Ρετρό άτομα, που νίκησαν τον Σατανά !

aleksandra είπε:
Το ξερω οτι μπορει να ειναι λιγο εκτος θεματος αλλα μια αλλη μεγαλη μορφη συγγραφεα-εκδοτη-διαφημιστη και δεν ξερω και εγω πως αλλιως να τον χαρακτηρισω ειναι ο ενας και μοναδικος Δημοσθενης Λιακοπουλος!!!!!!!!!!!Respect στο συγκεκριμενο ατομο..Θα τολμουσα να τον χαρακτηρισω ως retro-μορφη της εποχης μας...!!!!!!!!!!!!!!!!! :diablotin:




Και τα μυαλα στα καγκελα!!!!!!!!!!
εγω αλλιως θα τον χαρακτηριζα ειδικα μετα τη σημερινη εκπομπη του
 
Ο Πητ Παπαδάκος πολεμουσε τις μάγισσες στην Ελλαδα και απο όσο ξέρω ήταν και μάνατζερ του Σουγκλα. Μεγάλη προσωπικότητα.
 
:cheers: :cheers: :cheers: Γιούπι!!!

Ζήτω!!! :cheers:

Τον βρήκα!!! :cheers:

Ο Άγιος Πέτρος!!! :bow:

:animlaugh: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=s_jDoDQxgU0&feature=related]YouTube - Ξ�Ξ³ΞΉΞΏΟ� Ξ*Ξ*Ο�Ο�ΞΏΟ� Ο�Ο�Ξ·Ξ½ Ξ?Ξ±Ο�ιάνα
 
MamaMyrto είπε:
:cheers: :cheers: :cheers: Γιούπι!!!Ζήτω!!! :cheers:

Τον βρήκα!!! :cheers:

Ο Άγιος Πέτρος!!! :bow:

:animlaugh: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Κορυφαίο Βίντεο...

btw Mamamyrto...τώρα πρόσεξα το αβατάρ σου....και τρελάθηκα...μην μου πεις ότι έχεις κάποια σχέση με τη QUE στην Αμοργό??
 
aleksandra είπε:
Το ξερω οτι μπορει να ειναι λιγο εκτος θεματος αλλα μια αλλη μεγαλη μορφη συγγραφεα-εκδοτη-διαφημιστη και δεν ξερω και εγω πως αλλιως να τον χαρακτηρισω ειναι ο ενας και μοναδικος Δημοσθενης Λιακοπουλος!!!!!!!!!!!Respect στο συγκεκριμενο ατομο..Θα τολμουσα να τον χαρακτηρισω ως retro-μορφη της εποχης μας...!!!!!!!!!!!!!!!!! :diablotin:
respect που κατάφερε να βγάζει λεφτά με την σέσουλα πουλώντας βιβλία που ψιλογράφουν ό,τι λάχει!
 
Plink είπε:
τώρα πρόσεξα το αβατάρ σου....και τρελάθηκα...μην μου πεις ότι έχεις κάποια σχέση με τη QUE στην Αμοργό??
Σχέση...? Πάθους!!!

Το 2004 τον Αύγουστο, πήγα για 4 μέρες διακοπές στην Αμοργό και κατέληξα να δανειστώ χρήματα για να μείνω άλλες 3 μέρες...!!!

Την επόμενη χρονιά 2005 κανόνησα και πήγα όλο το καλοκαίρι για δουλειά στην Αιγιάλη... και πέρασα αξέχαστα!!! Η Que είναι το καλύτερο μαγαζί ever !!! Ήμουν όλο το καλοκαίρι του 2005 εκεί κάθε βράδυ... έως και κάθε πρωί... Έχω φοβερές αναμνήσεις από εκεί...

Μετά έγινα μαμά και από τότε δεν κατάφερα να ξαναπάω...

