΑΚΟΥ (Έτσι νίκησα το Σατρανά") ;

Έχω "σαρώσει" το Διαδίκτυο, αλλά δε βρίσκω πουθενά να το πουλάνε :(
 
Τα εξαφάνισε ο Σατανάς για να μην μπαίνουν ιδέες και σε άλλους. :diablotin:
 
exetlaios είπε:
Έχει κανείς άποψη, πώς μπορεί να βρεθεί το βιβλίο του ΠΗΤ ΠΑΠΑΔΑΚΟΥ (Έτσι νίκησα το Σατρανά") ;
Έχω "σαρώσει" το Διαδίκτυο, αλλά δε βρίσκω πουθενά να το πουλάνε :(
ο παπαδακος εχει δικια του εκδοτικη εταιρια την νεα πυθια που δεν ειναι τοσο γνωστη βρηκα ομως το τηλεφωνο τους εχει και ενα κινητο δεν γνωριζο αν ειναι το δικο του http://www.vrisko.gr/details/6f3i7j7c_h07_d247aa0d57052c6a22h?what=%CE%95%CE%BA%CE%B4%CE%BF%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%AF%20%CE%9F%CE%AF%CE%BA%CE%BF%CE%B9%20%CE%95%CE%BA%CE%B4%CE%BF%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82%20%CE%95%CF%84%CE%B1%CE%B9%CF%81%CE%AF%CE%B5%CF%82&where=%CE%9A%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B9%CE%B8%CE%AD%CE%B1
 
Πητ Παπαδάκος update :

Σύμφωνα με αξιόπιστες πληροφορίες, ο Πητ έχει ιδρύσει (ή "είχε ιδρύσει μέχρι πρόσφατα") εταιρία security,

με την ευφάνταστη επωνυμία "ΠΗΤ-BULL Security" (κατά το "PIT-BULL").
 
Θυμάστε τις εκπομπές του Νάκου στα 90s; (παλιοημερολογίτης ιεροκύρηκας).

Έβγαζε και τηλεθεατές στον αέρα και τους "στόλιζε" κανονικά. Τους μισούς τους έβγαζε σατανιστές και τους άλλους μισούς αμαρτωλούς πέραν σωτηρίας!!

Έχει κάνει περάσματα από τον Λεοτσάκο..

http://www.youtube.com/watch?v=6uLkTQiNwKw
 
Θυμάμαι το τύπο δίπλα του. Τις περισσότερες φορές ζάντα ( με κατακόκκινη μύτη), προσπαθούσε με δυσκολία να αρθρώσει μια πρόταση. Όταν ένας τηλεθεατής τον ρώτησε πως ιερέας άνθρωπος πάει σε τέτοια εκπομπή, εκείνος απάντησε πως στην πραγματικότητα δεν είναι, αλλά τον ντύνουν έτσι για την εκπομπή... :xm:
 
Ειναι ο παπα-Κατινάς
 
O οποίος παπα-Κατινάς έχει πρωταγωνιστήσει και σε δικιά του βιντεοκασέτα (τουλάχιστον σε μία) όπου ερμηνεύει τον εαυτό του. Τρελή cult-ιλα με Ζέτα Αποστόλου, Σπύρο Καλογήρου και τον Αντώνη Πρέκα (αυτός με τα βραβεία TV Εθνος που βγαίνει και κριτικάρει τις μη ποιοτικές δουλειές...)
 
Πίσω
Μπλουζα