Η Que είναι νομίζω το απόλυτο ρετρό μαγαζί, γεμάτο θετική ενέργεια (όπως και όλο το νησί άλλωστε!!! ) και πολύ ωραίους ανθρώπους... και αν δεν σταματήσω τώρα να γράφω... θα δημηουργηθεί ένα τεράστιο νοσταλγικό ποστ ασχετο με το θρεντ...

Εσύ τι σχέση έχεις με το νησί και το μαγαζί?
 
MamaMyrto είπε:
Σχέση...? Πάθους!!!Το 2004 τον Αύγουστο, πήγα για 4 μέρες διακοπές στην Αμοργό και κατέληξα να δανειστώ χρήματα για να μείνω άλλες 3 μέρες...!!!

Την επόμενη χρονιά 2005 κανόνησα και πήγα όλο το καλοκαίρι για δουλειά στην Αιγιάλη... και πέρασα αξέχαστα!!! Η Que είναι το καλύτερο μαγαζί ever !!! Ήμουν όλο το καλοκαίρι του 2005 εκεί κάθε βράδυ... έως και κάθε πρωί... Έχω φοβερές αναμνήσεις από εκεί...

Μετά έγινα μαμά και από τότε δεν κατάφερα να ξαναπάω...

Η Que είναι νομίζω το απόλυτο ρετρό μαγαζί, γεμάτο θετική ενέργεια (όπως και όλο το νησί άλλωστε!!! ) και πολύ ωραίους ανθρώπους... και αν δεν σταματήσω τώρα να γράφω... θα δημηουργηθεί ένα τεράστιο νοσταλγικό ποστ ασχετο με το θρεντ...

Εσύ τι σχέση έχεις με το νησί και το μαγαζί?
axaxa πολύ ωραία!!!

Δεν είχες άδικο που κόλλησες...

Εγώ είχα πάει πρώτη φορά πολύ παλιά και το 2001 ...μετά από μια κρίση που με έπιασε εδώ Αθήνα..έφυγα τέλος Μαίου και πήγα στην Αιγιάλη, όπου και΄εκατσα μέχρι τα μέσα Σεπτεμβρίου...δουλεύοντας στο Que για όλη εκείνη την περίοδο...

Δούλέψα ξανά εκεί και την επόμενη χρονιά...και το 2003 ήταν η τελευταία φορά που πήγα..γιατί θεώρησα ότι το νησί είχε πλέον χαλάσει και είχε γίνει τελείως τρέντι προορισμός... ;)
 
Starbuck είπε:
respect που κατάφερε να βγάζει λεφτά με την σέσουλα πουλώντας βιβλία που ψιλογράφουν ό,τι λάχει!

ειναι πολυ καλος πωλητης,το θεμα ειναι οτι το να βγαζει δαιμονισμενους-αρρωστους δηλαδη ανθρωπους για να πουλησει ,γιατι σε αυτο αναφερομουν ουσιαστικα, ειναι απαραδεκτο.

καμμια φορα τον εβλεπα ,ειχε καποιο ενδιαφερον.
 
ολα αυτα δειχνουν ποσοι αγνωντες υπαρχουν στη χωρα μας και ποσο ευπιστοι ειναι σε καθε ιστορικο κατασκευασμα που θα τους σερβιριστει με τον τροπο που τους αρεσει, κυριως αντιδυτικο
 
Πρωτα απ ολα καλως σας βρηκα ,αφου ειναι το πρωτο μου ποστ στο φορουμ...για τον Λιακοπουλο ειχα ακουσει την πληροφορια οτι τυπωνει τα βιβλια του στα Σκοπια!!!εξου και τοσο φτηνα ...καλα αμα αληθευει η πληροφορια ο τυπος ειναι μπροστα απο την εποχη μας...τυπωνει βιβλια για την Μακεδονια στα Σκοπια!
 
Αφαιρεθηκαν καποια μηνυματα που αφορουσαν γνωστο εκδοτη - δεν εχουν σχεση με το θεμα του thread.
 
Εγώ θυμάμαι κάποιον Κουτρουμπέλη...

Ένα τύπο με μούσι, πρωην σατανιστή και δάσκαλο πολεμικών τεχνών που αργότερα το γύρισε σε ιεροκύρηκας.

Είχε εμφανιστεί την περίοδο Κατσούλα κ ΣΙΑ, κυρίως στις εκπομπές του Χαρδαβέλα...
 
Θυμαμαι κατι επικες εκπομπες Κουτρουμπελη-Τουλατου.
 
Wally είπε:
Θυμαμαι κατι επικες εκπομπες Κουτρουμπελη-Τουλατου.
Και Νταγκουνακη που την σατυριζε ο Καλυβατσης. Παντως οφειλω να ομολογησω πως εφτιαχνε ατμοσφαιρα στις εκπομπες της.
 
Εγω ξερω τον Μανθο εναν τριανταπενταρη και βαλε σημερα (καλτ μορφη στα περιχωρα στη παλια μου γειτονια) ο οποιος ηταν in league with Satan. Το ματς ηρθε ισοπαλο, στα μπαραζ επαιξε με το "καλο" και εχασε 5-0. Τα εγραψε ολα (μεγαλη περιουσια) σε μια μονη παλαιοημερολογιτων και εξαφανιστηκε να γινει...ιεροτετοιος.

Βεβαια τουλαχιστον μας αφησε τους δισκους του.

Σορυ δεν ηταν της tv αλλα κολλαγε με το thread.
 
Λοιπον μου ηρθε φλασια. Μεσα 90 με την εκρηξη ολων των καλτ καναλιων εμφανιστηκε και το πρωτο καναλι τηλευαγγελιστων. Θυμιζε αρκετα αντιστοιχα αμερικανικα και περιλαμβανε απο τηλεκατηχηση μεχρι χριστιανικη μουσικη καντρυ.

Καθε Παρασκευη λοιπον ηταν η easy day, δεν ειχε εξοδο αλλα αραλικι στο σπιτι ενος φιλου, σουβλακια και μπυρονια. Απαραιτητως βιντεοκασσετα αν και πριν απο αυτη χαζευαμε την εκπομπη του Γκουντελα και ζαπινγκ Hellas 62 με τους καμμενους.

Μια φορα πετυχαινουμε μια φαση οπου εκαναν τηλεπροσευχη. Επαιρνες τηλεφωνο, ελεγες κατι που σε απασχολουσε και οι 4-5 τυποι εκλειναν τα ματια και... προσευχονταν για την σωτηρια σου. Αφου ειχαμε πεθανει στο γελιο με την φαιδροτητα της καταστασης μας ηρθε μια ιδεα ενεκα της επικειμενης συναυλιας των Maiden. Ψηνουμε την μανα του φιλου να παρει τηλεφωνο και να πει οτι ο γιος της θελει να παει στην συναυλια των σατανιστων Iron Maiden. Νταξει... Χαμος! Ο τυπος φρικαρει και απαγορευει ρητως και δια ροπαλου την παρακολουθηση της βλασφημης συναυλιας, ενω με ζεση παροτρυνωντας την ομηγυρη του εκλεισε τα ματια σταυρωσαν τα χερακια και μονολογουσαν την επωδο..

-Ας προσευχηθουμε για τον μικρο Γιαννη να μην παει στην συναυλια, Ας προσευχηθουμε για τον μικρο Γιαννη να μην παει στην συναυλια

Περιττο να πω πως καθε φορα που το επαναλαμβαναν κυλιομασταν στο πατωμα και τα σουβλακια εβγαιναν απο την μυτη...
 
Ουάκ ! Τρελή φάση !

Μόνο που δεν το θυμάμαι καθόλου αυτό το κανάλι !

Πόσο εξέπεμπε ;

Όλο τηλε-ευαγγελιστές είχε δηλαδή ;

Πες και άλλα ...
 
H ψυχίατρος του 'κόλλητού μου', μόνο στον πρώτο γύρο.... μετά επέστρεψε :2beers:
 
Πίσω
Μπλουζα